Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 192

Thread: Etapa 21 2020/2021

  1. #64
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    nah,deci o perioada i-am pierdut pe Leo,Clau si Delap...
    Vezi ca la Delap e mai grav... a cazut si pesegeu' pe locul 3...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #65
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Parca vad ca il baneaza pe Ion de nervi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #66
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Leo si Delapu sunt aici. Li se vad varfurile cozilor dupa perdea

    lasa ca-si revin ei,eu de Ionica imi fac griji,asta pare cel mai suparat...
    granita la Orsova!

  4. #67
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    2 members and 16 guests...


    Iesiti, bai, de dupa perdea!


    619A7610-79AD-484B-831C-B9606F041B58.jpeg
    Last edited by Hingherul; 4th February 2021 at 00:26.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #68
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #69
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dinamo 1948 Bucuresci societate pe acțiuni incepe cam pionatul peste o etapa, orice comentariu este inutil la momentul ăsta. Jos pălaria pt echipa de la periferie, e mai buna cu 1-0 decât noi. E o realitate. Daca aveam un atacant din Bahrein sau Topola in locul lui Ghey, probabil ca faceam un egal. Daca mai aveam si un Ghiță Ciorceri pe bancă, in locul lui Tom si Gerea, eram chiar de Sampyion Lig. Oricum, o scârbă de meci, o gramada de balegar peste care spurcaciunili de langă centura au incins hora frustrării. In incheiere, traditionala multă moe echipei de balet a poporului

  7. #70
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Atitudine oarecum prescolara "asta nu se pune, nu am zis start!"
    "Orice comentariu este inutil" dupa care procede la a comenta si specula ce ar fi fost daca si cu parca.

    E greu sa fii dinamovist in zilele astea, scoti camasa pe unde poti. Nici cronica toarsului nu mai e ce a fost odata.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Craiova lu' Mititelu cate decenii avea in prima liga pana a retroradat? Era in top la numar de fani si a retrogradat de pe ultimul loc.
    Eh, vorbeam de echipele mari cu-adevarat! (Echipele bucurestene!)

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am bifat trei puncte cu rasii, asta e tot ce conteaza. Pe un teren atat de prost orice se poate intampla.
    Nu baturati de 6 ani in Groapa, dar ati prins si meciuri cu teren bun printre ele...

    Quote Originally Posted by cip View Post

    lasa ca-si revin ei,eu de Ionica imi fac griji,asta pare cel mai suparat...
    Pe kktii aia imputiti de Liverpool 1X am fost eu suparat, mi-au mancat toti banii kktii aia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mai da-te-n kacat. N-ai mentionat nicaieri epoca democratica, echipe bucurestene sau alte chestii. De cate ori vin cu un exemplu inventezi criterii noi. Penibil ai fost intotdeauna dar chiar nu mai are rost sa incerc sa discut serios cu tine. O sa discut cu altii. Conversatia cu tine o sa ramana la nivel de "Ruxi", "inaripatule", etc, pentru ca doar atat meriti.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #73
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Meciul cu spurktii din haznaua aia este istorie si mai ales statistica, urmeaza meciul cu Academica din Clinceni, o echipa cu 10 clase peste dinam0e. Statistica spune ca ne-am pishat pe ei iar istoria va retine arbitrajul mizerabil practicat de coltescu_cainescu.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Mai da-te-n kacat. N-ai mentionat nicaieri epoca democratica, echipe bucurestene sau alte chestii. De cate ori vin cu un exemplu inventezi criterii noi. Penibil ai fost intotdeauna dar chiar nu mai are rost sa incerc sa discut serios cu tine. O sa discut cu altii. Conversatia cu tine o sa ramana la nivel de "Ruxi", "inaripatule", etc, pentru ca doar atat meriti.
    N-am mentionat c-am crezut ca e la mintea prostului sa actualizezi conditiile lui Dinamo, la conditiile de azi. Ideea era de ce nu va retrograda Dinamo in deceniul asta, asta era discutia, pai nu poti sa te gandesti la Dinamo de acu 50 de ani, ci la cel de azi!

    La mintea prostului!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Apropo de hazna, s-a vazut f clar careia dintre echipe ii pulsa frustrarea, dar mai ales rahatul prin vene. Am mai vazut gesturi ca ale lui popescu față de tinichigiu si in alte dați, e o manifestare obisnuita la spurcați. Mirela proasta mai dafea cu brandul prin geamuri, prin termopane. Asta e fotbalul iesit din pestera, de periferie, e normal cand joci cu o echipa rebranduita langa padurea Andronache, intre coviltire.

    Ma intreb cum a scapat micul lampard fara cartonas in meciul de aseara. Vad ca lumea isi aduce aminte meciuri de acum 7 ani, dar uita penaltyul de la Medias, care l-a propulsat pe Coltescu la un meci de CL. Ma rog, la 14 minute cat s-a jucat

    Spurcatiii, baaaa!!!

  13. #76
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Capitane, poate te aude tovarasul Nicolae Ceausescu...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  14. #77
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    N-am 3,14sat inca o data pe echipa sustinuta juma' de secol de cea mai mizerabila institutie a statului roman ever, secooritata comunista, care si acum, prin copiii de secooristi, cei care sunt in fruntea DDB, incearca din rasputeri s-o scape de la falimentul atat de necesar pentru ca aceasta echipa s-o ia de la zero, asa cum ar fi normal, dupa cate nenorociri atat fotbalistice, dar si financiare (scapati prin acea insolventa de zeci de milioane datorii) au fost in stare in existenta lor mizera.
    Scorul este mincinos daca luam in calcul numarul de ocazii clare de gol, un rezultat la o diferenta de 3-4 goluri in favoarea echipei care le-a dat otrava pentru toata viata, mareata si iubita Steaua Bucuresti, acum FCSB , fiind pentru oricine a vizionat partida unul absolut normal.
    S-a ajuns insa la acest rezultat si din cauza lui Coltescu, care, daca nu-i ierta pe spurcatii secooristi de cartonasele galbene din prima repriza (Bejan trebuia eliminat de vreo 2 ori, iar Filip mult mai repede) cu siguranta nu scapau atat de usor, dar si din cauza gazonului mizerabil, propice pentru antijoc.
    Last edited by Duba; 4th February 2021 at 16:15.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #78
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Ceausescu si Poporul/ Patria si Tricolorul
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bun O. Popescu ala, nush cum dracu a ajuns spurcaciune...
    Un fel de miniDobrin. Sa vedem daca merge tot pe linia asta.
    Bai Dubel, lasa dracu gargara cu rahat si vorbeste si tu ceva util!! Ce zici de pasatorul asta al vostru adolescent, este sau nu peste Budescu?


    Sau e doar o petarda de sezon si gata?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Immédiat dupa ce Dinamo a bagat doi negri in joc, Coltescu a eliminat pe Filip

  18. #81
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca tot s-a deschis cutia cu bunatati, maestrul Ovidiu, zis si Sarpele cu ochelari observa, just, ca spurcatii au fost iertati, nejustificat, de galbene la Radunovic (52) si Popescu (54). Greseli sa zicem marunte in tensiunea meciului, dar la care se adauga și una pe care n-avea voie s-o facă. I-a refuzat lui Magaye o lovitură liberă de la 17-18 metri lateral, amenințătoare, după faultul indiscutabil al lui Radunovici (89) Am incheiat citatul

    Ce concluzie se trage de aici. Ca toata saptamana spurcatii si-au pus poalele inflorate pe crestet cu folos, acuzand viitoarele greseli de arbitraj. Coltescu, pe care il injura acum parsiveste toti martalogii, mai pe scurt, toți căcații , a inclinat in final spre gunoaiele de la wcsb

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Subscriu 100% la acest ultim post al Capitanului! Nimic mai adevarat!

    Cu o completare: wcsb = weird castrated sons of beatches!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Capitanu cred ca are buricul tumefiat la ce lovituri aprige de frunce ii da Ion
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Daca omu vorbeste logic si corect, n-avem cum sa nu apreciem.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •