View Poll Results: cine se califica in FINALA?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Italia

    5 71.43%
  • Spania

    2 28.57%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 100 of 100

Thread: Euro 2021 Semifinala: Spania - Italia 1-1 (2-4 penalty)

  1. #85
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Italia calificata dar ... daca privim statistica meciului, merita?
    pai daca e s-o luam asa,ati avut semifinala cu Bayern in CL,v-au dominat nemtii de v-au rupt...n-am auzit sa te plangi de calificare.
    granita la Orsova!

  2. #86
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    pai daca e s-o luam asa,ati avut semifinala cu Bayern in CL,v-au dominat nemtii de v-au rupt...n-am auzit sa te plangi de calificare.
    Nicio legatura. Acolo PSG era clar superioara si chiar nu inteleg de ce s-au jucat meciurile. Pierdere de timp

    PS. sferturi
    Last edited by delaparis; 7th July 2021 at 02:05.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #87
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Spania are un stil de kkt nu Italia. Italienii chiar au jucat fotbal la turneul ăsta, au arătat ca pot face și pressing, știu juca atât pozițional cât și contraatac. Spania a frecat-o în grupe de unde de-abia a ieșit, după care 2 meciuri cu prelungiri, cu același stil de pase la nesfârșit, multe dintre ele laterale, fără verticalizare. Degeaba ai posesie și freci mingea dacă nu ataci poartă.

  4. #88
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Bravo Italia !

    Era prea de tot ca Spania sa faca o Portugalia in 2016 !

    Spaniolii nu au castigat grupa acasa jucand si apoi au facut 5 egaluri in 6 meciuri. O singura victorie cu Slovacia...

    Nu aveau ce cauta in finala !

    Chiar vreau sa vad finala Italia - Anglia !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #89
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nah,ca-si da si nea Pizdi cu parerea pe pro tv,ne spune ca s-a calificat Italia si mai ia si el un ban...
    granita la Orsova!

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    croatia la mondial cu danemark si cu rusia
    Eu am zis acuma, nu atunci. Acuma se dau si mai multe goluri, e alta treaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Spania are un stil de kkt nu Italia. Italienii chiar au jucat fotbal la turneul ăsta, au arătat ca pot face Č™i pressing, Č™tiu juca atât poziČ›ional cât Č™i contraatac. Spania a frecat-o în grupe de unde de-abia a ieČ™it, după care 2 meciuri cu prelungiri, cu acelaČ™i stil de pase la nesfârČ™it, multe dintre ele laterale, fără verticalizare. Degeaba ai posesie Č™i freci mingea dacă nu ataci poartă.
    Nu stiu ce sa zic. Italia nu a jucat ce credeam dar a jucat ce ii trebuia ei. Pe de alta parte trebuie sa recunoastem ca Spania a aratat fotbal si doar ineficacitatea in fata portii i-a eliminat. Daca aveau macar o jumatate de Cavani treceau azi la doua goluri diferenta in primele 90 minute.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu am zis acuma, nu atunci. Acuma se dau si mai multe goluri, e alta treaba.
    euro e peste mondial..

  9. #93
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    ce adidasi impecabili cu talpa alba are olteanul nea Pizdi in timp ce explica semidoct schemele de la meci...plus blugi regulari si camasa alba
    o fi venit direct de la o nunta de undeva de pe la scornicesti,ca altfel nu vad sensul...
    granita la Orsova!

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    euro e peste mondial..
    Nu e peste, e alta treaba. Aia a fost, asta e acum. Esti culmea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Italia este in finala, restul e cancan.

  12. #96
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Spania ceva mai buna in acest meci, Olmo, omul meciului, lasand la o parte penalty-urile dar Italia este cea mai buna echipa din competitie, pana in prezent. Ambele echipe simt lipsa unui varf autentic, diferenta o face Italia care are un atacant care stie sa dea goluri, Chiesa. Cica zice cineva, pe aici ca Italia nu are decat un fotbalist de valoare, Chiesa, dar Barella, Insigne, accidentatul Spinazzolo, Chiellini, caracterul acestui CE, Bonucci si chiar si Donnarumma, exceptand pasele din careu, ce sunt? Spania este o echipa tanara care are viitorul in fata, imi plac mult Pedri, Olmo si Ruiz, plus fundasii centrali. Punctele slabe, omul de gol si omul din poarta si sistemul prafuit de una mie, una tie. Nu mai ti..ne! Forza azzurri! Sper o finala intre echipele mele favorite, Italia si Anglia.
    Last edited by miril; 7th July 2021 at 09:28.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #97
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu e peste, e alta treaba. Aia a fost, asta e acum. Esti culmea.
    ba este prietene.. echipele mai bune aici sunt banii in fotbal aici se baga.. campionatele cele mai tari tot aici sunt.. la mondial apar echipe ca Iran, Maroc, Australia si restu.. care vin acolo doar sa faca prezenta!

  14. #98
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    ba este prietene.. echipele mai bune aici sunt banii in fotbal aici se baga.. campionatele cele mai tari tot aici sunt.. la mondial apar echipe ca Iran, Maroc, Australia si restu.. care vin acolo doar sa faca prezenta!
    e relativa treaba,acolo mai vin si echipe gen Brazilia sau Argentina...
    una peste alta,I-ta-lia,I-ta-lia...sper sa le dam peste bot perfizilor in finala,chiar la ei acasa...
    granita la Orsova!

  15. #99
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    stay sa vedem daca se califica.. asa am spus si cu elvetia.. gata spania franta sfert.. si uite ce a iesit.. nu e jucat meciu acolo zi eu dinainte!

    o zic si cotele:
    1.75
    3.65
    5.60
    Libera La LAZIO !

  16. #100
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    e relativa treaba,acolo mai vin si echipe gen Brazilia sau Argentina...
    una peste alta,I-ta-lia,I-ta-lia...sper sa le dam peste bot perfizilor in finala,chiar la ei acasa...
    atat! altele?! hai sa zici din cand in cand un uruguay.. dar in rest niciuna nu sa mai ridicat la nivel!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •