View Poll Results: Cine va castiga AO 2021?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    3 75.00%
  • Naomi Osaka

    1 25.00%
  • Ashleigh Barty

    0 0%
  • Sofia Kenin

    0 0%
  • Elena Svitolina

    0 0%
  • Bianca Andreescu

    1 25.00%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Aryna Sabalenka

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Serena Williams

    0 0%
  • Viktoria Azarenka

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    1 25.00%
  • Kiki Bertens

    0 0%
  • Belinda Bencic

    0 0%
  • Johanna Konta

    0 0%
  • Madison Keys

    0 0%
  • Iga Swiatek

    0 0%
  • Elise Mertens

    0 0%
  • Elena Rybakina

    0 0%
  • Alta, numiti-o!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 92

Thread: WTA Grand Slam: Australian Open 2021

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Parca tu erai cu Simona noastra pana-n panzele albe. Acum ce faci? Sa nu-mi spui ca o sa si pariezi contra ei. Macar abtinete si sari peste meciul asta.
    O sa pariez. Eu cu banii n-am superstitii, vreau sa-i fac. Sufletul si banii sunt 2 lucruri total distincte, nu le combin nici un pic. Cu Swiatek de exemplu n-am stiut ce va fi inainte de meci, deci n-am pariat. Dar la scorul de 3-3 mi s-a parut clar mai buna Swiatek si-am pus 300 de lei pe cota de 2.20. Si a fost mai buna in acel set, apoi inexplicabil n-a mai jucat nimic. Daca ar fi jucat la fel, ar fi batut fara probleme. Nu fac altceva decat incerc sa fac bani, toata stima si respectul pentru Simonica, am facut destul si pe ea.


    De fapt singurul bilet serios al meu iesit de la turneul asta, pe care am facut ceva bani din care ma hranesc si azi, pe ea am avut cota cea mai mare, 1.47 cand a jucat cu... am uitat cine, inainte de Swiatek, dar a batut usor. Pe acel bilet am avut Djokovic 1.02 si muream de ciuda sa pierd iar pe ghinion de accidentari dupa ce-n primu tur am pierdut pe kktul de Agut accidentat, pe urma pe panarama de Venus tot accidentata si al 3-lea bilet pe rahatu de Sonego care pierde cu un mos de la 2-0 la seturi. Imi punea capac daca pierdea si Djokovic de la 2-0, accidentat, dar sarbul nu e normal, el joaca si in limba daca e nevoie, sa mai castige un GS, sa arate ca e cel mai bun din istorie.


    Si este. Din simplu motiv ca el a inceput tenisul cand Nadal si Federer erau in prime time, si are aproape tot atatea GS-uri ca si ei, asta-ti spune tot ce vrei sa stii. Daca Nadal ar fi crescut cand Djokovic si Federer erau in prime time, nu stiu daca ar fi luat 14 GS-uri, iar Federer daca ar fi crescut cand astialalti 2 erau in prime time, nu stiu daca ar fi luat 10! Deci d.p. meu d.v. e clara treaba.


    Despre Simonica, n-am decat de bine de zis. N-are decat s-o bata pe Serena, m-as bucura sa ajunga la Osaka, oricum si acolo ar pierde, daca prin ceva semi-miracol trece de matahal, la Osaka i-ar trebui un miracol. De ce sa nu fac si niste bani daca se poate. Oricum n-o sa-mi pariez casa pe Serena, tot asa acolo la 300 de lei o sa pariez probabil. Macar nu ies suparat din afacere, orice s-ar intampla.


    In plus, eu sunt tot cu Simona, dar pe zgura. M-au dezamagit insa 2 lucruri in ultima vreme, prostia care a facut-o cu Anisimova acu 2 ani si prostiile care le face in prezent cu meciurile de dublu. Eu cred ca vrea sa aiba o scuza sa i se rupa spatele sau mana de tot le joaca. Sunt fan Halep dar niciodata in viata mea n-am tinut cu cineva cum am tinut cu Justine Henin-Hardenne, dupa mine aia e cea mai buna jucatoare din toate timpurile, nu Serena sau Graff sau alte kkturi. O frantura de om, mai micutza ca Halep, care te spargea oricat de matahala ai fi, pe orice suprafata. Din pacate la Wimbledon n-a avut noroc, a dat peste tot felul de Ivanisevic feminini care cu bulan mereu au batut-o. Dar cat am iubit-o pe femeia aia si cum juca tenis, imprimand viteza mingii doar din brat si incheietura, n-o sa mai iubesc pe nimeni in tenis, niciodata. Se lua la tranta cu Serena pe hard mai ceva de cum a facut-o Azarenka in zilele noastre, si Serena klumea, Serena prime time, nu cea de azi. Vremuri cand Serena si Justine isi bateau joc de Sharapova de zici ca era sacul lor personal de box! Alea vremuri...


    Justine a fost un fel de Barty, doar ca la rever Barty prin comparatie nu cred ca a absolvit grupa mica. Avea rever cu o mana similar cu ce are azi Wawrinka, doar ca mai constant, probabil cel mai bun rever din toate timpurile. Pe zgura nu puteai juca impotriva ei, termina meciul intr-o ora, indiferent cum te numesti. N-aveai cum s-o bati ca-si incarca si dreapta si reverul si te facea praf, asa micutza cum era. Asa ceva este unic, si nepereche in istoria tenisului feminin.


    PS: Cu Kudermetova.
    Last edited by Johnny D; 15th February 2021 at 13:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Cam nasol.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Am zis.


    Erau bani buni de facut pe Matahal.
    Last edited by Johnny D; 16th February 2021 at 11:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Executie ce a facut azi Serena...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    E cea mai buna jucatoare de hard din istorie, tre sa castigi punctu cu 2 lovituri (in general), daca nu, o s-o faca ea. Doar Osaka poate s-o bata sigur cand e in forma pe suprafata asta in acest moment.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    A distrus-o Serena lejer. Prea în spate stă Simona, nu poți bate jucătoare care joacă agresiv cu stilul ăla din defensivă. Serena probabil și-o va lua la fel în 2 seturi scurte de la Osaka.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Daca s-ar juca pe zgura, Simona o bate in 5 din 5 meciuri.
    Din pacate nu s-au intalnit niciodata acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Pentru Halep e potrivita zicala " ulciorul nu merge de multe ori la apa " . Daca Iga nu se batea singura nu ar jucat in sferturi si trebuie sa fie multumita ca a ajuns pana aici.

  9. #72
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai, ba, ca e 10-2, iar o dai pe ghinion, albitru, destin si teren (sau natura, cum se striga, odata, in fata blocului)? I-a dat gojira cu terenul in cap. Poate cu Toni Iuruc giunior sa fim mai norocosi, sa tragem din nou la cateva slemuri.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #73
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nivelul Simonei nu a fost grozav. Si ea spunea ca nu simte perfect inceputul de an. Chiar si de era la maxim, cu Serena azi tot pierdea.
    Urat insa ca barbatul Serenei posteaza la adresa lui Tiriac fix dupa meci. Il asociaza pe Tiriac si spusele sale cu Simona. Cand Simona este de departe prea fair play cu Serena, mereu aratand doar admiratie catre ea.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Nivelul Simonei nu a fost grozav. Si ea spunea ca nu simte perfect inceputul de an. Chiar si de era la maxim, cu Serena azi tot pierdea.
    Mie mi s-a parut c-a fost la un nivel bun, similar sau cu cel cu Swiatek oricum, doar ca adversara a fost aceeasi doar in primu set, practic primu set Swiatek 6-3 si Serena dublu 6-3. Swiatek din setul 2 n-a mai jucat nimic, si Simona e constanta cum o stim.

    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Urat insa ca barbatul Serenei posteaza la adresa lui Tiriac fix dupa meci. Il asociaza pe Tiriac si spusele sale cu Simona. Cand Simona este de departe prea fair play cu Serena, mereu aratand doar admiratie catre ea.
    Ii prost informat, dar cand va fi bine informat ar trebui sa retraga ce-a spus, cu scuzele de rigoare, altfel e doar prost.
    Last edited by Johnny D; 16th February 2021 at 14:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Nu are de ce sa-si ceara scuze,cand vorbesti de femeia altuia iti asumi si revenirea.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Pai cand vorbesti, dar ea n-a vorbit.
    Asa ca sa nu vorbeasca nici ala prostii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Exact. E o ofensa la adresa Simonei. Caci nu ar trebui sa ii tarasca numele in ceva ce nu a facut. Mai ales ca Simona isi respecta adversarele iar pentru Serena mereu are cuvinte imense.
    Circul asta o va afecta pe Serena. Ma indoiesc ca pe Tiriac. Care sa fim seriosi, nu a fost rasist in ce a declarat, ci doar a vorbit urat.

  15. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Osaka'll put her out of her misery, tomorrow.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #79
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    clar si eu cu osaka tin.
    afara cu mutantul.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  17. #80
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    barty is out.
    muchova in semi-finale.
    ce turneu extraordinar face.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Cred ca li se-nfunda lu Serena si Muchova in noaptea asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Mare surpriză azi, mie mi se pare ca Muchova a jucat slab, o întâmplare că q ajuns până aici. Brady trebuie sa facă finală.

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Toti banii i-am pierdut pe marea asta surpriza, aproape 50 de milioane. Si altii au pierdut sute, n-am sa zic cine sunt. Mereu ma asteptam sa revina si mereu plusam, ba 5 milioane, ba 10, ba 20. Si panarama de Barty a kkt-o pe ea pana la final... de necrezut.


    Inca o data s-a dovedit porcaria aia cu time out medical de folos, Muchova era dominata clar cu 6-1 2-0, si la 2-1 a cerut un time out medical care nu stiu cum Dumnezeu a durat vreo 15 minute. Si si-a atins obiectivul, a scos-o de tot pe Barty din mana. Si Barty proasta... dar asta e partea a 2-a.


    Brady imi pare foarte tare mental, a luptat foarte bine pentru primu set cu Pegula, impotriva unei adversare pe care n-o batuse niciodata. Nu s-a lasat descurajata de faptul c-a pierdut lupta la primul set, a distrus-o in seturile 2 si 3. Si eu cred ca face finala, si-o pierde la Osaka.
    Retrag faza cu foarte tare, doar tare mental fu ieri, invingandu-si demonii. De obicei e cam fragila mental in seturile stranse, nu stie juca punctele de presiune pe final de seturi, aici Osaka e cu mult peste ea.


    PS: Din asta inveti sa nu pariezi totul pe o carte, ca mai degraba pierzi. Cum zice si melodia:
    https://www.youtube.com/watch?v=39mM...oanadelicioasa


    O stiam, dar in febra meciului, mai uiti.
    Last edited by Johnny D; 17th February 2021 at 18:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Serena a avut 2-0 si minge de dublu break, si cred ca acolo si-a ratat sansa de-a castiga turneul. Osaka incet intra in meci, si dupa ce intra, n-o mai scoti degraba.


    Nu inteleg ce dracu e penibilitatea aia de "winner predictor", cum s-o dai favorita pe Serena!? Uita-te la cotele la casele de pariuri, alea-ti spun realitatea! Winner predictor, more like weiner predictor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •