Page 89 of 89 FirstFirst ... 3979878889
Results 1,849 to 1,856 of 1856

Thread: Discutii despre coronavirus

  1. #1849
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Covid nu mai este la moda?
    Nup. Doar unii care se cred mascati mai incearca sa mascheze dreptul de-a respira al altora.
    Last edited by Johnny D; 25th February 2022 at 09:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1850
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Înlocuiți Musk cu pandemia

    „Venirea” lui Elon Musk, anunțată eronat ieri de majoritatea presei din România, este exemplul cel mai simplu al manipulării de presă. Pentru că s-a desfășurat pe o perioadă scurtă, adică minciuna de ieri a ieșit astăzi la suprafață, este un exemplu bun pentru cei care nu știu sau nu pot să înțeleagă cum stau lucrurile.

    https://www.onlinesport.ro/extraspor...mia-nid-150483
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #1851
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Chiar nu pot sa cred ca te aliniezi cretinilor care cred ca nu a existat pandemie...Ca presa mistifica deseori e o realitate, insa de aici pana a ajunge la concluzia lui Vadim e cale lunga.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #1852
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,931
    Reputatie
    1
    *****ul asta pe nume Vadim chiar exista?

  5. #1853
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Chiar nu pot sa cred ca te aliniezi cretinilor care cred ca nu a existat pandemie...Ca presa mistifica deseori e o realitate, insa de aici pana a ajunge la concluzia lui Vadim e cale lunga.
    Exista suspiciuni ample si credibile c-au inventat astia COVID anticipand o criza economica mare, si au vrut sa produca bani pentru porcarii cu mult supra-evaluate, date de situatii de alerta si chiar de urgenta imaginare. De unde si testele astea COVID pozitive care ies pozitive mai degraba la cei sanatosi decat la cei in prag de moarte. Eu anu trecut cand am avut pneumonie, nici un test nu mi-a iesit pozitiv. Colegi de-ai mei cu raceli usoare, dureri usoare in gat sau de mushchi, toti cu pauza acasa cu COVID. E o porcarie, sincer. Eu m-as ralia celora care zic ca a fost o mare magarie trasa pe ochii prostilor creduli si i-as impusca cu ani grei de puscarie pe toti cei care au impus masuri de restrictie a libertatilor pe baza declaratiei drepturilor omului si lipsire de libertate pe motive inventate. Cand ti se interzice accesul in mediu public d.p. meu d.v. e lipsire de libertate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1854
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e chiar asa 😃 O bună parte a trusturilor de presa, daca nu au favorizat editorial nevaccinarea, tot au avut zilnic invitati care au marșat pe rezolvarea de tip hai sa nu facem nimic a pandemiei. Varianta imbratisata de cati? 60% dintre romani? Hai ca stati bine, Gioni, Vadime, ati fost de partea corecta a linguriței cu untdelemn 🤣

    De fapt, nu e nicio stire ca nu a venit Elon Musk sa faca o petrecere privata. Ne doare in pulă si ca a venit, si ca nu a venit. Oricum s-a exagerat cu sosirea lui, iar acum cu lipsa la apel. A facut vâlvă chiar si actul jurnalistic, de o moralitate macră, de a-si cere scuze, al lui Ringier Tolomac. Vezi_Doamne pt fake-ul de presa. E si autoflagelarea asta un tîrfism publicitar care atrage hemofilii. Pt ce sa iti ceri scuze, ca nu ai sunat la politie sa iti confirme? Ce e asta, presa de tip stasi? A zis ăla ca vine, nu a mai venit, come si dice la noi, sa imi bag **** in mortii lui 🤣

    PS. Tolomac e totusi unul dintre jurnalistii decenti, ca sa fim corecti. Totusi, nu pot sa uit cum a incercat sa faca din Banciu un nou caz Buhnici, bazat pe o documentare riguroasa de nici 3 minute. Jalnica prestatie. Mai dă-te-n mortii ******* de fatalau, aparatorul din oficiu al habarnistilor care nu ințeleg nimic, niciodata 👍

  7. #1855
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    S-a facut din tantar armasar.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #1856
    incepator
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Daca vorbim despre aceste raceli si toate bolile similare, am intalnit recent rinita si nu stiu ce sa fac pentru a scapa de problema, am citit deja articolul https://www.copilul.ro/sanatate-copi...oogle_vignette si multe altele pe internet, dar tot nu stiu cum sa le inteleg pe toate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •