Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 136

Thread: Casa Liga 1 2021/2022

  1. #64
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Doamne ajuta sa fie cum spui, au luat 4 puncte in ultimele doua etape insa in fata unor echipe in momente mai delicate.
    Meciul cu Rapid va fi relevant, daca iau puncte atunci e semn ca s-au desteptat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #65
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ma astept sa ii batem pe astia sambata, nu ma intrebati de ce cred ca acum avem jucatori cat de cat ok, nu mai e chiar cel mai slab lot din campionat. Ne-ar fi mers mai bine sa avem si antrenor

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Si eu zic, daca nici acum nu-i batem, atunci cand?
    Si noi luptam pentru salvarea de la retrogradare!
    A echipelor din preajma lui Dinamo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Stati linistiti ca-i batem.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Asa-am zis si eu. De-ajuns cu bulanul lor de-atatia ani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Hai ca l-au delegat pe Pisti Kovacs arbitru, asta ne-a cam ciupit mereu din exces de zel.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #70
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    S-a tinut tare Pisti la cateva simulari grosiere, ba chiar si la alte faze mai serioase, la care ecusoane reputate s-ar fi mânjit de regulament pe sub mustăți. Repriza 1 a fost catastrofala, am baut juma' de tuica de nervi A doua, nu stiu exact ce le-a facut Miță amfitrionilor, dar puteam sa si castigam, daca nu eram asa gângavi in fata inaltei porti. Totusi, 7 pe 2 dreptunghiul ala, si tot am gasit o minge sutata de Matei, la mine in sectorul 4, in fata blocului. Insa echipa luptă, nu are veleități, dar in afara de mediocritate nici n-ai ce sa ii reprosezi. Angajament bun, un haide-haide corext executat de baietii prod Stoican. Atat s-a putut.

  8. #71
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Totul pana la Pepsi, o infrangere disputata insa clara.
    In momentul asta Dinamo nu poate spera la mai mult de loc de baraj, sansele de mai mult de atat sunt pur teoretice.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #72
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Ma rog la Dumnezeu, daca e sa reusim sa ajungem la baraj, sa nu cadem cu U Cluj
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  10. #73
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    vom vedea ce va fi, oricum va fi greu de tot. pacat, puteau evita problemele daca incercau mai mult sa joace fotbal.

    si apropo, tot respectul pentru Napoli care practic a salvat U Craiova in meciurile din anul asta. Nu stiu cum Dinamo nu a putut gasi un antrenor bun, ca lotul e teoretic cel putin la acelasi nivel valoric. La bilute nu stiu cum stau.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #74
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Cand am afirmat ca nu-mi doresc U Cluj, m-am referit la faptul ca numai o lupta fratricida ne mai lipsea
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #75
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cred ca sunt mai mari sansele sa fie barajul cu Sibiul. Marti o sa fie meci direct, Sibiul cu U, ne lamurim atunci care e situatia. Petrolul a scapat deja la distanta mare.

  13. #76
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Cu cine o sa tii ?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  14. #77
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    vom vedea ce va fi, oricum va fi greu de tot. pacat, puteau evita problemele daca incercau mai mult sa joace fotbal.

    si apropo, tot respectul pentru Napoli care practic a salvat U Craiova in meciurile din anul asta. Nu stiu cum Dinamo nu a putut gasi un antrenor bun, ca lotul e teoretic cel putin la acelasi nivel valoric. La bilute nu stiu cum stau.
    daca mi-a placut de un antrnor strain, ala a fost Oleg Protasov
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  15. #78
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nivelul de liga 2 e slab, iar Dinamo in crestere. Mică, dar evidentă Jucam in continuare fara varf, trompetă rau si Morar ăsta. In schimb, Moura si Gradinaru sunt jucatori decenti pt un baraj cu liga 2. Stoican a vrut sa castige meciul, o intentie buna care nu a ramas nepedepsita de o echipa totusi superioara. Si scarboasa - matura, cum zic analistii, care a inchis jocul la modul abject, cu simulari, trageri de timp si antijoc sătesc. Rodriguez joaca numai pe tocuri, nenorocitul, nu vrea sa se murdareasca pe gel si sprancenele dichisite cu creion. Se vede clar ca il doare in pix. Doar cv-ul si porcul clujan il tin in primul 11, altfel, ca stats, e pana si sub mediocrul Pierret. Inca nu mi-am facut timp sa urmaresc un meci recent al Clujului. Nu ma intereseaza, daca ajungem acolo o sa scoatem pe oricine A, ca am o simpatie pt U, da, insa apropierea asta am simtit-o mai mult de partea unor confrati. Din partea cealalta mai timid. Poate asa sunt ardelenii mai putin expansivi, ne poate lamuri Claudiu Noi, aici in sud, avem un temperament latin pursange. Cadem prada usor sentimentelor, chiar daca sunt, de multe ori, situate la extreme.

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    trompetă rau si Morar ăsta.
    Da, dar tre sa stii sa canti la ea! Ca de nu, degeaba ti-ai luat trompeta!


    Ti-ai luat mult spus, ai gasit-o pe jos pe-acolo, lang-un trotuar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Cu cine o sa tii ?
    Sunt indecis acum, am argumente pro și contra la fiecare
    As vrea sa promoveze Sibiul pentru ca în vara o sa fie gata stadionul și arata superb, iar la Dinamo e nevoie sa o luam de la capăt din liga a 4 a.

  18. #81
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi-a placuuut cum a decriptat Cleo7, cu istetimea unui proverb - vorba unui scriitor uitat, numirea gen Ciuca. Ardelenii au inteles mai repede logica din spatele acestei numiri si, unde toata lumea a vazut compromis si promiscuitate morala din partea comblatanților, se afla, de fapt, o lovitura de geniu din partea presedintelui Joianis.

    Caci, iata, mandatul gen Ciuca a inceput prin a fi invizibil, in aateptarea marilor evenimente. Cred ca e o tehnologie brevetata chiar de presedinte, pe care ministrul nr 1 al tarii a imbratisat-o cu caldura. Ghinion cu facturile nesimtite ale camarilei nenorocite, a trebuit sa iasa din popotă don gheneral, sa balmajeasca ceva oricum neinteligibil. A urmat o noua repriza de hibernat, in care e de presupus ca tanarul pensionar Ciuca Nicolae si-a supt pernuțele de sub burta, ca orice mos martin care respecta cu sfintenie perioada de hibernare. Aseara, surpriza, a iesit din nou Ciuca, sa dea condoleanțe. Ca e tragic, destinul nemilos, vom analiza, dar oricum stiti si voi ca banii de infrastructura sunt prin gospodariile politicienilor, baronilor, doar n-o sa luam elice cu incalzire tuturor nespalatilor care zboara noaptea, la lumina carului mare.

    Cine v-a pus, ma, sa cadeti in mandatul gen Ciuca? Ma, voi sa ne spuneti de ce nu ati cazut acum 2 ani, cand era Dancila? Pe mine asta ma roade, ca agenturili lucreaza sa decredibilizeze oamenii astia, care chiar vor sa faca treaba. Nu e suspect zborul asta pe intuneric, la 11 km de Odessa? Sigur e mana lui Șoigu, a dat drumul la bruiaj si ne-a prajit frumusete de mig, tanar, in putere, 40 de anisori facea in aprilie. Practic, mai tanar cu 15 ani decat gen Ciuca. E trist, dar nu se poate spune sub nicio forma ca e cineva de vina. Joianis are 8 ani de mandat, dar e clar ca migul suferea cronic de mai multa vreme, poate de pe vremea lui Iliescu. Sau a Țapului. Poate chiar a gen Dinca Niculae?

    De asta mi-am permis o divagatie. Sa nu intinam mandatul gen Ciuca Nicolae, unul ireprosabil, cu astfel de insinuari porcesti. Era un zbor pt verificarea plafonului de nori, se uploadau cateva date pt institutul meteorologic. Mai departe a fost pur si simplu destin. Asa a vrut Dumnezeu, oameni buni. Caci, asa cum spunea un filosof, ce e viata? Un sentiment relativ, nu stii cand te nasti, nu stii cand mori...

    E valabil si pt clubul nostru dar asta e alta discutie.

  19. #82
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Eu decat am zis, nu am dat cu paru'

  20. #83
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cine v-a pus, ma, sa cadeti in mandatul gen Ciuca? Ma, voi sa ne spuneti de ce nu ati cazut acum 2 ani, cand era Dancila? Pe mine asta ma roade, ca agenturili lucreaza sa decredibilizeze oamenii astia, care chiar vor sa faca treaba. Nu e suspect zborul asta pe intuneric, la 11 km de Odessa? Sigur e mana lui Șoigu, a dat drumul la bruiaj si ne-a prajit frumusete de mig, tanar, in putere, 40 de anisori facea in aprilie. Practic, mai tanar cu 15 ani decat gen Ciuca. E trist, dar nu se poate spune sub nicio forma ca e cineva de vina. Joianis are 8 ani de mandat, dar e clar ca migul suferea cronic de mai multa vreme, poate de pe vremea lui Iliescu. Sau a Țapului. Poate chiar a gen Dinca Niculae?
    [...]
    E valabil si pt clubul nostru dar asta e alta discutie.
    Asa-i la noi, ne batem singuri, un avion de vanatoare si un elicopter militar cazute in doar cateva ore, avem pierderi pe timp de pace mai mari decat altii in razboi.
    O fi fost de la cipu' implantat de sovietici in MIGuri sau s-or fi emotionat echipamentele de lupta cand s-a uitat Putin crucish la harta Romaniei.
    In fine, sa ramanem in pace si sa ne bucuram de asta.

    Clubul nostru este reflectarea la scara mica a tarii noastre.
    E ceva profund gresit pe undeva pe acolo, pentru ca altfel nu pricep cum altii cu bugete sensibil mai mici sunt mai articulati, leaga jocul si au rezultate cu mult peste amaratii astia.
    E drept ca nu exista strategie si nici continuitate, antrenorii si jucatorii se schimba cu viteza izmenelor ca.cate ale unui batran senil si mancacios.


    De asta solutiile normale par imposibile si iti vine din ce in ce mai mult sa zici ca aia din Nothing More: Let'em burn https://www.youtube.com/watch?v=mPb2_glC8kA
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #84
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dinamo termina sezonul regulat pe pozitia 14 si va juca din nou in play-out.
    Tintarul pentru play-out:
    Etapa 1: Rapid - Dinamo
    Etapa 2: Dinamo - Sepsi Sfantu Gheorghe
    Etapa 3: Chindia Targoviste - Dinamo
    Etapa 4: Dinamo - FC U Craiova 1948
    Etapa 5: CS Mioveni - Dinamo
    Etapa 6: Gaz Metan Medias - Dinamo
    Etapa 7: Dinamo - Academica Clinceni
    Etapa 8: FC Arges / FC Botosani - Dinamo
    Etapa 9: Dinamo - UTA Arad

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •