View Poll Results: Cine merge mai departe

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Hrvatska

    4 57.14%
  • Spania

    3 42.86%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 94

Thread: Euro 2021 Optimi: Hrvatska - Spania 3-5

  1. #1
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1

    Euro 2021 Optimi: Hrvatska - Spania 3-5

    Luni 28.06.2021 19:00 Copenhaga
    Last edited by LazioRoma; 24th June 2021 at 00:17.
    Libera La LAZIO !

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    bag sama ca esti fan al nationalei croate.

  3. #3
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    bag sama ca esti fan al nationalei croate.
    sunt da.. partea bunici mele mama bunici mele din partea mamei a fost din mukosica!
    Din partea tatalui de la novi sad.. tin cu amandoua fac abstracție de rivalitate.. pt ca oricum sunt de parere ca razboiul Iugoslav a fost o invrajbire intre popoare si a fost bagat acolo cel mai probabil de americani!

  4. #4
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    imagineazã-ți ce echipa ar fi aliniat Iugoslavia astazi.. si nu doar.. nu cred ca ar fii existat turneu final fara ei
    . si nu cred ca la turnee nu ar fii facut parte din primele 4 favorite la câștigare!

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    sunt da.. partea bunici mele mama bunici mele din partea mamei a fost din mukosica!
    Din partea tatalui de la novi sad.. tin cu amandoua fac abstracție de rivalitate.. pt ca oricum sunt de parere ca razboiul Iugoslav a fost o invrajbire intre popoare si a fost bagat acolo cel mai probabil de americani!
    Strabunica mea e din Grecia.
    Deci trece Spania
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #6
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    hahah dc asa? grecii parca erau nasii la spanioli ! din ce imi aduc aminte! nu cred ca trece spania.. nici nu vreau sa ma gandesc ca iese croatia.. asa devreme
    Libera La LAZIO !

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Croatia poate face surpriza, deoarece ar fi surpriza sa se califice, insist. Nu joaca bine, nu se compara cu ce au propus in 2018. Dar au talent. Spaniolii la fel, dar nu au inca jucatori consacrati. Au joc si atat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    As dori sa castige croatii, nu i-am urmarit pe spanioli in ultimele 2 meciuri, desi aparent spaniolii par cei mai tehnici, croatii
    nu sunt pusi in dificultate de stilul spaniolilor.

    Pe de alta parte in privinta seriozitatii si implicarii croatii imi par mai in vacanta, ce am observat nu au venit cu nici o noutate, o speranta
    par o gasca care a functionat odata si acum o intind si ei cat se poate...un fel de "generatia de aur"
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Croatia a pierdut in Spania cu 6-0 si a castigat acasa cu 3-2. Ultimele doua meciuri intre cele doua echipe in Liga Natiunilor 2018.
    Last edited by delaparis; 25th June 2021 at 00:35.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    croatia.. se mobilizeaza perfect cu echipele mari .. in 2018 a fost extrem de obosita in finala.. ca daca nu faceau prostiile care le facusera cu danemarca si rusia .. faceau joc bun cu francezii .. plus arbitraju mizerabil din finala!
    Libera La LAZIO !

  11. #11
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cam e duelul deceptiilor. Spania e pamant la atacanti.Iar Croatia n-a miscat cu Anglia. N-a legat nimic dupa ce a egalat Cehia. Au dominat Scotia, dar asta nu spune nimic.
    Pronostic: Spania, chinuit.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #12
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    dc nu croatia chinuit?

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Modric vs. Titi-ciaka-maka penalty ratakaka. 2 cu chiu cu vai.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    dc 2 ma? 1 ce are va sta in gat?!
    Libera La LAZIO !

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    sunt da.. partea bunici mele mama bunici mele din partea mamei a fost din mukosica!
    Din partea tatalui de la novi sad.. tin cu amandoua fac abstracție de rivalitate.. pt ca oricum sunt de parere ca razboiul Iugoslav a fost o invrajbire intre popoare si a fost bagat acolo cel mai probabil de americani!
    mokosica mai iezact , dai un ban si stai in fata. ai facut si tu o vizita strastrabunicilor, sa vezi ce fain este la marea croatilor...si ieftin ca braga.
    nu cred sa treaca mai departe, spanioloii aia sunt cu 10 clase peste.

  16. #16
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    mokosica mai iezact , dai un ban si stai in fata. ai facut si tu o vizita strastrabunicilor, sa vezi ce fain este la marea croatilor...si ieftin ca braga.
    nu cred sa treaca mai departe, spanioloii aia sunt cu 10 clase peste.
    da am facut normal ca da.. e langa Dubrovnk .. Mukosica ... din europa cred ca sunt cele mai frumoase forme de relief acolo .. vine muntele si se uneste cu marea ! Pacat .. mare pacat ca nu mai sunt Iugoslavia.. sincer! La fotbal erau o forta !
    Libera La LAZIO !

  17. #17
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Iugoslavia azi nea oltene

    Oblak

    vrsaliko savic lovren kolarov

    pjanic

    milinkovic savic modric

    rebic perisic

    Kramaric
    Libera La LAZIO !

  18. #18
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    https://cdn.checkd.media/images/rh73qv018s-lg.jpg


    excludel pe tiganu de Dzeko de acolo si punel pe Kramaric!
    Libera La LAZIO !

  19. #19
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    da am facut normal ca da.. e langa Dubrovnk .. Mukosica ... din europa cred ca sunt cele mai frumoase forme de relief acolo .. vine muntele si se uneste cu marea ! Pacat .. mare pacat ca nu mai sunt Iugoslavia.. sincer! La fotbal erau o forta !
    Sa intelegem ca tu crezi ca totul era roz in fosta Yugoslavie?! Sau poate nu stii ca in Yugoslavia era un amalgam de etnii si religii? Bine, nu-i normal ca s-a dezmembrat cum s-a dezmembrat, dupa un razboi pe care nimeni nu si l-a dorit, insa mozaicul etnic si confesiunile religioase nu puteau rezista la infinit. Ca au contribuit si altii e adevarat, insa, repet, un astfel de stat nu putea rezista la infinit. S-au separat ele Cehia si Solvacia, asa cum trebuia, pasnic, dar atatea natiuni care copuneau un sigur stat. Nimic nu-i etern pe lumea asta.

    Nu stiu daca era o forta. De ce spun asta, pentru ca acum, dupa ce s-au separat, Croatia, cel putin, a avut mai multe rezultate superioare comparativ cu fosta nationala a Yugoslaviei.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #20
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    era mai bine ca acuma.. daca te duci dubele si intrebi oamenii de rand.. o sa iti zica ca nu a fost niciodata intre ei nici un conflict etnic.. si ca se intelegeau intre ei ... tot razboiul ar fii venit de la un imprumut care lau cerut la americani in 1990 .. de 2 miliarde de usd.. si de acolo sa dat ordinul destramarii .. cel putin asa pretind oamenii de rand de acolo!
    Croatia daca stai sa te uiti si la ultimul campionat mondial al Iugoslaviei 1990 .. avea cei mai multi jucatori la nationala .. jarni prosineski suker .. si mai erau cativa!
    Libera La LAZIO !

  21. #21
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    totul a plecat de la sidtemul rotatiei anuale la presedintia colegiala a statului federal jugoslav, ce cuprindea in mod egal cate un reprezentant din fiecare republica redpectiv provincie autonoma, voivodina si kosovo. au urmat razboaiele si epurari etnice cunoscute...si multa manipu.lare si minciuna. vinovati, dpmdv si a celor ce cunosc in oarece masura spatiul fost jugoslav, sarbii si croatii.
    restul ie istorie...si multa manipu.lare si minciuna.

    ugodan dan!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •