View Poll Results: pronostic

Voters
2. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    0 0%
  • egal

    0 0%
  • victorie Anglia

    2 100.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 41 of 41

Thread: Amical: Anglia - Romania 1-0

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    doamne fereste, cum sa cistige cioara aia? Dau cu televizorul pe geam, ce dracu'?
    Vedem azi, dar din ce-am vazut ieri are sansa sa ajunga in finala!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Si tiganca in finala, cu al 3-lea punctaj, dar nu conteaza.
    In finala sansele sunt egale, punctaju din semifinala nu conteaza!

    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    doamne fereste, cum sa cistige cioara aia? Dau cu televizorul pe geam, ce dracu'?
    Pregateste banii de plasma!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu v-am spus de doo saptamani, dar voi nu, batman.

    Ma, tu n-auzi ca vita câstiga? Vita, adica mancarea gatita de chef Birjaru

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nu stiu, eu tin cu Elena. Ea si Ricky mi-au fost febletele sezonul asta.
    De castiga prima femeie o tiganca, intram in Guiness Book!
    Iar dextercioby isi schimba vechitura. Pentru el ar putea fi avantajos.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    pă surioara lui ionelu o cheamă elena. fain nume!

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    A castigat tiganca Narcisa, incredibil!

    Dextercioby.... condoleante!





    De pe locu 3, venita pe turnanta, tiganca ia tot. Na, joac-o p-asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    ionel în 9-lea cer. felicitari!

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Eu cu Elena tineam, bai tignitule!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    mulțam!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Mai bine tignit decat tigan, desi seamana, nu e tot una.
    Te-am mirosit de la 17 km.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Parafrazandu-l pe maiestrul Porumbacu giunior, am facut si noi beleme cum ne-am priceput 🤣

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Capitaneeee... daca au ajuns tiganii sa fie varfurile Romaniei....



    Am ajuns biiiiiiiine noi romanii, suntem perplex pe reflex!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Repet, nu faptul ca e tiganca deranjeaza, pt ca tigani sunt si printre chefi, no?

    A fost o palma data gastronomiei o rusine. S-a promovat o mediocritate doar pt ca avea pielea tuciurie. Sper ca adeptii sociologului Duminica sunt multumiti, dictatura minoritatii, vorba chefului parizian, e in plina expansiune.

  14. #35
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Deci a fost o regie ieftina a producatorilor devoalata de niste baieti din echipa de productie pe instagram inca de la final de mai, doar ca eu refuzam sa accept ca am fost pacalit.

    Treaba a fost asa: cioralia clar nu merita sa ajunga in semifinala, Paul i-a facut cel putin 2 farfurii, si Alex era sa iasa din concurs din cauza ca a ajutat-o (si asta a fost regizata, ca se stia ca grasul are amuleta pylii sa il salveze, dovada ca s-a si-ntimplat).

    In semifinala, au avut noroc cu probele alese, ca l-au descalificat pe cel mai smecher bucatar (Stefan) ca a stricat gustul mincarii copilariei cu piure de trufe. Lui Revesz nu stiu ce hiba i-au gasit, parca la desert.
    Lui Alex i-au chemat bunica, special sa il incurce, ca sa ajunga doar "ajutor de bucatar" in finala, evident in echipa ciorii pe care o tinuse in circa jumatate din concurs.

    In finala, evident, meniul a fost gindit de Alex, ca e facut din preparate la restaurantul unde este el no.2, cu seful lui printre expertii bucatari care au jurizat proba decisiva. Tot Alex "cu minuta lui" a facut "vita perfecta"... Toti bucatarii experti chemati la jurizarea decisiva stiau mincarea lui Alex. Asa a luat cioralia cele mai multe puncte, si, bineinteles, si cu putin noroc ca au depunctat desertul lui Catalin ca era ciocolata tare, dar si ca cica musul facut de Victorina si aia mica si cu gura mare "lebaduta pylii" era divin.

    Deci, in definitv, problema nu e neaparat rasista si nici de caz social ("a, cioara bucatareasa de cazan la cantina, caz social, avea nevoie de 30.000 de euro sa-si faca nunta cu romanasul degraba doritor de pisda maro cu burta revarsata peste ea, iar moldoveanul ala care gateste pe Coasta de Azur pentru bogatasi clar nu avea nevoie de bani"), pentru ca asa trebuia sa cistige orfana Elena, si nici ca e efectiv inculta ("fain daining, ce e ala?", "testuri (!), ce sint alea?", etc.), ci pentru ca pe fatza s-a facut regie aproape tot concursul sa cistige ea. E primul din cele 9 sezoane trucat asa pe fata, ca blm/plm. Mi-a lasat un gust atit de amar si la sezonul urmator (deja finantat din reclamele cu audienta record de la finala trucata) nu ma mai uit.

    Oricum, producatorii de la A1 sint cunoscuti ca phoot sourile (asa a murit aiumor anul asta, dupa ce l-au dezavantajat pe Madalin Cirje), dar aici e totusi prea bine vinduta iluzia ca e concurs pe bune. Nu e.
    Last edited by dextercioby; 21st June 2021 at 13:16.

  15. #36
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze pentru limbajul rasist folosit mai sus, dar eu sint rasist si nu mi-e rusine cu asta. Filonul rasist romanesc este inca f. puternic, doar ca ultimii 10 ani "progresistii" insista sa ii bage pumnul in gura...
    Last edited by dextercioby; 21st June 2021 at 13:17.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    beleste ochii, ionele, ziceai ca (doar) eu am ceva de impartit cu baragladinele bronzate

  17. #38
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    beleste ochii, ionele, ziceai ca (doar) eu am ceva de impartit cu baragladinele bronzate
    Aia de au dat in fiita a mica poti baga mana in foc ca erau toti romani?

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Repet, nu faptul ca e tiganca deranjeaza, pt ca tigani sunt si printre chefi, no?

    A fost o palma data gastronomiei o rusine. S-a promovat o mediocritate doar pt ca avea pielea tuciurie. Sper ca adeptii sociologului Duminica sunt multumiti, dictatura minoritatii, vorba chefului parizian, e in plina expansiune.
    A fost prima femeie chef la Chefi la cutite!
    Adica a fost nevoie de 10 editii ca o femeie sa reuseasca in fata unui barbat, si de o tiganca!


    Equal pay? Think not!


    Ce-mi place cel mai mult la faza asta cu "equal pay" e ca ele se plang ca nu au, noi nu vrem nici in ruptu capului sa le dam, dar ele de fapt il au demult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    baragladina, urmeaza ma ta pe cosor. tot neagra si cu_curul cat batoza?
    am observat ca te ia cu capul cand amintesc cate ceva despre natiunea baragladinelor. asa-i??!!!
    sa ne spui si noua cat mai e kilu de cupru...

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Limba romana, fratemeleu! O mai stii?
    E chestia aia de se vorbeste si-n scris! Inteligibil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •