Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 92

Thread: Euro 2021-Under 21 Grupa A:Ungaria, Germania, România, Olanda

  1. #64
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Romania trebuie sa bata Germania nu cred ca va fi suficient doar un egal

    Olanda nu cred sa se impiedice de Ungaria.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #65
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    tre batuta germania
    Libera La LAZIO !

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Cica e bun si egalul cu multe goluri, de la 2-2 in sus! Mai degraba egaLOL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    da egal deasta gen blat.. faci cu italienii .. cu francezi .. da nu cu nemtii !
    Libera La LAZIO !

  5. #68
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Si cum facem sa le dam gol astora ?

  6. #69
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    da egal deasta gen blat.. faci cu italienii .. cu francezi .. da nu cu nemtii !
    ...sau cu austriecii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #70
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Si cum facem sa le dam gol astora ?
    Eu zic sa stam cuminti. Astora daca le dai vreun gol din greseala iti dau 10 inapoi.
    Poate dupa minutul 90 sa avem bafta sa intre in ate vreun balon ratacit. Altfel 0 sanse.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    da egal deasta gen blat.. faci cu italienii .. cu francezi .. da nu cu nemtii !
    Io am jucat 1X pe Germania, era lohico. Si 1 solist pe Olanda.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Deci e bine cu 5 puncte ... acasa?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Un scor normal, nu am vazut meciul, dupa chinuiala un Ungaria acum doresti sa bati Germania.

    Pleaca acasa toti fericiti ca nu am pierdut nici un meci etc, este un clasament normal.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Deci e bine cu 5 puncte ... acasa?
    Nu e bine, daca aveai Hagi si Mihaila cum trebuia, altfel era.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Fie vorba intre noi, Germania are o generatie slaba. Romania, cam ca deobicei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #76
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    prea mare palaria zic eu
    Libera La LAZIO !

  14. #77
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    O fi slaba insa nu am putut sa-i batem, Germania joaca un sistem anume pot castiga si cand nu mari talente.

    Sa castigi un meci este suficient ca intreaga echipa sa aiba capacitatea pozitionarii, pasei si preluarii, si toti sa dea bine cu capul
    cam asta face Germania de zeci de ani.

    Restul vine cu plus la ei nu punem driblinguri, suturi etc au 5 cornere si primesti 2 gori si asta este...
    Last edited by iulian_1976; 30th March 2021 at 22:40.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #78
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    ...sau cu austriecii.
    aia s mai mizerii .. veneam din anglia in 2012 si mi au luat politistii banii acolo la un peco !
    Libera La LAZIO !

  16. #79
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    O fi slaba insa nu am putut sa-i batem, Germania joaca un sistem anume pot castiga si cand nu mari talente.
    nu treceam de mijloc in ultimele minute..
    Libera La LAZIO !

  17. #80
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    O fi slaba insa nu am putut sa-i batem, Germania joaca un sistem anume pot castiga si cand nu mari talente.

    Sa castigi un meci este suficient ca intreaga echipa sa aiba capacitatea pozitionarii, pasei si preluarii, si toti sa dea bine cu capul
    cam asta face Germania de zeci de ani.

    Restul vine cu plus la ei nu punem driblinguri, suturi etc au 5 cornere si primesti 2 gori si asta este...
    Eu vorbeam de Germania, generatia actuala comparata cu generatiile trecut. Romania, doua fite si atat. Dintotdeauna.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #81
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Avem jucatori slabi oricum o dam. Par sperante cand joaca la noi in campionat unde azi nivelul este probabil cel mai jos din istoria fotbalului romanesc. Cum se confrunta cu fotbalisti adevarati se vede imediat diferenta de valoare. Si asta nu numai la nationale. Uite la Hagi care de fiecare data cand schimba clubul afara se aboneaza la banca imediat. Singurul Mihaila care se pare ca a reusit sa convinga putin. Dar trebuie sa progreseze rapid altfel si el va pierde locul chiar si in Serie B.
    La astia tineri care au ramas la Mutu doar Matan arata ceva dar mai mult din ruperi de ritm datorita gabaritului redus comparat cu greoii aia cu care se dueleaza. Tehnica insuficienta.
    Apoi diferenta mare de disciplina tactica in ansamblu. Cand vezi asezarea nemtilor pe teren si vezi cum stau ai nostri iti dai seama imediat de diferenta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #82
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Eu vorbeam de Germania, generatia actuala comparata cu generatiile trecut. Romania, doua fite si atat. Dintotdeauna.
    In cazul ca te referi la generatia 2018 sunt de acord, totusi am vazut cum au jucat cu Olanda si au un joc foarte legat, pe final mai aveau nevoie de cateva minute si castigau cu Olanda.

    Comparativ cu Romania imediat ce au primit gol , Olanda nu a mai putut face fata in aparare, pe Ungaria a surclasat-o fara drept de apel.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Apoi diferenta mare de disciplina tactica in ansamblu. Cand vezi asezarea nemtilor pe teren si vezi cum stau ai nostri iti dai seama imediat de diferenta.


    Din cauza asta tot spun ca mai trebuie sa stii si putina geometrie, logica, tactica sa ajungi sus de tot, se observa usor un jucator
    de genul.
    Last edited by iulian_1976; 30th March 2021 at 23:10.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #83
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Mutu s-a mulțumit cu un egal, i-a fost frică să riște. A greșit că nu a luat un atacant central serios în lot, s-a prezentat cu gluma aia de Petre. Morutan cel mai slab din tot turneul. Păcat că Germania era de bătut, zicea cineva mai sus, o generație slabă pentru Germania.

  21. #84
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Care ar fi fost atacantul ala central? Popescu?
    Apoi nu cred ca e vorba de frica. Mutu a declarat ca joaca la victorie. Problema e ca atat se poate cu ce avem in septel.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •