Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 27 of 27

Thread: A murit Maradona

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De dragul discutiei cauta si vezi ce varf brazilian avea Napoli, intotdeauna a avut un varf in fata de calitate.
    Omagiu adus de

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Radu Paraschivescu, citat din memorie: "Maradona a fost cel mai mare jucator al tuturor timpurilor nu doar datorita calitatii sale tehnice iesite din comun, ci si datorita faptului ca era un muncitor pe teren. Fugea un meci intreg de la un capat la altul, asa bondoc cum parea era calul de bataie al oricarei echipe in care a jucat, motorul echipei. Nu se abtinea de la a pune piciorul si-a intra in clinciuri, cum de exemplu nu faceau alti mari jucatori ca si Platini. El era un distribuitor de pase genial la centrul terenului (ca zi Zidane, adaug eu) dar nu se sinchisea sa intre la sacrificiu sau sa alerge cu mingea. Daca mai adaugi la tehnica lui Maradona si viteza si munca non-stop pe teren, nu aveai cum sa-l opresti decat prin violenta. De aceea vorbim de cel mai mare jucator al tuturor timpurilor." Si cu asta, basta.
    Si omagiu real, nu fabulat!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    O data la 100 de ani vom mai avea un fotbalist asa talentat.
    https://www.dailymotion.com/video/x4qstpd
    D10S!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Il avea pe Cavani. Dar asta nu e brazilian
    Chiar de mirare raspunsul tau.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Il avea pe Carnevale, la el te referi? Nu imi amintesc f bine, era un mare ratangiu.

    In completarea celor discutate aici, reamintim ca Pele a luat si doua Libertadores, pã vremea cand era la Santos. A fost prima echipa braziliana care a castigat aceasta competitie. Or fi putut sa ia si fara Pele, dar a fost acolo omul, nu putem sa trecem cu vederea.

    Am prins finala RFG - Arhentina la Europa Libera, a comentat Mihai Rusu. Doar acolo s-a transmis pt rumani. Deci, pot sa zic si eu cateva chestii

    Nu am asa fetiºuri cu Diego, dar a fost mare, imens. A fost genial, mitic, rebel, inconstient, bolnav, sanatos, cubanez, niciodata diplomat etc a fost al oamenilor.

    De prost gust interventia lui Trasnitean Stupor Cobescu, chiar nu era momentul sã fie judecat Diego de un baietas de mingi, de la Cupa Davis.

    Barilete cosmico, de pe ce planeta ai venit? A raspuns cineva acestei intrebari, a?

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Ca sa mentin suspansul: Antônio de Oliveira Filho o sa va ajute google

    Andrei a pus un cuvant cheie...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca nu ma insel, Careca a venit la Napoli dupa ce au castigat primul titlu cu Maradona si au mai luat un campinat impreuna dar dupa 2-3 ani.
    Cand Napoli a luat primul titlu in ‘87 Maradona a tras echipa dupa el cam de unul singur. Mai era pe acolo tanarul Ciro Ferrara, fundasul de fier de mai tarziu de la Juve.

    Cpt. B: n-aveai antena de bulgari?
    Eu vazui tot campionatul mondial ‘86 la bulgari.
    Pe vremurile alea inainte de campinatele mondiale si europene de fotbal intra poporul roman in fibrilatie.
    Toti faceau antene si amplificatoare, cred ca niciodata n-a mai avut tara asta atatia electronisti. Era nevoie de amplificator pentru ca se dadeau meciuri si pe tv2 de la bulgari.
    Mi-aduc si acum aminte cum se proiecta pe gazon umbra cubului de deasupra terenului, ala din Mexico city...sau Guadalajara...
    Iar mondialul mexican a fost clar al lui Maradona. Fenomenal jucator.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    IOr fi putut sa ia si fara Pele, dar a fost acolo omul, nu putem sa trecem cu vederea.
    Pe cand la Madarona pe restul din echipa lui cam puteai sa-i treci cu vederea, pe el nu. Si fara el n-ar fi luat nimic aia, el le-a castigat meciurile. Cam asta e diferenta intre cei 2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •