Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 65

Thread: Etapa 1 play-off

  1. #43
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am batut Botosani de 4 ori in ultimele 8 meciuri. Cum sa ne fie satelit daca ne incurca in jumatate din meciuri?

    Tu ai creier sau repeti ca papagalu' ce auzi la Capitanu? Dupa aia te intrebi de ce crede lumea ca esti batut in cap.
    imi aminteam de faza aia: ""Nu e treaba noastra sa incurcam steaua""
    Libera La LAZIO !

  2. #44
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Trebuie să sunăm noi la DNA? Sau astia se autosesizează? 😁

  3. #45
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    imi aminteam de faza aia: ""Nu e treaba noastra sa incurcam steaua""
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    meci in familie zic eu ... atias aia de : ""Nui treaba noastra sa ii incurcam pe steaua""
    Nu e prima oara cand spui asta. De unde ai luat-o, cine a spus-o si in ce context?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #46
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu e prima oara cand spui asta. De unde ai luat-o, cine a spus-o si in ce context?
    cum cine? patronu de la botosani cand erati in lupta cu ASA Targu mures la titlu .. nu mai stiu in ce an a fost!
    Libera La LAZIO !

  5. #47
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Iftimie sau cum il cheama...
    Libera La LAZIO !

  6. #48
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    La cat de bine intelegi tu romana poate a spus cu totul altceva. Eu vin cu link-uri si dovedesc tot ce spun, voi vorbiti doar din amintiri si de multe ori aveti memoria proasta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #49
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    victorie pretioasa si norocoasa in acelasi timp. cu un lot zapacit de ciobanul capitalist suntem penibili in anumite momente. unii, ridicati in slavi de cioban si presa de kkt, au uitat ca fotbalul este un joc de echipa, altii nu pot si nu stiu.
    fmm GgB

  8. #50
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    ehhh bine cum zici tu...
    Libera La LAZIO !

  9. #51
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    victorie pretioasa si norocoasa in acelasi timp. cu un lot zapacit de ciobanul capitalist suntem penibili in anumite momente. unii, ridicati in slavi de cioban si presa de kkt, au uitat ca fotbalul este un joc de echipa, altii nu pot si nu stiu.
    fmm GgB
    Ii japaceste si Becali, dar si nationala. Avem prea multi jucatori la loturi si de fiecare data ne da programul de pregatire peste cap.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #52
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ii japaceste si Becali, dar si nationala. Avem prea multi jucatori la loturi si de fiecare data ne da programul de pregatire peste cap.
    astea sunt texte rasuflate , Sevilla, ciobanul capitalist este cel care dirijeaza din jilt. ne dam la o parte in cupa, supercupa, chipurile ca odihnim lotul iar la nationala nu au rupt gura targului. ce vrem de fapt, ce vrea cretinul cu oi, doar bani din vanzari? eu ca suporter vreau trofee, un fotbal placut ochiului si un cioban mancator de kkt, mut.
    anul asta tot pe locul doi vom termina, discutam la final . cu ungurii din harcov si craiova va fi f greu, cfr ul ne va da cu terenul in cap, cu moldovenii ai vazut si tu in seara asta, poate academica 6/6.

  11. #53
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai, hai sa nu o dam in balarii. Eram la capitolul zapacit jucatorii. Nu-i zapacesti daca ii menajezi intr-un meci de supercupa. Sacrifici meciul respectiv, dar cu ce te afecteaza intr-un meci cu Botosani? Cu Galca aveam 10 puncte avans dupa tur si era sa pierdem titlul din cauza nationalei. A luat Iordanescu 5 jucatori de la Steaua in Antalia in iarna aia. Initial a vrut sa ia 8 si ni l-a trimis pe Tanase inapoi accidentat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ce gol a dat freza de matura, ala!
    I-a salvat pe preafecesebeliti, altfel pierdeau titlul inca de ieri.

  13. #55
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    N-auzi, bre, ca a fost blat? Daca se ajungea in minutul 93 si era tot 1-0, si-o bagau singuri in poarta si tot noi castigam.
    Stai sa vina capitanu' sa ne explice el ce si cum
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  14. #56
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Daca nu esti de acord atunci faci ca Cip. Te consideri fan Hitler si atunci poate reusesti sa faci puscarie in Germania azi
    pai si tu de unde stii ca ca daca ar fi castigat nemtii razboiul n-ar fi fost o lume mai buna?
    asta in care esti acum ti se pare ok?
    granita la Orsova!

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    E vorba de modul cum au facut-o, exterminand oameni dupa etnie, si dupa cum arata. Deci e clar. Pe de alta parte, am fi scapat de tigani, deci de 50% din fanii stelisti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    pai si tu de unde stii ca ca daca ar fi castigat nemtii razboiul n-ar fi fost o lume mai buna?
    asta in care esti acum ti se pare ok?
    Imi permit sa spun ca ai spus o mare tampenie.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #59
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Imi permit sa spun ca are dreptate. Nu poate nimeni sa spuna cu certitudine ca lumea n-ar fi fost mai buna daca ar fi castigat nemtii.

    Partea asta a Europei a fost sub control sovietic timp de cateva decenii. Cu ce ne-a fost mai bine sub controlul Moscovei decat ne-ar fi fost mai bine sub controlul Berlinului?

    Am invatat la scoala ca invazia romanilor a fost un lucru bun pentru ca au adus cultura si religia crestina.
    Turcii, in schimb, niste nemernici impotriva carora ne-am aparat vitejeste si am reusit sa ne pastram pretioasa cultura, limba, religie si obiceiuri. Daca turcii castigau si ajungeam sa le vorbim limba, acum ridicam in slavi momentul in care ne-au cotropit si au adus cultura si religia lor pe meleagurile astea pagane.

    Invingatorii scriu istoria.

    Nu era Anglia cea mai mare putere coloniala a vremii? Nu subjugau India, Palestina si multe alte teritorii? Nemtii au vrut si ei sa fie la fel.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  18. #60
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Cultura bre, ce plm

    Faptul ca am fost condusi de comunisti dupa Antonescu este datorita zonei unde traim. Daca am fi fot in occident altfel se punea problema. Occidentul a profitat 50 de ani dupa infrangerea lui Hitler datorita planului Marshall.
    Si aici vorbesc doar de partea economica. Omit sa precizez partea cu adevarat oribila a nazismului.

    PS. Imi place ca ajungem la tot felul de discutii pe sectia asta. Asa de interesant e fotbalul Liga 1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #61
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Si americanii au comis atrocitati si inainte de Hitler si dupa el. Vietnam, experimente pe oameni in Guatemala si in alte parti ale lumii, invazii, rasturnari de guverne. Americanii su rasturnat un guvern legitim in Iran pentru a pune mana pe petrolul lor. Americanii au rasturnat guvern in Cuba si au impus regimul Batista.

    Americanii au doborat un avion comercial iranian din greseala si Bush Senior a spus "I will never apologize for the United States - I don't care what the facts are. ... I'm not an apologize-for-America kind of guy." Au murit 290 de oameni in avionul ala dintre care 66 de copii si Bush, sfidator, a spus ca America niciodata nu-si cere scuze. Acum se mira lumea de ce iranienii ii urasc pe americani. Dar doar oamenii care nu cunosc istoria.

    Cate milioane de nativi indieni a omorat SUA? Cam 10 milioane. Si nici pana in ziua de astazi SUA nu reconoaste genocidul.

    Cate experimente nucleare nu a facut SUA prin Pacific si prin Alaska lasand bastinasii sa inoate in deseuri nucleare si sa moara pe capete de cancer?

    Bre, sincer nu stiu cine a fost mai rau, Hitler sau americanii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #62
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Incercam sa imbunatatim Liga 1 daca antrenorii, jucatorii, presedintii nu au capacitate

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Imi permit sa spun ca are dreptate. Nu poate nimeni sa spuna cu certitudine ca lumea n-ar fi fost mai buna daca ar fi castigat nemtii.

    Partea asta a Europei a fost sub control sovietic timp de cateva decenii. Cu ce ne-a fost mai bine sub controlul Moscovei decat ne-ar fi fost mai bine sub controlul Berlinului?
    .
    In primul rand ca romanii nu au avut demnitate sa lupte nu conteaza cum, pe cal, pe magar asa ca o tara de genul si-o merita.

    Accepti sa ti se ocupe Transilvania ca sa recuperezi Basarabia ?

    Ca si cum ai doua surori, o violeaza unul pe una dintre ele si apoi iti promite ca o sa ti-o recupereze pe a cealalta de la alt violator,
    ceva de gelul a fost.
    Noapte mintii si teorii istorice cum au negociat ei, ce intelepti am fost.

    Bre macar in Franta jumatae au avut demnitate si cealalta si-au dat pantalonii jos, asa este si in prezent neamul asta rupt in doua.

    Ati citit prea mult si prost, incercati sa va formati propriile opinii.
    Last edited by iulian_1976; 20th April 2021 at 01:02.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #63
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Macar sa-i schimbe numele. Super Liga 1, sa zicem. Tot e la moda in ultimul timp
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •