View Poll Results: Cine va castiga AO 2021?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    3 75.00%
  • Naomi Osaka

    1 25.00%
  • Ashleigh Barty

    0 0%
  • Sofia Kenin

    0 0%
  • Elena Svitolina

    0 0%
  • Bianca Andreescu

    1 25.00%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Aryna Sabalenka

    0 0%
  • Petra Kvitova

    0 0%
  • Serena Williams

    0 0%
  • Viktoria Azarenka

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    1 25.00%
  • Kiki Bertens

    0 0%
  • Belinda Bencic

    0 0%
  • Johanna Konta

    0 0%
  • Madison Keys

    0 0%
  • Iga Swiatek

    0 0%
  • Elise Mertens

    0 0%
  • Elena Rybakina

    0 0%
  • Alta, numiti-o!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 92

Thread: WTA Grand Slam: Australian Open 2021

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ce meci!!!!! sa intorci in devisiv de la 2-5 in fata unei jucatoare agresive. fara alte comentarii...
    SUPER SIMO!!!


    edit.
    felicitari Sorana!

  2. #23
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Reputatie
    1

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bravo, Simona! Bravo, Toni Iuruc! Greu de tot pt Cahill sa antreneze acest cuplu exploziv, dar azi i-a iesit.

  4. #25
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Am zis după primul meci că Halep joacă slab și că va ieși în prima săptămână. Probabil în turul următor e out, sau ar trebui să fie la ce tenis joacă. La fel și la Bianca, era de așteptat sa iasă, fără meciuri în picioare e greu sa legi ceva. Osaka, Serena și Muguruza impresionante până acum, de departe favorite la câștigarea trofeului.

  5. #26
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Inca putin si iar il pacalea pe Ionelu cota aia de 1.12 Nu-mi vine sa cred ce pampaloaica a fost australianca Jucam in continuare impotriva vantului cum s-ar spune

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Pana acum m-au tutut doar kktii cu accidentarile, in primu tur am pierdut 2650 pe rahatu de Agut c-a jucat accidentat la abdomen si-a pierdut, cota 1.03, singuru meci pierdut din 24, si azi am pierdut pe alta handicapata care a jucat accidentata si m-a omorat, Venus dar mai aveam si meciurile de maine pentru 4000 de lei, 27 de meciuri jucate, imi iesisera vreo jumate.


    Asta e pacatul GS-urilor, meciurile intr-adevar ies mai bine decat in celelalte turnee, ca jucatorii dau tot, sunt 100% seriosi meci de meci, dar si daca se accidenteaza, te tufe ca nu renunta si de joaca tarandu-se in limba pana la final, sa te tufa pe toti banii!

    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Inca putin si iar il pacalea pe Ionelu cota aia de 1.12
    As fi vrut sa piarda, astfel nu pierdeam doar pe accidentati. Mai pierdeam si eu un meci in care am pariat gresit. Dar pariez bine si pierd, a 2-a oara la rand, nu exista nimic mai suparator decat asta. Bag pl.
    Last edited by Johnny D; 10th February 2021 at 17:18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ce bulan pe simonica.
    oricum la acest turneu nu prea o sa faca mare lucru.
    sper sa ajunga la iga.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Iga revanshek!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Hai că a ieșit și Sorana. Muguruza distruge tot și din păcate urmează finala turneului în optimi, Muguruza cu Osaka. Ce meci fabulos o sa fie! Până una alta s-au găsit 13 cazuri de Covid în Melbourne și orașul intra 5 zile în lockdown. Se va juca fără spectatori. La noi sunt sute de cazuri zilnic și se iau masuri de 2 lei.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Hai că a ieČ™it Č™i Sorana.
    Pai ce-am zis? Joaca bine in primele 2 tururi si pe urma pa.


    Potapova insa a facut choke-ul Universului in primu set cu Serena pe care a dominat-o copios. Asta pana la scorul de 5-3 cand a servit pentru set si-a facut 5 duble in acel game! Serena pur si simplu nu putea face nici un punct, s-a intamplat ceva ce eu n-am mai vazut vreodata, Serena sa aiba 40= la retur fara sa faca nici un punct, practic pana la al 2-lea deuce, Serena n-a castigat nici un punct, Potapova a facut 4 puncte si 4 duble! Asa epic fail, mai rar...

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Muguruza distruge tot Č™i din păcate urmează finala turneului în optimi, Muguruza cu Osaka.
    Eh, Dias e jucatoare mediocra, n-a jucat cu nimeni pana acu.
    O bate Osaka in 2 seturi. Cel putin un set scurt.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Figura Hsieh, a castigat un meci foarte greu cu Errani, dupa ce italianca "a servit" pentru meci in decisiv! Ce forma a prins Hsieh la turneul asta, si ce fericita a fost dupa meci, a avut 3 intalniri precedente cu Errani in care in fiecare a pierdut un set la zero, toate 3 le-a pierdut in 2 seturi si in ultimul meci a castigat doar 1 game! Cu-atat mai impresionanta forma de aici si victoria, zicand la final ca azi am mancat un covrig la masa, ca sa nu-l mai mananc pe teren!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Vesti bune: Simonica a reusit cu chiu cu vai in setul 2, un meci scurt, exact meciul de care avea nevoie ca luni noaptea sa poata juca bine, cu energiile refacute! Si o veste si mai buna, ieri a iesit de la kktul ala de dublu (chiar daca a durut-o mana) dupa 2 seturi, bine ca n-au fost 3!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Deja avem 2 finale, Muguruza cu Osaka și Serena cu Sabalenka. Halep și Swiatek se luptă maxim pentru un sfert de finală.

  14. #35
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ce tablou aiurea

  15. #36
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    faine meciuri urmeaza.
    sa vedem cine merge mai departe.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Deja avem 2 finale, Muguruza cu Osaka Č™i Serena cu Sabalenka. Halep Č™i Swiatek se luptă maxim pentru un sfert de finală.
    N-au ce bate Osaka si cu Serena de alea 2 ciumete.
    Finala va fi intre ele doua. De fapt nu stiu cine o sa faca o finala cu Osaka, adica sa-i puna probleme. Doar Serena daca prinde o zi buna, altfel nu prea stiu... Swiatek? Naaah....


    Kanepi ar zice antrenoru lu Halep. Ce naiv!
    Osaka e invincibila. Daca nu scade jocul, n-ai cum s-o bati pe hard.

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ce tablou aiurea
    Da, era ideal daca Simona ar fi facut rocada cu Barty ca parti de tablou. Australienii parca si-au protejat jucatoarea si le-au trimis pe toate pe partea lui Halep. Asta e, n-avem ce face.


    Tot raul spre bine, mai bine te bate Osaka (daca ajungi la ea) in sferturi sau semifinale, decat sa pierzi finala cu ea. Asta va fi oroarea lu Barty!
    Last edited by Johnny D; 12th February 2021 at 17:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Barty are o glumă de tablou. Revenind la Simona, va fi interesant dacă a schimbat ceva în jocul ei sau va veni tot cu jocul ăla obositor de la RG. E drept că nici poloneza nu mai e la nivelul ăla, dar joacă în continuare agresiv, ia mingea repede și Halep nu știe să joace cu astfel de jucătoare.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Halep ar sti, daca ar vrea. A batut-o o data pe Muguruza de-a spart-o cu joc ofensiv, ce-i drept, pe zgura. Trebuie insa sa fie mai agresiva de cat a fost in ultima vreme, trebuie intrat in minge cu forta, nu doar aruncata cat colo, cand si cand.


    Bine, asta ca s-o bata pe Iga, cu Osaka n-are sanse oricum ar juca. Singura sansa cu Osaka pe care o are oricine e Osaka, sa nu joace ce joaca ea, doar asa. Mult mai usor de zis, decat de intamplat, are un mental Naomi ce rar am vazut, nu se streseaza pe teren, rade singura de unele alegeri pe care le face, zici ca nu e meci de tenis pe multi bani si puncte, ci concurs de karaoke ce facea ea acolo, si canta singura, ca stie ca nimeni nu se poate apropia de ea atunci cand e pe val. Cam asta e.


    Am vazut meciul lu Naomi cu grasana din Maroc, a jucat bine grasana, mai ales in primu set. Degeaba. Tot in 2 seturi scurte si-a luat-o.
    Last edited by Johnny D; 12th February 2021 at 23:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    În partea de jos Mertens e într-o formă incredibilă, a câștigat tot în Australia și are șanse bune de o semifinală cu Barty. Și Brady e într-o formă bună, și pe ea o văd din nou într-o semifinală de GS după cea de la US Open.

  20. #41
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    marea osaka de la 2-0 ajunge la 4-6.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  21. #42
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    setul 2 muguruza de la 2-0 ajunge la 4-6.
    decisiv.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •