Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 73

Thread: Casa Liga 1 2020/2021

  1. #43
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Bagati-l si voi putzin in seama pe sustinatorul echipei de parnaiasi. Tot behaie micutul fleacuri care i se par vorbe inteligente, si voi nimic, il ignorati total. Imi este mila de el, zau asa !
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  2. 24th February 2021, 10:15

  3. 24th February 2021, 10:22

  4. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    trogloditii antistelisti. Pricepi taune?
    Pai dupa parerea noastra, mult prea pupincuristii steoisti sunt trogloditi!
    Pana la urma suntem cu totii niste troglodizi, pricep. Tu cred ca nu pricepi.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Se baga si Ion ca si el e om. Pai cum sa vorbesc ma frumos
    Cam asta ziceam si eu, ca nu prea se poate.
    E bine totusi ca ai confirmat, ca aveam usoare dubii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #45
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Bizarul asta a raspuns fara sa-l intrebe nimeni-nimic !
    E un moment istoric in viata lui, l-am luat prea mult in seama, a inceput sa se laude la vecini
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  6. #46
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fals, echipa are bani mai multi decat multe alte cluburi, pt ca inca se mulg sume impresionante. E un filon emotional care inca produce si da sperante. Cui? Noua sigur nu, poate actionarilor, Comfuterlandului, hanului Obor, fostilor gropari care azi pozeaza in salvatori. Ca se dispune de bani intr-o maniera discretionara, nu e treaba mea. Sau nu a mea in mod principal, cel mult a actionarilor din ddb. Ca se aduc toate petardele, in frunte cu Orsey, Ragnar si pulică ala de la Pitesti care a jucat 2 minute si s-a oparit la fofo, iar nu ma priveste. Banii sunt sa-i cheltuiesti, nu sa-i tii la saltea, corect

    Bun, problemele au inceput sa apara cand echipa si-a primit salariile (aproape ) la zi. Baietii erau atat de obisnuiti cu scuzele, lamentarile, ochii pișați pe feisbuc, alibiurile de carton si bataile ipocrite pe burta ale adversarilor, incat nu si-au putut reveni in fata unui adversar la fel, daca nu si cu o foame mai mare in gat. Deci, nicio scuza aici pt prestatia jegoasa de la Giurgiu. Nu cred ca are pe ce lucra Jerry Tersinio, daca echipa se complace in calitatea de victima, daca l-a luat pe nu in brate si in gaoz. Asta e material de bocit la inmormantari, nu de jucat fotbal. Daca nu esti pregatit mental sa joci nici cu burta plina, du-te-n muortii tai de echipa! Frumos ce i se pregateste lui Gane, o manevra tipic sekuristă inventata de fam Dincă pe cand parintilor actionarilor de azi nu le mijisera nici macar tuleiele Ii asmute pe cretinii astia pe feisbuc, vezi Doamne suporterii nu-l mai vor pe Gane. Cand a plecat Cholo era bun, acum doua saptamani iar era bun, acum nu mai stie sa antreneze. Nici eu nu sunt fan, dar atata magarie n-am pomenit, bai, frate...

  7. #47
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bre Capitane, una-i una si alta-i alta.
    E clar ca Gane merita tot respectul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ramana pe veci antrenor pe criterii sentimentale.
    Echipa merge extrem de prost ai chiar daca materialul e foarte slab mai sunt si. probleme mari de organizare in joc.

    Ar putea sa ramana secund in semn de respect, de ex sub eternul Multescu caruia apropo i s-ar face un pic de dreptate dupa ce a fost inlocuit fara explicatii de cholo. In felul asta ar fi un cuplu cu valoare mai mare, inclusiv sentimentala.

    Daca Gane va castiga meciul cu viitura atunci mai respira, altfel daca nu vine un antrenor cu oua nu vad cum ne redresam.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #48
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mai devreme sau mai târziu o sa fie adus Multescu, repara situația ca știe fotbal...dar în vară îl pensionam iar ca să aducem un alt experiment. Îmi pare rău pentru Nea Gigi, e prea dinamovist pentru oamenii suspecți din jurul clubului.

  9. #49
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, sunt de acord cu Multescu. De ce nu l-a reactivat ddb dupa dezertarea lui Cholito giunior? Poate stiti voi amanunte, ca sunteti si actionari

  10. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ar putea sa ramana secund in semn de respect, de ex sub eternul Multescu caruia apropo i s-ar face un pic de dreptate dupa ce a fost inlocuit fara explicatii de cholo. In felul asta ar fi un cuplu cu valoare mai mare, inclusiv sentimentala.
    Ba iegzista explicatie, cum a venit, cum a avut 2 victorii la rand, si asa ceva e nepermis in ultimii ani la Dinamo. Auzi la el, ce tupeu, sa obtina 2 victorii la rand, ce marile si emblematicele caractere dinamoviste care se perindeaza pe banca tehnica nici nu viseaza! Cum sa le faca el una ca asta? Cum si-a permis!? Nemernicul!

    Cam asta e explicatia. Nici la noi nu e stralucire, dar la Dinamo e bine de tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #51
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Pai, sunt de acord cu Multescu. De ce nu l-a reactivat ddb dupa dezertarea lui Cholito giunior? Poate stiti voi amanunte, ca sunteti si actionari
    Eu doar dau bani, nu ma interesează amănuntele nu-s patron-antrenor
    Am citit ieri parca prin ziare ca vor sa îl aducă pe Yazalde sa ne ajute în atac. Deloc rea ideea.

  12. #52
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Subscriu la ce spune Clau, a fi un mic actionar undeva nu inseamna ca esti si director executiv.
    In plus eu fac asta ca o donatie pentru echipa cu care simpatizez, nu am timp de mai mult.
    Dar apreciez ceea ce se intampla, mi se pare extraordinar ca sunt aproape 15.000 de fani contributori si este cea mai mare miscare sociala romaneasca unde oamenii nu vin doar sa danseze pinguinul in piata Victoriei ci contribuie si financiar. Si cu toate problemele pe care le poti gasi in initiativa asta, eu cred ca a reusit sa duca clubul printr-o perioada foarte grea si mai cred ca va reusi sa-l puna pe linia de plutire.

    Insa daca ar fi fost sa pot sa ma implic in conducerea executiva sa fii sigur ca Dinamo ar reveni in top si nu am mai avea veci problemele astea sulfuroase. Te bagi Capitane? Hai inca 2-3 si avem conducerea executiva beton.


    Dar pot intelege de ce nu au incercat sa-l aduca pe Multescu cand a plecat Cholo, situatia echipei si cea financiara erau disperate si astea erau primele prioritati.
    Imi imaginez ca in acele momente era si mai usor de continuat cu Gane decat sa-l fi dat afara si sa fi avut de negociat si cu el stingerea contractului.
    Nu mai spun de complicatia cu spaniolii, cand a plecat Contra ddbul nu se implicase la nivel executiv si nu putea demite antrenori.
    In plus o fi fost si latura sentimentala de care pomenesti, plus ideea de a continua cu un antrenor mai tanar care era deja acolo si lucrase cu lotul existent.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #53
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Eeeeh, o sa intre si Capitanul in schema, nu-mi fac griji ca nu devine si el socios e doar o chestiune de timp. I-as recomanda sa intre totusi pana nu se strang deja 30k de oameni, ca apoi o sa stea la rand la bilete la noul stadion
    Cred ca se ajung la 22-23k pana la finalul anului si asta inseamna o viata linistita in Liga 1, chiar cu pretentii de primele locuri. O sa conteze atunci claritatea cu care se vor alege cei care conduc destinele echipei.

    Uti daca intri tu in conducerea executiva poti sa contezi si pe mine

  14. #54
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Perfect, avem oameni de valoare, ramane sa discutam pozitiile in conducere si sa pregatim preluarea puterii.

    Teoretic am putea atinge 20k anul asta, dar nu stiu cam cat se mai poate in contextul romanesc mai sarac, mai pretentios si mai suspicios decat in alte parti.
    Ideal ar fi de la 40k in sus, respectiv 2 milioane pe an asigurati din asta.

    Insa problema nr. 1 e sa plece spaniolii si asta nu va fi usor de realizat.
    Ei sunt actionari principali si chiar daca nu si-au onorat angajamentul si nici majorarea de capital ceruta chiar de ei, va fi greu sa-i trimita la plimbare in mod legal. Mai ales in Romania.
    Astia par a fi in stare sa bage clubul in faliment decat sa cedeze actiunile.
    Numai NeaGoitza ar putea sa anuleze tranzactia daca nu i-au platit ceea ce s-au angajat.
    Dar nu stiu cine a vazut contractul, desi cred ca trebuia inregistrat la Registurl comertului si la LPF.

    Problema nr 2 e ca Dinamo sa ia licenta si sa evite retrogradarea anul asta.

    Daca se rezolva astea doua probleme atunci sunt optimist pentru viitor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #55
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    E clar ca Gane merita tot respectul, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ramana pe veci antrenor pe criterii sentimentale.
    Nu-l vrea nimeni, de asta a ramas. Sa nu ne mintim.
    In mod normal trebuie sa demisioneze dar nu o va face indiferent de rezultate. O sa vedeti.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #56
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Degringolada continua. Dupa 27 de etape Dinamo este pe locul 14 cu 27 de puncte.

  17. #57
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Clinceni - Dinamo, ultimul meci al sezonului regulat.
    Avem 7 absenti, 3 suspendati: Anton, Bejan, Rauta si 4 accidentati: Steliano Filip, Andrei Radu, Achim si Esanu.

  18. #58
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    4 dintre absente sunt castiguri reale pentru echipa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #59
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Mda, ce ar fi de spus despre prestatia alora din teren aseara? Bataie de joc? Distractie si bautura inainte de meci, nu le pasa de nimeni si nimic.

  20. #60
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sunt foarte multi jucatori slabi, insa multi dintre ei compenseaza lipsa de valoare prin munca, vointa si inteligenta.
    Marea majoritate a astora de la Dinamo nu numai ca n-au valoare dar sunt si puturosi, nesimtiti si prosti.
    Foarte greu poti aduna asa ceva intr-un lot de fotbal dar din pacate s-a intamplat.

    Cred ca daca faceam o selectie prin ligile inferioare adunam un lot mai de succes si pe buget salarial de 3 ori mai mic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #61
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Jucam din nou in play-out dupa nu mai stiu cate sezoane. Alaturi de FC Arges, Chindia, Astra, UTA, Voluntari, Viitorul, Gaz Metan, Hermannstadt si Poli Iasi.
    30 de meciuri, 7 victorii, 6 egaluri, 17 infrangeri, 26 goluri inscrise, 41 goluri primite, 27 de puncte.

  22. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Marturisitorul ortodoxismului a masluit toate transferurile, a a dus tot ce putea genera comisioane la cutia milei de la Prislop. Ce vremuri, cand ne permiteam sa facem misto de Essombe si Gonore, ca sunt doar niste jamboane perpelite la foițele din Bamboo. Luati aici Alpaka, la a 3a pereche de dinti si cu 40 de kile peste limita de toleranta, care ar face sa roseasca si o ancora marinareasca de pe bricul Mircea. A venit Nicu Badea cu nou-haul, pazea!

  23. #63
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Clasament inainte de play-out:

    7. FC Arges 20
    8. Chindia Targoviste 20*
    9. Astra 19
    10. UTA 19*
    11. Gaz Metan 17*
    12. Voluntari 16
    13. Viitorul 16*
    14. Dinamo 14*
    15. Hermannstadt 13
    16. Poli Iasi 13

    Etapa 1: Astra - Dinamo
    Etapa 2: Dinamo - UTA
    Etapa 3: Gaz Metan - Dinamo
    Etapa 4: Dinamo - Voluntari
    Etapa 5: Viitorul - Dinamo
    Etapa 6: Poli Iasi - Dinamo
    Etapa 7: Dinamo - Hermannstadt
    Etapa 8: FC Arges - Dinamo
    Etapa 9: Dinamo - Chindia
    Last edited by Leo; 13th April 2021 at 12:21.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •