Page 76 of 89 FirstFirst ... 2666747576777886 ... LastLast
Results 1,576 to 1,596 of 1856

Thread: Discutii despre coronavirus

  1. #1576
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    absolut

    doua puncte deocamdata:

    acu doi ani in iarna au murit vreo 68000 de extra deaths din pricina gripei de iarna. multiple exemple si mai in urma. anul asta: 50000

    virusul asta in aproape 3/4 de infectati NU PRODUCE simptome. te-ai intrebat vreodata de ce? ai raspuns?

  2. #1577
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Vezi ,Sevilla, ce zice omul asta?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #1578
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Sevilla zice ca's multi americani in SUA asa ca nu-i grav ca au 120.000 cazuri noi pe zi

    voi la 50-60 de miloane de puricosi aveti ditamai recordul - 60K de noi cazuri/zi (asta desigur ca datorita abuzurilor de teste ) mult ba, foarte mult! in plus aveti sensibil mai multi bolnavi decat totalul testelor efectuate ceea ce-i de-a dreptul hilar

    cum e, in Franta se dau beneficii pentru cei cu Covid si ca urmare se falsifica rezultatele sau ?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #1579
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Si mai scoate Novac un damf telectual
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #1580
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    ce sa mai zici situ,


    cu gatitul cum stai?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #1581
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Pe tine te-a facut un francez fara sapun. Altfel nu-mi explic obsesia asta cu francezi nespalati
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #1582
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Sevilla zice ca's multi americani in SUA asa ca nu-i grav ca au 120.000 cazuri noi pe zi

    voi la 50-60 de miloane de puricosi aveti ditamai recordul - 60K de noi cazuri/zi (asta desigur ca datorita abuzurilor de teste ) mult ba, foarte mult! :?
    da voi cu zece mii pe zi cum o fi? mult putin?

  8. #1583
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    ca sa nu va mai etalati tampenia pe aici, nu stiu cine si ce, doar nu ''m-am tampit'' sa citesc atat:

    .
    zic sa stai relax cu cititul atator pagini :O chiar NU trebuie sa faci eforturi d'astea supraomenesti gen cititul a sapte sau zece pagini, dupa multe luni lipsa de pe forum, NU SE MERITA EFORTUL! pt ca, fara sa gresesc spun ca ''starea asta'' e nativa la tine ... default mode


    stai cumintzel colosa, rumega temeinic propriile idei si (re)vino p'aici dupa alte sase, sapte luni ; sau opt; sai si mai bine asteapta sa te cheme careva de pe OLS
    Last edited by Novac; 8th November 2020 at 23:46.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  9. #1584
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    ba nea omu

    stii cati mor la suedeji pe zi? QUATRO adica zilch

    EXEMPLUL CEL MAI BUN PT EUROPENI. PUNCT.
    Eu cred ca nu te-ai uitat prea bine la cifre.
    Noi avem de 3 ori mai multe cazuri decat ei si la morti doar cu 30% mai multi.

    Problema e ca la noi deja sectiile de critici sunt la 90%.
    In ritmul asta, in maxim 10 zile se va muri asteptand un pat liber.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #1585
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    M-am saturat de cei care compara gripa cu COVID 19 dupa cum le convine lor.

    A verificat cineva cati din cei morti de gripa aveau comorbiditati? Toti probabil? Ca sa nu mai vorbim ca ala e un virus pe care TOTI il iau de zeci de ori.
    Cati adulti sanatosi mor de gripa? Aproape niciunul, sau cel putin nu prea s-a mai intamplat din 1920 incoace.

    Stie cineva cati dintre cei cu gripa nu au simptome sau le ignora? Avand in vedere ca gripa e cel putin la fel de contagioasa si nimeni nu ia masuri impotriva ei (in afara de un vaccin care e o mare teapa), as indrazni sa spun ca 90% din cei infectati sunt "asimptomatici".

    Ca sa parafrazez multi prosti (pe care i-am auzit nu pe forum): cunoasteti pe cineva sanatos mort de gripa?

    Sa ne zica amicul Johnny cati au ajuns pe oxigen cu gripa anul trecut la el in spital.

    Ne convine sau nu, virusul asta e chiar nasol si nu cred ca ne ajuta sa ne mintim ca e o banala gripa, ba chiar mai lejer. Sigur, nu va eradica omenirea, dar un 5-10% ar putea trimite la groapa mai repede cu idiotenii gen imunizare in masa a la Beavis and Butthead (Boris si Donald). Suficient incat sa ne punem celebra problema "unde ii ingropam pe toti?".

    Intr-o atare situatie, cand bagatelizezi COVID 19, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do you, punk?

  11. #1586
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Eu cunosc oameni care au avut covid. Eu, sotia, trei colegi, soacra, sotia varului meu, fiica sa etc ... toti sunt bine mersi. Doamne ajuta.
    Mai stiu ca Zlatan l-a avut, Halep, Djokovic, Mbappe, Paredes etc ...
    Din fericire pt mine nu cunosc pe nimeni apropiat care a decedat. Asta e, am noroc in viata
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #1587
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu cunosc oameni care au avut covid. Eu, sotia, trei colegi, soacra, sotia varului meu, fiica sa etc ... toti sunt bine mersi. Doamne ajuta.
    Mai stiu ca Zlatan l-a avut, Halep, Djokovic, Mbappe, Paredes etc ...
    Din fericire pt mine nu cunosc pe nimeni apropiat care a decedat. Asta e, am noroc in viata
    Imunitatea dureaza doar 4 luni... noroc la ruleta chinezeasca in continuare!

  13. #1588
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    E adevarat ca imunitatea dureaza o perioada. Cam 11 luni max se pare, zic unii. Un fel de imunitate gripa sezoniera, de aia si vaccin anual la aia. Dar variantele ulterioare covid sunt inofensive, tot se pare. Un fel de guturai sezonier ...

    Si daca virusul asta face parte dintre cei sute care ne sacaie de zeci de ani ? La fel, vine in forta apoi se linisteste ca toti ceilalti.

  14. #1589
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eu cred ca nu te-ai uitat prea bine la cifre.
    Noi avem de 3 ori mai multe cazuri decat ei si la morti doar cu 30% mai multi.

    Problema e ca la noi deja sectiile de critici sunt la 90%.
    In ritmul asta, in maxim 10 zile se va muri asteptand un pat liber.
    Uite te la romanaci :

    Vine si da cu parul si in fraza urmatoare imi da dreptate.
    Maaaa

    Sa vedem unde sunteti dupa ce treceti de valul asta pe care suedejii l au trecut in primavera

  15. #1590
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    ...prea multe conflicte, prea putine solutii (deocamdata).

  16. #1591
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    M-am saturat de cei care compara gripa cu COVID 19 dupa cum le convine lor.

    A verificat cineva cati din cei morti de gripa aveau comorbiditati? Toti probabil? Ca sa nu mai vorbim ca ala e un virus pe care TOTI il iau de zeci de ori.
    Cati adulti sanatosi mor de gripa? Aproape niciunul, sau cel putin nu prea s-a mai intamplat din 1920 incoace.
    Welcome back Cristi! , since you leaved this place...



    ...ziceam ca ols-ul a devenit mai frecventabil fiind mult ''mai curat si uscat', ca sa parafrazez una celebra, repetata parca de prea multe ori pe televiziunile romanesti, datorita lui Hinghi care, cu gratie divina pot spune, a aruncat in buda a3des-ul* cu aripioare

    Asteptam cu drag si reintoarcerea Tailarului ''spurcat la gura'', transmite-i te rog din partea noastra









    * ori Tampax (au trecut anii si nu-mi mai amintesc decat ca m-a enervat mai mult decat aia cu Adidar torsion) sau ce plm era pilotul nostru de avioane de hartie


    E. intre timp franta a batut recordul mondial la testari Coronavirus - urmeaza procedura de omologare in Cartea Recordurilor
    Last edited by Novac; 10th November 2020 at 07:17.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #1592
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Uite te la romanaci :

    Vine si da cu parul si in fraza urmatoare imi da dreptate.
    Maaaa

    Sa vedem unde sunteti dupa ce treceti de valul asta pe care suedejii l au trecut in primavera
    Cu ce-ti dau dreptate?
    Daca n-ai inteles, suedezii, cu modelul lor fantastic, stau mai prost decat noi la numarul de morti raportat la numarul de imbolnaviri. Mult mai prost momentan.
    Deci nu mai laudati minunatia lor de plan, pentru ca se pare ca nu functioneaza.
    Ei au o rata a mortalitatii de 4,11%, mult peste media mondiala de 2,48%. La noi este de 2,60%, ca idee.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #1593
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    dupa cum ziceam mai deunazi, top March scrie pa voi:

    <<Premierul Frantei anunta ca Guvernul lucreaza la câteva reguli de respectat o perioada îndelungata, pentru a împiedica raspandirea pandemiei de Covid-19. "Va trebui să traim cu virusul mult timp", spune Jean Castex. >>

    https://www.digi24.ro/stiri/externe/...t-timp-1401715


    si v-am zis sa opriti Duamne iarta-ma testarile ale fara noima

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  19. #1594
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Spune ca trebuie sa traim, nu sa murim. Unde e problema ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #1595
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

  21. #1596
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    E GATA!!!

    <<Toronto... si o mare parte din împrejurimile sale vor fi plasate în ''izolare'' începând de luni din cauza agravării epidemiei de COVID-19, a anuntat, vineri, premierul provinciei Ontario, transmite AFP.>>

    de aici: https://www.digi24.ro/stiri/externe/...antina-1405184

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •