View Poll Results: Cine va castiga RG 2021?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Ashleigh Barty

    0 0%
  • Aryna Sabalenka

    2 28.57%
  • Naomi Osaka

    0 0%
  • Garbiñe Muguruza

    0 0%
  • Iga Šwi±tek

    3 42.86%
  • Jennifer Brady

    0 0%
  • Elise Mertens

    1 14.29%
  • Jessica Pegula

    0 0%
  • Elina Svitolina

    1 14.29%
  • Cori Gauff

    1 14.29%
  • Karolína Plíčková

    0 0%
  • Petra Kvitová

    0 0%
  • Karolína Muchová

    0 0%
  • Maria Sakkari

    0 0%
  • Paula Badosa Gibert

    0 0%
  • Daria Kasatkina

    0 0%
  • Ons Jabeur

    0 0%
  • Serena Williams

    1 14.29%
  • Anett Kontaveit

    0 0%
  • Bianca Andreescu

    1 14.29%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 104

Thread: WTA Grand Slam: Roland Garros 2021

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Voi ati auzit comentariile de tenis in engleza? Si-s 2 comentatori nu unul singur. Fiecare dintre ei valorand in expresivitatea vorbelor cel putin cat 5 romani.


    Nu inteleg de ce dracului nu ne lasa sa ascultam in engleza! Dar culmea, pe ei ii lasa sa asculte in casca, ca ei practic repeta ce zic englezii, dar doar ce inteleg ei din ce zic englejii, adica mai nimic.


    Cea mai mare magarie e fazele alea din "The Cube" cu Mats si Barbara, nu stiu traduce nici 50% din ce se vorbeste si nici nu te lasa pe tine sa asculti ce se vorbeste ca se baga cu vocea peste ei! Da-le-as clanta de handicapati!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Deocamdata Pavly zboara pe sub radar dar joaca f bine pe zgura!
    Nu e exclus deloc s-o scoata azi pe Vika de pe treaba ei.
    Desi i-a dat pe tava primul set la 5-5 cand putea usor face 6-5 dar a trimis mingi la linie cu terenul liber ce nu trebuiau trimise la linie evident, rusoaica a intors meciul. E jucatoarea mai buna pe zgura si nu e de subestimat in continuare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    2 mingi in game-ul 3 din decisiv, una la care Vondrousova a protestat la o decizie de aut a arbitrei de centru, una la care la fel Badosa a protestat, ambele au zis ca a fost aut clar dupa urma dar arbitra a dat mingi bune. Am avut un turneu in care am avut hawke-eye si pe zgura acu vreo 3 saptamani, nu inteleg de ce nu avem la toate! Sa nu mai fie dispute din astea si toata lumea sa fie multumita! Francezi...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Alt comentator fraier "Badosa se califica in sferturi, meci in care as spune ca e mare favorita!" Daca ar fi jucat cu Cirstea pun pariu ca nu mai era mare favorita, zbarlitilor!


    Auzi tu, se joaca turneu WTA Nottingham pe iarba acum!
    Bietii engluji, nu mai au unde sa-si puna iarba si-o pun in timpul RG-ului, chiar in prima saptamana cand inca jucatoarele bune iesite din RG n-au cum sa joace, poate tocmai de aia, sa castige ceva mucealaua un turneu WTA!


    Desi uite ca Konta la cat de praf a fost, a avut timp sa intre.
    Mai mult ca sigur n-a avut timp, a primit WC din mila de la ai ei.
    Last edited by Johnny D; 6th June 2021 at 17:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Pavly cred ca e jucatoarea cea mai bună din ultimii 20 de ani, care nu a ajuns în top 10. Are 12 titluri WTA, 7 sau 8 sferturi de GS, 38 de victorii la top 10, din care aproape jumătate la jucătoare de top 5. La cum joacă are prima șansă atât cu Serena cât și cu Rybakina.

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bate Pavly, bate tot. Pana da de una nervoasa ca Swiatek sau Badosa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Swiatek 6-3 6-4 cu Kostiuk, si scoru reflecta realitatea si nu prea, foarte lung si greu meci de aproape 2 ore, putea foarte usor sa fie decisiv. Kostyuk a jucat bine, daca ar fi jucat la maxim ar fi putut castiga deoarece lu Swiatek asa cum recunoaste dupa meci, nu i-a iesit jocul din cauza conditiilor de noapte, nu a jucat niciodata asa pe zgura si nu s-a asteptat la lumini in ochi si alte chestii. Dar a scapat, este in cursa pentru apararea trofeului.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Bun de tot meciul, Kostyuk bătea azi multe jucătoare de top 20. Dar Swiatek e la alt nivel. Deci avem 6 debutante în sferturi de GS, Pavly care nu are semifinale de GS și Swiatek care pare la distanta mare de celelalte. Nu are voie sa rateze trofeul poloneza.

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Badosa maa-tii de la 3-0 cu dublu break in primu set!


    Unde esti Mariane, tot jucatoare slaba mai e Zidansek?
    Baga-mi-as toata pl-n ea, ca nici eu n-am crezut ca e atat de buna, am pariat 3 orase pe Badosa ca sa se cace pe ea ca o carpa, la scorul de 6-6 a avut 40-15, 3 bp si-n loc sa atace, a tot impins mingile si-a lasat-o pe Zidansek sa atace, ca o panarama regresata mental. Era clar ca daca Zidansek nu greseste, si e jucatoare tare mental, nu e de jucat cu ea, game-ul urmator o mananca. Si asa si fu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Salutare.
    Imi pare rau ca a-i pierdut Ioane. Nu am vazut meciul, nu pot sa ma pronunt. Probabil a cedat mental Badosa. Nu sta bine cu psihicul, defectul multor jucatoare. Slovena, mai puternica psihic probabil. Interesant, cum o jucatoare de care aproape ca nu auzisem pana acum, ajunge in semifinale.

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Vad ca se practica si offtopic pe-aici.
    Atunci anunt si eu, daca nu stiati ca aproape s-au incheiat "calificarile" pentru Jocurile Olimpice. Vom fi reprezentati de Simona Halep, Sorana Cirstea si Patricia Tig. Daca Ana Bogdan ar fi fructificat mingea de meci cu Badosa avea sanse bune sa prinda si ea in extremis trenul. Si am fi mers cu echipa completa. Maxim 4 jucatoare dintr-o tara pot participa. Mai are ceva sanse Begu daca o va lua Halep pentru echipa de dublu.

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    La masculin,sanse extrem de mari sa nu fim reprezentati de nimeni. Tecau a ratat sansa astazi sa avanseze in semifinale. Se stie ca primii 10 isi pot alege un partener, iar Tecau nu mai poate prinde top 10, dupa eliminarea de astazi.
    Last edited by marian buzoian; 8th June 2021 at 22:22.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Salutare.
    Imi pare rau ca a-i pierdut Ioane. Nu am vazut meciul, nu pot sa ma pronunt. Probabil a cedat mental Badosa. Nu sta bine cu psihicul, defectul multor jucatoare. Slovena, mai puternica psihic probabil. Interesant, cum o jucatoare de care aproape ca nu auzisem pana acum, ajunge in semifinale.
    Nu a cedat mental, am zis, a ales sa joace defensiv mingile alea de break la 6-6 ca o handicapata si-a lasat-o pe Zidansek sa-si ia soarta in propriile maini, si i-a dat cu dreapta de cap spanioloaicei si mie cu banii de zid. Tot nu mi-ai raspuns, cat de mediocra mai e Zidansek?

    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Vad ca se practica si offtopic pe-aici.
    Pai suntem in perioada GS aglomerata RG - Wimbly, doar pe la GS se mai discuta, restul turneelor sunt antrenamente.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Vad ca tot insisti cu Zidansek. Eu nu zic ca e mediocra. Nu m-am uitat decat la meciul Soranei. Nu m-a impresionat. Sorana s-a batut singura. Pana la RG nu am vazut-o jucand. Si nici realizari nu a avut pana acum, altfel asi fi auzit de ea. Sa vedem pe viitor ce va mai face. Aici are sanse chiar de finala, caci stim ca si Pavly sta prost rau mental. Si slovena pare ca la acest capitol chiar sta bine.

  15. #78
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Nu am văzut nici eu meciurile dar probabil Badosa e cedat fizic. A jucat mult pe zgură în ultima vreme, chiar și aici la Paris. A ratat o șansă imensă. Zidansek e slabă rău, face turneul vieții și atât. Nu o să mai auzim de ea după turneu.
    Șansă uriașă pentru Pavly sa facă în sfârșit o finală de GS. Au făcut alte jucătoare mult mai slabe ca ea, merită și ea o finală.

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si eu zic ca bate Pavly, ea ataca mereu, nu sta la ciupeala ca Badosa la bp.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu-mi place absolut deloc Gauff asta. Nu are nimic in jocul ei care sa fie placut (vreo lovitura, miscare, stil, etc).

  18. #81
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In memoria infractorului apasat cu genunchiul pe gat de politistul derek șovin, cred ca rg de anul acesta ar trebui castigat de o jucatoare de culoare. Sau cel putin de alta culoare, care sa mearga in genunchi pana la trofeu. Credeti ca sunt sanse, in absenta de la turneu a baietilor refutatului mireille ratzoi?

  19. #82
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    A castigat Serena destul

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    M-a curatat Swiatek, nici urma de bani nu mai am pe mine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vezi ce nenorociti sunt, Jane?

    Cand castiga un player 500 de mii aresteaza jucatorii de tenis pt a servi un exemplu de ce patesti daca daca nu iti bagi mintile in cap. Daca nu dai rosie-rosie-neagra, cum vor jegurile.

    Cand pierd 500 de mii de playeri pt ca o junincă a dat cu racheta de sterilet e frumusetea si imprevizibilitatea sportului.

    Aviz pt viitor sa mai pariezi vreun cent pe acest sport mizerabil, numit tenis alba-neagra cu ovare. Sportul alb a devenit negru, e o mizerie totala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •