Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: Nationale 2020-2021

  1. #1
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1

    Nationale 2020-2021

    A inceput sezonul Nationalelor care stabilesc noii campioni nationali pentru 2021 dar si participantii la principalele competitii ISU din 2021: Mondiale. Mondialele de Juniori, Europenele si Campionatul celor 4 continente (4CC) au fost anulate datorita pandemiei cu Covid 19. De asemenea unele tari si-au anulat Campionatele Nationale (Belgia, Australia, Marea Britanie, Franta) sau si le-au amanat (Finlanda). Franta a avut totusi in octombrie un concurs national, Masters de Patinage 2020, unde au participat majoritatea patinatorilor francezi din toate categoriile: seniori, juniori, sincron.
    Cele mai interesante vor fi din nou cele 4 Nationale ale Federatiilor mari: Rusia, Japonia, Canada si USA.


    Austria
    Linz, 10 - 12 Dec 2020
    Rezultate
    Live
    Campioni: Maurizio ZANDRON, Olga MIKUTINA, Miriam ZIEGLER/Severin KIEFER (perechi)


    Campionatul celor patru natiuni 2021 (Cehia/Polonia/Slovacia)
    Cieszyn, Polonia, 10 - 12 Dec 2020
    De fapt, in acest an sunt doar trei natiuni fiindca patinatorii din Ungaria nu participa. Unii patinatori printre care si Brezina participa virtual.
    Rezultate
    Live
    Campioni:
    - Cehia: Michal BREZINA, Eliska BREZINOVA, Elizaveta ZHUK/Martin BIDAR (perechi)
    - Polonia: Kornel WITKOWSKI, Ekaterina KURAKOVA, Natalia KALISZEK/Maksym SPODYRIEV (dans)
    - Slovacia: Marco KLEPOCH, Nicole RAJICOVA


    Italia
    Egna, 12 - 13 Dec 2020
    Rezultate
    Live
    Campioni: Daniel GRASSL, Lara Naki GUTMANN, Nicole DELLA MONICA/Matteo GUARISE (perechi) Charlene GUIGNARD/Marco FABBRI (dans)
    Last edited by Tracoromana; 13th December 2020 at 21:34.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Belarus
    Campionatul National a avut loc la Minsk în perioada 11-13 decembrie 2020 ca parte a competitiei internationale Winter Star 2020.
    Rezultate
    Campioni: Konstantin MILYUKOV, Victoria SAFONOVA, Bogdana LUKASHEVICH/Aleksandr STEPANOV (perechi), Viktoria SEMENJUK/Ilya YUKHIMUK (dans).


    Germania (nu vor participa patinatorii din Eissportverband Berlin din cauza situatiei Covid-19)
    Dortmund, 18-19 decembrie 2020
    Rezultate
    Live
    Campioni:


    Ungaria
    Budapesta, 18-19 decembrie 2020
    Participanti
    Program
    Live
    Campioni:


    Lituania
    Elektrenai, December 19-20, 2020
    Rezultate
    Live
    Campioni:
    Last edited by Tracoromana; 17th December 2020 at 10:57.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Sunt noul membru al Forumului ; cu vechiul cont nu stiu ce s-a intamplat..., ramane faptul ca dateaza din Iulie 2007 si am avut 7,451 postari.
    Acum sunt "incepator", si inregistrez primul meu post.

    Deci, continui:
    La Nationalele de saptamana trecuta s-au retras multi concurenti. Campionii s-au ales dintre cei curajosi, dar necunoscuti care au ramas.

    Germania , Dortmund, 18-19 decembrie 2020
    Campioni: Denis GURDZHI, Aya HATAKAWA, Katharina MÜLLER / Tim DIECK (dans)


    Ungaria, Budapesta, 18-19 decembrie 2020
    Campioni: Andras CSERNOCH , Julia LANG, Ioulia CHTCHETININA / Mark MAGYAR (perechi)
    Rezultate
    Last edited by Traco-Romana; 22nd December 2020 at 00:13.

  4. #4
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Bine ai venit T-R pe forumul OLS, cel mai! dintre toate forumurile

    , avem moderatori competenti pe aici si sunt positiv ca vor remedia problema in cel mai scurt timp unind conturile; revenind unde am ...ramas acum 3 , 4 zile/ chill!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru intampinare. Ar fi nemaipomenit sa se remedieze problemele.

  6. #6
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    chiar nu ai pt ce

    da-i te rog un mesaj privat lui Vadim ca el este adminul forumul si (tot) el o sa remedieze ''defectiunea'' asta


    .... cat ai clipi

    have a good one!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    RUSIA
    Chelyabinsk, Dec. 24-27, 2020
    Website

    Nu participa: Medvedeva, Zagitova, Aliev, Danelian, Sinitsina/Katsalapov s.a., dar participa Sherbakova, Trusova, Kostornaya, Tuktamysheva, Kolyada, Samarin, Stepanova/Bukin, Tarasova/Morozov si trupa de perechi a Tamarei Moskvina.

    Rezultate: aici

    Program (Pentru Romania se scad -3 ore)

    Dec. 24
    Men SP 14:00 live
    Ice Dance RD 16:50 live
    Pairs SP 20:00 live

    Dec. 25
    Ice Dance FD 13:30 live
    Men FS 16:15 live
    Ladies SP 19:20 live

    Dec. 26
    Pairs FS 16:30 live
    Ladies FS 19:00 live

    Dec. 27
    Medal Ceremonies 13:00 live
    Gala 14:00 live

    Live:
    - fiecare proba are canal youtube propriu de transmisie live, pe care le-am atasat; comentariu in engleza - Ted Barton.
    - pe Channel 1 live-stream

    ================================================== =============================================

    JAPONIA
    Nagano, Dec. 25-28, 2020

    Printre participanti: Yuzuru Hanyu, Shoma Uno, Yuma Kagihama, Rika Kihira, Kaori Sakamoto, Wakaba Higuchi, Satoko Miahara, Muramoto/Takahashi, etc

    Rezultate: aici

    Program (Pentru Romania se scad -7 ore)

    Dec. 25
    Men SP 12:30
    Ladies SP 17:00

    Dec. 26
    Ice Dance RD 15:30
    Men FS 17:04

    Dec. 27
    Ice Dance FD 15:30
    Ladies FS 17:04

    Dec. 28
    Gala 15:00

    Live:
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    Fuji TV stream: https://vaughn.live/sherming997
    Fuji TV Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCay...stZRoeeZxiPf6g
    JSF Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UCU2...9Sx-vsJnEx9l4g
    Last edited by Traco-Romana; 28th December 2020 at 15:44.

  8. #8
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Traco-Romana View Post
    Multumesc pentru intampinare. Ar fi nemaipomenit sa se remedieze problemele.
    vezi aici: https://forum.onlinesport.ro/threads...65#post4514765

    posteaza te rog Problema (ta) Tehnica aparuta cu ocazia <<blocarii forumului>> si-ti garantez ca totul o sa revina la normal.

    Cum Romania este membru UE cu drepturi depline legislatia Europeana TREBUIE respectata cu strictete;asadar SI aici, pe OLS Forum ai <<drepturi intelectuale>> asupra mesajelor tale (la fel cum ai si raspunderi in fata legii pentru ceea ce postezi) iar aceste drepturi ale tale sunt incalcate de vreo cinci zile ... din ignoranta, neprofesionalism sau cu intentie!?! nu stiu sa-ti spun, vom vedea in curand acest lucru.

    Sesizeaza problema ta pe topicul destinat Problemelor tehnice si lasa-le 2, 3 zile sa remedieze defectiunea ... vom vedea cu totii daca exista bunacredinta sau sunt doar vorbe aruncate in vant


    Craciun fericit!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Campioni nationali In Rusia;
    Feminin (scoruri astronomice)
    1. Felicitari Annei Sherbakova pentru titlul de campioana nationala, al 3-lea consecutiv! - scor 264.01
    2. Kamila Valieva - scor 254.10
    3. Alexandra Trusova - scor 246.37 Ma tot straduiesc sa-mi placa Pliushenko, am bunavointa, dar nu reusesc. In schimb Alexandra e tare draguta.

    Masculin
    1. Mikhail Kolyada
    2. Makar Ignatov
    3. Mark Kondratiuk (aparut de nicaieri )

    Perechi
    1. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV
    2. Alexandra BOYKOVA / Dmitry KOZLOVSKY
    3. Daria Pavlyuchenko / Denis KHODYKIN
    Mishina /Galiamov, capabili oricand sa ia o medalie internationala, sunt pentru a 2-a oara inafara podiumului si probabil nu vor participa la Mondiale. ( )

    Dansuri
    1. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
    2. Tiffany ZAGORSKI / Jonathan GUREIRO
    3. Anastasia SKOPTSOVA / Kirill Alyoshin

    videoclipuri: https://www.rockerskating.com/playbyplay

    Echipa sigura pentru mondiale 2021: Anna Sherbakova, Mikhail Kolyada, Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV, Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN. Pentru concursul feminin, perechi si dansuri mai pot fi trimisi inca cate 2 participanti, iar pentru concursul masculin inca 1 participant; acestia urmeaza a fi desemnati de catre Federatie.
    Last edited by Traco-Romana; 7th January 2021 at 11:22.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    La sfarsitul LP-ului Kamilei Valieva, l-au aratat pe Yagudin in zona comentatorilor. Isi stergea lacrimile.

    Trusova a avut un TES egal cu al Valievei, chiar o idee mai mare, dar Valieva a invins-o foarte clar la PCS. Asta o obliga pe Trusova sa-si creasca dificultatea tehnica pentru ca la GOE si la nota a doua este limpede ca arbitrii o considera pe Kamila superioara.Si cand te gandesti ca Trusova a executat de doua ori 4Lz, sarituri mai dificile decat 4T-urile Kamilei.

    Saritura aruncata le joaca feste lui Boikova/Kozslovski de la un timp. Sper sa depaseasca problema.

  11. #11
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Campioni nationali In Japonia;

    Feminin
    1. Rika KIHIRA
    2. Kaori SAKAMOTO
    3. Satoko MIYAHARA

    Masculin
    1. Yuzuru HANYU 319.36
    2. Shoma UNO
    3. Yuma KAGIYAMA

    Dansuri
    1 Misato KOMATSUBARA/Takeru KOMATSUBARA (aka Tim Koleto, care a luat numele de la perechea/sotia lui)
    2 Kana MURAMOTO/Daisuke TAKAHASHI
    3 Rikako FUKASE/Eichu Oliver

    Perechi
    Riku Miura / Ryuichi Kihara - din oficiu, ei fiind singura pereche din JPN; nu au participat la competitie, se antreneaza in Canada.


    Yuzuru Hanyu n-a mai fost "lebada obosita" ci are 2 programe mult mai dinamice, iar el le interpreteaza bine. Scorul pe care l-a facut vorbeste de la sine. Mi-a placut mai ales SP cu muzica "Let Me Entertain You". si m-am gandit la Javier Fernandez ce bine i-ar fi stat si lui pe muzica asta. Jeffrey Buttle a coregrafiat programul său scurt si Shae-Lynn Bourne pe cel liber.
    Daisuke Takahashi a facut si acum cateva greseli, este crispat si nu se simte in largul lui, dar este destul de talentat sa treaca peste asta cu gratie. La ridicari am cele mai mari emotii sa n-o scape pe Kana, dar altfel chiar imi place postura sa de dansator.
    La fete Kihira are un continut tehnic un pic mai mare, dar numai un pic, fiindca cateva elemente au avut nivel 3, fata de Sakamoto care le-a avut de nivel 4 si in plus componentele lui Sakamoto sunt mai mari. Personal nu mi-a placut deloc scena in care Lambiel se baga sa fie el primul langa Kihira si primul la kiss& cry in fata lui Mie Hamada. Amandoi sunt antrenorii oficiali ai Rikai Kihira, si i-adevarat ca Rika s-a antrenat numai in Elvetia in anul acesta, dar asta nu-l indreptateste sa fie atat de nepoliticos.
    Satoko Miyahara are un scor tehnic mai mic, dar are cele mai frumoase, cele mai bine puse la punct programe si cele mai frumoase costume. Are un bun gust nemaipomenit pe care l-am remarcat la programele de anul trecut. A fost o adevarata incantare sa o urmaresc. Bravo!


    Echipa japoneză si rezervele pentru Mondiale 2021 au fost anuntate la finalul Campionatelor:
    Masculin: Yuzuru Hanyu, Shoma Uno, Yuma Kagiyama, R: Keiji Tanaka, Kazuki Tomono, Shun Sato
    Feminin: Rika Kihira, Kaori Sakamoto, Satoko Miyahara, R: Rino Matsuike,* Wakaba Higuchi, Mai Mihara
    Dans: Misato Komatsubara / Tim Koleto, R: Kana Muramoto / Daisuke Takahashi *
    Perechi: Riku Miura / Ryuichi Kihara

    *Rino Matsuike si Kana Muramoto / Daisuke Takahashi au nevoie de punctaj tehnic minim.
    Last edited by Tracoromana; 7th January 2021 at 11:20.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #12
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Nationalele USA 2021
    12-21 ianuarie
    Las Vegas, Nevada
    Campionatele nationale USA 2021 vor avea loc fără public, folosind aceeasi metodă ca si la Skate America 2020.
    Patinatorii seniori vor concura în perioada 14-17 ianuarie, iar patinatorii juniori vor concura în perioada 20-21 ianuarie.
    website

    Participanti: https://www.usfigureskating.org/site...mpionships.pdf

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se adauga +10 ore)

    Seniori:

    joi 14 ian
    15:00 Pairs SP
    18:10 Ladies SP

    vineri 15 ian
    13:00 Ice Dance RD
    16:50 Ladies FS

    sambata 16 ian
    12:10 Men SP
    16:00 Pairs FS Grup 1
    17:00 Ice Dance FD Grup 1
    17:55 Pairs FS Grup 2-3
    19:30 Ice Dance FD Grup 2-3

    duminica 17 ian
    11:50 Men FS
    17:00 Gala

    Juniori:

    miercuri 20 ian
    13:00 Jr Pairs SP; 14:45 Jr Ladies SP; 16:20 Jr Ice Dance RD; 18:10 Jr Men SP .

    joi 21 ian
    12:55 Jr Pairs FS; 14:50 Jr Ladies FS; 16:40 Jr Ice Dance FD; 18:20 Jr Men FS.

    Live:
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    NBC si NBCSN vor transmite live părti ale competitiei. NBC transmite in 14 febr la ora 16:00 Gala inregistrata.
    NBC: http://freestreams-live1.com/nbc/
    NBCSN: http://freestreams-live1.com/nbcsn-us/
    http://freestreams-live1.com/nbcsn-us/

    16.01.
    https://m.twitch.tv/by2ng

    17.01.
    https://m.twitch.tv/by2ng
    Last edited by Tracoromana; 18th January 2021 at 00:06.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #13
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Federatia USA anunta echipele pentru Mondiale:

    MEN
    Nathan Chen (1)
    Vincent Zhou (2)
    Jason Brown (3)

    Rezerve: Maxim Naumov (5), Tomoki Hiwatashi (7), Camden Pulkinen (8).

    LADIES
    Bradie Tennell (1)
    Karen Chen (3)

    Rezerve: Amber Glenn (2), Mariah Bell (5), Audrey Shin(7).

    PAIRS
    Alexa Knierim / Brandon Frazier (1)
    Jessica Calalang / Brian Johnson (2)

    Rezerve: Ashley Cain-Gribble / Timothy LeDuc (3), Audrey Lu / Misha Mitrofanov (4), Emily Chan / Spencer Howe (5).

    ICE DANCE
    Madison Hubbell / Zachary Donohue (1)
    Madison Chock / Evan Bates (2)
    Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (3)

    Rezerve: Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (n-au participat la Nat. din cauza de carantina), Caroline Green / Michael Parsons (4), Molly Cesanek / Yehor Yehorov (5).

    https://usfigureskatingfanzone.com/n...orld-team.aspx
    https://usfigureskatingfanzone.com/n...orld-team.aspx


    Bineinteles ca au aparut discutii. La fete Amber Glen este pe locul 2 si totusi e rezerva. Alisa Liu de pe locul 4 banuiesc ca nu are varsta necesara si mai este Lindsay Thorngren pe locul 6 despre care stim doar atat.
    La baieti rezervele sunt pe locurile 5, 7, si 8. Locurile 4 si 6 nu au fost nominalizate. Locul 4 care este onorat de americani de regula langa podium este ocupat de Yaroslav Paniot care a venit din Ucraina cu cativa ani in urma si participa a 2-a oara la Nationalele USA, iar locul 6 este ocupat de simpaticul Jimmy Ma.
    Last edited by Tracoromana; 18th January 2021 at 12:42.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #14
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Campionii nationali USA au fost in general cei la care ne asteptam . Hubbell/Donahue si-au schimbat programul SP hotarati sa faca o impresie mai buna si au reusit, caci Chock/Bates veneau dupa ceva probleme de sanatate. Mariah Bell a fost pe locul 3 acum doi ani si pe locul 2 anul trecut asa ca logic ar fi fost si un loc 1; dar Mariah n-a fost in forma asteptata. Alyssa Liu este in crestere, asa ca Bradie Tennell care s-a dovedit foarte tenace a reusit sa devina campioana. Mie mi-a placut Bradie si acum si in anii trecuti asa ca ma bucur pentru ea. La perechi Alexa Knierim a devenit campioana nationala in al 2-lea an consecutiv, dar alaturi de Brandon Frazer de data asta. Se pare ca acest parteneriat se dovedeste o idee buna. Nathan Chen este a 5-a oara campion national dupa cum toata lumea se astepta. Dar dupa parerea mea Jason Brown a patinat ceea ce inteleg eu prin "program de patinaj artistic" atat la SP cat si la FS.

    videoclipuri:
    https://www.youtube.com/results?sear...e+skating+2021
    Last edited by Tracoromana; 30th January 2021 at 11:22.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #15
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Estonia
    Tallinn, 30 - 31/01/2021
    Rezultate
    Live: sambata, duminica
    Campioni: Aleksandr SELEVKO, Eva-Lotta KIIBUS
    Last edited by Tracoromana; 1st February 2021 at 14:38.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Eu i-am urmarit si pe Wolfkostina/Chen care au castigat la juniori. Am observat ca arbitrii internationali ii apreciaza, ceea ce e un semn bun pentru ei. Daca n-ar fi fost abonati la cazaturi, s-ar fi situat mai sus in clasamentul ISU. Nu le contest calitatile de patinatori, dar n-au reusit sa ma prinda in mreje pana acum. Mi se pare ca n-au pic de chimie intre ei, parca ar dansa separat.

  17. #17
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Eu i-am urmarit si pe Wolfkostina/Chen care au castigat la juniori. Am observat ca arbitrii internationali ii apreciaza, ceea ce e un semn bun pentru ei. Daca n-ar fi fost abonati la cazaturi, s-ar fi situat mai sus in clasamentul ISU. Nu le contest calitatile de patinatori, dar n-au reusit sa ma prinda in mreje pana acum. Mi se pare ca n-au pic de chimie intre ei, parca ar dansa separat.
    Wolfkostin/Chen au intrat in atentie internationala anul trecut la Olimpiada Tineretului de la Lausane, unde au luat bronzul. Anul acesta nu i-am vazut inca, dar cred ca pana la chimie intre ei mai este, inca sunt mici. (i-adevarat ca Tessa/Scott la varsta lor erau deja vicecampioni mondiali la seniori, dar ei au fost exceptii).
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #18
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Nationalele de Juniori ale Rusiei
    Krasnoyarsk, Krat
    1 - 5 februarie 2021
    website

    Scopul initial al competitiei ar fi fost stabilirea criteriilor de selectie pentru Campionatele Mondiale de juniori din 2021 . Din cauza pandemiei COVID-19 insa, ISU a anulat majoritatea competitiilor internationale de juniori, inclusiv Grand Prix pentru juniori 2020 - 2021 si Campionatele Mondiale de juniori. Drept rezultat, mai multi juniori proeminenti din Rusia , precum campioana mondială de juniori en titre Kamila Valieva si medaliata mondială cu argint Daria Usacheva, au decis să renunte la Nationalele de Juniori ale Rusiei, precum si la alte competitii nationale la nivel juniori si să se concentreze exclusiv pe competitiile interne la nivel seniori. Concursul va fi totusi de nivel inalt.

    Rezultate: aici

    Program la ora locala (pentru Romania se scad -5 ore)

    miercuri, 3 febr, https://www.youtube.com/watch?v=OibqCpuzDuo
    14:00 Men SP
    17:30 Ladies SP
    20:15 Ice Dance RD

    joi, 4 febr, https://www.youtube.com/watch?v=FkKZhxwziFc
    14:00 Men FS
    17:00 Pairs SP
    19:00 Ladies FS

    vineri, 5 febr, https://www.youtube.com/watch?v=xqa8G9af29g
    12:30 Ice Dance FD
    15:05 Pairs FS

    Live: - linkurile de mai sus. Cu comentariu in limba engleza, cin' sa fie? De la o nationala la alta, foarte ocupat in acest sezon - Ted Barton.
    Last edited by Tracoromana; 3rd February 2021 at 11:28.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Mie imi place Ted Barton fiindca isi pastreaza comentariile pentru momentele de reluari in slow motion. In timpul programelor, tace.
    Chiar am vrut sa spun ca Federatia americana ar fi trebuit sa-l angajeze tot pe el pentru Nationale ca Tara Lipinski si Johnny Weir m-au zapacit de cap.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    A reaparut Daniil Samsonov. Nu mi se pare ca a crescut in inaltime cum m-am asteptat sa se intample. A fost foarte amarat ca nu i-a iesit programul liber, a terminat pe locul 9. Dar el a stat mult timp departe de gheata fiindca a fost bolnavior.

    N-am mai vazut-o pe nicaieri pe Diana Davis, fiica lui Eteri. Mi-a scapat mie? Ca fapt divers, in mod oficial, tatal Dianei este un american cu care Eteri ar fi fost casatorita in perioada Las Vegas a carierei ei, fata netinand insa legatura cu tatal. In realitate, spun barfele internaute, nu a existat nici un domn Davis in viata lui Eteri, tatal biologic al Dianei fiind de fapt sotul Elenei Buyanova, cu care Eteri ar fi avut o legatura secreta. Secreta, secreta, dar sa nu recunoasca copilul?

  21. #21
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    NATIONALELE FRANTEI
    Feb. 5-6, Vaujany, France, fara spectatori, website
    - Program: vineri 5 feb ora 14:00 (Fr); sambata 6 feb ora 12:00 (Fr);
    - Live: https://www.youtube.com/channel/UCm8...AGwWXAuabOFodg
    - Rezultate: https://csndg.org/resultats/ELITES-2021/
    - Campioni: Kevin AYMOZ, Lea SERNA, Cleo HAMON / Denys STREKALIN, Adelina GALYAVIEVA / Louis THAURON.
    Last edited by Tracoromana; 6th February 2021 at 17:06.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •