Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 136

Thread: Casa Liga 1 2021/2022

  1. #22
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cine mai crede asta ca jucătorii stau neplătiți de 15 luni? Dacă nici la noi la români nu merge treaba cu drama și viața grea, cum vrei sa mai scoată dinamovistii bani din buzunar pentru bilete virtuale dacă nu le bagi o poveste siropoasa înainte? Hai sa o dam pe aia dreaptă, cine naiba ar aștepta pe stomacul gol 5-6 luni ca doar-doar vor mai primi câte un salariu?

  2. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Nu stiu, nu stiu nimic ... chiar nimic. Dar...
    Daca astia stau acolo, ei stiu ceva. Ceva care e in legatura cu bani. E foarte posibil sa fie cinic adica sa fie cu insolventa, faliment etc ... deci sa fie cu lichidare adica cash. Se vinde tot la licitatie si se impart galbenii la cine ce are datorie
    Cei care au plecat au renuntat la ... dar cei care au ramas, nu au renuntat la ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cei care au ramas nu au oferte sau au fost platiti discretionar (Sorescu). Decat sa te duci in B la Ripensia pe 1500 pe luna stai si joci pt un brand , ai vizibilitate, speri ca faci vreo traznaie si te vede o comună gen Selimbar, unde e cash si know-how vest german. Desigur, joci si cartea ddb, exista o mica sansa sa raspunda cineva la telefon, sa dea niste explicatii. Depinde cum merg donatiile. Multi au memorii, cred ca forteaza nota cam tare nesimtitii astia. Chiar azi au recunoscut asta Filip si Anton.

    Apropo, Cleo , am auzit ca se cam blocheaza butonul de unsubscribe si iti iau automat banii de pe card si pe anul urmator. Ai cunostinta cine raspandeste asa informatii tendentioase?

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Parerea mea, daca vreti sa donati sa o faceti prin club. Lasati sa-si dea obstescul sfarsit acest ddb, care deja a facut prea multe si a iesit si pe plus 200 de mii de euro. Dragos Sterpu dixit, ddb spania. E suficient, mai lasati-i si pe papusari sa-si scoata râtul la vedere.

  5. #26
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Apropo, Cleo , am auzit ca se cam blocheaza butonul de unsubscribe si iti iau automat banii de pe card si pe anul urmator. Ai cunostinta cine raspandeste asa informatii tendentioase?
    Da, plata s-a făcut automat la unul dintre cardurile socios. La celelalte doua am plătit eu în avans cu câteva zile dar la al treilea am uitat și s-au luat banii din cont în ziua în care s-a făcut un an. Mai bine așa dacă ma întrebi pe mine, noi ăștia din Ardeal mai avem și treabă și ne plac automatizările

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da, stiu ca sunt probleme si cu dedebeul si cu lotul, insa sa nu uitam sa ne bucuram de lucruri simple: cu problemele astea de gat, cu noroc sau fara, am inceput noul campionat cu o victorie si hattrick Sorescu. Ca sa fie bine!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vreau sa mai vad meciuri, sa unesc punctele despre care media dinamovista e deja unanima in a le aprecia ca pozitive Deocamdata, aplauzele le primesc Sorescu, Esanu, Ramniceanu si Tamas.Chiar imi pare rau ca a fost huiduit Tamas. Mi-a placut intotdeauna ca fotbalist, dar si ca rebel fara o cauza aparenta. El e un suflet chinuit de patimă si nu merita sa fie injurat de toti bulangii. Dintre tot ce putem injura la Dinamo alegem umbra lui Tamas. Ce surpriza...

    Pt Dario mai sunt aici. El vine dintr-un viitor social si fotbalistic pe care noi il vom atinge in 200 de ani. Deci, respect. El nu a facut din antrenorat o obsesie. Important e ca iubeste Dinamo si e aici, nu ca alte legende care onoreaza prin absenta.

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Da, plata s-a făcut automat la unul dintre cardurile socios. La celelalte doua am plătit eu în avans cu câteva zile dar la al treilea am uitat și s-au luat banii din cont în ziua în care s-a făcut un an.
    Ai mai multe carduri decat Iohannis case. Oameni gospodari, ardeleni Acum a venit si Muresan. Imi pare rau ca nu mai e taica Jean de la Bistrita, facem un new Dinamo pe cinste

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Vreau sa mai vad meciuri, sa unesc punctele despre care media dinamovista e deja unanima in a le aprecia ca pozitive
    Si eu astept acelasi lucru insa sa nu uitam ca in sezonul trecut aveam 4 puncte dupa 8 etape asa ca ma bucur ca deja avem 3 puncte dupa primul meci. Si asta fara mari vedete cu salariu jumatate din cat ia tot lotul actual si pregatite de fostul antrenor al nationalei.

    Da bine la moral sa te bucuri de ce poti pentru ca fiecare punct castigat va fi vital pentru supravietuire.
    Cum bine zicea si Murphy: Zambeste, maine va fi mai rau.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asa cum (nu) v-am obisnuit , selectez cele mai inspirate postari din media dinamovista.

    1.

    DDB nu ne-a ingropat, doar a pus crucea la capat si ne-au aprins si o lumanare....sau o torta, ca este mai pe ultraserie, asa.

    DDB doar a manarit 2mn de euro, nimic special. Suntem invatati cu manarii din astea, cind il vindeam pe Codrea pe 700k de euro la club si 2 mn de euro la impresari.+ kkactionari. 10 mn de euro daca dadeam pe mana DDB, tot in insolventa intram si tot cu lotul de kkt de astazi eram. De ce? Pentru ca baietii aia, din golanie si nestiinta, au fost numai pe praduit. Au mintit pe toata lumea, de la jucatori la fani, de la membrii APCH la cei ai 'programului DDB'. De la inceput, nu au vrut decat sa ia ei fata, in orice conditii, altor potentiale pericole (cum era ADpD) ca sa ramana in fruntea mesei la cascaval. I-a adus pe baietii aia 2 de la Cluj care nu au nimic in comun cu Dinamo, n-au adus o legenda in clubul ala, au tras de Eftimescu in toate directiile, au manageriat de kkt relatia cu Valle, Lopez si portarii aia de kkt (si se mai si laudau pe FB ce kkt au facut ei negociind rezilierea contractelor etc).

    Niste lipitori cu voce groasa, asta sunt


    Si 2.

    Chiar si mizeria aia de 2.5 lei pe bilet de "sustinere" arata mafomismul DDB. Ce inseamna mah sustinere de 2.5 lei??? Adica diferenta aia de 2.5 lei fata de 5 lei cit era inainte e cea care o sa ajute Dinamo? Sau au pus din greseala cit costa micul la taverna de obor a lui bucurica?

    nu bah, loazelor, faceti biletul virtual 20 de lei, dati-le oamenilor transparenta si organizare legala si terminati cu balciul asta. Numai Jegoitza a fost mai jos de voi cind cerea 1 leu pe actiunile lui Dinamo, dar nici 'programul ddb' nu e mai presus kkturi de genul asta.

    asta e ideea 'programului ddb' despre suporterii lui Dinamo: niste fomisti care nu-si permit 5 lei pe bilet, asa ca il reducem la 2.5 lei, "sa dea tot saracul".

  11. #32
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Suntem pe loc de Cempions Lig cu suporterii si Conference cu baietii din iarba. Eu zic ca stam bine.

    A fost o etapa de sacrificiu. Ne-am spart in comunicate si am primit o reprogramare de la ora 19 in care s-a putut face spectacol in tribuna. Din pacate, la baietii din teren nu s-a gandit nimeni. Grevisti neantrenati, la 45 de grade la firul ierbii, au facut si ei ce au putut. Adica mai nimic. Toropiti, striviti, abia pe la ora 20.15 am ajuns si noi in careul targoveților. Daca Sorescu si Lev Iesanu prind o zi mai slaba, Giafer pare Giafer, nu mai e Van Dijk. Ricci acelasi tolomac cu ifose, iar Stelu, ei bine, Stelu, o omida fara creier in fata caruia pana si Popa Daniel pare Steven Gerrard.

    Florescu a intrat bine. Parca l-am vazut pe Popovici langa Dressel. Adică un țînc langa ursul grizzly.

    Si inca n-am intalnit greucenii campionatului. As zice ca am avut o tragere dupa neputinta si nevoile noastre.

  12. #33
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Daca Sorescu are chef de fotbal castigam, daca nu...

  13. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Voi reveni, dar in principiu ai dreptate
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #35
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Și zici de ardeleni ca se mișcă greu ești plecat pe Elveția sa deblochezi situația cu transferurile?

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah nu inteleg ce naiba il tot tin pe Moldoveanu titular ca asta n-a mai dat gol de la juniori.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu da goluri, dar are ratari frumoase. Nu ca Torje, care a dat 4 lufturi din 5 suturi, la modul ultra jenant. Ce e drept, penalty bate ca in perioada Udinese , altceva nu am vazut la el.

    Meci cu RIP Pensia, cum ar spune doamna ministru Turcan. Ai totul de pierdut, mai nimic de castigat, s-a strans admirabil din buci pt o victorie.

    Incă nu ma disperă Colceag, e mai realist ca Dario. A fost insa leneș cu solutia Crețu pe dreapta, a stricat tot ce castigase prin piciorizarea lui Esanu, Giafer si Amzar, 3 baieti admirabili, tineri, vanjosi, dar la fotbal nu prea am vazut calitati si de asta e bine sa mai steie pe marne. Ăsta e Dinamo, vin unii si altii si fac experimente. Daca iese, hau-hau. Daca nu, scheau-scheau. Jalnic.

  17. #38
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da, ratari foarte frumoase, pacat ca nu se puncteaza
    Pe vremuri atacantii repetau la antrenamente ca sa nimereasca poarta, acum or mai face asta? E esenta jocului sa o bagi in atze si atacantul e primul vizat sa faca asta. M-a mai exasperat candva Mihalcea care adunase vreo 9 meciuri fara gol. Dar ala a tras mai tare la pregatire, a mers la biserica, isi dorea sa dea goluri. Moldoveanu nu tin minte sa fi dat vreun gol din 2019. Atacant…

  18. #39
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Moldoveanu e atacant cum e si Cretu fundas drapta. Asta se poate schimba daca esti umpic inventiv si iti cresc si coae odata cu licenta. Acum, licenta asta e ca si carnetul de conducere. Unii sunt nascuti sa o aiba, altii o iau că zice mama, sa se târasca, duminica, pe banda 1, cu 40 la ora, sa mai ia niste vin si mancare de la ăia batrani, de la țara. Magureanu, Bordusan, mai sunt cativa la u-urile alea, cauti solutii, nu? Florescu, ok. L-am vazut, nu e bun Altul, altul, altul. Cristian Delciu, u19, marcheaza pe banda rulanta, de ce nu primeste o sansa? Moldoveanu a marcat in iunie 20 20 ultima data, e incredibil... Vad ca se accidenteaza toti pe la antrenamente, a adus ala numai pârnăisti. Urmeaza inca o umilinta istorica in cetatea banilor, dar sa recunoastem, proiectul nostru, ca si Angela taximetrista, eroina celebrului film, merge mai departe

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Mutu nu va mai da nici o sansa, a zis ca sunteti subiect inchis!


    Am inteles ca nu vrea sa vina, dar chiar asa lipsa de respect...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bine ca nu vine Mutu, el mai lipsea. Si Contra eventual.

    Capitane, eu cred ca Moldoveanu e o cauza pierduta. A avut sanse sa demonstreze ce poate si nici tata antrenorilor cu licenta nu mai scoate ceva din el daca nu incepe sa traga ca la galere sa devina fotbalist. Si nu pare sa ii placa munca prea tare. Si da, mai sunt si altii si da, artrebui sa dea sanse si altor juniori ce promit desi nu e timp de experimente in conditiile de la Dinamo. Pacat ca nu au scouteri care sa gaseasca si ceva tineri cu pofta de fotbal din ligile inferioare.
    Last edited by Utilizator; 27th September 2021 at 09:26.

  21. #42
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Incepe sa devina regula in sezonul
    asta pentru Dinamo: greseli, goluri si eliminari in primele 10-20 minute, meci transat din start cu chin de 80 minute pentrulimitarea proportiei scorului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •