Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 44

Thread: Liga Natiunilor Grupa 1: Romania, Irlanda de Nord, Norvegia, Austria.

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

    Liga Natiunilor Grupa 1: Romania, Irlanda de Nord, Norvegia, Austria.

    Marti seara a avut loc la Amsterdam, ora 19:00, tragerea la sorti a grupelor pentru a doua editie din Liga Natiunilor. Romania a fost repartizata in a patra urna valorica din Liga B si a primit adversari puternici pe care i-am mai intalnit in ultima perioada.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    In B, adversari usori nu prea erau. N-am picat nici cu vreun balaur ca Franta care nu bate acasa pe Luxemburg!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O grupa ca o lovitura de maciuca in capul unui fotbal vai mortii lui Pe cine sa bati, Mirele, ca ma uit pe lista stranierilor si plang, in plm!

  4. #4
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ca grupa e misto, il vedem pe baiatul ala de la Dortmund aici la Bucuresti, in Austria se poate merge pe barosaneala cu baietii cu masina iar in Irlanda se bea cu galeata ca luam ultimul loc oricum nu conteaza, la ce sistem ciudat e acum

  5. #5
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Lotul lui Radoi.

    Mi-a atras atentia nici o convocare de la CFR si Craiova, jucatori care nu mai ai ce cauta la nationala din punctul meu de vedere, subliniati cu rosu.


    Portari: Ciprian TătăruČ™anu (Lyon/FranČ›a, 67/0), Florin NiČ›ă (Sparta Praga/Cehia, 2/0), IonuČ› Radu (Inter/Italia, 0/0), Silviu Lung (Kayserispor/Turcia, 3/0);

    FundaČ™i: Romario Benzar (Lecce/Italia, 19/0), Vasile MogoČ™ (Cremonese/Italia, 1/0), Bogdan Čšîru (Jagiellonia/Polonia, 2/0), IonuČ› Nedelcearu (FC Ufa/Rusia, 9/0), DragoČ™ Grigore (LudogoreČ›/Bulgaria, 37/0), Alin ToČ™ca (Gaziantep F.K./Turcia, 18/0), Vlad ChiricheČ™ (Sassuolo/Italia, 57/0), Cornel Râpă (KS Cracovia/Polonia, 5/0), Cristi Ganea (2/0), Adrian Rus (Mol Vidi/Ungaria, 5/0);

    MijlocaČ™i: Sergiu Hanca (KS Cracovia/Polonia, 4/0), Răzvan Marin (Ajax/Čšările de Jos, 21/1), Alexandru CreČ›u (NK Maribor/Slovenia, 0/0), Dorin Rotariu (FC Astana/Kazahstan, 10/1), Nicolae Stanciu (Slavia Praga/Cehia, 37/10), Ianis Hagi (Rangers FC/ScoČ›ia, 10/0), Alexandru MitriČ›ă (New York City FC/SUA, 11/2), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 37/3), Alexandru BăluČ›ă (Akademia Puskas/Ungaria, 5/1), Tudor BăluČ›ă (Brighton/Anglia, 7/0);

    Atacanți: Claudiu Keșeru (Ludogoreț/Bulgaria, 37/13), George Pușcaș (Reading/Anglia, 14/6).
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #6
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Acolo sunt decat stranierii convocati. Lista cu feciorii din liga 1 o sa urmeze.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Kkarushanu ce-a aparat de e atat de-nforma ca sa fie convocat?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cum ce a aparat, doua meciuri intr-un an, in campionatul Frantei. Si 3 in cupă, pe care tot el a si rezolvat-o, lasand Lyon in afara Europei

    E bine sa ai titular o rezervă de profesie, nici nu trebuie sa te deplasezi sa-l mai vezi cum isi misca târtița. Practic, Rățoi ia banii degeaba pt alegerea portarului, baiatul ala va juca titular cat Shilton si Grobelaar la un loc, indiferent de numele selectionerului.

  9. #9
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Romania are numai adversari care joaca pana in ultimul minut, care nu cedeaza jocul indiferent de adversar si despre jocul lor aerian de top.

    Mi-a atras atentia Marin care a comis-o in meciuri importante, trebuie precizat este tanar si nu poate. Apreciaza eronat traiectoria mingii si lent in deposedari lucruri de baza in postul de mjlocas.
    Marin pentru mine are calitati de atac insa unde sa joci cu el cu asa talie? Un fel de Cocis ?

    De exemplu am urmarit un mijlocas ca Itu care ar avea tot ce trebuie sa fie titular la nationala.

    Singurul jucator de care imi pare rau pentru ca este pe linie moarta este Tudor Baluta, are tot ce ii trebuie are nevoie doar sa joace si cred ca va avea o cariera peste Marin.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #10
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Din cele trei meciuri urmarite putem trage o concluzie generala avem un antrenor care isi face junioratul ca antrenor si o echipa care trebuie construita.

    Locul 3 este locul pe care il meritam, cea mai buna echipa este Norvegia in grupa noastra.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Meritam pe 3?
    Norvegia s-a chinuit cu Irlanda de Nord castigand doar cu 1-0, autogol Dallas . Noi am luat 4 acolo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Stati un pic si nu manati, langa boi v-alaturati si cuvantu' mi-ascultati: dupa meciul din Irlanda de Nord vom fi pe 4.
    Dar baietii nostri vor spune optimist: mergem mai departe.
    Si asa va fi, vom merge neabatut, ceva mai cocosati si fara sa stim incotro.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #13
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Incercam sa fiu optimist.
    Romania a mers in Norvegia sa bata nu si-a pus problema sa se apere asta este deviza lui Radoi, cred ca inca nu il cunosti
    Acum daca pierde in Irlanda de Nord probabil isi va da demisia asa gandesc...

    Radoi este un tip curajos insa nu cunoaste toate detaliile despre antrenorat el invata, in noiembrie ori bate ori isi da demisia, tipul este
    dintr-o bucata.

    Nu joaca sistemul de la Under 21 pentru ca nu este facut de el si aici are alti jucatori, nu au automatisme practic trebuie sa fii contructor de echipe el ca antrenor nu a construit nimic.
    Radoi in acest moment invata antrenorat si este obligat sa si construiasca, el incearca si ceva pretentios 4-3-3

    Ce imi pare rau ca nu am vazut Croatia: Franta
    Last edited by iulian_1976; 15th October 2020 at 01:38.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Isi da demisia daca pierde in noiembrie? Tare cred ca nu
    Ca se duce in Norvegia sa castige si pierde la scor, conteaza prea putin. Scorul final, asta e esentialul. Apoi nu stiu ce si cum dorea sa castige acolo deoarece in jioc eram total depasiti. Ce zicea Haaland?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    O sa vedem eu spun ca da
    Daca m-am inselat inseamna ca m-am inselat in privinta caracterului lui, slabiciunea lui este ca invata antrenorat acum.

    Ce mi-a atras atentia o anumita naivitate si incearca un sistem foarte pretentios, doi jucatori pot juca sistemul acela si nu au jucat astazi unul este accidentat si altul a jucat la Under 21, mai ai nevoie de 8 jucatori...eu as naturaliza afriicani la ceea ce vrea Radoi

    Sa stii ca daca joci cu Haaland cu 5 pe fund nu-i este usor, Norvegia este echipa de contaatac nu intamplator Serbia a castigat in baraj.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #16
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Oricum nu mai zic nimic deoarece ma invart pe loc si revin la valoarea jucatorilor nostri. Norvegienii au fost superiori la toate capitolele. Ne si umileau cu pase cu calcaiul, rulari cu mingea de zici ca sunt brazilieni, asa erau de siguri pe ei contra noastra. La noi doar cateva pase decalate cu sprint de 2 metri ce se doreau ruperi de ritm in saracie.
    Deja asta pana sa ajungem la valoarea lui Radoi ca selectioner ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #17
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Sa stii ca Haaland este nitel umflat strict pe ce joaca el isi face pasii mari si este si rapid, pe spatii mari este killer, in plus in careu anticipeaza unde ar veni mingea.

    Cam la toate golurile vine din spate in viteza vezi golurile lui, de pe loc nu le da, semn ca nu se simte asa de bine, isi face pasii extrem de mari pentru mine este un urias cu viteza...
    Last edited by iulian_1976; 15th October 2020 at 02:29.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Ok, e stilul sau. Dar nu inteleg de ce zici ca e umflat. Are o statistica omul asta demna de ballon d'or deja. Daca nu ma insel are cel mai bun raport goluri marcate/meciuri jucate din Europa azi. Face cum vrea si in ce stil vrea dar daca inscrie goluri in serie atunci jos palaria.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #19
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    offtopic administrativ:

    Iulian, ti-am mai zis, nu trebuie sa-ti editezi mesaje anterioare in functie de ce ti s-a raspuns ulterior. E dificil de inteles discutia pt cei care doar citesc iar cursul dialogului e alterat. Poti posta ulterior citand un paragraf la care faci referinta pe care nu l-ai sesizat initial. Nu-i bai.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #20
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    offtopic administrativ:

    Iulian, ti-am mai zis, nu trebuie sa-ti editezi mesaje anterioare in functie de ce ti s-a raspuns ulterior. E dificil de inteles discutia pt cei care doar citesc iar cursul dialogului e alterat. Poti posta ulterior citand un paragraf la care faci referinta pe care nu l-ai sesizat initial. Nu-i bai.
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Oricum nu mai zic nimic deoarece ma invart pe loc si revin la valoarea jucatorilor nostri. Norvegienii au fost superiori la toate capitolele. Ne si umileau cu pase cu calcaiul, rulari cu mingea de zici ca sunt brazilieni, asa erau de siguri pe ei contra noastra. La noi doar cateva pase decalate cu sprint de 2 metri ce se doreau ruperi de ritm in saracie.
    Deja asta pana sa ajungem la valoarea lui Radoi ca selectioner ...
    Ok uite needitat
    dlp sistemul in sine face sa para ca sunt incepatori, nici unul de acolo nu stie 4-3-3, Norvegia ne-a umilit se simte pe teren cand nu esti
    sigur pe tine
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #21
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Si vrei sa spui ca sunt incapabili sa se adapteze la un sistem de joc? Sunt fotbalisti sau elevi la liceu care joaca in curte la pauza intre cursuri?
    Vezi ca revin cu argumentul "valoare"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •