View Poll Results: Scudetto 20-21 ?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Juventus

    2 28.57%
  • Inter

    2 28.57%
  • Atalanta

    0 0%
  • alta

    3 42.86%
Page 3 of 26 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 526

Thread: Serie A 2020-2021

  1. #43
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Lung a evoluat la Steaua, repet, atunci cand Steaua era peste Juve, Real, Barca, Bayern etc ...
    Tatarusanu a fost la FCSB
    Iti raspund eu la Olympique de Casablanca

    In cazul ca faci diversiune cu performantele mai adauga pe Prunea care a evoluat intr-un sfert de finala de CM atunci cand Romania era peste Argentina etc

    Pe performanta pura ramane Dukadam si ca sa ajungi acolo trebuie sa joci la Bayern, Barça, Liverpool...am uitat cumva o echipa ?!
    Last edited by iulian_1976; 10th September 2020 at 01:00.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #44
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cip atentie este o nuanta eu stiu ce am scris, discutam de Cv-ul lui si in ce faza a comptetitiei din Ch. League a ajuns echipa unde a evoluat, cate meciuri a evoluat etc

    Putem compara cu Dukadam sau Lobont, din pacate primul are un CV scurt, al 2-lea are multe meciuri jucate cu 0 in dreptul lui.
    ti-a raspuns frantuzul...
    granita la Orsova!

  3. #45
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,482
    Reputatie
    1
    Ce-i cu zarva asta aici? Cazzo... Dupa Reina, Begovic, frasu al mare a lu Gigi, vine si Tatarusanu Ete fleosc, de-aia nu mai ploua. O sa joace in Europa League si Cupa Italiei.
    Ma mir ca niciunu n-a precizat de Sandro Tonali, noul numar 8 de la Milan! Dai Sandrino!!!

    In rest, vaffanculo!


    PS: Sarpili intra in ultimu an de contract si nu prea vrea sa prelungeasca (mde, grasanu vrea si el comision). Estimez ca din iarna, va fi trecut pe banca belitu asta mic si... apara Tatarusanu ... Important e sa dam un gol mai mult ca adversarul.

  4. #46
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Tatarusanu(34 de ani) castiga 1.2 miloane pe sezon la AcMilan contract semnat pe 3 ani.
    La 34 de ani sa prinzi asa contract ca portar roman eu nu am vazut in 36 de ani de cand urmaresc fotbalul international, il consider portarul roman cu Cv-ul cel
    mai important.

    Dukadam daca prindea 4 ani la Bayern sau Inter dupa finala de la Sevilla era alta discutie nu mai postam acum, are un Cv scurt insa culmineaza cu acea finala
    care este greu de egalat.


    Silviu Lung sr nu a prins nimic dupa 1990 desi avea o finala de CCE, Stelea, Prunea cu o semifinala de CM foarte jos, altii nu mai avem. Lobont poate de departe s-ar apropia insa figureaza cu multe de 0 meciuri jucate la Ajax si Roma.
    Last edited by iulian_1976; 10th September 2020 at 13:36.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Pe mine nu ca a prins contract la Milan ma enerveaza, ci ca e titular la nationala unu de nu joaca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Bun in locul lui Tatarusanu ar fi trebuit Lazar?

    Nita este al treilea portar la cehi si cumparat cu 2 milioane, noi in Romania l-am tine titular, uite ca afara cu greu Tatarusanu a prins ceva meciuri si aici la Lyon a facut gura ca sa prinda firmiturile alea.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Radu tre sa fie titularul nationalei, fara doar si poate, daca joaca in Serie A meci de meci.
    Nu ai cum sa bagi titular un jucator care nu joaca. E megalomanie hyperprostie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Radu este titular?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,482
    Reputatie
    1
    Hai ca iti trece Ionele, esti inca suparat pe 1x pe Austria? Si ca Tata n-a luat 3 goluri sa-ti iasa biletu? Una peste alta, Tatarusanu devine al 3-lea roman care va imbraca tricoul lui Milan (l-am exclus intentionat pe Daminuta, cumparat cu un puhoi de bani + 2 maghiari, sa care mingea la antrenamente).

    PS: La nationala ai fi mai incantat sa apare Puffy sau Vladut? Sa nu-mi zici unu de la milogi, ca iti dau cu tastatura peste ochi

  10. #52
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    astia de la birou aduc odata un fundas central?
    ce dracu tot asteapta?
    si rahatu ala de silva a zis ca vrea sa mai joace la milan dar a semnat cu chelsea.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cum ar spune Tiziano Crudelli:

    Ibraaa!

    Ibraaaa!

    Ibraaaaaa!

    Ultima e pentru ratarea cu poarta goala, care ne-a futut over-ul la pariuri. Mai putin pe al lui Ionete, care a jucat 0.5 la cota de 1.00

  12. #54
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,482
    Reputatie
    1
    A scos si sarpili vreo 3 bucati ca iesea si GG-ul si overul Mde, macar suntem constanti Urmeaza Crotone la rand (sau Cutrone cum i-ar spune neaosii comentatori de la digi )

    Romagnoli a revenit la antrenamente si cred ca va fi apt pentru derby-ul cu Inter. Aseara mi-a placut cum a intrat in meci si Brahim Diaz, dar si Sandrinooo... Forza Milan!

  13. #55
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Juve iar l-a adus pe terminatul ăla de Morata. A picat pista Dzeko din păcate, pentru că ratatul ăla de Milik nu s-a înțeles cu Roma. Spaniolul e slab rău, e să fie greu în atac pentru Juve, probabil va juca Ronaldo acolo. Inter l-a luat pe Vidal.

  14. #56
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Apropo de Milik, explica terminatul asta de Ilie ca nu e numar 9, ca l-a vazut el odata in nationala si juca in spatele lui Lewandowski. Pana si țuțerii dati cu gel (sau glaspapir, dupa caz) se uitau stanjeniti la varfurile pantofilor, cat abera marele antrenor de talk-show Ma, acum pe bune, va dati seama ca suntem la ani lumina de orice civilizatie?

    Mama, Theo Hernandez ala e super-super fotbalist Ma uit asa relaxat, fara patima unui Dardar , dar chiar si asa am observat ca i-a placut mult geometria. Da niste centrari precis-lipicioase, pui fruntea si cotofana se odihneste in plasa fara probleme.

  15. #57
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    La Inter, desi o detest enorm, tb sa recunosc, super squad depth acum..
    Azi la 2-3 cu Fiorentina au intrat asa: Sensi, Hakimi, Vidal, Sanchez si Naingolan...S-a facut 4-3

    Anul asta chiar are Inter o sansa la titlu, sau macar sa se bata real cu Juve pana prin etapa 36...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #58
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ai nevoie de fundas central si milan il lasa pe godin la cagliari.
    tu joci cu gabbia-kjaer central.
    maldini demisia.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  17. #59
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    surprinzatoare rau mutarea lui diego godin la cagliari...mai bine ramanea la atletico decat aventura asta in Serie A...

    la milan e exact opusul situatiei lui inter...0 squad depth...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #60
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Nu i-a plăcut lui Conte de Godin și cred că i-a zis că nu se va baza pe el sezonul ăsta. Iar omul a decis să plece, să fie titular. Inter are super jucători, acum mai trebuie să fie și echipă.

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Cum sa ajungi la Cagliari, plm... aia-s si sub CFR!
    Io si la Arsenal l-as fi luat la ce avem noi, si voi la Chelsea cred ca l-ati fi luat la cat de bine va merge apararea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Desi a castigat, imi pare rau s-o pun, dar Inter pare cimitirul elefantilor. Nu-mi place, Conte parca a dat in scleroza celebrala, mai ales ca pana aseara, cel putin, a dorit sa-l vanda pe Skriniar ca nu intra el in sistemul ala batut in cuie cu trei fundasi. Fii mai flexibil, tovarasu! Si-l mai dai si pe Godin la Cagliari ca sa joci cu pensionarul Kolarov fundas central. Inter a avut noroc ca in Italia se schimba in continuare cinci jucatori ca altfel meciul era pierdut. Numai federatia engleza e in stare sa pastreze schimbul cu tre jucatori. Si te mai intrebi de ce nationala Angliei clacheaza cand mai ai de a face si cu Carabao, bao bao Cup. Niste imbecili. Forza Inter! Totusi.
    Last edited by miril; 27th September 2020 at 11:40.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #63
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Desi a castigat, imi pare rau s-o pun, dar Inter pare cimitirul elefantilor. Nu-mi place, Conte parca a dat in scleroza celebrala, mai ales ca pana aseara, cel putin, a dorit sa-l vanda pe Skriniar ca nu intra el in sistemul ala batut in cuie cu trei fundasi. Fii mai flexibil, tovarasu! Si-l mai dai si pe Godin la Cagliari ca sa joci cu pensionarul Kolarov fundas central. Inter a avut noroc ca in Italia se schimba in continuare cinci jucatori ca altfel meciul era pierdut. Numai federatia engleza e in stare sa pastreze schimbul cu tre jucatori. Si te mai intrebi de ce nationala Angliei clacheaza cand mai ai de a face si cu Carabao, bao bao Cup. Niste imbecili. Forza Inter! Totusi.
    Spania, Italia si Germania nu au League Cup si Germania are si 18 echipe nu 20.
    Englezii, dupa ce ca au cel mai greu campionat in care orice meci e greu, au doar 3 schimbari si Carabao-ul pl ) Bv lor...smart haha
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •