View Poll Results: cine castiga EURO?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Anglia

    3 37.50%
  • Italia

    5 62.50%
Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 236

Thread: Euro 2021 FINALA: Anglia - Italia 1-1 (2-3 penalty)

  1. #43
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Campionatul asta este oricum viciat prin forma de organizare, pentru o anumita moralitate, ca exemplu ar fi bine
    sa castige Italia.

    Sa presupunem ca or sa castige Anglia va fi oricum un lucru penibil, nu aveau cum sa ajunga in finala pe cealalta parte de tablou cu deplasari
    nasole, obositore.
    Mie mi se pare misto ideea de a organiza campionatul european in mai multe locuri.
    Daca ar elimina destinatii departate precum Baku si altele din fosta URSS atunci ar fi ok.
    Si cu o mai buna distributie a meciurilor pentru a oferi deplasari proportionate tuturor.

    Anglia pe partea asta a evitat nu numai deplasari dar si echipe gen Franta, Belgia, Spania, Portugalia cu care cred ca le era sensibil mai greu. Singurul meci tare l-au avut cu nemtii iesiti din forma.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Este totusi influentat cu mai multe tari gazsa. Vrem nu vrem, cele patru semifinaliste sunt cele care au jucat cele mai multe meciuri acasa. Asta e un constat. E o simpla coincidenta?
    E foarte dificil pt o alta echipa sa patrunda in fazele avansate si sa aiba sansa la finala.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Normal cine a jucat un pic fotbal intelege ca factorul odihna este cel mai important, din cauza asta am precizat ca nu sunt atat de sigur ca in alte conditii Anglia nu claca printr-o tara
    departe de ....casa
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca meciul se castiga la mijloc, cum spun batranii fotbalului, Italia e net superioara orice am opune unui Barella, Jorjiniu sau Verratti. De altfel, Verratti e al 2lea creator de la euro, dupa bănățanul DeBruyne, cu 12 ocazii pt colegii sai. Sau poate va asteptati ca gunoul de Shaw sa scape cu fata curata din fata uraganului Chiesa? Pliz, dont Are si Anglia atuurile ei. Italia e slaba cu Emerson pe stanga, iar baiatul meu de la Arsenal, Buongiorno Saka, e asteptat sa scoata untul din el. Nici Di Lorenzo nu ma incanta prea tare, dar.. Si, desigur, fazele fixe, unde gunoaiele sunt periculoase inca de la sfarsitul sec 19, asta neinsemnand ceva special pt o catedră unde predau profesori renumiti, de genul Chiellini si Bonucci.

    Am rasfoit statisticili. Italia nu a pierdut frun meci serios in fata gunoaielor din 1977. Doua infrangeri din ultimele 14 meciuri au baietii de pe tocuri in fata flacailor de la docuri. Ultimele 9 finale au fost de under, exceptie cea din 2012, unde Italiei, cu Bonucci si Chiellini titulari , i s-au umplut falcile, 4-0, de catre maiestuoasa rurie roja.

    Va putea Kuipers sa isi tina cartonasele la pastrare? Probabil ca nu, media lui e inselatoare in faze inferioare, dar in finale cam dă in jur de 5-6

    Ca sa fiu corect, ma intereseaza mai mult Brazilia - Argentina in finala Copei America, decat finala europeana. Thats being said, Italy to lift the trophy and fok of!

  5. #47
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Normal cine a jucat un pic fotbal intelege ca factorul odihna este cel mai important, din cauza asta am precizat ca nu sunt atat de sigur ca in alte conditii Anglia nu claca printr-o tara
    departe de ....casa
    e pe drq.. cat face pana in anglia de la milano? 45 de min.. italia are o zii in plus fata de Anglia.. si o sa vezi ca italia castiga.. eu sunt sigur..

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Eu nu sunt sigur, Anglia imi pare mai odihnita si are prima sansa avand in vedere si planul initial Anglia campioana europeana.

    In mod normal Anglia iesea la penaltyuri cu Danemarca, s-a fortat nota nu penaltiul acela, recomandarea UEFA sa nu se acorde panalty decat cand este clar in situatii de genul.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Anglia imi pare mai odihnita.
    Asta nu e un argument. Uita-te la Ion, pai minte mai odihnita ca lui nu au multi. Si cu toate astea..

  8. #50
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Imi doresc ca Italia sa le scoata fotbalul din cap hotilor englezi. Avanti Italia!

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0


    Dupa Dinamo urmeaza Italia, doar vesti proaste pentru unii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo a castigat finala cu Rapid.

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    La care intra in insolventa de mai multe ori?
    I-ati batut pana si pe CFR, ati umilit pe toata lumea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Italia :
    Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (c), Emerson - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Immobile, Insigne.

    Anglia :
    Pickford - Trippier, Walker, Stones, Maguire, Shaw - Phillips, Rice - Mount, Kane (c), Sterling.

    Anglia cu 5 fundasi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #55
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    O sa fie greu de scos un penalty cu 5 fundasi. Fie el si inventat.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #56
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    sa vedem...

  15. #57
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Au morcovul în cwr englezii, 5 fundași și 2 închizători.

  16. #58
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    daca le da cineva direct penalty .. accepta!
    Libera La LAZIO !

  17. #59
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    mdea... nu ma asteptam..

  18. #60
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Centrare preluata din voleu ... gol "englezesc" 100 %.
    Sunt in plina incredere in sine, am spus ca le-a intrat in cap ca vor fi campioni.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #61
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ce contraatac! Si di Lorenzo, si Barella strang de-an **** in centru, iar lui Shaw nu-i venea sa creada cat de liber il lasa, i-a si facut semn lui Trippier.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #62
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    da italia parca nu are concentrarea din meciul cu spania

  21. #63
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Cu Wembley plin si zgomotos, ostil lor, italienii sunt putin perturbati. Sa nu uitam ca aproape tot sezonul au avut parte de stadioane goale. Contrastul e imens.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •