Page 50 of 89 FirstFirst ... 40484950515260 ... LastLast
Results 1,030 to 1,050 of 1856

Thread: Discutii despre coronavirus

  1. #1030
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Apropo de seriale, cine imi recomanda unul bun?

  2. #1031
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    las fierbinti!

  3. #1032
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Glumetule, unul bun am spus.

  4. #1033
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Tiberiu si Cornel


    Pe Ion sa nu-l intrebi ca iti da numai desene animate cu gay
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #1034
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Last edited by Johnny D; 2nd April 2020 at 23:18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1035
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    -I-ar placea-
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #1036
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ti-a revenit incredeREA.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1037
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Glumetule, unul bun am spus.
    Sa fie si in tema perioadei, eu iti recomand The Walking Dead, Fear The Walking Dead si miniseria The Stand.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #1038
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    N-am vazut niciunul. Am auzit de primul, dar l-am evitat. Acum cred ca o sa ma uit. Mersi pentru sugestie.

  10. #1039
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Sunt multi care ar merita impuscati pentru nerespectarea carantinei.
    Eu zic sa le mai lasam o sansa, poate se vor vindeca

    Asta seara primul ministru francez a declarat ca guvernul incepe sa se gandeasca la o metoda de a iesi din izolare totala. Probabil treptat pe categorii de po****tie, varsta etc ...
    E adevarat ca Franta ramane una dintre tarile cu mortalitatea cea mai ridicata, peste 450 morti in 24 ore, dar cifrele scad. Cazurile detectate sau internari au scazut la jumatate fata de ieri. Curba e pozitiva.
    In schimb in SUA, UK si Germania situatia se agraveaza pe ora ce trece. Italia se mentine la aceleasi cifre de o saptamana iar Spania da semne ca e pe directia buna.
    Last edited by delaparis; 3rd April 2020 at 00:23.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #1040
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Tu si sansele tale...

  12. #1041
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Ceva interesant care explica probabil numarul scazut de morti in Germania. Am aflat azi la tv.
    Aveau 30000 de locuri reanimare inainte de epidemie, dublu decat obiectivul in Franta peste doua saptamani si de trei ori mai mult decat media in occident.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #1042
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ceva interesant care explica probabil numarul scazut de morti in Germania. Am aflat azi la tv.
    Aveau 30000 de locuri reanimare inainte de epidemie, dublu decat obiectivul in Franta peste doua saptamani si de trei ori mai mult decat media in occident.
    cum deschide gura cum scoate perla.

    ce c4cat de tv aveti la broscaria? toata lumea stie ca raportul de morti/teste e mic pt ca au testat jdemii de tinerei care s-au reantors de la statiunile de schi infectate . procent mare de sanatosi/sportivi rezulta ca raportul ala e mic.

    de fapt nemtalaii sunt pe aceeasi curba, la vro cateva zile in urma, cu toti europenii minus ita spa.

  14. #1043
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ceva interesant care explica probabil numarul scazut de morti in Germania. Am aflat azi la tv.
    Aveau 30000 de locuri reanimare inainte de epidemie, dublu decat obiectivul in Franta peste doua saptamani si de trei ori mai mult decat media in occident.
    Hai sa-ti spun cateva lucruri am lucrat si in Germania(Bavaria) si Franta(Rhone):
    -aici toata lumea se pupa cu toata lumea in fiecare zi cand incepe munca, desigur eu sunt ciudatul
    -aici nimeni nu poarta fes, ma rog boneta indiferent de anotimp, mai sunt cativa ciudati veniti din est din tarile alea... slave ca Romania
    -sa ai dezenterie o data pe an este normal
    -aici socializare inseamna sa discuti cu casiera de la magazin poate poate se va alege si...asta cu ceva chiar astazi am asistat la asa ceva.
    Last edited by iulian_1976; 3rd April 2020 at 02:17.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #1044
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Asta seara imi ofer la pachet un englez si un francez

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    procent mare de sanatosi/sportivi rezulta ca raportul ala e mic.

    de fapt nemtalaii sunt pe aceeasi curba, la vro cateva zile in urma, cu toti europenii minus ita spa.
    Cine vorbea de procent, mai toleratule? Eu am vorbit de numarul de morti in 24 ore.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Hai sa-ti spun cateva lucruri am lucrat si in Germania, Bavaria si Franta, Rhone:
    -aici toata lumea se pupa cu toata lumea in fiecare zi cand incepe munca, desigur eu sunt ciudatul
    -aici moda este sa te speli cand intri la toaleta si cand iesi nu
    -aici nimeni nu poarta fes, ma rog boneta indiferent de anotimp, mai sunt cativa ciudati veniti din est din tarile alea... slave ca Romania
    -sa ai dezenterie o data pe an este normal
    -aici socializare inseamna sa discuti cu casiera de la magazin poate poate se va alege si...asta cu ceva chiar astazi am asistat la asa ceva.

    Astea sunt lucrurile care le-am constatat in aproape 10 de cand sunt aici concluziile le trageti voi.
    Si? Ce vrei sa spui?
    Singurul lucru interesant e ca ai lucrat "si in Germania, Bavaria si Franta".
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #1045
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Se subintelege, obiceiurile au cauzat o propagare in masa.Bine am pus parantezele pentru tine
    Poate cu spalatul pe maini am exagerat insa inainte de masa nu exista obiceiul.

    Toate popoarele care au obiceiul sa se apropie fizic, sa gesticuleze , sa vorbeasca mult au o problema in cazul asta...poate ma insel
    in fine asta este ce am observat.
    Last edited by iulian_1976; 3rd April 2020 at 02:11.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #1046
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    E clar ca pupatul sistematic la prima intalnire pe zi in occident e vector de contaminare. Nici eu nu sunt adept deci si eu sunt privit ciudat de ani de zile. Dar ma doare ... undeva de ce cred astia
    Dar si cand dai mana a noroc si buna ziua e nasol azi. De altfel au incetat si cu asta. Ne facem semn de la un metru.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #1047
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ceva interesant care explica probabil numarul scazut de morti in Germania. Am aflat azi la tv.
    Aveau 30000 de locuri reanimare inainte de epidemie, dublu decat obiectivul in Franta peste doua saptamani si de trei ori mai mult decat media in occident.
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cine vorbea de procent, mai toleratule? Eu am vorbit de numarul de morti in 24 ore.
    fii atent ca nu a inteles NIMIC.

    Poate ca semidoctorul o sa gaseasca EL INSUSI in postul lui expus aici de mine INTEGRAL unde a scris 24h. o fi scris cu cerneala invizibila.

  19. #1048
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Aha. Deci tu ai inteles ca e procent pe ora

    Procentul postarilor proaste pe ora ale tale este in medie 99% pe o perioada de 1 an. Iti dai seama cat de multe prostii postezi in 8760 de ore?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #1049
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    unu cu inima buna, care-mi aminteste cum sa-l mutesc pe semidoctorul asta, impreuna cu ionica fara paulica?

  21. #1050
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Cersesti asa cum zicea Dario

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •