Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 65

Thread: Etapa 1 play-off

  1. #22
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Rasismul si diferitele lui forme au un aspect mult mai fin, ce descrieti voi sunt doar formele mai violente.

    Esti sef, profesor, doctor, general si consideri omul de langa tine, sotia, subalternii, colegii etc niste numere, nimicuri esti rasist.

    Ei si cati nu au atitudinea asta indiferent din ce tara provin ?

    Francezii stiu sa se ascunda mai bine in diferite propozitii de protocol, romanii sunt mai directi nu au scoala de protocol a francezilor.

    Amandoua natii au trimis evrei in lagare, francezii chiar le-au avut pe teritoriul lor desi nu o sa gasesti unul ca aducere a minte la ora actuala, ei l-au avut pe Philippe Pétain.
    Romanii l-au avut pe Ion Antonescu care a realizat progroamele de la Iasi si alte regiuni.

    Niciuna dintre cele doua natii nu au un loc de aducere aminte a ceea ce au facut, discutam ca sa discutam, care este mai rasist decat celalalt...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #23
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    doua pagini cu si despre tiganii din bozgorime
    nu mai bine vb de faultul lui nouvier la bairam? copilul ala a fost scos in lacrimi de pe teren, dus cu ambulanta la spital. nu mai bine vb despre acelasi nouvier care a rupt tot ce a prins in meciul cu Steaua, octavian popescu, olaru...aaaa , nu permite sistemul, dear delaparis? o fi vorba de echipa aia din ghetoul harcov, unde romanii sunt minoritate, fara drepturi in tara lor, jigniti atunci cand nu vorbesc in limba bozgoreasca pe strada sau atunci cand cer o pita la magazinul din colt?
    dear felaparis, jigodia aia este cetatean frantzuz bine integrat in ghetou, o alta maimuta din vestul cilivizat

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Deci inteleg clar ca-n ultimul meci de campionat, CFR a fost furata ca-n codru la Craiova. Gol anulat ce nu trebuia, daca e la limita se da credit atacantului, nu s-a dat. Penalty clar pt CFR in repriza a 2-a nevazut de nimeni. Kolic trebuia rosu in min 87. Bun.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bașca minoritarul Baiaram a calcat strâmb, faultându-se singur ca un prostălău. Roșu, bineinteles, mergem la onu, fare si apador

    Va dati seama ce dezastru pt tinerii nostri brazilieni, sa vezi o echipa in playoff care nu stă capră si baga material antiderapant sub gleznele firave. Ce, bă, jale! S-au prins si bozgorii ca tehnicitatea romaneasca e la nivel copacabana si, dupa ce ne-au taiat codrul secular, ne taie si tinerele vlastare.

    A, sa nu uit, nea marian uzunidi face zero- zerouri pe pâine, o splendoare dă meci si ăsta. Analistii cred ca au fost multumiti. Pe vremea lui papura nu erau, dar acum sunt. Asta inseamna sa te faci de căcat ca jurnalist.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    Un rezultat mai bun nici ca se putea.

  6. #27
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da da ... gluma deoparte, dracu' va ia cu rasismul vostru daca nu va treziti la timp
    O sa vedeti, v-am avertizat de ani de zile .
    unde bre elitistule, unde ai facut tu asta? poate ai avertizat pe alte forumuri ca pe OLS sigur nu ai facut-o ... hai cu link la postarile in care ''ne avertizai de ani de zile''

    Pot sa spun chiar ca tu esti cel ce a tolerat derapajele, ignorat reporturile si discutiile referitoare la discriminari rasiale in ultimele 12-14 luni asa doar zic: usoooor







    Ps Noroc cu postarea lui Tyler de acum cateva zile

    Ti-am selectat ceva ''material'' original pentru viItoarea ta semnatura:


    ''We need to keep talking about racism./ There is no place for discrimination in #Europe./ We are better than that./ It's time to make good on our motto, 'united in diversity'.''

    https://ec.europa.eu/commission/pres...speech_21_1265
    Last edited by Novac; 18th April 2021 at 15:47.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #28
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    noi romanii suntem victime ale rasismului de 30 de ani... mi se pare ciudat cand alții ne acuza pe noi....

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vand vise View Post
    Un rezultat mai bun nici ca se putea.
    Depinde pentru cine, poate pentru Mititelu.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    noi romanii suntem victime ale rasismului de 30 de ani... mi se pare ciudat cand alții ne acuza pe noi....
    Aici e alta parte a monedei, noi suntem prea toleranti si ne asteptam si ceilalti sa fie la fel de toleranti ca si noi cand o comitem.


    Nu toti sunt francezi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    din ghetoul harcov, unde romanii sunt minoritate, fara drepturi in tara lor, jigniti atunci cand nu vorbesc in limba bozgoreasca pe strada sau atunci cand cer o pita la magazinul din colt?
    ...tu doar repeti din ce ai citit pe nu's ce pagina de facebook ca altfel nu vad de ce apari pe aici cu faze d'astea ; parintii prietenul meu ungur locuiesc la doua minute de stadionul CFR-ului (sub stadion zic ei, ) si desi am fost de nenumarate ori in vizita nu m-am intalnit cu situatiia descrisa (un stereotip timpit dealtfel): ''nu vor sa ma serveasca pt ca sunt roman''. Ciudat nu? am fost n magazine de cartier la prima ora dupa tigari, lapte, bere, maruntisuri la fel cum am fost seara tarziu si la fel - nu am avut probleme. Poate ca nu limba ci atitudinea i-a facut sa te trateze asa

    Uite si o poveste frumoasa pe tema deschisa de tine : https://adevarul.ro/life-style/drago...f62/index.html


    on. Bairam asta are nume latinesc
    Last edited by Novac; 18th April 2021 at 16:32.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #31
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    noi romanii suntem victime ale rasismului de 30 de ani... mi se pare ciudat cand alții ne acuza pe noi....
    Te cam inseli, faptul ca esti victima nu exclude faptul ca te poti transforma indata ce ai ocazia in calau.

    Evident ca rasismul nu este un fenomen specific romanesc. Rasismul este asemeni prostiei, cu care se si inrudeste, adica universal.
    In fine, sa fiti sanatosi daca aveti impresia ca poti face misto de orice, ca este complet inocent sa te hahai la nesfarsit de pe urma unor prejudecatati & clisee.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Corect, Tyler!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca am mai spus, dar mai cretin ca Novac rar intalnesti in viata.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    pt nenumaratele link-uri in care ne avertizai vis-a-vis de nivelul rasismului nostru nefiresc de mare

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu stiu daca am mai spus, dar mai cretin ca Novac rar intalnesti in viata.
    Ce stiu sigur e ca are mai mult bun simt decat Unghierul si Alex.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Te cam inseli, faptul ca esti victima nu exclude faptul ca te poti transforma indata ce ai ocazia in calau.

    Evident ca rasismul nu este un fenomen specific romanesc. Rasismul este asemeni prostiei, cu care se si inrudeste, adica universal.
    In fine, sa fiti sanatosi daca aveti impresia ca poti face misto de orice, ca este complet inocent sa te hahai la nesfarsit de pe urma unor prejudecatati & clisee.
    Este specific si Romnesc... francezi ne scot cam cea mai rasista natiune din lume.. ca dusmanim tiganii ca pe dracu !
    Libera La LAZIO !

  16. #37
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    cfr cam groasa cu clinceni ...
    Libera La LAZIO !

  17. #38
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    mama mama paun .... )
    Libera La LAZIO !

  18. #39
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    3 minute de aur.

  19. #40
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    fcsb ... o haleste de la satelit ce drq mai e si asta??? )
    Libera La LAZIO !

  20. #41
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    fcsb ... o haleste de la satelit ce drq mai e si asta??? )
    Am batut Botosani de 4 ori in ultimele 8 meciuri. Cum sa ne fie satelit daca ne incurca in jumatate din meciuri?

    Tu ai creier sau repeti ca papagalu' ce auzi la Capitanu? Dupa aia te intrebi de ce crede lumea ca esti batut in cap.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #42
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    3 minute de aur.
    Chiar ca
    Stelista de mica?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •