Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 138 of 138

Thread: Europa League 19-20: Final 8 - Germania

  1. #127
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Am tot incercat sa-i gasesc scuze si sa-i iau apararea lui Conte, dar da-te-n pla mea cu gagliardini si cu alte jaloane de tip dambrosio pe care-i pui sa-ti joace o finala europeana. Il tine pe Eriksen pe banca ca sa joace cu *****ul ala, nu se poate sa nu-l joace. Un fel de Soava pentru Iordanescu si Cocis pentru Piturca, asta e gagauta ala pentru Conte. Iarasi, la fazele fixe si la centrari n-am reusit sa neutralizam nimic, mars ! Sevilla a marcat 3 goluri numai echipelor de tip Leganes.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  2. #128
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Iarasi, la fazele fixe si la centrari n-am reusit sa neutralizam nimic,


    Nu poti sa pretinzi cu Sevilla faze fixe sau centrari. E o echipa modesta construita pe strategie beton in situatii exacte si previzibile in joc. Pe spanioli trebuia sa-i surprinzi in viteza, situatii exersate la antrenament sau talent pur. Inter nu a avut nimic din astea in afara de primele minute din meci. Nu a fost de ajuns pt victorie. Probabil a ajutat ca scorul sa nu fie sever.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #129
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sevilla, mai omogena, mai putin previzibila, o victorie la limita dar pe deplin meritata. Inter, stereotip, cu un Conte care se incapataneaza sa-l lase pe Skriniar in afara primului 11, plus un Lautaro care se cere afara. In ceea ce-l priveste pe Eriksen, nu este integrat, inca. Si daca Conte tot insista cu centrari de pe aripi de ce nu l-a bagat imediat dupa gol pe Candreva, un jucator care stie sa faca doua lucruri bine, sa alerge neobosit si sa dea centrari excelente pentru buldozerul Lukaku, cel mai bun jucator al lui Inter in acest sezon. In final, Diego Carlos nu trebuia sa ramana in teren, nu neaparat la penalty dar in prima parte a reprizei a doua pentru un al doilea galben. Asta, insa, nu reprezinta o scuza pentru Inter care trebuie sa faca ceva curatenie in lot daca vrea sa castige ceva. Forza Inter!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #130
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Deci Sevilla 6-0 la finale.

    Si cel mai tare: Sevilla elimina 2 x Anglia (Wolves si Man Utd) si 2 x Italia (Roma si Inter).
    Ptr ei monstrul a fost Dan Petrescu...Noroc cu hentul lui Paun.
    This!

    Si n-a fost hent la Traore, nu la Paun. Mana a fost in pozitie naturala, si n-a fost faza in care sa intre mingea-n poarta din mana. CFR este castigatoarea morala al EL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #131
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,917
    Reputatie
    1
    Si Inter ce e?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #132
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    O sugi pwla cu Lautarul vostru inutil cu tot, asta a fost.

    Si cand ma gandesc c-a existat un moment, vreo 5 secunde cand am vrut nulitatea asta la Arsenal... absolut scarbos. Mie nu-mi trebuie jucatori de meciuri mici, cand bat 5-0 sa-mi dea 4 goluri ca si Lautaro sau Cavani, mie-mi trebuie jucatori care-mi joca semifinalele si finalele bine, nu kkturile de meciuri de rutina. Si din ce stiu, a fost zero barat in ambele faze. Deci e un zero barat.

    Sa-l ia Barcelona, zic. Ca Auba nu vine, ii place aici, deja am castigat 6 trofee si ne pregatim de al 7-lea cu Liverpool! Plus ca n-au aia sa-i dea banii care-i dam noi, n-au mai luat trofee anu asta si n-au de unde bani!
    Last edited by Johnny D; 22nd August 2020 at 13:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #133
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,321
    Reputatie
    0
    Sevilla mai bună, a avut traseu greu și tot a luat cupa. Interul la mijloc e o glumă, degeaba ai atac foarte bun dacă joci cu anonimi la mijloc.

  8. #134
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    finala Inter-Sevilla...
    Ioane,iti platesc eu pariul cu tot cu castiguri sau pierderi,numai sa nu mizezi pe Inter...


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce sa-ti mai zic eu, am pus la 1-0 pt Inter 700 de lei sa iau 800 ca Inter castiga fara egal, adica la egal la final banii inapoi pt 100 de lei. N-am pus nici macar ca ia cupa ca sa ma asigur in caz ca egaleaza Sevilla pana la final... Gunoaie imputite de italieni cu lautarii lor inutili cu tot!
    Ia uite cipane cine e de vina Ce sa-ti fac Ionelule, daca nu ti-au placut banii verishorului

  9. #135
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    piaza rea,stie tot forumul...
    macar de-acum nu mai pariaza pe noi,poate luam scudetto anul viitor...
    granita la Orsova!

  10. #136
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    Luati o lae Poate doar sa nu prelungeasca Ibra. Apropo, e reala peruca lu Conte?

    O sa puna in continuare DNB, CCZ si PLM pe voi, mai ales la meciurile lu Inter cu Sassuolo.

  11. #137
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    i-auzi Ioane pont,cica a inceput sa ia Ibra Ibuprofen si de-acum incolo rupe tot ce prinde,numai din foarfeci...eu zic sa pariezi numai pe ei de-acum incolo...
    granita la Orsova!

  12. #138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Pana dati de noi, si va suflam nasul ca ultima data, tur-retur victorii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •