View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    2 66.67%
  • egal

    1 33.33%
  • victorie Macedonia

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 63 of 63

Thread: Preliminarii CM: ROMÂNIA – Macedonia de Nord 3-2

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Io nu-s de acord ca trebuie batuta moneda pe "apararea e praf", daca era Pitziurca sau aia de felul lui ca-s gramezi, vedeam azi un 1-1 plicticos. Mai bine un 3-2 cu palpitatii intr-un meci pe care esti obligat sa-l castigi, chiar cu riscul sa-l pierzi. La 1-1 oricum ai pierdut locul 2, asa ca de ce sa nu joci la ce ai nevoie, la victorie?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Baietii aia din Macedonia care nu e a grecilor stiu fotbal, dar azi au prins o zi proasta. Cu poarta goala mai aveau de ratat...
    Mihaila putea face 4-2, dar era la primul meci si a zis sa nu fie egoist. Agi al mic, aroganta intruchipata, altfel nu-mi explic cum nu s-a bucurat cind a bagat-o in ate.
    Chirica$, om de baza si pentru adversar, nu doar pentru noi. Maxim minim, figuratie. Keseru - tragedia atancantui care nu primeste o pasa buna tot meciul. Burca OK, Bancu nu a mai fost asa pafarist ca la meciurile cu Austria (la noi) si Norvegia (la ei). Flocinel bine ca si-a-ntins un muschiulet tiganesc, ca sa intre Mihaila, vitezistul Florentin Petre 2.0. Man se vede ca e golghetar la Parma. A, stai ca nu e.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Foarte buna analiza pe jucator, subscriu.
    Dar nu ma dezic de la faptul ca mi-au placut!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Si mie mi-au placut, de-aia i-am laudat si ii mai laud si dupa meciul mare cu nemtii de duminica.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  5. #47
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    se pare ca Mirela si-a pastrat tupeul de care dadea dovada pe teren acum o suta de ani urcand fracvent in atac asa ca, uitandu-ne retrospectiv zic ca e de bine tinand cont ca tot de antrenori lesinati si fricosi am avut parte la echipa nationala de-a lungul timpului


    tupeu si determinare ca si la Mutulica dealtfel; avem nu avem jucatori dar macar mesajul de baza pt ''materialul rulant'' este acelasi la ambele grupe de varsta: atacati, atacati baaa! dati goluri pentru a castiga partida
    Last edited by Novac; 26th March 2021 at 06:40.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Tupeu si determinare a avut si cand i-a luat jumatate din echipa U21!
    Cred ca am fi batut Olanda si ne calificam la pas cu astia pe care i-a luat, dar cine stie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    O echipă de rahat cum e Macedonia a avut 10 ocazii. Apărare jalnică de nivelul Maltei. Să vină Germania!
    'O echipa de rahat' pentru ignoranti ca tine. In acest moment jucatorii macedoneni sunt mai bine cotati ca ai nostri. Dovada joaca la echipe din campionate puternice si, baga bine la dovleac, sunt calificati la turneul final al CE. O sa-i vezi chiar la Bucuresti jucand. Stai pe faza.

    N-as fi crezut ca sunt atat de multi idioti in ale fotbalului pe acest forum. Bine, tu esti decedat clonat, n-ai de unde stii ce este acela un jucator valoros. Somn usor.

    P.S.
    Cred ca-i o caciula prea mare echipa nationala pentru Radoi. Aceleasi prostii le face non-stop. Ma gandesc, acum la meciul de la Belgrad, cu Partizan, cand eram calificati, iar el in loc sa inchida jocul ataca ca fraierul, iar sarbii ne-au prins pe contraatac si am pierdut o calificare pe care o avem in buzunar. La fel şi ieri, in loc sa inchida jocul la 2-0, a lasat spatii si adversarul era sa plece cu cel putin un rezultat de egalitate, care dupa aspectul jocului cred ca-l meritau.
    Repet, pe Radoi nu-l vad sa performeze ca antrenor. Cred ca a venit vremea ca cei care-i sufla in ureche lui Burleanu, ma refer la Stoichita, care, in opinia mea, e cel mai doxist si priceput in acest moment din Federatie, sa-i sugereze acestuia ca nationala ar avea mai multe sanse de calificare cu un alt antrenor. Mai ales ca nu-i o grupa chiar foarte grea. Parerea mea ca Dan Petrescu ar fi cel mai nimerit.
    Last edited by Duba; 26th March 2021 at 10:10.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #50
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce sa mai, e bine ca am castigat, e recomfortant sa mai ai si victorii din cand in cand.

    Altfel au fost si plusuri si minusuri la echipa noastra si e clar ca suntem departe de echipele de top. Nu mi-a placut excesul de naivitate tactica ce putea sa ne coste daca nu aveam noroc.
    Sunt si jucatori ce au jucat slab si nu cred ca au viitor la nationala. Chiriches de ex e pentru mine paradoxul fotbalului romanesc pentru ca joaca slab, cam freaca tusha la club, dar e impins lider la nationala de amar de ani. E drept ca Romania a incetat de ceva vreme sa mai produca fundasi buni, e un post de munca si sudoare si asta nu mai corespunde profilului generatiei actuale.

    Insa mi-a pacut faptul ca echipa a jucat ceva fotbal si incearca mereu sa combine si sa construiasca, ma saturasem de meciurile gen autobaza si mingea lunga pe contratac la singurul varf ce sta la ce-o pica.
    Mihaila e noul star al fotbalului romanesc: merge binishor si la Parma, gol misto, vointa si viziune in joc peste ceea ce am vazut la jucatorii romani din ultima decada. Insa pasa aia in centrul aglomerat al careului din pozitie de unu la unu cu portarul arata ca mai are mult de munca. Si Tanase a iesit in evidenta.

    Ar fi mai mult decat un miracol sa scoate un punct cu nemtii. Astia in principiu nu iarta daca esti naiv si ti-o trag de cate ori pot. Foarte probabil ca primul 11 va fi schimbat pe ici pe colo in deja cunoscuta traditie radoiana. Sper sa nu faca greseala sa inceapa cu Ianis titular si sa se mai gandeasca ce pune in aparare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #51
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Ce cap sec e Duba, cică Macedonia e super echipă că joacă la Euro, da ma, joacă la Euro cu 42 de echipe prezente acolo venind din Nations League divizia D. Foarte mare echipă.

  10. #52
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mai baiete, tu esti prostut rau de tot. Ai grave probleme de logica. N-am spus ca-i super echipa. Am afirmat doar ca nu-i 'o echipa de rahat', asa cum tu, in ignoranta care te caracterizeaza, ai catalogat-o, ca au jucatori care joaca in campionate puternice, de valoare mai mare.
    Bati campii rau de tot, sunt doar 24 natiuni calificate la turneul final si nu-i simplu deloc sa te califici chiar daca s-a marit numarul echipelor. Dovada ca noi, dar si alte echipe, Turcia spre exemplu, nu ne-am calificat. Mai ai frati?
    Last edited by Duba; 27th March 2021 at 10:32.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #53
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Aici are pe Ionel, toba de fotbal, handbal, tenis, popice...

  12. #54
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ion a fost campion pe sate si la curling!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #55
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    si la pariuri sportive exceleaza

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  14. #56
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Mihaila e noul star al fotbalului romanesc:
    Asta nu l-a ajutat prea mult pt a obtine un post de titular Preferat a fost viitorul puscarias, care pe langa forma slaba aratata a venit si accidentat. Facuse intindere pe autostrada la cat a apasat pedala. Insa metrosexualul minoritar trebuie maritat, investitia amortizata, iar influensarii aduc ofranda titularizari si selectii, ca vracii indieni care pisha ochii sa aduca ploaia in mijlocul desertului.

    Jenanta si prestatia trilulei aservite palatului -stropizza pippi, nicu pisdica si ratzuska cea cordita. Ce fac astia 3 e tentativa de furt a nationalei. Deplorabil si fotbalistul anului, un titlu pe care nu l-a putut justifica nici in meciul asta. Poate il va ajuta sa ia cateva puncte in plus la pensie. La fotbal, baiatul e o bashina care inca se chinuie sa iasa de sub cracul sumanului, asteptata cu narile fornaind de slugile septelului fecaliot. Bine, el a fost pielea pulii cu mareata Irlanda de Nord, era clar ca si aici se va multumi cu un rol secundar.

    Apropo, Nedelcearu nu prea freaca tusa. Probabil va fi bagat cu Germania. Pt a fi facut de ras, ca intr-un banc mai vechi Pe ciciresh nu-l va scoate nimeni pana la pensie. Astia sunt tari doar cand se bat cu geamurile, cu termopanele. Cand e sa explice unui rebut ca e rebut si trebuie sa ne lase, cosmetizeaza *****ul cu priviri galese.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #57
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Dovada ca noi, dar si alte echipe, Turcia spre exemplu, nu ne-am calificat. Mai ai frati?
    ?? Turcia e in grupa cu Italia, Elvetia si Tara Galilor.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #58
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Aici are pe Ionel, toba de fotbal, handbal, tenis, popice...
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Ion a fost campion pe sate si la curling!
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    si la pariuri sportive exceleaza
    Nici macar nu eram aici de nici o zi si lumea regurgitanta imi duce dorul. Regurgitare placuta in continuare!

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Am afirmat doar ca nu-i 'o echipa de rahat'
    Asta e corect, mai are si Dubel momentele sale de luciditate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Una e să ai 2-3 jucători buni care joacă în campionate puternice și alta e să ai o echipă buna. Macedonia e în lumea a 3-a a fotbalului ca și noi. Ne-am bătut pentru nimic, ambele echipe nu se vor califica la mondial.

  19. #61
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Intai sa prindem locul doi si playoff-ul ala, dup-aia mai vedem noi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    D-apai oricum o luam in mufa si de pe 2. Tre sa tintim locu 1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Parca vad ca francezii o dau in bara, si ajungem pe doi in dublu play-off cu Franta si Olanda.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •