Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 181

Thread: UCL 20-21: Grupa H: PSG, Man Utd, Leipzig, Basaksehir

  1. #148
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    si totusi nu te doare putin?
    ba da! tocmai acum am pus vreo 15 postari pe facebook, 11 pe insta, mi-am facut cont pe black life matter si mi-am trezit si nevasta si copilul sa le explic ca toti de pe aceasta planeta suntem egali.
    mai putin nord coreenii, care mor literalmente de foame. acolo n-am fost, probabil este o facatura a presei internationale.
    sau piratii din cornul africii, care fac ceea ce fac doar din distractie. acolo am fost, somalezii traiesc un american dream. din nou opinia publica exagereaza.
    sau indienii nativi conglomerati pe cativa km2, in conditii insalubre de sub-existenta in north dakota, pt ca au vina ca ei au fost primii acolo. si acolo am fost. in cele doua dakote din us nu exista oameni, decat viata salbatica.

    mai putin romanii din marile corporatii offshore, care sunt niste tigani veniti dintr-o tara fara curent electric, unde gravitatia este mai mare de 9.8 m/s2. din astia n-am intalnit. tiganii nu au ce cauta in corporatii.

    mai putin...

    eh...ce sa mai zic. trebuie sa avem grija extrema de po****tia de sorginte africana, caci ei "este" gingasi.
    chiar se pot opune arestarii in statele unite, precum floyd ala. ca nu e voie sa ne atingem de ei, caci martin luther king vegheaza.

    ma tu faci misto, sau chiar n-ai nici o treaba cu subiectul asta?
    "decat" intreb.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  2. #149
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    ma tu faci misto, sau chiar n-ai nici o treaba cu subiectul asta?
    "decat" intreb.
    Nu.

    Inteleg ca ai fost si trait. Ok.
    Ce ai inteles?
    Deci daca tu, roman, alb, european, clujean... etc ... esti tratat ca atare iti convine in caz ca esti defavorizat? Acolo unde ai fost, nu ai fost tratat de tip care pute a cadavru?
    Daca nu, atunci minti. Nu ai fost unde zici ca ai fost
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #150
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Nu m-as fi asteptat MU sa primeasca atat de multe la Leipzig si ce echipa au...

    Meciul cheie a fost cu PSG de acasa, n-as spune a MU nu are echipa de top, grupa a fost grea.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #151
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    O sa se estompeze ecoul peste ceva vreme.

    Morala, cand esti intr-un loc public intr-o tara europeana ai grija cum te adresezi orice slabiciune iti poate fi exploatata, mai ales daca esti pe o pozitie expusa, intre colegi de diferite nationalitati etc orice va fi exploatat, lucruri mult mai marunte decat ce s-a intamplat aseara.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #152
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Totusi trebuie urmarit.
    Ce e acuzat Coltescu? Ca a vorbit romaneste? Cam atat. Nu a spus "negro", a spus "negru". Daca e sa ne agatzam de detalii atunci sa o facem bine. Unde a gresit in etica UEFA? Nu a vorbit engleza. Ok, atunci sa fie trimis la cursuri de limba "universala". Daca franceza era lege atunci "negru" nu insemna mai nimic. Era un termen in o limba straina si atat. In engleza e jignire deoarece la ureche e ... urat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #153
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Totusi trebuie urmarit.
    Ce e acuzat Coltescu? Ca a vorbit romaneste? Cam atat. Nu a spus "negro", a spus "negru". Daca e sa ne agatzam de detalii atunci sa o facem bine. Unde a gresit in etica UEFA? Nu a vorbit engleza. Ok, atunci sa fie trimis la cursuri de limba "universala". Daca franceza era lege atunci "negru" nu insemna mai nimic. Era un termen in o limba straina si atat. In engleza e jignire deoarece la ureche e ... urat.
    "negru" daca este "negr" in franceza eu stiu ca inseamna ceva nasol si banat de francezi

    Uite nu am cautat cine este jucatorul, ceva imi spune ca este african vorbitor de limba franceza si sigur musulman este combinatia perfecta

    Negru se transforma, astia mai dibaci si surzi de ureche ii vor spune "negr"(nu merge encodajul am scris cum cum se aude) un cuvant pe care orice francez de origine stie sa-l evite din frageda pruncie, numai unui roman i se poate intampla

    Nu poate fi un african crestin din Côte d'Ivoire si sa-l cheme Drogba, nu asta se intoarce singur in tara lui, este corect

    Trebuie sa fie unu suparat pe toata lumea...
    Last edited by iulian_1976; 9th December 2020 at 11:13.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #154
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu le-a dat 0-3!?


    Aaa, deci numa la noi...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #155
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Coltescu a spus "negru ăla" și ăla a înțeles negro, de aici a plecat confuzia. Oamenii folosesc și culori când identifică lucruri, obiecte chiar și alți oameni, dar nu stiam că "negrul" e interzis. S-a ajuns prea departe cu cu acest pseudo-rasism. Ăla de acum 100 de ani era rasism, când luai negrul și îl băgai la muncă și îl bateai și pe alb nu, dar nu acum că îl identifici pe unul prin culoarea pielii. Revenind la meci, sunt fraieri francezii că mai joacă azi, trebuie 3-0 la masa verde.

  9. #156
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Coltescu a spus "negru ăla".
    Aaaa.... Dumnezeule, ce urat!
    De spunea "ala negru" era perfect. A comutat el gresit...
    Si la sah trebuie sa stii cand sa faci rocada, asta este... mai greseste omu'.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Revenind la meci, sunt fraieri francezii că mai joacă azi, trebuie 3-0 la masa verde.
    Pai cred ca era cat pe ce sa ne invadeze tara ca l-am facut pe ala "negru" desi el e negru de felul lui, nu cred ca poate fi contestata treaba asta in vreo instanta, decat daca cumva e oarba, ca la pipait nu-ti dai seama. Sau poate totusi iti dai, ca au narile mai largi! (Rasistule de mine, ce sunt! N-ai voie sa spui de nari largi, ca e pacat de omenirea evoluata, desi e trasatura biologica cat incape dar na, si culoarea tot trasatura biologica e!)

    Daca ar fi fost o treaba de terorism ceva, atunci se dadea doar 0-3. Asa, cat pe ce s-o patim cu razboiu, n-ai voia sa faci negrul "negru", sacrilegiu de la Dumnezeu! Terorismu e mic copil pe langa rasism la francezi! Noroc ca fu alarma falsa! L-a facut fara intentie.
    Last edited by Johnny D; 9th December 2020 at 10:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #157
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Trecand peste aceasta cruzime incredibila a arbitrului Coltescu(), zis si Satana printre cercurile mai "intunecate", vorbitoare de ju-ju kirigu, avec nu, PSG tre sa bata azi pt primu loc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #158
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Jucatorul care a facut scandal este Demba Ba nascut in Franta desigur musulman nu putea fi altfel, este un tip foarte activ in directia asta, google este de mare ajutor.

    Foarte dificil oricui sa spui ca in limba romana nu exista conotatii cand spui negru, pe nimeni nu intereseaza in Franta ce conotatie are in limba romana

    Cum am anticipat pe tv doar despre asta se discuta in Franta este subiectul ideal cand la mijloc este un roman care nu a stiut sa fie discret.

    Sa fim corecti orice roman spune negru in contextul asta insa cine a trait un pic pe afara stie mai bine sa se fereasca, sa fie discret...

    Ps: Erdogan a dat declaratii cum era de asteptat
    Last edited by iulian_1976; 9th December 2020 at 12:09.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #159
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    In plus Demba Ba se intalneste cu Sumudica in weekend asa imi pare...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #160
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    S-a găsit cine să vorbească de rasism, criminalul de Erdogan.

  14. #161
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    De remarcat pozitia curajoasa a fostului fotbalist Micah Richards. Dar nu nuantarea este scopul massmediei globale ci scandalul si acarul Paun intr-o perioada neagra (sic) privind rasismul. Asta-i adevarul. Se stie ca in romana negru e (si un) negru dar pe de alta parte este greu de precizat daca cuvantul a fost folosit (nefericit) pentru indentificare sau, (inconstient?), in sens de...negrul ala. Doar Coltescu o stie (daca o stie). De remarcat ca reactia camerunezului a survenit cand persoana era subiectul unui avertisment pentru comportament nesportiv. Floyd, fie el si drogat, a fost omorat din motive rasiale, parerea mea. Erdogan este ultima persoana care ar trebui sa vorbeasca pe subiect. Cartonas negru pentru dictatorul turc. Out! Ess, pacat ca pe Sebastian nu-l cheama Fekete si nu Coltescu si pacat ca nu stie limba maghiara . Ar fi iesit, poate, nesifonat. Sa auzim si de bine.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #162
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Haideti sa vedem si contextul acestei tarasenii. Coltescu a fost premiat de comisia deaconu cap de mop, aservita mizeriei din Pipera, cu un meci de CL, pt penalty-ul (inventat) de la Medias, cu care echipa poporului s-a cocotat pe primul loc. E frumos pana aici, va place?

    Ce nu inteleg cei care incearca sa (ne) convinga ca gunoiul asta sinucigas nu e rasist e faptul ca ne doare in pla cum e el de fapt. Ce stim sigur, el este o sluga a fcsb, a csu, care ii tin spatele in liga 1 pt a exploata labilitatea si ticalosia lui. Nenorocitul a inceput sa se creada superman, a confundat competitiile, s-a crezut invincibil. Daca esti baiat inteligent, nu folosesti cuvinte de genul acesta cand vorbesti cu sau despre cineva. Desigur, nu pt inteligenta si calitatile lui e apreciat Coltescu la noi in campionat, nu? Vi-l amintiti pe Petrescu strivit de acest nemernic arogant, incult si unineuronal!? Poftiti, culegeti rezultatele tupeului si lipsei de respect cultivate de clanurile de interlopi din liga 1!

    E sec 21, taranii astia cocliti trebuie sa inteleaga ca ceea ce exprimi are consecinte. Si nu conteaza ce crezi tu, conteaza cei carora li te adresezi. Nu faci fata, stai in pestera.

    Daca spui 'bai tigane', 'bai tarane', 'bai negrule' etc nu o spui fara un sens. O spui pt a arata ca esti intr-o postura superioara fata de celalalt printr-o caracteristica fiziologica. Adica, ala era colorat, e fie tigan, fie negru, fie mortii lui.

    Noi nu suntem rasisti, noi suntem diferenČ›iatori, ce scuza penibila si de căcat Tot din categoria romanii sunt buni, primitori, au fotbalisti tehnici, suntem grânarul Europei si capitala e micul Paris etc In final, noi nici nu stim ca suntem prosti, cretini, rasisti, dar e bine ca ni se mai atrage atentia din cand in cand, ca prea ne credem miejii din dodoasca

    In concluzie, sclavul lui Brichetă a facut tara de ras si i-a distrus cariera lui Hategan. Ne bucuram ca, in lipsa altor factori, mizeria a primit aceasta pedeapsa divina pt hotiile din campionat
    ***********
    editat de iulian_1976@:"Usurel cu pianul..."
    Last edited by iulian_1976; 9th December 2020 at 19:08.

  16. #163
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Lejer pt neymarienii francezi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #164
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Cam rasisti francezii astia cu erdoganii!!

    Chiar,e rasism daca ii fac erdogani ?

  18. #165
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Hai ca au rezolvat-o turcii cu noii arbitri acum
    Cat e ? 5-1?

    Foarte bine. Sa-si ia ... pe aia de culoare de pe Parc des Princes si afara din Ligue des Champions
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #166
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mama ce tiganie la PSG cu Istanbul
    Arbitrul de margine il cheama pe Hategan sa-i spuna ca "ala negru a facut ceva..."
    Negru?
    da ce culoare avea? rosie?
    Last edited by mihaidascalescu; 9th December 2020 at 23:46.

  20. #167
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Da. Pierdut?
    Londra e prima la stanga.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. 9th December 2020, 23:23
    Reason
    inutil

  22. #168
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cica UEFA pune 3-0 victorie PSG pe masa verde ... nu neagra, e interzis
    ba da atotcunoscatorul asta pe toate le da de pamant. O tampenie dupa alta

  23. 9th December 2020, 23:31
    Reason
    inutil

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •