Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 218

Thread: Liga Natiunilor 2020/2021

  1. #127
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    A, cautati golul al doilea al danezilor, Courtois si-a permis o gafa de zile mari.
    Si golul doi al maghiarilor, cu deviza: uite ce inseamna contraatac.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #128
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Final 4 mai interesant acum

    Primul final 4: Portugalia Olanda Anglia Elvetia
    Al 2lea final 4: Franta, Spania, Belgia, Italia - ALTCEVA !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #129
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Final 4 mai interesant acum

    Primul final 4: Portugalia Olanda Anglia Elvetia
    Al 2lea final 4: Franta, Spania, Belgia, Italia - ALTCEVA !
    Also Bv Ungaria, calificare la Euro din nou (si la primul a iesit din grupe), si acum e ceva sa castigi o grupa crima cu Russia, Serbia si Turcia...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #130
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Dupa atata sansa chiar m-as mira sa vina o echipa usoara pentru CM, ar fi bine pentru Radoi sa jucam tot cu Irlanda de N si Danemarca, orice
    altceva suntem depasiti.

    La ora actuala nu mai putem bate Ungaria, au urcat o treapta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #131
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Ce echipă are Ungaria bă băiatule. A câștigat play off de calificare la Euro și acum o grupă în care noi nu băteam pe nimeni.

  6. #132
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Semifinale:

    Italia - Spania, miercuri 06/10/2021, ora 22.45
    Belgia - Franta, joi 07/10/2021, ora 22.45
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    De la Para-para-lol-ris zice ca Spania, casapitoarea de salon a Italiei vrea sa-si ia revansa pentru unicul meci din ultimii 15 ani cu ghinion, care l-a pierdut total nemeritat cu cea mai mare panarama care a fost vreodata Campioana Europeana dupa Grecia. Domane-ajuta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Italia :
    Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci (c), Bastoni, Emerson - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Insigne, Bernardeschi.

    Spania:
    Simon - Azpilicueta, P. Torres, Laporte, Alonso - Koke, Busquets (c), Gavi - F. Torres, Oyarzabal, Sarabia.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Gol, Oyerul cu Tzambal pasa de gol catre... Goluri (Torr(es)).


    Sa le dea iar la handicap, panaramelor. Ca de obicei, dar la ele acasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Salut si eu neconvocarea niciunui jucator de la umilita lu' Sheriff Tiraspol. Multumim Luis Enrike, ti-ai spalat toate pacatele

    Italy nu a mai pierdut de 93 de ani la Milano, asa ca vamos, vamos, vamos!

  11. #137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    E gata, ca si pierdut.


    Si eu am jucat ca nu pierde Spania la handicap in loc sa joc ca bate la handicap!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #138
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se mai dau doua goluri, am pus eu acum. Cred ca se va termina 6-1 pt Spania, acum ca a iesit si don profesor al apararii.

  13. #139
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    În sfârșit mai pierd și italienii un meci. Mancini a greșit ca nu a făcut imediat schimbare după eliminare. A crezut ca scapă fără gol.

  14. #140
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Spania va avea o echipa de top peste cativa ani. Probabil va castia din nou trofee in serie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #141
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Spaniolii aveau deja 1-0, a sperat ca poate iese ceva.. Na, 1-2, ce-a comis-o Torres.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #142
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Se mai dau doua goluri, am pus eu acum. Cred ca se va termina 6-1 pt Spania, acum ca a iesit si don profesor al apararii.
    Asa trebuia dar sunt golani rau ibericii astia handicapati!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #143
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ma amaratilor, voi confundati Italia cu mimamo???
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #144
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    #gigi uomodimerda ooo, ooo
    Am avut cmmd2, cota 2.3

  19. #145
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ma amaratilor, voi confundati Italia cu mimamo???
    Si mai rau, cu Grecia. Unii au obsesii mari. Cred ca fotbalul a inceput in 2008. Cu tiki...kaka. Fotbal vazut la flashscore.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #146
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pana la urma, era un meci de calificare nu de facut setaveraj, iar campioana europeana nu a confirmat asteptarile decat la capitolul milogeli si cerseala, unde a fost absolut deplorabila. Fara păstratorul banilor in zi de gratie, flashscore ar fi aratat o diferenta mult mai mare. Spania ar fi avut o trupa la fel de bună in echipa absentilor, Italia a jucat cu 11le clasic. Diferenta mare de clasa. Cam bani pe jos meciul asta, cum a remarcat si kinoseurul Dardar, dar am preferat sa urmaresc meciul fara presiune

  21. #147
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    E vorba de un turneu final, nou inventat, nu de calificare. Italia nu a confirmat iar milogeala a fost reciproca. Italia este inca echipa momentului, ce a contat a fost campionatul european unde Spania nu a confirmat. Daca Italia este echipa momentului, in ciuda unei infrangeri departe de setaveraj, dupa 37 de intalniri, fara infrangere, in schmb Spania este, sau mai bine zis poate deveni echipa viitorului. In sfarsit, a castigat jucand fotbal nu frichineala. Bine spre sfarsit... Chiesa a scapat singur pe contraatac si a confirmat daca mai era nevoie. Infrangere meritata dar departe de un "flashscore" unde Spania cica ar fi surclasat. Meci bun, tribune prietenoase. Arbitru rus.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •