Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 95

Thread: Moartea lui George Floyd: strigatul Americii negre

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    despre ce alb e vorba?


    nu am pus nicio virgula

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    despre ce alb e vorba?

    Este foarte probabil sa ne minta partial
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    ai ceva informatii fiscale?

  4. #46
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce mic esti! Reusesti sa te ascunzi dupa o virgula. Asta e mare lucru, daca vine vorba
    ziceam si eu acolo,in realitate nu era mare mare chestie...am vrut decat sa-ti zgandar orgoliul ala oltenesc si sa vad cum musti din forfac...
    granita la Orsova!

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    ai ceva informatii fiscale?
    Nimic. Nici fiscale si nici rasiale.
    O sa vad ce si cum



    Quote Originally Posted by cip View Post
    ziceam si eu acolo,in realitate nu era mare mare chestie...am vrut decat sa-ti zgandar orgoliul ala oltenesc si sa vad cum musti din forfac...
    Orgoliul meu nu-l mai atingi de ani de zile. Acum joc in CL

    In schimb sa stii ca traiesti in alta epoca, iti spun sincer, cu dogmele alea pe care le expui pe forum. Treaba ta.
    Nu numai ca argumentele tale sunt total expirate apoi noul rasism este mult mai subtil decat ai impresia. Nu mai apartini "curentului" ... parerea mea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nimic. Nici fiscale si nici rasiale.
    O sa vad ce si cum





    Orgoliul meu nu-l mai atingi de ani de zile. Acum joc in CL

    In schimb sa stii ca traiesti in alta epoca, iti spun sincer, cu dogmele alea pe care le expui pe forum. Treaba ta.
    Nu numai ca argumentele tale sunt total expirate apoi noul rasism este mult mai subtil decat ai impresia. Nu mai apartini "curentului" ... parerea mea
    vom trai si vom vedea,care dintre noi doi avem dreptate...
    cat despre CL,ai vazut cum joaca Bayern acolo la ei in campionat?
    zici ca-s roboti,eu zic ca nu-i mai opreste nimeni... si iau lejer si CL anul asta,ai sa vezi si o sa te minunezi...
    granita la Orsova!

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    vezi? a platit foncirea!

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    vom trai si vom vedea,care dintre noi doi avem dreptate...
    cat despre CL,ai vazut cum joaca Bayern acolo la ei in campionat?
    zici ca-s roboti,eu zic ca nu-i mai opreste nimeni... si iau lejer si CL anul asta,ai sa vezi si o sa te minunezi...
    Traim si vedem. Tu nu esti in faza ...

    Despre Bayern sunt foarte sigur ca PSG va reduce in frimituri simbolul fotbalului german sezonul asta. Neymar & co sunt decisi sa-si puna in palmares ceva serios in 2020
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Ca de obicei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    vezi? a platit foncirea!
    Repet, voi verifica
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    doar intreb, cretin patentat poate fi si o baragladina cu patentul in mana?

  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Depinde de culoarea opiniei
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #55
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Depinde de culoarea opiniei
    ros albastra

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Atat v-au mai ramas, culorile.
    In rest, doar Becali, ca nici in Ghencea am auzit ca nu mai jucati!


    Ati devenit prea supercampioni si pentru Ghencea, mah? Sa raspunda Dubel!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    sanse minime pentru un raspuns, din cate l stiu pe Duba evita sa stea la taclale cu baragladine .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Am observat ca nu prea mai vorbeste cu tine, mie mai mereu imi comenteaza ceva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Traim si vedem. Tu nu esti in faza ...

    Despre Bayern sunt foarte sigur ca PSG va reduce in frimituri simbolul fotbalului german sezonul asta. Neymar & co sunt decisi sa-si puna in palmares ceva serios in 2020
    in buna traditie,aici nu pot sa te contrazic,voi cam mereu i-ati pus cu botul pe labe pe nemti...

    uite bai ca si la Resita ca la Minneapolis,niste politisti l-au imobilizat pe unul si la un moment dat am vazut si un genunchi pe gatul lui,n-a zis ala nici crac si nu s-a mai facut niciun tam tam pe tema asta...
    granita la Orsova!

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Tre' sa stii si cum sa pui genunchiu, pardon, problema, ai nostrii le dau lectii alor lor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    de pe feisbuci adunate pentru baragladine. ia si ceteste boschetar bronzat de pretutindeni..."In ziua in care cea mai mare putere a lumii isi lua "ramas bun" de la unul dintre cei mai "buni " fii ai sai , in acea zi America a aratat ca a cam ajuns la finalul jocului .
    Sicriu de aur , sute de mii de americani in lacrimi , mii de idioti cazuti in genunchi , cerandu-si iertare de la popwlatia de culoare , pupandu -le pantofii, toata aceasta mascarada grotesca a devenit simbolul marii Americi .
    Imaginea cu primarul Mineapolisului , agatat de sicriu , ca sa nu se prabuseasca de durere , varsand lacrimi de crocodil , este cireasa de pe tort . Asa ceva ????
    Sotia eroului national , cea care nu isi mai vazuse sotul de 6 ani , dupa ce o parasise lasand -o singura cu o fiica de trei luni, tipa de cand a murit eroul , ca a ramas fara paine , desi timp de 6 ani nu a primit nici faramitura de paine de la sotul care o lasase cu ochii in soare . Si uite cum americanii , rusinati si complexati de sindromul "omului alb "s -au mobilizat si au facut donatii de 20 000 000 de dolari pentru sarmana vaduva a eroului national . Ce , nu este tare ???
    Si mai este :
    Universitatea Massachusetts a infiintat o bursa George Floyd. Nimic nu este prea mult pentru eroul de culoare , nu ?
    Urmeaza premiul Nobel pentru pace , acordat post mortem . Ce tare ar fi , nu credeti ?
    Marele Floyd , marele erou , arestat pentru jaf armat , trafic si consum de droguri ( ultimul act de eroism fiind cand a pus cutitul la burta unei femei insarcinate , cerandu -i bani ), iar dupa ce si -a turnat complicii a primit o pedeapsa redusa .
    Un adevarat erou pentru care America sta in genunchi
    Si in numele lui , jafurile , violentele cresc in orase ca New York , Los Angeles : unele surse spun ca 89 de politisti ar fi fost omorati , o fata de 17 ar fi fost violata , sute de politisti in mașinile de politie incendiati, strazi in flacari , magazine distruse , parcuri, pana si lebede omorate , saracele victime colaterale ale unui razboi al oamenilor .
    Jon Biden , candidatul democrat la Presedintia marii puteri mondiale , USA , cu o forma grava de dementa senila a cazut si el in genunchi in fata cosciugului aurit , cerandu - si ,in lacrimi , iertare de la eroul de culoare .
    SUPERB ! Mai este ceva de comentat ? Nu .
    Aaaaa , ba da :
    Pe aripile Vantului , interzis . Minunat ! Ce poate fi mai minunat decat minunata viata, cu minunatele ei surprize pe care le traim in aceste minunate vremuri ???
    WTF ? cum zice americanul"
    Last edited by delaoltenia; 12th June 2020 at 15:52.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #62
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    stai sa vezi ce-o sa ti-o iei cand va citi politicalulcorect de Sir Eko pe aici,jar o sa mananci...
    bine,asta daca nu-i cumva ocupat cu ceva pupat de picioare,ca el stie cel mai bine cum trebuie procedat cu americanii astia...
    intre timp i-au retezat si capul unei statui cu Cristofor Columb,ca si pe el l-au gasit vinovat...idioti,pai vikingii au ajuns cu juma de secol inainte ,pe Leif Erikson ala trebuiau sa-l scurteze de un cap...plus ca mai era si blond sau roscat,asta nu se stie,dar sigur era un om rau,nefiind afroamerican...
    Last edited by cip; 12th June 2020 at 19:45.
    granita la Orsova!

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce-a patit bietul Dario, cred ca frustrarile i-au intunecat judecata in mod cronic. Sperantele sunt deja mici pentru el. Pacat... nu stiu cum o sa mai faca fata unei noi striviri sub calcaiul ceferistilor clujeni, si de la anul... si celor giulesteni......


    Si mai urmeaza cate si cate, daca deja de p-acum clacheaza bietul de el......
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •