View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 25.00%
  • egal

    1 25.00%
  • victorie Germania

    2 50.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: Preliminarii CM: ROMNIA – Germania 0-1

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Meciul asta e dovada faptului ca ocaziile nu se razbuna.

    Nita 0-1 Germania
    Daca esti Romania, nu se razbuna.
    Daca esti Irlanda de Nord, se razbuna.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Un 1-0 care o s ne dea impresia fals c suntem buni. Ceea ce e greșit. Probabil va urma o nfrngere n Armenia și ne revenim.

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nu ne bate Armenia, insa un egal ar fi un esec.
    Avem incredere dupa astea 2 meciuri, daca batem acolo din increderea asta, avem locu 2 la indemana, am fi favoriti pt pozitia 2.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhne-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Cicaldau este jucatorul care a creat cele 2 faze de pe final, din pacate Stanciu este vioara 1 la nationala asta.

    Germania a jucat un meci semiamical cu noi, cu Keseru, Stanciu nu se poate mai mult, din pacate la ultima faza Stanciu a avut rolul executantului...

    Ps: in Islanda am jucat foarte sus inca din prima repriza, numai ca nu am avut ocazii, dupa ce am primit golurile, pe repriza a 2-a islandezii s-au retras chiar cu fundul in poarta, ne-au oferit cadou cate cornere dorim.
    Last edited by iulian_1976; 29th March 2021 at 00:49.
    Gott wrfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cicaldau este jucatorul care a creat cele 2 faze de pe final, din pacate Stanciu este vioara 1 la nationala asta.

    Germania a jucat un meci semiamical cu noi, cu Keseru, Stanciu nu se poate mai mult, din pacate la ultima faza Stanciu a avut rolul executantului...
    Pai io ce-am zis acu 2 ani? Pana scapam de napasta asta de Stanciu, nu facem noi treaba! Eu as juca cu Cicaldau ca ofensiv e peste Stanciu, la nationala evident. Deoarece Stanciu e zero barat, nu de alta.


    Sau poate il odihnim un pic, ca o fi obosit saracul dupa 2 meciuri la rand!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhne-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Stanciu este ok pentru echipe medii si sa nu fie presiune pe el, in cazul ca domini adversarul si ai lovituri libere pe cadrul portii este ok si atat.

    In meciul asta se stia ca nu o sa dominam, faze in fata portii putine si presiune multa, ai o faza in minutul 88 si Stanciu, este o logica aici
    sa ratezi.

    Ai o singura faza in prima repriza si il ai pe jupanul Keseru, nu ai cum sa emiti pretentii.

    Sa spunem merci ca a dat Hagi gol cu Macedonia si nu era Stanciu sau Keseru acolo...
    Last edited by iulian_1976; 29th March 2021 at 00:58.
    Gott wrfelt nicht! Einstein.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Pai problema e ca el nu poate nici in meciurile cand suntem clar favoriti, clar favoriti am fost cu Irlanda de Nord, nu poate, clar favoriti am fost cu Muntenegru, nu poate, etc. El intr-un singur meci oficial pt nationala a putut, cu Armenia sau cine dracu cand am avut gol si rosu din minutu 5! Atat, intr-un meci cu el, fara el, tot acolo eram! In rest, cand meciul a fost echilibrat, n-a putut cu nimeni nimic, niciodata. Aaaa... a mai dat el o pasa de 15 metri pe jos intr-un meci, a nimerit-o si p-aia. Dar atat.

    Daca erai antrenor serios, ii dadeai suturi in fund cat incapea si-l scoteai din echipa. Aminteste-ti doar meciurile de la Euro unde doar zmeie si eseuri a dat din toate pozitiile idiotul! Cu Albania n-a fost in stare sa dea un sut pe poarta? Pai nici pe aia nu-i dominam? Da-l in plm de parazit.

    Partea aia e adevarata, cu care ai inceput, sub presiune e pielea pwlii. Si aici la nationala e presiune, nu suntem Slavia sa jucam din talente, ca-n campionat avem doar antrenamente.

    Din punctul meu de vedere e culmea antifotbalului jucatorul asta, la cat de titular a fost meci de meci, si din nimereala, oricat de panarama ai fi trebuie sa participi la o faza de gol, la finalizare, uite si bietu de Petre Marin are cateva si el n-are nici jumate din meciurile gunoiului asta la nationala, cred ca nici o treime! Si joaca aceeasi pozitie, in spate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhne-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Slavia a jucat la Glasgow cu jucator in plus aproape tot meciul, min 80 aproximativ ceva de genul, lovitura libera pe cadrul portii Stanciu gol.

    Aici sunt lucruri de finete de a intelege contextul in care dai gol, o sa mai treca timpul pana il vedem pe Cicaldau titular si Stanciu rezerva.

    Eu tot scriu lucruri de genul de vre-o 3 ani si la timona tot Stanciu, Keseru...O seara buna.
    Gott wrfelt nicht! Einstein.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    O sa ma bucur pana la maduva cand il tufe Arsenal a meu afara din EL! Si-asa a ajuns mult prea departe!

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Aici sunt lucruri de finete de a intelege contextul in care dai gol, o sa mai treca timul pana il vedem pe Cicaldau titular si Stanciu rezerva.
    Absolut corect! Mental de kkt, gaina oarba!
    Si eu zic asta de la meciul cu Muntenegru incoace cand l-a pus un idiot sa execute penalty pe cel mai kkt jucator sub presiune din echipa. Ma rog, foarte adevarat ce-ai spus tu, si foarte prosti cei care nu vad atata lucru si sunt angajati la nationala.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Eu tot scriu lucruri de genul de vre-o 3 ani si la timona tot Stanciu, Keseru...O seara buna.
    Asta cu Keseru in locu lui Puscas e de cascadorii plansului. Noroc ca eram in baie si n-am vazut primele 15 minute, ca-i puneam de niste acatiste lui Radoi, de nu-l scoteai nici cu 70 de biserici si 7000 de oameni ce se roaga fiecare 3 zile in continuu pentru el. E retardo-impardonabilo-complet parazit mental sa joci Keseru in loc de Puscas, decat daca nu cumva ti-e frica sa-l accidenteze cineva inainte de meciul din Armenia. Doar asa, sa-l odihnesti ca meciul asta oricum ai sanse mici, alta ratiune nu exista.
    Last edited by Johnny D; 29th March 2021 at 01:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Radu Naum: "Stanciu, ma intreb daca nu cumva trebuie sa evolueze mai sus!" De acord! Eu l-as folosi mai sus, mult mai sus, foarte sus, chiar as trece de poarta cu el, acolo in spatele portii ar fi cel mai util!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    pentru Ra2 nu joaca forma oamenilor, ci numele lor, Keseru, Stanciu-Panciu si mai ales Maxim-o-mue.
    Nas fin de cind era cu el in curul lui jiji, a mirosit bine cu Bancu aparare-laie (practic radacina a treia a lui Gosens), dar Camora la cei 64 de ani ai lui a fost la fel de prastie, a fost aproape abuz sexual ce i-a facut „schilodul nu prinde poarta la celsi”. Pustiu minune de la Palma de Italia. Greu cind nu pui piciorul pe minge. Nici denisman nu a pus piciorul pe minge decit o data, dar el a jucat 10 minute, nu 80. Puteam sa sutim un punct la final, dar bulanu a lipsit in fata portii lor, a fost doar in fata portii noastre.
    Sincer, bun Nita, a scos 4 goluri, dar sictirul lui Sane, de fapt, ne-a salvat mai mult. Genul asta de aroganta de care s-au temut cu el in Rusia (si l-au lasat acasa) in 2018, dar tot au fost plini de ei si le-a scos fasolea mexicana basinile din cap. Germania a incercat asta seara tiki kaka, sa ajunga cu mingea in poarta, dar stilul asta nu e nemtesc.

    Una peste alta, una in alta, un 1-0 onorabil care ne sa sperante sa nu cistigam in Armenia.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Mie imi place mult filozofia lui Ratzoi si inteleg de ce n-are cum sa-l scoata pe Stanciu din echipa. Meciul asta nici eu nu l-as fi scos ca stiam ca pierdem si m-ar fi obligat toti sa-l bag pe urma cu Armenia, cand chiar nu e nevoie de el ca sa castigam, dimpotriva.

    Insa, Stanciu, neStanciu, nu asta e problema, fuge si el acolo si contribuie la scormoneala, nu pot zice ca sta pe teren tot meciul, mai face si el ceva. Problema e alta, daca nu joaca cu Hagi si Tanase meciul urmator, astia 2 sunt jucatori foarte creativi, foarte buni in fata careului advers. Si aici e vorba mai ales de Hagi, ca l-a titularizat fix azi cand nu prea am avut multe sanse sa atacam ca sa vedem cat de e bun! Hagi trebuie sa joace neaparat meciul urmator, cand vom avea sanse de gol si vom domina meciul. Sper doar sa nu-l foloseasca meciul asta ca si scuza sa nu-l bage urmatorul meci.

    Sincer nu m-am temut de asta acu vreo 3 ore, dar in acest moment, vazand ca-i poate capatzana sa-l bage pe rahatu de Keseru in loc de Puscas, ma tem la meciul urmator de ce e mai rau: de inca o ratiune cel putin la fel de proasta ca si asta. Doar in mintea unor fie infantili necopti, fie dezaxati complet poate Keseru sa aiba vreo sansa in fata lui Puscas, la orice vrei tu, forta, tehnica, sut, caratul mingii pe langa fundasi, lovitura de cap, tot ce vrei, absolut tot.

    Dincolo de ratziunea folosirii unor jucatori, sistemul jucat de el imi place. Nu neaparat cu Germania, dar cu Macedonia, Armenia si Islanda trebuie sa jucam cat de ofensiv posibil, sa atacam in draci. Cu Germania si Lichtenstein faca ce-o vrea el, poate juca si cu selectionata din Liga a 2-a 8-1-1, nu ma deranjeaza.

    Ratiunea mea e simpla, nationala Romaniei oricum o gafeaza in aparare, dar decat sa facem 0-1, 1-1 jucand plicticos si gafand o data pe meci, eu prefer sa facem pressing sa atacam, sa stam pe adversar, si-l vom forta si pe el sa greseasca. Avem mai multe sanse asa decat cu jocul plicticos ante-Ratzoi. Si doar pentru asta merita Ratzoi felicitat.
    Last edited by Johnny D; 29th March 2021 at 01:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Conteaza golaverajul, auzi! Asta e bine, azi am iesit pe plus as zice.
    Ceilalti vor lua toti de la 3 in sus cu Germania, tur-retur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Stanciu cred c ar juca mai bine pe poziția lui Tnase, n spatele vrfului. Și mie mi se pare c e prea defensiv acolo unde l joac Radoi. Eu sper s l vd pe Maxim titular cu Armenia și fr Keseru n atac.

  15. #36
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    vad vreo doi care, judecand strict dupa ce au scris pe topicul acesta, pot cu usurinta ocupa in viitor pozitia de selectioner a Romaniei



    bravo baietii!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Tu in schimb judecand dupa ce ai scris pe topicul asta poti cu usurinta sa te bagi in seama pe alte sectii.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    vad vreo doi care, judecand strict dupa ce au scris pe topicul acesta, pot cu usurinta ocupa in viitor pozitia de selectioner a Romaniei



    bravo baietii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A zis bine Uli Hiones ca Romania e peste Islanda. Numai Rațoi s-a incapațanat sa demonstreze contrariul, cu godacii, burcii, alibecii, creții, balaii, ccruenii si prostii lui. Unde e, ma, Cretu, in pul? Acum ii pute pana si lui meciul catastrofal din baraj, nu?

    Ce sa discutam, o grup de ccat, cea mai de ccat din istoria calificarilor, in care trebuie sa castigi tot si sa cazi de pe un cal frumos cu Germania, cum ar soune nea Stropiț Pippi, mentorul federal . Rațoi e in grafic cu punctele si in curba ascendenta de pupinlimbism fecaliot. Lui ii plac graficele, pliantele, traforajele, ce rost are sa ne pierdem in discutii. Pai, numai faptul ca l-a bagat pe Man, care cu mare rupere de pol a atins mingea o data in 31 de minute, e dovada c omul e din alt film. Din filmul Sluga la 2 stapani, cu Raj Kapur si Narghita.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •