Page 45 of 89 FirstFirst ... 35434445464755 ... LastLast
Results 925 to 945 of 1856

Thread: Discutii despre coronavirus

  1. #925
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Dezertori lol ce handicapat.E normal sa plece.
    Pai poti sa te duci tu sa lucrezi acolo,nu mai e nevoie de concurs.
    Si asa mori curand.
    Cum adica 'e normal sa plece'???!!!! stii tu oare cati medici au murit in Italia de cand a inceput criza, ???? Pana ieri murisera 6. Respectivilor cum de nu le-a fost frica, cum de au putut sa vina incercand sa salveze vieti, pt. ca asta-i rostul acestei meserii, sa salvezi vieti, nenorocitule. Pentru ce au depus jurmanatul lui Hippocrate, specie de nenorocit?
    In opinia ta, e normal sa lase bolnavii balta pt. ca lor le e frica? Pt. ca ei si-au luat cum si-or fi luat diplomele? Sau pentru ca asistentele care au dat spaga pentru un post intr-un spital. Zica-se ca acum ar fi 15.000 de euro un post de asistenta in Suceava. Oare cat o fi in Bucuresti, Timisoara sau Cluj, orase cu un nivel de trai mai ridicat, unde, cu siguranta, spaga este mai mare?
    se intampla ce se intampla in spitalele din Romania, unde spaga e sfanta, cum le place unora sa spuna, in ciuda faptului ca acum medicii din Romania au salarii de 3, 4, chiar si 5 mii de euro. Iar acum, ce sa vezi, isi dau demisia pt. ca le e frica.
    Last edited by Vadim; 31st March 2020 at 19:58. Reason: jigniri
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #926
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    Am mai spus-o acum cateva zile,acest coronavirus nu ne va omori dar va schimba tot,atat social cat si economic.Probabil acest virus va face ce nu am reusit noi in zeci de ani, va schimba din temelii sistemul sanitar.Va curate sistemul de toate curvele botoxate care au facut medicina fara nicio chemare.
    Doamne ajuta!
    N-as prea crede. E in sangele multor oameni acest sistem si virusul nu-l va curata.
    Stii ce vor zice bosorogii dupa criza? Ca daca era PSD-ul la putere, lucrurile ar fi stat mai bine.
    Si cine va veni sa-i dea jos pe cei care i-au urcat atat de sus in sistem?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #927
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Pragmatic, problema cu numarul important de morti este de domeniu tehnic. Sau tehnico-medical.
    Daca am avea 1 miliard de locuri de reanimare impartite uniform in lume, rata mortalitatii ar fi de 10 ori mai mica. Evident trebuie acompaniat de personal medical, ceea ce e subiect tensionat in plus de medicamente lipsa in protocol acolo...
    Un pacient Covid in reanimare in stare grava, daca e tratat normal, are sanse sa traiasca la fel ca in orice alta boala.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #928
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,275
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    ce vor zice bosorogii dupa criza? Ca daca era PSD-ul la putere, lucrurile ar fi stat mai bine.
    din pacate nu doar bosorogii...
    am auzit tampenia asta si la mine la firma,de la oameni mai tineri,incredibil...
    granita la Orsova!

  5. #929
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Comuna Sacosul Turcesc a fost inchisa din cauza coronavirusului.

  6. #930
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    In timp ce medicii nostri fug dupa ce au primit sute de mii de euro mita, dar nu si echipament de 50 lei pe zi, cei din Spania, UK si America folosesc saci de gunoi pe post de halat pentru ca nici ei n-au combinezoane ca-n filmele SF.
    La noi va fi regula ca daca esti in stare grava sau critica, nu esti primit daca nu aduci echipament complet de protectie pentru medic si 1.000 euro.
    In Romania prefectul si baronii sunt testati inaintea medicilor si pacientilor cu simptome, importantii au rezerva de lux etc.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #931
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Hai sa te invat cum e pe forum.
    In primul rand nu e zambet.
    bai dar minte asta de ingheata apele. minte cu nerusinarea tipica colocatarilor lui.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu vreau sa apas unde doare, dar tu nu crezi ca Boris e vinovat de cei 200 de morti pe care ii aveti pe zi? A intors-o la 180° cam tarziu... parerea mea

  8. #932
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Un pacient Covid in reanimare in stare grava, daca e tratat normal, are sanse sa traiasca la fel ca in orice alta boala.
    tulai doamne, da-i diploma lu asta si trimite-l pe front.

  9. #933
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0

    The UN's servitude to China made COVID-19 a death sentence for thousands

    https://www.youtube.com/watch?v=Rb32Fv-MX80

    Am ajuns sa ma alatur si eu. Fara sa fiu din natura un adept al comploturilor de orice fel nu pot sa nu ajung la posibila concluzie si sa suspicionez ca atat China cat si Rusia incearca sa se foloseasca de aceasta pandemie pentru a face pasi mari in lupta pentru suprematia mondiala. Conducatorii Chinei s-au folosit de dictatura pentru a ascunde numarul adevarat de contaminati si decedati pentru a folosi mai apoi arma virusului pentru slabirea statelor occidentale pentru a le slabi economia si ale face vulnerabile politic si militar. Sper sa gresesc.
    Last edited by miril; 1st April 2020 at 17:00.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #934
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Si mie mi se pare ca, pe moment, China e cea mai mare castigatoare de pe urma acestor evenimente, privind ce s-a intamplat si cum a actionat. A scapat repede, economia nu are de suferit, a cumparat companii straine din China, ajuta comunitatea internationala.

  11. #935
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    In timp ce medicii nostri fug dupa ce au primit sute de mii de euro mita, dar nu si echipament de 50 lei pe zi, cei din Spania, UK si America folosesc saci de gunoi pe post de halat pentru ca nici ei n-au combinezoane ca-n filmele SF.
    La noi va fi regula ca daca esti in stare grava sau critica, nu esti primit daca nu aduci echipament complet de protectie pentru medic si 1.000 euro.
    In Romania prefectul si baronii sunt testati inaintea medicilor si pacientilor cu simptome, importantii au rezerva de lux etc.
    Sper sa fi citit comentariul tau ši 'Numero dieci',* care este de acord ca medicii de la noi sa-si dea demisia pentru ca, vezi doamne, n-au echipament suficient.
    In rest, absolut corect ceea ce ai scris/transmis. Romania este o tara de talhari. Grav este ca marea majoritatea a po****tiei are aceasta trasatura - de a pacali, de a fura.
    Last edited by Leo; 1st April 2020 at 18:28. Reason: * Fara jigniri
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #936
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Ia uite unde era justitiaru absolut. Bre, matale nu intelegi ca medicii care si-au dat demisia au un singur lucru in comun: frica! Frica de tot: de sistem, de conditiile spitalicesti (de-asta aleg privatul oricand in detrimentul celui de stat desi cotizez mii de lei pe luna la Sanatate), de orele in plus, de virus in pielea mea!!! O frica ce nu are treaba cu adrenalina pe care o aveau cand luau (iau) mita.

    Ti se face scarba de sistem cand tu ai lipsa zilnica de SANGE! Si astepti ca radiourile si televiziunile sa roage po****tia sa doneze...

  13. #937
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Si mie mi se pare ca, pe moment, China e cea mai mare castigatoare de pe urma acestor evenimente,.
    cum poti tu jurnalistule sa vezi in viitor? sau tie ti se pare ca evenimentele s-au terminat? momentul nu inseamna nimic, dupa o repriza de et Romania mergea in semi cu brazilia. hmmmmmm

  14. #938
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Ia uite unde era justitiaru absolut. Bre, matale nu intelegi ca medicii care si-au dat demisia au un singur lucru in comun: frica! Frica de tot: de sistem, de conditiile spitalicesti (de-asta aleg privatul oricand in detrimentul celui de stat desi cotizez mii de lei pe luna la Sanatate), de orele in plus, de virus in pielea mea!!! O frica ce nu are treaba cu adrenalina pe care o aveau cand luau (iau) mita.

    Ti se face scarba de sistem cand tu ai lipsa zilnica de SANGE! Si astepti ca radiourile si televiziunile sa roage po****tia sa doneze...
    Pai si eu ce-am scris mai pustulica? Ia citeste tu atent ce am postat in ultimele doua postari. Ideea e ca aceste mizerii umane, pt. ca altfel nu le pot spune, ii lasa pe cei care le-a platit salariile, pt. ca din taxele pe care le platim luna de luna sunt platite aceste pramatii, pur si simpla sa moara.

    Din pacate, sistemul suntem noi. Cum am spus si mai sus, marea majoritatea a popullatiei acestei tari se gandeste doar cum sa fure, sa pacalasca, sa se fofileze.
    Lipsa de sange este tot din cauza noastra. Noi suntem cei care nu constientizam ca trebuie sa donam, evident cei care o pot face, cei sanatosi tun. Afara, ma refer la tarile din vest, absolut sigur nu exista aceasta problema.
    Last edited by Duba; 1st April 2020 at 17:51.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #939
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    salut, mi-e dor de leul oltean.
    retired.

  16. #940
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Si mie, vezi ca intre timp ai ajuns si campion al Europei, si al Angliei de 30 de ani dorit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #941
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ce sa zic, imi merge mai bine fara onlinesport forum
    ma impinge plictiseala si aici, mai e viata?
    retired.

  18. #942
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Pai au reusit sa omoare un Paul dupa ce 3 ani i-au fluturat morcovul in fata ochilor pana l-au atras la capcana cu tepi... in rest, mai nimic. Dubel parca e mai agil ca niciodata poate. Aaa, si Sevillia posteaza de pe contul banat secundar deoarece a zis ca nu mai posteaza pe forum si contul principal i-a fost debanat, evident nu vrea sa nu se tina de cuvant.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #943
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    same ol',same ol'.
    In rest, toti sanatosi, voiosi?

    mama, paul a3 ce amintiri splendid. duba steaua = csa, salut.
    retired.

  20. #944
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Ings jucator bun, singurul care am zis c-a venit degeaba la Pool. Mai tii minte? Corect! Au venit aia de dupa el insa bine de tot, prea bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #945
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    el e baiat bun, nu il ajuta fizicu
    a venit antrenor ma, nu unay =)))

    ca sa fiu on, nu ma socheaza si nici nu o sa o faca vreodata ca pe aici pe la noi lucrurile nu stau ok, ca e coruptie, ca nu stiu ce. o sa ma surpinda mereu thou ca inca mai sunt oameni surprinsi de asta.
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •