View Poll Results: Cine merge mai departe

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Hrvatska

    4 57.14%
  • Spania

    3 42.86%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 94

Thread: Euro 2021 Optimi: Hrvatska - Spania 3-5

  1. #22
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,858
    Reputatie
    0
    Spania cu cea mai slaba generatie. Croatia la apus de generatie...

    Cine bate aici este eliminata 100% de Franta in sferturi, deci meci de palmares )
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #23
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    sistemul rotatiei .. a functionat perfect!

    uite aici poti sa vezi confesiunea unui agent CIA care a fost acolo si a luat parte la dezmembrare si la invrajbirea bosniacilor !

    https://www.linkedin.com/pulse/confe...gelique-rockas
    Libera La LAZIO !

  3. #24
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    era mai bine ca acuma.. daca te duci dubele si intrebi oamenii de rand.. o sa iti zica ca nu a fost niciodata intre ei nici un conflict etnic.. si ca se intelegeau intre ei ... tot razboiul ar fii venit de la un imprumut care lau cerut la americani in 1990 .. de 2 miliarde de usd.. si de acolo sa dat ordinul destramarii .. cel putin asa pretind oamenii de rand de acolo!
    Croatia daca stai sa te uiti si la ultimul campionat mondial al Iugoslaviei 1990 .. avea cei mai multi jucatori la nationala .. jarni prosineski suker .. si mai erau cativa!
    Parca-i aud pe nostalgicii comunisti ... si ei spun la fel ... era mai bine pe timpul lui ceasca, si cand colo ce sa vezi era frig in apartamente, lumina se oprea cateva ore in fiecare zi, mancare ioc, doar daca stateai cu orele la coada, uneori zi lumina. Imbracaminte de calitate nu gaseai, trebuia sa-ti faci relatii peste relatii pentru ati cumpra pantofi de piele, tricouri de bumbac, chiar si ciorapi de bumbac, ca sa nu mai vorbesc ca erau zile cum au fost ultimele 3, foarte calduroase, cand doreai sa bei o bere rece in Bucuresti si nu gaseai pe la nicio terasa de la acea vreme.
    Oamenii de rand n-au habar pe ce lume traiesc. Daca tu te iei dupa ... oamenii de rand ... mi-e clar ce-ai inteles din ceeea ce s-a intamplat in fosta Yugoslavie. Repet, si la noi oamenii de rand spun ca era bine pe vremea lui ceasca si era o paula bine, eram ca vai de noi.

    Ce legatura are ceea ce am afirmat eu si ce sustii tu????!!!! Repet, Croatia a jucat finala de CM, s-a calificat aproape editie de editie la CM sau CE, ceea ce fosta Jugoslavie fotbalistica n-a realizat. E o mare prostie sa crezi ca daca acum ar fi existat fosta Yugoslavie acea reprezentativa ar fi rupt norii. O echipa buna se formeaza cu jucatori care fac chimie, cum se spune, care se inteleg. Degeaba sunt 11 valori incontestabile in echipa daca exista raca, neintelegeri intre coechipieri.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #25
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Spania cu cea mai slaba generatie. Croatia la apus de generatie...

    Cine bate aici este eliminata 100% de Franta in sferturi, deci meci de palmares )
    si tu zici bine.. croatii trebuiau sa fie unpic banditi .. si sa lase un gol in ultima faza.. luau traseul 2.. dar sicner mai greu era cu olanda .. cu spania mai sunt acolo 40% sanse!
    Libera La LAZIO !

  5. #26
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Parca-i aud pe nostalgicii comunisti ... si ei spun la fel ... era mai bine pe timpul lui ceasca, si cand colo ce sa vezi era frig in apartamente, lumina se oprea cateva ore in fiecare zi, mancare ioc, doar daca stateai cu orele la coada, uneori zi lumina. Imbracaminte de calitate nu gaseai, trebuia sa-ti faci relatii peste relatii pentru ati cumpra pantofi de piele, tricouri de bumbac, chiar si ciorapi de bumbac, ca sa nu mai vorbesc ca erau zile cum au fost ultimele 3, foarte calduroase, cand doreai sa bei o bere rece in Bucuresti si nu gaseai pe la nicio terasa de la acea vreme.
    Oamenii de rand n-au habar pe ce lume traiesc. Daca tu te iei dupa ... oamenii de rand ... mi-e clar ce-ai inteles din ceeea ce s-a intamplat in fosta Yugoslavie. Repet, si la noi oamenii de rand spun ca era bine pe vremea lui ceasca si era o paula bine, eram ca vai de noi.

    Ce legatura are ceea ce am afirmat eu si ce sustii tu????!!!! Repet, Croatia a jucat finala de CM, s-a calificat aproape editie de editie la CM sau CE, ceea ce fosta Jugoslavie fotbalistica n-a realizat. E o mare prostie sa crezi ca daca acum ar fi existat fosta Yugoslavie acea reprezentativa ar fi rupt norii. O echipa buna se formeaza cu jucatori care fac chimie, cum se spune, care se inteleg. Degeaba sunt 11 valori incontestabile in echipa daca exista raca, neintelegeri intre coechipieri.
    dar nu am zis asta.. am vrut sa subliniez ca ar fii fost mai puternica ca Croatia de azi .. avea mai multi jucatori buni .. mai intrau cativa sarbi 1 muntenegran si probabil 1 2 bosniaci!
    Libera La LAZIO !

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Discutie aprinsa cu Duba!
    Imi imaginez versiuni mai bune ale Iadului optional.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Vorbi si nea Ion ca si el e om! Sau ca musca-n gaozul calului, asta-i Ionica!
    Last edited by Duba; 26th June 2021 at 17:33.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Dubel, cel mai cel!
    Tot nu-ti place Steaua?
    Tot mai bine ti-e cu catzeaua
    Tarfa far'de nume a lu Berbecel!
    Careia pana si Shumudica
    I-a zis: sa mi-o suga p-aia mica!
    Last edited by Johnny D; 26th June 2021 at 18:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Croatia daca stai sa te uiti si la ultimul campionat mondial al Iugoslaviei 1990 .. avea cei mai multi jucatori la nationala .. jarni prosineski suker .. si mai erau cativa!
    Nu cred ca e chiar asa. In 90, din echipa calificata la cm Italia nu era om de baza niciunul. Nici macar Prosinecki. Au prins cateva bănci, ori cateva minute (Jarni, Prosinecki). Si antrenor era chiar un croat, Ivica Osim. Forță erau Pixi Stoicovici si Safet Susici (care juca chiar la Psg, e unul dintre cei mai mari atacanti din istoria lor). Abia mineau Savicevici, Pancev...Srecko Katanec, bălosul, iar era bun de tot. Eu mi-l amintesc si pe Spasic, un fundas central cat un dulap, de la Partizan, pt ca a marcat in Groapa. Apoi au dat sarbii foc, la noi nu prea se obisnuiau aceste manifestari reprobabile

    Echipa, una peste alta, nu a dezamagit la cm. A inceput cu un 1-4 cu Germania, dar s-a oprit in sferturi, eliminata abia la penaltyuri de Argentina (marea victima din finala; desi inferioara in fata Germaniei, a pierdut totusi cu un penalty gratuit acordat de un mexican de căcat). Dar revenind ai dreptate, echipa era f puternica. Lasase acasa, in calificari, Franta lui Platini (antrenorului Platini ), care avea multi jucatori de la OM, viitoarea campioana a Europei. A eliminat Spania lui Zubi si El Buitre in optimi, un rezultat superb. Ii batuse si inainte de cm, intr-un amical. Era tarfa lor, mai pe scurt

    La partea de politica ii las p-astia mai hârșiți. Sau poate voi reveni, de ce nu?

  10. #31
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    LE. Acum am cautat, ca sa fiu impacat. Da, Prosinecki are o aparitie ca titular in 5 meciuri: meciul cu Argentina. Cred ca d-aia au pierdut, a gresit ala echipa. Lol

  11. #32
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    mama ce nostalgie cand te uiti la echipele din 1990... cehoslovacia iugoslavia.. ) germania de west..

  12. #33
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    da ai dreptate acum vad linile de start.. nu stiu dc aveam impresia ca au jucat mai multi croati6.. pe boban il lasasera acasa dupa meciul ala horor steaua rosie cu dinamo zagreb. da tineam mimte ca erau mai mult in teren

  13. #34
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,321
    Reputatie
    0
    Perisic are Covid. S-ar putea sa mai apară cazuri pana mâine la meci.

  14. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    distantare si masca pe bot in timpul meciului, parca asa a zis o pitzipoanca userista. si da, avea mare dreptate

  15. #36
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Perisic are Covid. S-ar putea sa mai apară cazuri pana mâine la meci.
    sa terminat daca joaca fata perisic !
    Libera La LAZIO !

  16. #37
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    si lovren din ce vad rateaza meciu .. deci.. cred ca aici se termina pt croatia!
    Libera La LAZIO !

  17. #38
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Poate totusi joaca Morata si n-are cine sa dea gol

  18. #39
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    e se tinut minte si asta )

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    CROATIA: Livakovici - Juranovici, Vida, Caleta -Car, Gvardiol - Brozovici, Kovacici, Modrici - Rebici, Petkovici, Vlasici
    Selectioner: Zlatko Dalici

    Spania: Simon - Azpilicueta, Eric Garcia, Laporte, Gaya - Busquets, Pedri, Koke, Torres - Sarabia, Morata
    Selectioner: Luis Enrique
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Rezervele Croatiei: Kalinici, Sluga, Vrsaljko, Brekalo, Kramarici, Budimir, Pasalici, Skorici, Orsici, Badelj, Bradarici, Ivanusec

    IDEMO, VRATENI!!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,918
    Reputatie
    1
    Perisic are covid deci absent iar asta e pierdere mare.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •