Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 218

Thread: Liga Natiunilor 2020/2021

  1. #85
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Aceea a fost o lovitura libera marca Grizly si trebuia Rabiot sa inscrie, nu are treaba Martial mingea s-a lovit mai mult de capul lui Martial.

    Puteai evoca cele doua ocazii singur cu portarul ale lui Martial era mai bine punctat, portughezii nu au jucat cu fundul in poarta, in schimb Franta a jucat autobaza ceea ce este normal avand in vedere forta adversarului

    Ce subliniam este faptul ca DD a inteles ca nu poate juca sus in defensiva contra Portugaliei, asta inseamna o recunoastere a fortei de atac portughezilor, a gasit un mod sa se apere bine.

    La ce am vazut Franta si peste un an o sa stea la cutie si o sa loveasca exact ca in meciul de aseara, insa asta nu iti garanteaza nimic cand te
    aperi la 3 metri de poarta proprie.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #86
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Inca ceva sa presupunem ca marca Moutinho si un cap Ronaldo la una dintre faze am fi spus ce slab joaca Franta, este neadevarat

    Aseara a fost o posibila finala de la anul, meciul a fost pe muchie si neplacut impresionat ce jos se apara Franta in special cand conduce...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #87
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Iuliane nu stiu ce meci ai vazut tu acolo dar sigur nu acelasi care l-a vazut toata lumea si comentat in presa. Ce spui tu acolo corespunde semifinalei cu Belgia la CM 2018. Ieri Franta a jucat cel mai bun meci al ei de la CM si mai precis din optimi CM cu Argentina.
    Nu inteleg unde ai vazut tu autobaza cand posesia a fost 50-50%, suturi pe poarta in favoarea Frantei, nr de pase identic, pase reusite identic etc ...
    A fost un meci deschis cu multe ocazii la ambele porti iar cei mai realisti au castigat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #88
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    ...este adevarat eu si altii l-am vazut pe sky sports, Lloris a fost numit numit " lucky boy" la finalul partidei
    Last edited by iulian_1976; 15th November 2020 at 23:15.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #89
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Am ras azi...la 0-1 Austria - Irlanda de Nord, ai nostri (cu 3-0 la masa verde cu Norvegia) ar fi avut 7 puncte si Irlanda de Nord 4...
    Si jucam meci ptr evitarea retrogradarii la ei, pierdeam si picam in C )

    Draq...ne-a salvat Austria pe final haha
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #90
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Franta calificata, Olanda si Italia se dueleaza de la distanta pentru primul loc, cu o mica sansa si pentru Polonia. Spania-Germania (egal pt. Germania) si Belgia-Danemarca (egal pt. Belgia) sunt meciuri cu primul loc pe masa.
    Retrogradate din A: Bosnia si Islanda. Elvetia-Ucraina e decisiv pentru retrogradare, iar intre Suedia si Croatia conteaza golaverajul pe care-l strang in ultimul meci.
    In B nu s-a decis nimic inca. Austria-Norvegia (daca se joaca) si Tara Galilor-Finlanda sunt decisive pentru promovare, Cehia spera sa castige si ca scotienii sa se impiedice in Israel, oricare dintre Rusia, Ungaria si Turcia poate promova functie de combinatia de rezultate.
    la retrogradare... Noi trebuie sa nu pierdem in Irlanda de Nord (daca nu batem Norvegia?!). Slovacia nu retrogradeaza doar daca bate in Cehia, iar Israelul nu bate pe Scotia. Serbia ca sa scape trebuie sa bata Rusia si ca Ungaria sa bata Turcia. Bulgarii trebuie sa bata in Irlanda.
    La promovarea din C sunt trei meciuri decisive in care oaspetilor le trebuie un egal: Albania-Belarus, Grecia-Slovenia, Armenia-Macedonia. Luxemburg ar trebui sa bata, si ca Muntenegru sa faca cel mult egal cu Cipru, sau sa faca egal, iar Muntenegru sa piarda.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...este adevarat eu si altii l-am vazut pe sky sports, Lloris a fost numit numit " lucky boy" la finalul partidei
    Pai noroc ca joaca in echipa ofensiva si campiana mondiala pe merit. Dar tu ce sa intelegi in engleza?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Romania are un atuu a avut timp sa se antreneze mai mult
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #93
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Ciudat cazul sarbilor...numai cu vedete, rateaza un Euro la care merge jumatate de Europa, si acum 99% pica in League C in Nations League in cond in care in A+B sunt 24 de echipe )
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #94
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pai noroc ca joaca in echipa ofensiva si campiana mondiala pe merit.
    Iar o dai in troll Cuvinte cheie "noroc", "ofensiva", "merit"...
    Last edited by iulian_1976; 16th November 2020 at 11:17.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #95
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Acum vad...cat de amuzant si nemeritat ar fi...
    Dupa ce luam 3-0 cu Norvegia, ajungem pe 21 f aproape de Rusia, locul 20. Daca noi obtinem rezultat mai bun decat ei in Serbia, atuni noi vom fi ultima echipa si la numar si la valoare din Urna 2 ptr calificari mondial
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Am fi, dar tot ne bat aia din urna a 3-a!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Ce echipe avem in urna a 3-a ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #98
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Pai tocmai dadusi exemplu Rusia.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #99
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Poate nu una asa de grea

    Jucatori ar fi insa nu avem un antrenor care sa stie sa asambleze o echipa, daca se realiza ieri un amical cu Academica nationala
    pierdea meciul desi s-au antrenat 6 zile.

    S-a vazut ca si Islanda poate pierde un meci insa nu te arunci din primul minut daca nu ai resurse macar fizice...
    Last edited by iulian_1976; 16th November 2020 at 21:03.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Poate nu una asa de grea
    Norvegia.
    Irlanda de Nord, astia de-au condus in Austria pe final si noi n-am fost in stare sa-i batem acasa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Tu tii douar cu ursul, pune si una mai facila
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu stiu, am auzit de alea si mi s-a ridicat parul pe sub scula!

    Iti dai seama cum vin norvegienii acum, va dam 4-0 si voi ne furati si punctele, nu doar geamantanele pe strada!? Tufu-va muma-n tzur azi si maine de romani hoti (pleonasm)! Deci... ceva de genu, deci... deci...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Eu prefer o grupa grea, si urna a 3-a...De ce ? Ca sa nu ne mintim ca suntem ok.

    Am avut grupa aia patetica cu Grecia, Ungaria din primele 2 urne si ne-am dus noi si Irlanda de Nord
    Si ne-am facut de kkt cu Albania la Euro !

    Prinde o grupa grea (ma refer in general, ca acum oricum nu ne calificam la mondial cu 13 echipe din Europa ) lasa acasa echipe puternice, cum a facut Suedia de exemplu si atunci ai o sansa si nu te prezinti degeaba la un turneu final.

    Eu sper urna 3 si din urna 1: Franta iar din urna 2: Elvetia
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Elvetia-Ucraina nu se joaca. Ucrainenii au avut cate doi depistati pe zi dupa meciul cu Germania, acum sunt la 9 pozitivi, asa ca medicul cantonal sef a dispus carantina pentru toata echipa Ucrainei. Daca aici se va da meci castigat pentru Elvetia, probabil si noua ni se va da acelasi lucru cu Norvegia.. Parerea mea.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •