Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 218 of 218

Thread: Liga Natiunilor 2020/2021

  1. #211
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Se vede ca ai vazut meciul.
    Ai vazut postul gresit, ala adresat tie era pe cealalta pagina.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #212
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Inca un lucru Mbappe are un start slab cand se joaca la offside, nu stie cand sa plece, unde sa stea are inca dificultati de tehnica.
    Mbappe este un nr 9 de valoare in rest o sa vedem in viitor ce si cum...

    Nu are nici o treaba cu Pele si in prezent sunt uimit ce putea face pe teren in anii '70, n-am mai vazut inca ceva asemanator.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #213
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    In anii '70 Pele trecuse de 30 de ani deci nu se compara ca experienta. La varsta echivalebnta lui Mbappe Pele era prin anii '60.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #214
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Pele la 17 ani a castigat CM cu Brazilia in Suedia marcand sase goluri din care doua in finala. In ceea ce priveste golul doi al francezilor am incercat sa vad o reluare dar nu am reusit. In cazul in care Garcia a lovit balonul ca sa-l intercepteze atunci il reactiveaza pe Mbappe. Cam asa intelg eu regulamentul. In live mi s-a parut, cam ca majoritatea, ca Mbappe se afla in pozitie in afara de joc. Nu-mi reamintesc ca spaniolul a lovit balonul, mai mult nu pot sa spun. JD, tu te schimbi greu si daca o faci o faci rar. Eu totusi te apreciez. Atunci cand este cazul. A propos, Lloris nu s-a facut de ris. Este capitanul nationalei Frantei din 2010. Pace!
    Last edited by miril; 11th October 2021 at 18:30.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #215
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    https://www.youtube.com/watch?v=erZoP-VrcPo

    Greu de spus. Dar motivul oficial este ca spaniolul a atins mingea si l-a repus in joc pe Mbappe.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #216
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Regula e tâmpită. Atunci Mbappe putea sta pe linia porții sau la 10 m în spatele linei de fund a apărării adverse și dacă vine mingea de la adversar nu mai e offside. O prostie!

  7. #217
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Da, regula e absurda dar asa a fost tot timpul. Nu e nimic nou.
    Prost a fost spaniolul ca nu s-a aliniat cu fundasii sa lase faza cand, s-a vazut clar in start la pasa, Mbappe era offside.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #218
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    JD, tu te schimbi greu si daca o faci o faci rar. Eu totusi te apreciez. Atunci cand este cazul. A propos, Lloris nu s-a facut de ris. Este capitanul nationalei Frantei din 2010. Pace!



    Nu acum. Cand dai pasa la adversar si ala-ti da gol, si echipa nu castiga ca nu e 5-0, te faci de ras.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •