View Poll Results: pronostic

Voters
2. You may not vote on this poll
  • victorie Norvegia

    1 50.00%
  • egal

    1 50.00%
  • victorie Romania

    0 0%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 64

Thread: Liga Natiunilor: Norvegia – Romania 4-0

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    FMM burleanu!

  2. #23
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    😂😂😂😂
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #24
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Hai ca iar a fost baiat Mirel...iar a dat-o bine declarand ca vorbim de o umilinta si nu avem scuze.

    Omul e baietash pe declaratii

    9/10 antrenori iar gaseau 1000 de scuze...
    Last edited by YoNuTzz; 11th October 2020 at 22:06.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Nu avem jucatori de valoare. Asta e adevarul. Degeaba tot schimbam selectioneri, inventam tot felul de teorii, strategii si alte futilitati sau constructii ( )
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    A schimbat Radoi si imediat 3-0
    Nimic nu-i merge
    Meciul a fost fain daca nu esti suporterul Romaniei
    Norvegia chiar a jucat frumos si lejer, nu am vazut cornere sau mingea a 2-a, chiar s-a jucat lejer pe fotbal, putem spune ca este o umilinta 100%
    mi ales ca Norvegia in defensiva are multe probleme si chiar nu au abuzat de faulturi.

    Despre Marin am spus ca este o teapa si se pare ca asta a fost baza lui Daum, Contra si Radoi uneori am impresia ca joaca transfermarkt nu antrenorul.

    Insa cel mai important lucru este ca avem Franta: Portugalia asta seara
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Norvegia chiar a jucat frumos si lejer, nu am vazut cornere sau mingea a 2-a, chiar s-a jucat lejer pe fotbal, putem spune ca este o umilinta 100%
    mi ales ca Norvegia in defensiva are multe probleme si chiar nu au abuzat de faulturi.
    Stai putin ca nu sunt Germania care e normal sa ne dea 4-0. Norvegia nu e calificata la Euro. In mod normal suntem la acelasi nivel.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Bai da ! Din toate amicalele astea de Nations League (mai ales ca editia Nations League ptr Mondiale nu conteaza, ci doar cea de Euro)...meciul Franta - Portugalia va fi pe bune si tare...

    Francezii nu uita ca au pierdut Euro acasa. Iar Portugalia chiar are super echipa si ei mereu au tratat serios Nations League...
    Chiar sunt curios...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #29
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu avem jucatori de valoare. Asta e adevarul. Degeaba tot schimbam selectioneri, inventam tot felul de teorii, strategii si alte futilitati sau constructii ( )
    Stai o clipa nu vezi un detaliu Under 21 nu a castigat cu Marin, Marin a luat rosu in Tara Galilor a lasat echipa in 10 sa joace apoi a plecat la Daum
    Cretu este un fel de Anton a lui Radoi acum fiecare antrenor isi face dambaua nu ai ce face

    Atentie cand o sa joace Tudor Baluta, Cicaldau, Man si Coman o sa vezi ca dam goluri, de luat o sa mai luam Tatarusanu imi aduce aminte de Silviu Lung la Kosice...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #30
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Am scăpat ieftin, doar 4 goluri. Avem jucători jalnici, în general zic, efectiv nu ai ce să aduci mai bun. Poate să vină și Klopp antrenor, nu face nimic cu materialul ăsta de proastă calitate.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Cica am urcat in urna a 2-a valorica pt mondial!
    Jap la loc dupa astea 3 meciuri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Atentie cand o sa joace Tudor Baluta, Cicaldau, Man si Coman o sa vezi ca dam goluri, de luat o sa mai luam Tatarusanu imi aduce aminte de Silviu Lung la Kosice...
    Cicaldau a jucat. Nu m-a impresionat cu nimic. A sutat de la 20 metri pe langa poarta si atat.

    Esti sigur cu Man si CoMan? Sa vedem daca duc FCSB la titlu deja deoarece in teorie raman cei mai buni din tara. Mihaila mananca macaroane acum.
    Last edited by delaparis; 11th October 2020 at 22:37.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #33
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Stai putin ca nu sunt Germania care e normal sa ne dea 4-0. Norvegia nu e calificata la Euro. In mod normal suntem la acelasi nivel.
    Eu am un fix cu Marin o sa vezi o sa mai pierdem meciuri cu el, daca ti-l analizez la sange defensiv iese pe minus, de la Under 21 il stiu.

    Am cateva meciuri la Under 21 cu el, in ultimul meci la Under si-a lasat echipa in 10, a plecat la Daum a prins Polonia acasa primul gol din vina lui, apoi in Norvegia cu Contra primul gol tot din cauza lui, acum nu cred ca este o intamplare.

    Din pacate Ianis este mai prieten cu Marin decat cu Cicaldau, am vazut la cornere, la pase astazi Marin era cautat, am jucat fotbal stiu ce inseamna o sa primim multe umilinte cu Marin la mijlocul terenului.
    Last edited by iulian_1976; 11th October 2020 at 22:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #34
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Pai daca Marin era decent, credeti ca ajungea doar in tribuna la Ajax ? Sa fim seriosi...Nici macar rezerva nu mai era...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #35
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cicaldau a jucat. Nu m-a impresionat cu nimic. A sutat de la 20 metri pe langa poarta si atat.

    Esti sigur cu Man si CoMan? Sa vedem daca duc FCSB la titlu deja deoarece in teorie raman cei mai buni din tara acum. Mihaila mananca macaroane acum.
    Nu, primul sut in minutul 4 a fost a lui Cicaldau a tras pe jos pe colt a prins portarul, Cicaldau a avut 3 recuperari in primele 10 minute la centru.

    Apoi a fost jucat Ianis mult si a intrat mult in combinatii cu Marin nu cu Cicaldau, in echipa nationala cei mai tupeisti sunt Ianis si in special Marin, am privit gestica lor sefi sunt Ianis si Marin.
    Nu stiu daca ai observat la un corner de pe stanga a fost chemat Marin sunt chestii de detaliu, mult s-a jucat pe Ianis si Marin.

    Sunt niste lucruri ce tin de psihologie Cicaldau nu se impunea nici la Craiova era deja timorat si-a luat-o si verbal si fizic la antrenamente asta nu stiu daca o stiai, din cauza lui Cicaldau un jucator a plecat in plin sezon insa acolo era Mangia nu Radoi, romanilor la plac tupeistii si verbal si fizic.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Acuma sa-l vad pe Burleanu cum iese in fata si se lauda cu nationala lui si comisiei lui tehnice. De fapt e clar, e vina comisiei tehnice. El doar i-a angajat. Unde esti tu Stoichitza cu telefoanele, sefule de comisie tehnica, where have you gone?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Pai daca Marin era decent, credeti ca ajungea doar in tribuna la Ajax ? Sa fim seriosi...Nici macar rezerva nu mai era...
    Despre Marin o spuneam inainte de a ajunge la Ajax, lucrul cel mai negativ la el este aprecierea directiei mingii, asta la un fotbalist ca el este fatal.
    Este fatal pentru ca fiind inalt si greoi , odata facuta preluarea gresita esti ..paaa, preluarea chiar daca exista este aproximativa la un ochi fin se observa.

    Marin a luat ochii cu intrarile in forta in 16 metri, are patrunderi ok in careu si in Belgia asa se joaca, daca tot dorea sa progreseze mai mult pe linia asta trebuia Bundesliga.
    M-as bucura sa imi spuneti peste 4 luni uite ma Iulian, Marin a reusit in Serie A sper mult ca m-am inselat si sa va dau dreptate,
    sa il puna undeva pe un post sa joace bine.
    Last edited by iulian_1976; 11th October 2020 at 23:23.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Haaland zice ca n-a mai dat hat-trick pt tara lui.
    A asteptat pe Luxemburg si-a fost lux!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Atentie cand o sa joace Tudor Baluta, Cicaldau, Man si Coman o sa vezi ca dam goluri, de luat o sa mai luam Tatarusanu imi aduce aminte de Silviu Lung la Kosice...
    Corect, poate ca ar fi fost un pic altfel daca nu erau accidentarile putinilor fundasi centrali mai rasariti si absentele a 1-2 jucatori care nu calca pe minge din prima. Adica pierdeam tot cu 4-0 dar nu si-ar fi permis sa ne ia la misto cu pase cu calcaiul.

    Ar fi foat un pic mai bine daca Mirel ar fi reusit sa injghebe o tactica de joc pe masura puterilor si nu una sinucigasa.
    Saracu' arata bine pe margine in costum, elegant..si la interviuri are ceva din pretiozitatea analfabeta a lui nea Puiu. Insa cam aici se opresc asemanarile dintre Mirel si antrenorii de fotbal.


    Ma rog, si infrangerile astea rusinoase ar putea aduce ceva beneficii daca ar duce la perierea lotului de alde Ianis si alti mascarici.
    Nu mai indraznesc de mult sa sper ca va veni si un selectioner cat de cat priceput pentru ca nu are cine sa-l aduca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #40
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ar fi foat un pic mai bine daca Mirel ar fi reusit sa injghebe o tactica de joc pe masura puterilor si nu una sinucigasa.
    Saracu' arata bine pe margine in costum, elegant..si la interviuri are ceva din pretiozitatea analfabeta a lui nea Puiu. Insa cam aici se opresc asemanarile dintre Mirel si antrenorii de fotbal.Nu mai indraznesc de mult sa sper ca va veni si un selectioner cat de cat priceput pentru ca nu are cine sa-l aduca.
    Inca nu pot sa-mi dau seama ce poate si ce nu poate Radoi.

    La Under 21 Isaila a facut o echipa care juca foarte sus, stia ca are probleme cu Nedelcearu si Pascanu, la nationala mare este si mai delicat.
    Radoi daca nu demisoneaza o sa mai joace odata cu Norvegia, mai are cu Austria asa il cunoastem mai bine cel putin

    Inca un lucru interesant la 1:0 nu am vazut pressing, la 2:0 de asemenea nu am vazut pressing, la 3:0 nu am vazut pressing...
    Apoi in minutul 10 Tatarusanu iesea cu minge lunga.


    Poate ca este ceva ce nu stim, daca as fi jurnalist asta as intreba cu pressingul si degajarile lui Tatarusanu...
    Last edited by iulian_1976; 12th October 2020 at 00:16.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #41
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Conteaza si valoarea si experienta...
    Ma uit: Danemarca cu jucatori de la Milan, Inter, Chelsea, Dortmund, Barca, Leipzig etc o umileste pe Islanda la Islanda acasa...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #42
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Dupa cum am anticipat, ne-au facut praf. Un gol mai frumos decat altul.
    Primul - o bijuterie pasa aia filtranta pe jos, de 30m, a lui Odegaard, care ne arata si plasamentul excelent al aparatorilor nostri, si ca n-avem inchizatori.
    Al doilea, o dovada a tacticii noastre impecabile - ramanem mereu sus, ca sa ne futa in 2 contra 1.
    Al treilea ne arata pe de o parte cat de bine stim sa iesim la ofsaid, pe de alta parte calitatile defensive exceptionale ale lui Razvan Marin, care uita total ca ar fi trebuit sa aiba un om in grija.
    Al patrulea ne arata atat cat de bine pasam sub pressing, cat si cat de bine atacam mingea cu 3 pe un singur atacant.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •