View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Armenia

    1 25.00%
  • egal

    0 0%
  • victorie Romania

    3 75.00%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 139

Thread: Preliminarii CM: Armenia – ROMÂNIA 3-2

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    La Parma Mihaila joaca si Man sta pe banca. La Radoi e invers ...
    Pai unu e stelist si alalat ba. Ori suntem stelisti pana la capat ori nu mai suntem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca vroiau antrenor tanar la nationala macar sa-l fi pus pe Poenaru de la Clinceni.
    Ilie stie fotbal, nu vine cu freza si vise adolescentine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Pai Peonaru nu bate pe Portugalia si Anglia la U21. Ce-a facut el?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Da nu imi explic ... sincer.. nu are voie sa te intoarca sa te atace in halu ala armenia..
    Incep sa apara ceva explicatii.
    Eu nu stiam ca aia au spanioli in staff si chiar foarte calificati. Ceva s-a vazut in jocul lor acolo ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Poenaru a dus o echipa sateasca spre playoff in Liga 1. Aia arata ca stie cum sa-si gestioneze putinul.
    Si n-am vazut Clinceniul jucand vreodata idealist, dar nici jucand cu autobaza in poarta.
    Omul are ochi la jucatori si stiinta asezarii lor pe teren.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #69
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    La Parma Mihaila joaca si Man sta pe banca. La Radoi e invers ...
    Incerci sa intelegi un elev scos la tabla nepregatit, nu este nimic de inteles.

    Pentru mine Radoi si-a dat Bac-ul in fotbal in Islanda, oricate meciuri ar vrea sa antreneze o sa-i fie dificil in viitor.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Poenaru a dus o echipa sateasca spre playoff in Liga 1. Aia arata ca stie cum sa-si gestioneze putinul.
    Si n-am vazut Clinceniul jucand vreodata idealist, dar nici jucand cu autobaza in poarta.
    Omul are ochi la jucatori si stiinta asezarii lor pe teren.
    Eram ironic la adresa capatanilor luminate de la FRT cu comisia lor tehnica cu tot! Evident ca omul e foarte capabil, si mie-mi place.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Incep sa apara ceva explicatii.
    Eu nu stiam ca aia au spanioli in staff si chiar foarte calificati. Ceva s-a vazut in jocul lor acolo ...
    da au dar mm .. joaca pe la aia de pe la ei.. astana.. drq laku .. si plus ca sunt un popor de salbatici ... ultimaoara parca se suparasera pe uefa ca nu la lasat pe unu sa taie un berbec inainte de meci ... adika la modul asta
    Libera La LAZIO !

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Sincer, n-am crezut ca o echipa de Prima Liga intr-un campionat de la submediocru in sus din Europa poate sta defensiv mai slab ca Rapidu! Dar ce-am vazut la nationala in astea 3 meciuri ne-a depasit si pe noi! Nationala Romaniei cred ca poate fi considerata cel putin de prima liga, sper! Dupa meciul asta m-am decis: Rapidul sta bine defensiv!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    ehhhh si tu acuma cu comparatiile astea
    Libera La LAZIO !

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Sa re-vina Olaroiu! Ca de 20 de ani tot plecat a fost... Cu exceptia unui singur sezon la WCSB in care echipa lui n-a jucat nimic, dar a luat campionatul. Asta spune multe despre ce antrenor este.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    hai ma ce drq oricine vine .. daca nu ai cu cine.. ce sa faci?
    Libera La LAZIO !

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Pai Olaroiu nu vine ca nu vrea sa incerce imposibilul, dar e bun de tot, doar el cred ca ar avea o sansa cat de cat, ca are un ochi fantastic la a alege exact jucatorul perfect pentru un anumit meci. Si vom vedea o echipa de distrugatori si doar 2-3 ofensivi, dar aia vor fi si cei mai buni. Nu Man care nu joaca nimic la Parma sau Maxim care se bate la retrogradare de cand a plecat Shumudik.


    De Hagi care era unul din cei 2 de la care se-ncepe echipa la ce s-a jucat la echipele de club, alaturi de kktu ala de Stanciu care nu face niciodata nimic desi e mereu titular si-a batut iar joc! Cum sa-l bagi doar cu Germania, ce sa-ti faca cu Germania!? Plm de prost!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    As dori un antrenor inteligent indiferent de nume, unul pasionat si talentat.

    Singurii jucatori care imi par ok: Nita, Cicaldau, Mihaila, Man, Maxim in rest nu te poti baza pe nimeni.



    Jucatori cu multe deseuri tehnice Bancu, Chiriches, Mogos, Tosca nu sunt maini moarte insa foarte riscant in echipa cu ei.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #78
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Se vorbeste prea putin sau nu se vorbeste despre lipsa de inteligenta a jucatorilor nostri. Sau prostia pur si simplu.
    Puscas? Am mai spus ca incep sa inteleg de ce l-a injurat Contra. Man? Cretzu? Maxim? ... Mogos? A propos, cine e asta si de unde a aparut asa subit?
    Chiriches nu e prost. E chiar inteligent deoarece pacaleste toata lumea facand sa credem ca e Gica Popescu anilor 2020. Ma rog, il pacaleste pe Radoi

    Si totusi sa remarcam ceva pozitiv. Am castigat un portar de ... trecut. Nita
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #79
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    As dori un antrenor inteligent indiferent de nume, unul pasionat si talentat.

    Singurii jucatori care imi par ok: Nita, Cicaldau, Mihaila, Man, Maxim in rest nu te poti baza pe nimeni.



    Jucatori cu multe deseuri tehnice Bancu, Chiriches, Mogos, Tosca nu sunt maini moarte insa foarte riscant in echipa cu ei.
    Si Bancu zic eu .. a jucat bine
    Libera La LAZIO !

  17. #80
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    dlp fiecare jucator are o poveste in spate un trecut.

    Chiriches a jucat inchizator in tinerete are deprinteri de inchizator creativ, el la baza nu este fundas niciodata nu o sa fie sigur pe el.

    Bancu nu este fundas stanga mijlocas stanga, asta a jucat el, fiecare jucator spune ca joaca unde il pune antrenorul.

    Tosca fundas stanga, reprofilat fundas central aceasi problema.

    Deja ai o fisa a posturilor unde jucatorii sunt limitati, ceva de genul a facut C. Dinu la Kosice cu reprofilari gen D.Munteanu fundas stanga etc
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Si Bancu zic eu .. a jucat bine
    Sumdica ti-a raspuns, ceea ce a vazut el am vazut si eu, trebuie sa vezi si ce se intampla daca armenii aveau jucatori cu experienta,
    armenii puteau scoate inca 2 penaltiury lejer cu Bancu si Tosca.

    Sunt mult mai multe lucruri nasoale in meciul asta deja ma doare mana de scris, 4-5 jucatori pot juca la nationala daca faci o fisa a postului realista nu pe jucatori reprofilati.
    Last edited by iulian_1976; 1st April 2021 at 00:05.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #81
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Se vorbeste prea putin sau nu se vorbeste despre lipsa de inteligenta a jucatorilor nostri. Sau prostia pur si simplu.
    Puscas? Am mai spus ca incep sa inteleg de ce l-a injurat Contra. Man? Cretzu? Maxim? ... Mogos? A propos, cine e asta si de unde a aparut asa subit?
    Chiriches nu e prost. E chiar inteligent deoarece pacaleste toata lumea facand sa credem ca e Gica Popescu anilor 2020. Ma rog, il pacaleste pe Radoi

    Si totusi sa remarcam ceva pozitiv. Am castigat un portar de ... trecut. Nita
    inteligenta la fotbalisti e rara .. uitete la florinel ca nu e in stare sa isi ia permis de conducere.. conduce cu permis fals
    Libera La LAZIO !

  19. #82
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Zi-ne si de Ciociolina Cicîldoaica! Cate suturi, pase si goluri, sigur Iulian e interesat de evolutia talentatului mijlocas oltenesc
    Capitane, prost timing

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ma rog, asta credeam pana sa-l aud pe Shumudik, pai la ce spune maestrul, Ratzoi nu stie pregati tranzitia negativa, dupa ce se pierde mingea, nu stie deloc. Ca nu-i antreneaza pe astia la asa ceva, ori ei sunt tabula rasa si nu pricep nimic, si asta e o posibilitate.
    Ce stie panarama de Sumi? Antrenorul la Nationala nu antreneaza jucatorii. Ii are vreo 6 saptamani pe an, maxim.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sa re-vina Olaroiu! Ca de 20 de ani tot plecat a fost... Cu exceptia unui singur sezon la WCSB in care echipa lui n-a jucat nimic, dar a luat campionatul. Asta spune multe despre ce antrenor este.
    Oli a facut minuni cu ce jucatori avea. Zici doar Carlos si e imposibil sa-ti abtii zambetul.
    Apararea iti castiga meciurile. Radoi e un romantic naiv care vrea sa atace indiferent de adversar.


    Romania, Romania, ole ole ole
    N-am vazut meciul. Romania fara stelist pe teren timp de 74 de minute. A fost bine, cine a castigat?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #83
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Oli avea jucatori buni pretene.. in 2006.... cred ca uni dintre cei mai buni din ulttimi ani .. la vremea aia
    Libera La LAZIO !

  21. #84
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Bine pe tactica... este un tacticean desvarsit.. cum a stat echipa in teren cu Betis... .. ceva nemaivazut pana acuma
    Libera La LAZIO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •