Page 40 of 89 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast
Results 820 to 840 of 1856

Thread: Discutii despre coronavirus

  1. #820
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dascalescule, exista si alte persoane netampite in afara de tine pe planeta asta? Vreau sa stiu si io!
    stiu o persoana de tipul opus, esti in focus.

    ma ioane, cu tine nu-mi mai pierd timpul pana nu dovedesti ca nu esti trepanat si-ti stergi tampenia aia de semnatura. clar?

  2. #821
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    ori dyson, fabricant de aspiratoare si feonuri din UK si-a facut echipa de Formula I ori dascalescu este varza / https://www.dyson.co.uk/vacuum-clean...E&gclsrc=aw.ds

    Ps. ei sunt cei ce au primit contractul guvernamental pentru 10.000 de ventilatoare

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #822
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    daca ai dedus asta cu cerebelul tau bravo tie.

    dar ultima fraza e tampenie
    Merci dar nu gandesc cu cerebelul, nu-ti dau detalii ca e inutil.
    Insa nu descuraja, e bine ca folosesti cerebelul si se vede ca gandesti bine cu functiile locomotorii. De aici vine probabil si senzatia nefondata de suficienta “babaiete”.

  4. #823
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    si anul trecut,pe gripa normala cati au fost?
    cu salariul la cadre medicale e bine acum?
    La italieni au raportat pentru 10.2019-01.2020, 2 milioane de imbolnaviri de gripa si 240 de decese.
    Faci parte dintre cei care inca sustin ca virusul asta nu-i mai rau decat gripa?

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Not a good time to be an italian.
    In curand va fi ingrozitor sa fii roman. Deja la noi au murit 2 din cauza clasicelor pase de la o sectie la alta si avem doar 24 in stare critica.
    Sapatamana viitoare probabil vor fi depasite sectiile de ATI si oamenii vor muri acasa.
    Macar italienii se lupta sa suplimenteze locurile si sa bage cat mai multi pe aparate.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #824
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    vezi cum calci Cipane ca si asta e doctor

    altfel da, are dreptate Satanul - o sa fie nasol . Sunt deja 1500 inregistrati, newcomersii se dubleaza de la o zi la alta iar cand se atinge pragul critic de 2000 bolnavi, stage 4, incepe trierea in functie de ... ce vrea muschii lor; daca-ti ''permiti'' vei primi asistenta medicala altfel mori ca un caine.

    Sistemul medical din Romania este foarte bolnav!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #825
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Interesant de stiut ca in fiecare an gripa sezoniere provoaca intre 250000 si 500000 de morti in lume.
    Covid inca e departe totusi.

    "Chaque année, au niveau mondiale, les épidémies saisonnières de grippe entrainent 3 à 5 millions de cas graves et peuvent entrainer, 250 000 à 500 000 décès."
    https://www.sante-sur-le-net.com/mal...e-saisonniere/
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #826
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Merci dar nu gandesc cu cerebelul, nu-ti dau detalii ca e inutil.
    Insa nu descuraja, e bine ca folosesti cerebelul si se vede ca gandesti bine cu functiile locomotorii. De aici vine probabil si senzatia nefondata de suficienta “babaieteâ€.
    uite-te si tu ce tampenii poa sa debiteze uti.

    deci e clar. nu degeaba mi-am pus intrebarea, singurul lucru pe care l-a zis bine a fost copiat.

    stai dreq in mlastina

  8. #827
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post

    In curand va fi ingrozitor sa fii roman. Deja la noi au murit 2 din cauza clasicelor pase de la o sectie la alta si avem doar 24 in stare critica.
    Sapatamana viitoare probabil vor fi depasite sectiile de ATI si oamenii vor muri acasa.
    Macar italienii se lupta sa suplimenteze locurile si sa bage cat mai multi pe aparate.
    Accidente sunt peste tot si mai ales in occident unde sunt multe cazuri si criza e la apogeu. Dar sunt contabilizate in seria Covid si nu alte evenimente.

    Repet, nu cred ca in Romania va fi criza de amploarea Italiei sau Frantei.
    In Franta virusul era deja raspandit din inceput februarie iar transportul in comun (trenuri, metrou, bus etc) a functionat inca o luna si ceva. Acolo a inceput problema grava. Milioane de oameni au fost in contact cu virus si acum se vad consecintele.
    Virusul nu il iei asa usor doar plimbandu-te pe strada sau in magazine. Il iei sigur in metrou sau in situatii unde densitatea este importanta. Trebuie contact in general. Doar in aer asa nu zboara Covid ca sa-l iei prin respiratie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #828
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    ca sa va iluminez un pic. de ce un pic? pt ca Vadim laudarosul jurnalist nu permite articole.

    Early evidence from Iceland, a country with a very strong organisation for wide testing within the po****tion, suggests that as many as 50 per cent of infections are almost completely asymptomatic. Most of the rest are relatively minor. In fact, Iceland’s figures, 648 cases and two attributed deaths, give a death rate of 0.3 per cent. As po****tion testing becomes more widespread elsewhere in the world, we will find a greater and greater proportion of cases where infections have already occurred and caused only mild effects. In fact, as time goes on, this will become generally truer too, because most infections tend to decrease in virulence as an epidemic progresses.
    One pretty clear indicator is death. If a new infection is causing many extra people to die (as opposed to an infection present in people who would have died anyway) then it will cause an increase in the overall death rate. But we have yet to see any statistical evidence for excess deaths, in any part of the world.

  10. #829
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    Repet, nu cred ca in Romania va fi criza de amploarea Italiei sau Frantei..
    ba, stati naibii linistiti pt ca doctor delapulea REPETA.

  11. #830
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,786
    Reputatie
    0
    Dascalescule, eu te-am aparat dar daca sari asa cu pieptul in fata baionetei...

    Las' ca pan'incepe iar campionatu Angliei, revii tu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #831
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Vadime, pe bune acum, daca tot te-ai hotarrat sa cureti forumul, abuzeaza-l te rog si pe dascalescu asta ca-i obositor rau ... macar pt 2 saptamani


    ca-i deranjant ca un floc lipit
    Si il banez pe asta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #832
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,786
    Reputatie
    0
    Sa te ierte Dumnezeu! Ce sa mai zic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #833
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Nu mai stiu ce sa fac. Speram sa se distruga intre ei, ca virus contra bacterie. Dar astia tot au ceva cu mine. Ii tot atrag de chiar ma intreb ce am in slitz asa mai mult ca altii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #834
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    uite-te si tu ce tampenii poa sa debiteze uti.

    deci e clar. nu degeaba mi-am pus intrebarea, singurul lucru pe care l-a zis bine a fost copiat.

    stai dreq in mlastina
    CRBL ganditoru’
    Nu se mai gasesc calmante in UK, asa-i? Macar poti sa urli cat vrei ca ai strada doar pentru tine de cand cu lock-down.

  16. #835
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    In Franta a inceput razboiul mastilor. *
    Guvernul trece la viteza a 6-a anuntand o comanda de 1 miliard de masti pt urmatoarele saptamani. Toate sunt rezervate personalului medical si politiei.
    Oamenii de rand nu au alte solutii in afara de cumparat pe internet deoarece in farmacii nu mai e nici urma de ambalaj.
    Eu am gasit pe amazon si vor fi livrate pe la sfarsit aprilie se pare. Vin din China deci Covid integrated
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #836
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Singura miscare notabila ar fi testele serologice in masa, il faci in 15 minute primesti raspunsul.
    Patentele le au doar tarile cu productie de high tech Corea de sud, poate China, Japonia restul au ceva insa nu pot produce in masa.

    Cel putin Corea de sud au fost meserie in nici 2 luni produceau in masa teste
    Cat timp nu au teste serologice nici peste 3 luni nu esti sigur de absolut nimic.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #837
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Cel putin Corea de sud au fost meserie in nici 2 luni produceau in masa teste
    Cat timp nu au teste serologice nici peste 3 luni nu esti sigur de absolut nimic.
    mda...

    Nu sunt sigur ca in Corea au fost teste in masa. Am auzit de 200000 de teste. Din 50 milioane de locuitori este cam putin.
    Dar au fost tintate pe categorii de po****tie deci eficacitate maximala.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #838
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    nu numai ca le omoara zeci de mii de oameni, dar china ii mai trage in piept pe spanioli si cu teste de c4cat pe care au cheltuit milioane. cumparati ba de la chineji. cata prostime mai exista doamne?

  20. #839
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    mda...

    Nu sunt sigur ca in Corea au fost teste in masa. Am auzit de 200000 de teste. Din 50 milioane de locuitori este cam putin.
    Dar au fost tintate pe categorii de po****tie deci eficacitate maximala.
    No, esti informat gresit, in domeniul medical high tech nu se trag clopotele la Paris.

    2 milioane a comandat doar Romania din Corea de sud, au primit prima transa 200 de mii de teste, stirea o stiam de la o chirurg roman din Coreea de sud, a fost si pe situl ministerului din cate am inteles, vezi ca au anuntat toti si digi, hotnews etc

    Cum si cui se vor face testele este alta poveste, nu are legatura cu testele clasice din spital este alta tehnologie.
    Last edited by iulian_1976; 29th March 2020 at 00:09.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #840
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,786
    Reputatie
    0
    Eu prefer sa nu stiu. Daca stiu si ma-ngrijorez, scad sansele sa ma vindec.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •