Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 73

Thread: Casa Liga 1 2020/2021

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nivelul e foarte scazut si e posibil orice dar la situatia de la Dinamo e greu orice meci. E o lupta contra tuturor, e nevoie ca jucatorii sa-si depaseaca nivelul ca sa prindem playofful.
    Insa da, se poate.
    Si da" dupa victoria asta putem spune ca inca respiram.
    Last edited by Utilizator; 1st February 2021 at 00:25.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Jerry nu a avut tupeu aseară sa joace cu Nepomuceno și Gueye titulari. Mi se pare ca nu prea ne citește aici pe ols
    Păcat, nu era cazul sa fie fricos aseară

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu, echipa a jucat. Nu fotbal, desigur, nu am abandonat orice farama de estetic si pretentii dar mental si fizic au golit rezervoarele. Acum vedem si noi cum se simte un suporter englez de liga 5. Pt ca 1.in echipa asta, unul dintre regretatii din primul 11 e Nepo gol de la Halifax Town si 2. echipa a fost la turatie maxima, ceea ce iti doresti de la fiecare meci si ceea ce vezi prin regat tot la fiecare meci. N-ai ce sa reprosezi, asta e limita lor. Ca le va lua doua saptamani sa se refaca, urmand a pierde fara drept de apel urmatoarele 3 meciuri, asta e altceva. Nu ca nu sunt multumit. Cand obiectivul e insolvența sunt mai degraba dezamagit, scarbit ca nu ne apucam de treaba. Stam la ciupeala, tot sub podul calicilor, unde eram si acum 10 ani.

  4. #25
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Putea sa riște, ce pana mea. Sorescu lăsat fundaș și Nepa titular. Țiganul de gueye știe fotbal doar ca are cam kilele mele și nu-s deloc puține am pierdut cu o echipa de nivelul chindiei pentru ca a abordat Gane meciul de parcă jucam cu Leeds în meciul de la Leicester
    Ia ziceți și voi de Ehmann, doar mie mi se pare ca e cel mai bun fundaș din lot?

  5. #26
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai dreptate, Ehmann e cel mai rasarit de la noi, cu siguranta peste Bejan.
    Nu inteleg insa de ce nu-l joaca.
    Puljic nici el prea sigur.

    Iarasi nu inteleg de ce nu-l forteaza pe Serban ca nu-l vad mai rau decat Rauta (nume predestinat).
    De altfel la gol a fost si greseala mijlocasilor centrali care nu s-au retras sa se apere la atacul advers.
    Si ca suntem aici, Dinamo e vraiste tactic de multa vreme, in ultimii doi ani cred ca numai nea Gigi Multescu a pus un pic de ordine in joc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E bunicel Ehmann, dar nu e o valoare evidentă. Atuul lui e tineretea, faptul ca inca nu e blazat. Jucatori ca Ehmann vedeai la orice meci de liga 4 pe vremea lu' nea Nicu. Era un teren prin Salajan - acum e o Billa pe acolo, ramaneam sa vad 2-3 meciuri pe seara, asa frumos se juca Imi amintesc un fundas longilin impecabil - in stilul lui Gino asa juca la o echipa minuscula numita Vatra. Era peste Ehmann la orice ora. Ce vreau sa zic Jerry a incercat combinatii n luate cate k, nu stiu daca schimba f mult introducerea lui Hummels giunior. Uite, de ex, Ehmann a fost ridicol la Botosani. Parca a facut si un penalty de gîgă acolo, nu? A mers pe experienta, chestiile clasice ale scolii romane de antrenori. Asa a gandit, nu cred ca aveam alt rezultat astazi daca juca Ehmann.

  7. #28
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corecte observatiile despre Ehmann, dar ce sa mai spui despre Grigore sau chiar despre multele greseli facute de catre Puljic ce ne-au costat puncte in tur? Asta e materialul din pacate.
    Si un mister totodata pentru ca refuz sa cred ca nu gasesti prin ligile inferioare niste jucatori mai doxati, mai dispusi la fotbal si care sa accepte sa presteze pe bani putini.

    Probabil ca nu era alt rezultat daca era Ehmann in loc de Bejan, desi e evident ca Bejan nu a inchis bine la gol.
    Dar putea fi alt rezultat daca Jerry lucra un pic cu echipa faza de aparare si de contraatac.
    Inca odata, nu era niciun mijlocas venit in defensiva la golul lui Tanase si asta e inca un semn ca se joaca dupa ureche.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai si Jerry e un antrenor secund, cu limitele lui, devenit principal de conjunctura. E ultimul ramas in picioare din stafful tehnic, restul s-a stins de inaniție sau antreneaza jetoane in sufragerie. E clar ca meciul a fost umpic special si pt jucatori, dar la fel de clar e si faptul ca nu mai trage nimeni 100% la caruta in afara pseudoderbyului A fost un strans din buci, nimic premeditat, sistematizat A, daca aveai Sevchenko si Rebrov in atac, puteai sa tragi si un pui de somn, cum aluneca taica Lobanovski in somnul ala comatos. Daca eram in locul lui Petrea asta faceam vreo 80 de minute. La noi, da, era de treabă, intra apa prin tencuială. Carpeam intr-o parte si exploda in alta. Oricum, nu e un lot de performanța, e unul de playout si insolvența. Cu mare-mare efort au reusit sa faca vreo 3 faze, tratate absolut lamentabil la finalizare. Jocul ne-a oferit oportunitati. Ma indoiesc ca mai putem face inca 16 din astea pana la final, sa o băgam p-aia cu luam lucrurile bune si le imbunatatim

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Puljic nu prea poti sa il scoti de acolo. Ii dai drumul sau il joci titular. E o institutie in aparare, e un fel de Hummels la Borussia. Cu cat greseste mai mult, cu atat e mai apreciat de staff Stiu ca a jucat cu infiltratii, are pedigree, are un PR excelent in DDB si pt mine e oricum batut in cuie. Nu mai merge ca altadata, dar cine merge in echipa aia...

  10. #31
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu mai zic, daca aveai macar un compartiment solid, poarta, nu luai golul ala. Ala era gol imparabil la Moss si Delwarte, vad ca si Esanu vrea in acest club select.

  11. #32
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Esanu are norocul ca inca merge la regula U21. Poate se orientează ăștia și îl iau în vara pe portarul de la Sibiu, nu rămâne el sa joace el în Liga a doua
    Puljic + Ehmann, fără discuție ei trebuie sa fie titularii.

  12. #33
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu mai zic, daca aveai macar un compartiment solid, poarta, nu luai golul ala. Ala era gol imparabil la Moss si Delwarte, vad ca si Esanu vrea in acest club select.
    Moss si Delwarte
    Cred ca Esanu e mai bun. Inca.

    Dar ce bun era Straton daca marele antrenor Don Guritza nu-i dadea branci ca sa aduca spanioli batrani.
    Pe salarii cumulate cu care aveai 4-5 portari foarte buni.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #34
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Sa luam primele puncte cu oltenii!

  14. #35
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E greu sa ma gandesc la puncte cu Craiova. Ar fi un rezultat mare in contextul actual.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #36
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dinamo - Sepsi, in seara asta, ora 21.00
    E timpul sa vina si victoria dupa cele 2 infrangeri consecutive. Ehmann este suspendat, Blejdea este accidentat. Increderea este la cote inalte, daca si gazonul va fi ok vine si victoria.

  16. #37
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Doar 0-0 desi putea fi 1-0 pe final de meci, dar bara s-a opus.

  17. #38
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Astralii ne bat cu 2-0 dupa un meci foarte slab. Daca nu tragi la poarta nu ai cum sa castigi, fotbalul se joaca pe goluri.

  18. #39
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Situatia devine iar critica si e timpul de o schimbare de antrenor.
    Gane are toata simpatia mea pentru ca a ramas la Dinamo in momente grele insa atasamentul nu e suficient si e nevoie de victorii urgenta de victorii.
    Cred ca e timpul sa fie chemat iar eternul Gigi Multescu, nu vad pe altul care ar putea prelua echipa din mers cu sanse sa o salveze.
    Si trebuie facuta schimbarea imediat pentru a nu fi prea tarziu.
    Gane poate sa-i ramana secund.

    Uitati-va la FC Arges cum a plecat furtunos de pe ultimul loc si trage la playoff de cand a venit Ianovschi antrenor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #40
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Si ca tot ai pomenit de Arges, cum dreq a ajuns Palic acolo si nu la noi ???
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  20. #41
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Voi sunteti morti de foame, ma! Ce dracu nu pricepi?! Doar cretinii si gloabele se duc la echipe unde n-au siguranta ca vor fi platiti la timp.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Bai daca ar vorbi Dubel frumos o data, nu stiu ce s-ar intampla, cred c-ar veni sfarsitul lumii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •