View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Armenia

    1 25.00%
  • egal

    0 0%
  • victorie Romania

    3 75.00%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 139

Thread: Preliminarii CM: Armenia – ROMÂNIA 3-2

  1. #85
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    dlp fiecare jucator are o poveste in spate un trecut.

    Chiriches a jucat inchizator in tinerete are deprinteri de inchizator creativ, el la baza nu este fundas niciodata nu o sa fie sigur pe el.
    Pai tocmai comparam cu Popescu. Popescu unde juca in tinerete?
    Deci vorbim de inteligenta ... lipsa cam la toti pana la urma.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    inteligenta la fotbalisti e rara .. uitete la florinel ca nu e in stare sa isi ia permis de conducere.. conduce cu permis fals
    Ca nu e in stare sa-si ia permis nu inseamna ca e prost. Nu le are cu volanul. Prostia e ca se lanseaza cu permis fals. Dar, cum spune el si cei din generatia sa, "Asta e. Mergem mai departe"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #86
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    dati pe RTL sa vedeti cum joaca macedonia ... 1 0 in germania.. nu stiu cum drq iam batut
    Libera La LAZIO !

  3. #87
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pai tocmai comparam cu Popescu. Popescu unde juca in tinerete?
    Deci vorbim de inteligenta ... lipsa cam la toti pana la urma.


    Ca nu e in stare sa-si ia permis nu inseamna ca e prost. Nu le are cu volanul. Prostia e ca se lanseaza cu permis fals. Dar, cum spune el si cei din generatia sa, "Asta e. Mergem mai departe"
    ba da e ditamai idiotu ... ai masina de 100 000 si nu ai permis ..
    Libera La LAZIO !

  4. #88
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    LazioRoma@ ai dreptate aici, din pacate nici la Viitorul nu pare sa se puna baza pe educatie, sa-i ajute sa-si ia permisul macar.

    Imi pare rau pentru Cicaldau pentru ca la Viitorul, era marginalizat, juca mai retras pentru ca Ianis sa joace in fata, la nationala cate 15 minute cand si cand l-au permutat pe Stanciu unde a vrut poate, poate da randament.

    Cicaldau a avut sansa ca a fost antrenat de Mangia, de acolo a primit plus valoare insa s-ar parea ca nici un selectioner nu stie sa se foloseasca de un jucator peste tot ce avem.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #89
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    LazioRoma@ ai dreptate aici, din pacate nici la Viitorul nu pare sa se puna baza pe educatie, sa-i ajute sa-si ia permisul macar.

    Imi pare rau pentru Cicaldau pentru ca la Viitorul, era marginalizat, juca mai retras pentru ca Ianis sa joace in fata, la nationala cate 15 minute cand si cand l-au permutat pe Stanciu unde a vrut poate, poate da randament.

    Cicaldau a avut sansa ca a fost antrenat de Mangia, de acolo a primit plus valoare insa s-ar parea ca nici un selectioner nu stie sa se foloseasca de un jucator peste tot ce avem.
    Pai cine sa ii invete iulian? Hagi? ala nu stie sa vb calumea limba romana .... ce educatie vrei tu la viitorul?
    Libera La LAZIO !

  6. #90
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Oli avea jucatori buni pretene.. in 2006.... cred ca uni dintre cei mai buni din ulttimi ani .. la vremea aia
    Am avut cateva piese tari, dar tu l-ai vazut pe Nicolita batand un corner? Tu l-ai vazut pe Carlos cu Rapid si cu Boro?
    Oli a stiut ca scoata maxim din jucatorii aia. ce s-a ales de Dica dupa Steaua? Nimic. Oprita? Cristocea, Bostina, Cernea, Lovin, Gjionea, Paraschiv, Cristea, Iacob, Marin, Ochirosii?

    Banel, asa cum a fost el a plecat totusi in Franta si a si jucat. Doar Banel, Nesu, Goian, Ogararu dintr-un lot de 26 de jucatori au reusit in strainatate. Ma rog, un nivel decent, nici unul dintre ei nu a plecat la vreo echipa de top. Poate doar Ogararu la Ajax, dar fara sa exceleze.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #91
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am avut cateva piese tari, dar tu l-ai vazut pe Nicolita batand un corner? Tu l-ai vazut pe Carlos cu Rapid si cu Boro?
    Oli a stiut ca scoata maxim din jucatorii aia. ce s-a ales de Dica dupa Steaua? Nimic. Oprita? Cristocea, Bostina, Cernea, Lovin, Gjionea, Paraschiv, Cristea, Iacob, Marin, Ochirosii?

    Banel, asa cum a fost el a plecat totusi in Franta si a si jucat. Doar Banel, Nesu, Goian, Ogararu dintr-un lot de 26 de jucatori au reusit in strainatate. Ma rog, un nivel decent, nici unul dintre ei nu a plecat la vreo echipa de top. Poate doar Ogararu la Ajax, dar fara sa exceleze.
    Da nimeni nu a luat meritele la om ... a fost si probabil este un tacticean desavarsit.. meciul cu Betis mia ramas in cap deaia am amintit.. sa bati asa pe pura tactica o echipa cu 2 3 clase peste tine.. zice totul .. pacat ca nu a reusit ca antrenor in europa
    Libera La LAZIO !

  8. #92
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Capitane, prost timing
    Aata e farmecul comentariului live. De asta multi stau in bara si comenteaza instatul de final ca niste profesori, apoi isi indeasa burta in nadragi, mirati si ei de atata intelepciune per uncie. Am spus ce am vazut pana in min 45, baiatul a fost inexistent. Era cel mult o predictie pt trecut, in stilul silviu bruckner Primul meci in care ciocildau se remarca si prin altceva in afara tatuajelor si deja l-am facut pelevanbastenronaldo.

    E o seara in care au cuvantul teroristii care tin ostatic fotbalul romanesc. Ce sa spun eu? Sa spuna stropizdă, nicu lindică, mirel@ si influensării progresisto-limbisti care le-au ținut trena.

  9. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    N-am vazut meciul. Romania fara stelist pe teren timp de 74 de minute.
    Da. Conducea cu 2-1.
    Pacat ca a intrat ulterior
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #94
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    ma uit acuma pe RTL e germania cu macedonia.. pana in mom asta .. zici ca e meciu ala de la betis.. asa joaca macedonia ..
    Libera La LAZIO !

  11. #95
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da. Conducea cu 2-1.
    Pacat ca a intrat ulterior
    hahahahahahahah Tare asta !!!
    Libera La LAZIO !

  12. #96
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Pai cine sa ii invete iulian? Hagi? ala nu stie sa vb calumea limba romana ....



    Oli nu a incercat in Europa. A plecat la arabi si nu s-a mai uitat inapoi.
    Are 51 de ani. Cand se satura de banii de prin China si de la Arabi o sa revina in Europa, dar nu oriunde si nu pe orice salariu.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #97
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    hai ma ce drq.. cand va aud .. cu ""saturatu"" de bani .... nu mai e vb de bani acolo .. omu cred ca a ajuns la un nivel .. acuma sa vina pe aici sa il injure toti si il tavaleasca prin emisiuni .. mai bine lipsa
    Libera La LAZIO !

  14. #98
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1



    bine ca stie sa vorbeasca Gino Iorgulescu

    olaroiu nu se mai manjeste cu mizeriile ce activeaza in fotbalul romanesc
    Last edited by Novac; 1st April 2021 at 00:03.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #99
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Aata e farmecul comentariului live. De asta multi stau in bara si comenteaza instatul de final ca niste profesori, apoi isi indeasa burta in nadragi, mirati si ei de atata intelepciune per uncie.
    Eu nu am vazut meciul, nu am fost acasa.
    Dar e ironic venind de la tine care nu prea esti pe forum la ora meciurilor dar vii mereu cu celebra cronica de dupa meci. Si mai ales cand joaca Dinamo

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da. Conducea cu 2-1.
    Pacat ca a intrat ulterior
    Din cate inteleg, altii ne-au tras in jos. Nu Tanase.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #100
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    O înfrângere previzibilă, nicio surpriză aici. Urmează să ne bată la toamnă boșorogii aia din Islanda și adio mondial după 4 jocuri. Ultimele meciuri iar o să fie niște amicale. Dezastru în apărare, aproape meci de meci luăm gol pe final, pregătirea fizică inexistentă la noi. Cu 3-4 jucători decenți nu poți emite pretenții la turnee finale.

  17. #101
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    ma uit acuma pe RTL e germania cu macedonia.. pana in mom asta .. zici ca e meciu ala de la betis.. asa joaca macedonia ..
    1:1 minutul '67 sa nu poata Germania ce am reusit noi ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #102
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    O înfrângere previzibilă,
    Nici poveste. Aici logic trebuia victorie si in 9 jucatori. Cu Mihaila si fara Man la inceput aveam deja 3 goluri marcate la pauza. Radoi tot schimba si iar schimba echipa de la un meci la altul. Pana la urma sa intelegem ca baietii astia habar nu au cum sa joace impreuna.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #103
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    previzibila pe drq.. au inceput ok .. au revenit de la 1 - 0 .... sa rupt de la intrarea lu idiotu ala ...
    Libera La LAZIO !

  20. #104
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    trebuiau invatati de juniori cu efortul si seriozitatea iar ei au crescut cu tigari si mistouri multe, genAlibec

    aia am semanat aia culegem



    doar mentionez aici ca Mutu antreneaza ''copii'' under 21 si ca zbatlitzii si nerebnicii astia l-au luat ca si exemplu in perioada in care s-au format ca oameni: ia uite baaa ce goluri da dupe ce trage cocaina d'aia jmechera

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  21. #105
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    domane cum joaca macedonia cu nemtii
    Libera La LAZIO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •