Results 1 to 3 of 3

Thread: Fitness incepatori

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Fitness incepatori

    Salutare. De 2 saptamani merg la sala si inca nu mi'am fixat un plan si as vrea sa stiu cum ar trebui sa lucrez pentru a ajunge la rezultatele dorite. Eu am 24 de ani, 82 de kg si 1.75. Nu sunt gras, am doar burta care ma cam enerveaza si picioarele in partea superioara cu tot cu fund cam mari. Intrebarea mea este : cum sa ma antrenez pentru a pune masa musculara in special brate si piept, daca se poate sa mai dau jos din burta si sa mai reduc din volumul picioarelor de sus, gambele sunt ok. Am fost portar de mic si probabil de aici constructia aceasta cu picioare masive. Cum ar trebui sa ma antrenez? Ce tipuri de exercitii? Diete nu pot sa tin si nici suplimente nu am voie sa iau. Deci totul in sala. Eu am inceput cu brate si triceps luni, marti spate si umeri, miercuri piept, joi pauza si vineri putin cardio + abdomen si picioare. Va multumesc!

  2. #2
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ia un sfat de la un batran lasa sala pentru bombardieri si pentru pitzipoance si mergi la inot
    Apropo: Dinamo sau fcsb? sa stim cum sa dialogam cu tine

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Pai as vrea sa merg si la inot cand se mai incalzeste. E strict pentru mine sa ma simt mai bine. Sa combat oboseala asta cronica.Vreau sa fac miscare nu sa stau toata ziua la birou si apoi in pat acasa. Dar daca tot merg as vrea sa am si niste rezultate sa devin mai ambitios. Am fost la fotbal acum o luna dupa ceva timp de cand nu mai jucasem si m'am speriat ca nu puteam sa mai alerg, nu mai aveam forta, nimic. Cu fcsb daca conteaza asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •