View Poll Results: Avem un campionat corect in acest sezon 2020/2021?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Da, se joaca pe teren

    3 60.00%
  • E la fel de corupt ca si pana acum

    2 40.00%
  • Nu stiu

    0 0%
Results 1 to 19 of 19

Thread: Cica avem un campionat corect

  1. #1
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1

    Cica avem un campionat corect

    Oare e posibil sa avem un campionat corect si sa nu stim? Daca pierdem titlul sezonul asta, pierdem pe mana noastra. Nu simt ca am fost furati sezonul asta ca in ultimii 3 ani. Sepsi incurca pe CFR, Academica ne incurca de doua ori sezonul asta... orice ar spune Capitanu si alti paranoici, Botosani si Academica ne-au incurcat de foarte multe ori, chiar daca se spune ca ar fi satelitii nostri.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Confuz.
    Deja vorbesti la persoana intai plural referind la campionatul in Liga 1 apoi deviezi spre "noi FCSB", "campionatul nostru"
    Pai du-te pe suporter acolo sa discuti de campionatul vostru
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai, nu trebuie fiecare sa spuna din punctul lor de vedere?
    Eu am votat din punctul meu de vedere, ca stelist vad un campionat corect sezonul asta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Pai, nu trebuie fiecare sa spuna din punctul lor de vedere?
    Fiecare trebuie sa spuna punctul lui de vedere
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cum crezi ca e corect:

    "O prietena de-a mea"

    "O prietena de-ale mele"

    ??
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Tu ce limba vorbesti?

    O prietena a mea.
    Prietene de-ale mele.

    Asa cred
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    "O prietena de-ale mele"

    Asa e corect. Poti sa cauti pe google daca nu crezi.
    Nu ai de unde sa stii pentru ca nu te uiti la posturi romanesti, dar s-a discutat despre asta in cadrul unor emisiuni.

    Fiecare inseamna si unul si altul, oricare dintre mai multi. Cred ca am folosit forma corecta cu plural.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ok. Nu ma arunc mai departe deoarece traduc din franceza
    Scrierea inclunsiva este subiect de dezbatere in Franta deja.

    Ontopic:
    Nu este un campionat corect. Nu a fost niciodata.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Ultimul FCSB-Botosani a fost blat.

  10. #10
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Oare e posibil sa avem un campionat corect si sa nu stim? Daca pierdem titlul sezonul asta, pierdem pe mana noastra. Nu simt ca am fost furati sezonul asta ca in ultimii 3 ani. Sepsi incurca pe CFR, Academica ne incurca de doua ori sezonul asta... orice ar spune Capitanu si alti paranoici, Botosani si Academica ne-au incurcat de foarte multe ori, chiar daca se spune ca ar fi satelitii nostri.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...ni-631472.html

    mno... nu-i frumos sa-ti contrazici seful!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  11. #11
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...ni-631472.html

    mno... nu-i frumos sa-ti contrazici seful!
    Sunt lucruri diferite:

    Ala vorbeste de fcsb, Sevilla acum 35 ani vorbeste de Steaua
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #12
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ess View Post

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...ni-631472.html

    mno... nu-i frumos sa-ti contrazici seful!
    si continua: Primarul din Clinceni mi-a zis: Domnule presedinte, vom fi slugi credincioase!
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...ru-631486.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #13
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    si continua: Primarul din Clinceni mi-a zis: Domnule presedinte, vom fi slugi credincioase!
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...ru-631486.html
    Ce tara de tot rahatul e Romanika asta...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #14
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    ...iar oracolul de la balcesti, fostul presedinte al fc scornicesti, fost lpf - grand boss, level 70, cu mana si potiuni de level godmode, devine sfatuitorul idolului copiilor astia, care traiesc intr-o lume paralela...
    mda... de ras nu-i, zic...
    cam trist & tragic.

    ps: sevilla a reusit sa deschida un thread la fel de misto, precum lordul a deschis, acum vreo 10 ani aia cu "dinamo in ucl".
    doar ca ala era haios, asta-i trist...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  15. #15
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Becali e cel mai incompetent blatist. Si Buzau era echipa lui si ne-au batut cu 1-0, gol Bunica. Tin minte o deplasare la Bacau inainte de care Becali striga pe la tv "nu ma bate prietenul meu Sechelariu". Am egalat in minutul 90. Iar acum Academica ne incurca de doua ori la rand.

    Nu stiu ce vise are Becali. Academica era solutie de avarie in caz ca era decizie in instanta sa plateasca FCSB 50 mil euro catre CSA pentru folosirea marcii Steaua. Nu stiu cum functioneaza treaba pentru ca nu detine practic clubul, nici el nici Geambazi. Cred ca au bagat bani ca fraierii si nu vor putea prelua clubul in caz de nevoie.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #16
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    ps: sevilla a reusit sa deschida un thread la fel de misto, precum lordul a deschis, acum vreo 10 ani aia cu "dinamo in ucl".
    doar ca ala era haios, asta-i trist...
    Azi oricine ar deschide un thd cu orice echipa din Romania in UCL ar fi haios ... sau trist.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Azi oricine ar deschide un thd cu orice echipa din Romania in UCL ar fi haios ... sau trist.

    trist si adevarat

  18. #18
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Incredibil cat tupeu, de 3 zile nu mai auzi decat feceseblatisti care se plang ca nu au stat ăia la blat Pai, nu au stat suficient, e o nuanța. S-a dat peste din 2 metri, s-a dat in bară, tot Poenaru trebuia s-o arunce in plasa sau baietii astia de zeci de milioane valoare in viu nu mai au simtul găurii?

    Atatea denunturi de puscarie pe m2 nu am vazut in viata mea. A facut donatie, dar acum vrea banii inapoi. Au promis ca vor sluji credincios, dar nu se vede in clasament Da' de ce ai facut, bre, donatie, ceva legat de taxe? Si daca e donatie, acum pretinzi puncte in contul ei? Ba, e incredibil!

    Eu am avertizat de mult ca la primul meci in care martalogii nu vor concretiza blatul, o sa apara cu pieptul dezgolit la tivi, sa ne spuna cat de corecti sunt ei cand rateaza cu poarta goală, din 2 metri. Cand le tin piept doi godaci si portarul Ureche Ce in scarba a tras Rusescu, mai rar asa sut la vinclul ierbii. Macar Bunica a dat stachia vietii, cu cata obidă a tras racheta in poarta mizeriilor!

    Despre parodia cu Botosani nimic? A, nu, că nu. Stiti ca am facut Noi un egal acum 3 ani, ce dovada de corectitudine mai vreti?

  19. #19
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu tot spun ca, in ultimele 10 meciuri, Botosani ne-a incurcat de mai multe ori decat Craiova.
    Da' n-are cine sa auda.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •