View Poll Results: Cine va castiga AO 2021?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    2 66.67%
  • Rafael Nadal

    0 0%
  • Roger Federer

    1 33.33%
  • Dominic Thiem

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    1 33.33%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Andrey Rublev

    0 0%
  • Diego Schwartzman

    0 0%
  • Matteo Berrettini

    0 0%
  • Gael Monfils

    0 0%
  • Denis Shapovalov

    0 0%
  • Roberto Bautista Agut

    0 0%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Pablo Carreno Busta

    0 0%
  • Stanislas Wawrinka

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Kei Nishikori

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 135

Thread: ATP Grand Slam: Australian Open 2021

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Cine e ala ? Medvedev ? Nu stiu. L-a pocnit rau pe Nole rusul in ultima vreme (fara drept de apel chiar)
    Dar n-a mai castigat el finale de GS pana acu!
    Si nu l-a pocnit aici unde sarbul face "la decima" la anu!
    Turnee random e una, crocobaurul AO la AO e cu totul alta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Incredibil asa ceva, eu ma culcasem dupa primu set si jumatate la Nadal - Tsitsipas ca am zis ca e clar meciu, de la 5-2 in setul 2, Nadal n-a mai pierdut punct la serviciu timp de aproape 7 game-uri, pana la 5-6 40-0 in setul 3, 27 de puncte la serva la rand! Pana cu 1p inainte de tiebreak, Nadal nu pierduse nici 1p pe serva sa in tot setul 3!

    Cine naiba s-ar fi asteptat in tiebreak sa fie exacat pe dos. Dar asta e una din regulile tenisului, setul se-ntoarce in tiebreak: ce iese perfect in set, nu iese in tiebreak, altfel spus, jucatorul mai slab din set, e mai bun in tiebreak si viceversa. Nu mereu, dar de foarte multe ori, ceea ce e atesta veleitatile psihologice ridicate ale acestui sport!

    Nadal rateaza smash la 1-0 pt el in tiebreak! De aia zic mereu ca e bine sa lasi sa cada, Nadal stia si el, de obicei asa face, dar aici fu prea sigur. Vezi? O regula din tenis, n-o asculti, pierzi sfert de finala de GS! Si ce smash simplu, era la 3m de fileu, o lasai sa cada, efectul se anula si n-aveai cum da pe langa minge ca nu era soare afara, meciul a fost in nocturna. 2 smash-uri ratate de Nadal per total in tiebreak!
    Last edited by Johnny D; 19th February 2021 at 10:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    4-2 Meduza Văduv! Lejer pana acu pt cel mai bun rus, face ce n-a reusit sa faca Nadal pana la capat, il tine pe grec pe rever pana tuseste.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Două seturi lejere pentru rus. Pare stors de energie Tsitsipas și fără soluții. Să vină Nole!

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Acum suntem in situatia Nadal, break in primu set 6-3 si dublu break 6-2. Aici e la fel, 6-4, 6-2.


    Bine, Medvedev nu e Nadal. Ibericului cred ca i s-a infundat pe hard si iarba, nu va mai lua nici un trofeu de GS pe suprafetele astea, niciodata.
    Last edited by Johnny D; 19th February 2021 at 13:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dar n-a mai castigat el finale de GS pana acu!
    Si nu l-a pocnit aici unde sarbul face "la decima" la anu!
    Turnee random e una, crocobaurul AO la AO e cu totul alta.
    Un singur om a reusit sa-l demoleze pe Nole pe hard. Ala e Medvedev (la Cinci si la turneul final de la Londra). Eu pariez pe el (la propriu)

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eh, l-a demolat si Federer cu 6-0. Dar la AO nu l-a demolat nimeni. O sa vezi ca bate sarbul, Medvedev are probleme cu dreapta lung de linie.


    Diferenta se va face dincolo de tehnica, cel mai mult in plan mental. Pe sarb l-am vazut cum sta, pierde primul set pentru care a muncit foarte mult si apoi joaca si mai bine in setul 2, 0-3 in setul 3, joaca si mai bine, 0-3 in setul 4 joaca si mai bine, etc. E cel mai puternic mental jucator din istoria tenisului, Medvedev nu cred ca are puterea sa treaca asa usor peste servicii sau seturi pierdute, si aici se va face diferenta.


    3-1 pt Djokovic, pronosticul meu.
    Last edited by Johnny D; 19th February 2021 at 14:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Tzitzi e un super habarnist. Ce meci slab...

    Lui Joko ii va fi greu (poate cela mai incomod adversar), dar va castiga. Altfel abordeaza meciurile de GC (mai ales la AO) si altfel meciurile de categoria 2.

    Poate o sa ajunga sa il frustreze Medvedev intr-un hal incat sa isi piarda calmul. Asta ar fi misto pentru distractie: cu chemat doctorul, si altele...

    O chestie ce-mi place la Medvedev e ca joaca punctele importante cu mare luciditate.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Buna lala, speram sa te vedem mai des.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu ii dau cel putin 2 seturi lui Medvedev. Adica vad meci bun facut de rus. Nu il vad asa pe Nole fugand cu meciul in 3-4 seturi.

  11. #95
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    3-0 Medvedev...Semnat

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Buna lala, speram sa te vedem mai des.
    Aaaa, nu stiam ca mi se duce lipsa !!

    Pai, daca imi fac timp sa mai vad meciuri mai vin.

    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Eu ii dau cel putin 2 seturi lui Medvedev. Adica vad meci bun facut de rus. Nu il vad asa pe Nole fugand cu meciul in 3-4 seturi.
    Si eu ii dau 2 seturi. Cel putin sper sa fie capabil sa ii ia doua seturi daca chiar nu poate merge pana la victorie.

  13. #97
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    nole a dat de dracu.
    medvedev e cel mai greu adversar posibil.
    nu prea are sanse.
    pt mine ar fi un miracol sa bata nole.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0




    Bai da asa pesimist n-am mai vazut!
    E practic cu mingea pe bombeu Nole.

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    3-0 Medvedev...Semnat
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Cum il vezi tu asa favorit de departe? Pe ce te bazezi? Eu il vad deja scartaind la mental si pe el cu cat trece timpul... Sper doar sa nu aiba rusul un colaps total. In rest, sunt optimista sa se bata acolo cu el.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cu cine vorbesti? Ma gandesc ca cu aia de-i dau 3-0 rusului!
    Ce n0_0bi!


    Daca vorbesti cu mine, eu am zis deja:

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eh, l-a demolat si Federer cu 6-0. Dar la AO nu l-a demolat nimeni. O sa vezi ca bate sarbul, Medvedev are probleme cu dreapta lung de linie.


    Diferenta se va face dincolo de tehnica, cel mai mult in plan mental. Pe sarb l-am vazut cum sta, pierde primul set pentru care a muncit foarte mult si apoi joaca si mai bine in setul 2, 0-3 in setul 3, joaca si mai bine, 0-3 in setul 4 joaca si mai bine, etc. E cel mai puternic mental jucator din istoria tenisului, Medvedev nu cred ca are puterea sa treaca asa usor peste servicii sau seturi pierdute, si aici se va face diferenta.


    3-1 pt Djokovic, pronosticul meu.
    Cand rusul forteaza loviturile, loveste la dracu.
    Era Tsitsipas cu mediocritatea lui la retur sa-i dea 6-4 de la minge de 1-4 in setul 3, asa obosit cum a fost. Rusul nu e de speriat deloc la nivel djokovician. Mai periculos mi s-a parut Karatsev, care are o forta in lovituri la care Medvedev n-are acces, sarbul insa a jucat bestial cu el, fiind pentru prima data 100% fizic dupa meciul cu Fritz.


    Nu sunt insa singur ca pierde set sarbul, am zis asa la marginal error.
    Sa nu uitam ca si anul trecut avusesem dubii daca-l bate pe Nadal unii dintre noi, si nu l-a batut, l-a distrus. Medvedev e mai bun pe hard decat a fost ibericul sezonul trecut dar nu cu foarte mult.
    Last edited by Johnny D; 19th February 2021 at 23:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Numai tu îl vezi favorit pe Nole. Anul trecut era să-l bată Thiem care nu e la nivelul rusului de acum. Nici sârbul nu mai e în forma aia, rusul vine cu moral bun, l-a bătut pe hard recent deci are toate șansele să pună mâna pe trofeu. Cert e că avem cei mai buni jucători în finală, eu zic 5 seturi cu rusul câștigător.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Thiem loveste mingea cu putere de jos in sus, punand efect salbatic, rusul cu putere da-n fileu si afara, au stiluri complet diferite de joc. Toti banii pe Djokovic si-o sa-mi multumiti la final.


    Era un jucator care-i punea probleme, unul singur cu stilul asta fara forta pe hard, se numeste Andy Murray, dar pe atunci sarbul nu era jucatorul de azi. Azi poate ataca si el mult mai usor.


    In opinia mea, dincolo de aspectul mental la care sarbul e superior, eu cred ca Daniil, cat o fi el de bun, nu poate duce in schimburi cu sarbul. La fel cum pe zgura nu poate duce cu nimeni.


    Rusul castiga doar pentru ca e foarte constant, si e constant mai bun decat adversarii lui si de-acolo scorul pare hotarator in favoarea lui, insa in momentul cand da de unu ce e putin mai bun ca el, si el foarte constant, scorul risca sa fie hotarator in defavoarea lui. Asta e regula tenisului procentaj, si despre asta vorbim aici. Parerea mea.


    PS: Sa nu uitam ca alt jucator constant, Krajinovic l-a intors pe Medvedev de la 2-0 la seturi. Si Krajinovic nu e Djokovic.
    Last edited by Johnny D; 20th February 2021 at 02:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Aceasta finala sta sub imperiul numarului 20!

    20 e nr. de GS la care Djokovic vrea sa ajunga, ca sa egaleze treaba.
    20 de victorii consecutive are rusul pana la acest meci.
    20 de victorii consecutive are sarbul la AO, pana acum.

    Cine face blackjack e marele castigator.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    trebuia si tsitsi sa se bage in seama cu nadal.
    medvedev avea meci greu cu nadal.
    il preferam pe nadal in finala.
    nici nu ma uit la meci.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pesimistule.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •