View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 25.00%
  • egal

    1 25.00%
  • victorie Germania

    2 50.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 39

Thread: Preliminarii CM: ROMÂNIA – Germania 0-1

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

    Preliminarii CM: ROMÂNIA – Germania 0-1

    28 martie 2021, ora 21:45
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Dac-am trecut de Alioski, Ademi si Pandev, trecem si de-alde Gündogan, Gnabry si Sane. Fara probleme.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    A fost un gol important asta a lui Hagi de azi, diferenta intre un 1-3 si un 0-6 cu Germania!

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Dac-am trecut de Alioski, Ademi si Pandev, trecem si de-alde Gündogan, Gnabry si Sane. Fara probleme.
    De trecut, trecem sigur, stii cum e: toate trec.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Tot Mironica va comenta. Sigur va pomeni de cite 2 ori pe reprizã de cele 2 umilinte istorice ale nemtilor (din secolul 21, ca in secolul 20 ar fi 3, cele doua razboaie mondiale pierdute si 3-8 cu Ungaria in 1954 la mondial): 1-5 cu Romania la Bucuresti pe vremea cind bunaciunea de Ramona Paun de la sport protv era la gradinita si 0-6 cu Spania acu de curind, cind au uitat pentru ce tara joaca (or fi crezut ca sint San Marino).

    Despre meci? Avem sanse frumusele, baietii lui Loew de la Bayern se vor menaja pentru meciul cu Leipzig de simbata si PSG de peste alte 4 zile, deci putem scoate un rezultat pozitiv, 1-1 cred.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Tot Mironica va comenta.
    Ala e un kkt impresionist. Mi-a placut insa baiatul de langa el, Arsenal in sus, Arsenal in jos, sunt fanul lui!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mi-a placut insa baiatul de langa el
    Sa intelegem ca cu Roxi nu mai e nicio sansa
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Dupa voce desigur, Roxi zici ca-i o curca pitzigaiata, nici o sansa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    victorie pt Romania, 5-1, 5-2...

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    La ce echipa a pus Radoi sigur vom avea spectacol

  10. #10
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Nu a avut sânge rãțoiul sã îl scoatã pe Chiriches, el îl scoate pe Burcã ca sa între Toșca. Ne omoarã nemții. Bine totuși cã a ieșit Penis Man, a intrat Hagi. Dacã juca Pușcaș în locul lui Keseru era perfect în atac.

  11. #11
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Era pacat sa joace Man si sa-si treaca in CV umilinta din seara asta
    Pacat ca joaca Tanase si Popescu. O sa intre si Man la pauza cand o sa fie Radoi disperat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  12. #12
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Avand in vedere linia de mijloc Marin-Stanciu in 5-10 minute Radoi ar trebui sa schimbe ceva la mijloc.

    Marin un jucator cu multe probleme si foarte greoi, Stanciu fricos si o sa se joace pe contre, nu imi miroase a bine...

    Poate rateaza germanii tot
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Avand in vedere linia de mijloc Marin-Stanciu in 5-10 minute Radoi ar trebui sa schimbe ceva la mijloc.

    Marin un jucator cu multe probleme si foarte greoi, Stanciu fricos si o sa se joace pe contre, nu imi miroase a bine...

    Poate rateaza germanii tot
    la misto dar poate ne iese, dacã nu iese nimic nu-i bai, am jucat cu Germania. cam asta-i meviul cu nemtalaii, necunoscuta fiind numarul de goluri din plasa lui Nita.

  14. #14
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Faptul ca Armenia a batut pe Islanda ne ajuta.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Nu prea cred, arata doar cat de penibili am fost noi sa nu ne dorim victoria cu ei, sa jucam ca o echipa de kkt, doar in aparare.


    Pana una alta, ne satura germanii. Daca scapam cu 3, suntem super norocosi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Prea multe greseli de incepatori la noi ca sa pretindem ceva acolo. Keseru nu am inteles ce a incercat la inceput de meci cu sutul ala la poarta nemtilor dar care semana a degajare...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #17
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Keseru este din vechea garda vine din Bulgaria, nu trebuie avut pretentii la executii, putea juca cu Rusescu de la Academica tot rezultatul ala era, posibil sa fi sutat mai bine insa este Neuer acolo...

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu prea cred, arata doar cat de penibili am fost noi sa nu ne dorim victoria cu ei, sa jucam ca o echipa de kkt, doar in aparare.
    Radoi a jucat in atac cu Islanda nu stiu ce meci ai vazut tu...

    Keseru este gata nu mai poate, din pacate el a avut singura ocazie a Romaniei.
    Stanciu a avut o faza de contraatac, s-a intors spre poarta proprie si a inaintat spre propria poarta, jucator fricos atat poate.

    Germanii joaca frumos fara stres, anticipam un meci pe contre am iesit destul de bine spun eu, se putea sa luam inca 2-3...
    Last edited by iulian_1976; 28th March 2021 at 23:45.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #18
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Aprob si eu: rațoi a jucat pe atac in Islanda si in aparare cu Irlanda de Nord

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Radoi a jucat in atac cu Islanda nu stiu ce meci ai vazut tu...
    Asa zici tu, si poate asa ziceam si eu derutat dupa acel meci. Acum, la rece, daca ma ajuta memoria mingea a fost la ei si noi ne kkm pe noi in defensiva. Nu inteleg cum poate un asa meci fi considerat ofensiv, dar ma rog, lumea poate stie mai bine. Poate pentru ei a fost ofensiv, da, ca noi n-am avut nici o ocazie de gol!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Aprob si eu: rațoi a jucat pe atac in Islanda si in aparare cu Irlanda de Nord
    Cu Irlanda de Nord a facut o magarie c-a jucat cu mijlocas defensiv, exact cum n-a jucat cu Macedonia si a facut bine. De facea si cu Irlanda la fel, am fi luat 3p in acel meci. Rolul mijlocasului defensiv nu exista cand joci cu o echipa inferioara pe care trebuie s-o bati 100%, nu exista meci egal decat pt prosti. Si el a fost prost in acel meci, dar si-a revenit. Bravo lui.




    Sa revenim la meciul de azi, fabulos Nitza, aproape atat de bun cat toata Germania la un loc! Ma astept dupa meciul asta sa-l caute City si Real Madrid!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Stanciu, ca de obicei, la nationala gunoi.

    Cum sa nu gasesti poarta de acolo? Morcovist prost.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Meciul asta e dovada faptului ca ocaziile nu se razbuna.

    Nita 0-1 Germania
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •