View Poll Results: SS Poli - Rapid

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    2 40.00%
  • X

    2 40.00%
  • 2

    1 20.00%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 70

Thread: SS Poli - Rapid

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    cum plm degeaba, tu la ce drac de meci te uiti?

    L-a facut KO pe timisorean, care a avut prim planul... vezi de aia sunteti injurati si facuti tigani, ca nu sunteti fair play si nu recunoasteti nici dupa ce vedeti n reluari.
    Ce reluari, bai tarane? N-au dat nici o reluare, am vazut doar in direct ca s-au batut cap in cap! Chiar am vrut sa vad o reluare, sa vad ce dracu, i-a dat cu picioru in cap? Nici vorba, idiotul ala a sarit in contratimp, din ce-am vazut in direct ca n-a fost nici o reluare, corpul ii era la dracu, mingea era in spate, si a sarit la minge desi n-avea pozitie. Rapidistul avea pozitie buna si-a intrat bine-n minge dar prostul fara corp si-a lasat capul in spate desi n-a putut impinge in picioare. E problema lui ca a sarit prost la cap, orice jucator sare la cap sa castige mingea, aia prosti isi sparg capul. Nu e vina rapidistului ca el a impins bine in picioare si-a sarit cum se sare normal si nu ca un handicapat cu corpul in alta parte!

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post

    vezi mai ionele, a fost nevoie de interventia lui resita sa lamurim definitiv problema
    Da, cu oameni fara creier normal ca lamuresti orice, rapid.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 13:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Hmm...

    In direct a parut penalty la Draghiceanu dar n-a fost, s-a dezechilibrat prea usor. Ramanem la doar 2 penalty-uri nedate.

    Pancu a gresit si el dupa acel rosu, nu trebuia sa-l scoata pe Labeau, trebuia lasat asa si sa jucam in 3 fundasi. Astia-s prea slabi sa dea un gol cu o echipa decenta, trebuia noi s-avem echipa cu care putem da gol.

    Asta prima gresala, a 2-a e ca tot il scoate pe Alami in loc sa-l scoata pe Sefer in repriza a 2-a, al 2-lea meci la rand cand e total inutil si-n atac, si-n aparare. Practic astea 2 etape am jucat in 9, nu-n 10 ca l-a lasat sa joace pana la final.

    Prea multa incredere data unor tineri fara incredere. Nu avem timp de din astea.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 13:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    sa vezi ce bobarnace ti tranteste resita cu prima ocazie
    app, tot cu ciorditul in careul cimisenilor?

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Am avut deja 2 penalty-uri nedate si un rosu pe degeaba, e normal sa-ncercam sa luam doar ce-i al nostru.

    Nici la faza aia din debutul reprizei a 2-a cand a dat gunoiul galben pentru simulare n-as zice sigur ca n-a fost penalty. A calcat chiar in fata rapidistului, nu stiu sigur daca nu cumva a calcat fix pe el si pentru asta, normal, ii da rapidistului galben.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sa vezi ce bobarnace ti tranteste resita cu prima ocazie
    Nu ma intereseaza ce zic toti inaptii. Cand isi va reveni din inaptitudinea in care e acuma, probabil e beat, atunci ma va interesa ce-are de zis.


    Oricum eu n-am vazut nici o reluare la faza aia, am analizat ce-am vazut in direct doar. Cand va fi o reluare, o voi analiza in consecinta. Nici nu m-am gandit ca va fi rosu atunci cred, am schimbat canalu asteptand sa se reia o data dracului meciul. Nu am stat sa vad cum ii scot lu ala limba de pe gat 5 minute, n-avea sens. Ma rog.


    Asa cum n-am vazut nici la al 2-lea penalty, si acolo m-am uitat atent sa vad daca dau reluare, evident n-au dat.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 13:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Poli practica un catenaccio de liga a 3-a italiana, nimic in comun cu marea traditie timișana de a se impune cu un joc fruncist, pozitiv. Va fi greu sa faca ceva Rapidu' impotriva acestui monoclitorit antifotbal, vad un 0-0 de zile mari.
    Noroc ca mai sunt oameni care se pricep, altfel se ducea dreacu' de mult forumul asta

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Pai daca ne-au tutut cu un rosu pe degeaba in debut de meci si 2 penalty-uri nedate in prima repriza. Normal ca ramane 0-0. Altfel le dadeam 2 bucati cum am zis acu 2 zile.

    Tu ai zis ieri ca pierde Botosani, eu ti-am zis ca se termina egal.



    Se fac eforturi cat incape sa nu ne lase in prima liga acum ca inca nu avem echipa sa promovam la pas. Dar nu le va fi atat de usor cum cred ei.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 13:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Aceeași mizerie de joc, adio promovare în ritmul ăsta. Când dai un gol la 3 meciuri e greu să promovezi.

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Cand te fura de joc echilibrat 11 vs 11 tot meciu si de 2 goluri din penalty, ce vrei si tu?

    Nu avem superechipa, nici macar cea mai buna echipa din Liga a 2-a, era clar ca va fi o bataie pe viata si pe moarte pt promovare. Cand ne fura ca-n codru, e peste puterile noastre sa depasim, e normal.

    Daca ne fura promovarea acum ca nu e prima data cand ne fura puncte, anu viitor ne vom face echipa mai buna si nu ne vor mai fura pentru ca vom fi ce este UTA acum, nu va mai avea sens sa ne fure, ca si cu furt si fara furt, tot vom promova la pas. Vom fi prea puternici.

    Dar era o mandrie sa promovezi din prima din Liga a 2-a, nu stiu daca a mai reusit cineva asa ceva, nici macar CFR. Chiar si-asa, nu e gata inca, inca se poate. Cum am facut 2 egaluri la rand c-am jucat in inferioritate numerica 2 meciuri, la fel de bine putem sa jucam 11 la 11 in fine si sa obtinem 2 victorii la rand. Cu 2 victorii la rand, suntem acolo la locurile 2-3.

    Inca se joaca, totul depinde de jucatori. Nu au jucat chiar rau astea 2 meciuri, in ciuda handicapului. Totul e sa nu-si piarda increderea, aici e pericolul nr 1. Daca vor juca la fel, inca sunt sanse de promovare.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 14:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Acum astept sa vina Leo sa ne zica c-am avut noroc. Noroc ca am jucat in inferioritate numerica tot meciul si-am avut ocazii mai mari ca ei!
    Si noroc ca ne-au refuzat 2 penalty-uri, ca altfel ne bateau ei pe contraatac dupa ce ratam penalty-urile, normal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Daca bate Argesu la 2 goluri, urcam pe 2!


    De ce sa nu!? Argesu e intr-o forma f buna, 12 meciuri fara infrangere la rand si joaca f bine acasa!


    Nici egalu nu e rau, ramane Argesu departe si Mioveniu aproape!
    Tot ce conteaza e sa nu bata Mioveniul!


    Macar asa am ramane cu locu 3 la mana deoarece Turris are sanse bune sa ne depaseasca, avand un meci in minus. Insa ne trebuie 2 victorii in urmatoarele 2 meciuri sa ramanem acolo aproape la locu 2. Si daca vom juca si noi 11 vs. 11, chit ca e vina noastra ca etapa trecuta sau arbitrului ca etapa asta, poate dam si noi un gol.


    Arbitrii sunt niste kkti, se uita sa vada ce-a patit ala si functie de ce-a patit impart dreptatea, nu functie de corectitudinea fazei. Inca o data repet, e normal sa impingi in picioare cat poti cand sari la cap, urmarind mingea si nu adeversarul. Daca adversarul e imbecil si nu sare cum trebuie si-si rupe gatu sau sparge capul, asta nu mai e treaba ta. Treaba ta e sa urmaresti mingea si sa sari dupa ea cat poti tu de bine, fara sa lovesti cu cotul sau piciorul, normal. In rest, poti lovi cu ce vrei dupa minge, doar handicapatii care n-au treaba cu sportul asta pot sustine altceva.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 14:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cine face calcule sa nu intrati? Statul paralel? Iluminații? Reptilienii?

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Cine l-a "contactat" pe ariciul asta de-a arbitrat!
    Ori poate ariciul in sine a vrut asta si atat, n-am cum sa stiu.
    Cert e ca asta a fost furt pe fata, orice faza a dat-o pentru ei cu o singura exceptie: un offside ce n-a fost, dar ala fu tusierul, nu ariciul. Ariciul a avut o tema clara, nu stiu daca de la sine, sau de la altul, nu exista dubiu.


    Noroc ca ei n-au avut faze in careul nostru, cum am avut noi 4 in careul lor, jucand in inferioritate numerica, c-ar fi dat imediat penalty pt ei. Din pacate pt arici, n-a avut sansa sa ne fure pana la capat si-am scapat cu 1p de-aici.


    Cred ca daca o mai facea si p-asta, ne retogradau, ori poate doar depunctau daca era ceva dreptate in lumea asta. Ca rapidistii mei ar fi sarit in teren si si-ar fi facut dreptate singuri. Jumuleau ariciul de tepi!


    Mare mi-ar fi mirarea daca s-ar fi abtinut. Adica sa bati un amarat de chinez c-ai boala pe el, nevinovat saracul, dar un gunoi imputit ce te fura pe fata sa-l ierti? Neah, eu de eram acolo intre ei saream primul, si ar fi iesit parjol. Moarte de om. Greu scapa ala cu viata de acolo.


    Hai sa fiu realist, n-am tupeu sa sar, dar as fi instigat clar. Si le-as fi zis, bai astia de bateti chinezi nevinovati, stati si va uitat la rahatul asta cum ne fura pe fata? Sunteti barbati sau ce dracu? Asta sigur as fi zis, 100%, fara pic de reticenta. Apoi ce s-ar fi intamplat, nu stiu.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 14:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asa se joaca la Timisoara Striga hotii, hotii, pun presiune, incita suporterii ca ei lupta impotriva bolsevismului, fascismului, martienilor, miticilor etc si ei fura cu doua maini. Un aut sa fi dat gresit arbitrul si ai fi cules un snop de par de pe langa bancile de rezerve

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Deci cu din astea se ocupa fratii nostrii? Trebuia sa-mi dau seama cand am vazut cu cine tine Cip: Inter, cea mai antifotbal echipa din istoria Italiei!

    Pe undeva ii inteleg, incearca si ei sa supravietuiasca cumva. Insa nu asta e sezonul pentru furturi ca deja din 4 echipe ce cad, 2 s-au desfiintat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca erati si voi crvena zvezda sa vezi ce sluj ar fi facut fracii banaceni, castigati cu 3-0 de pe tunel Sau macar fcsb sau slobozia, ecipe in fata carora s-au facut temenele de-a lungul timpului.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Pai in afara de-acel record cu 1-8 in fata spurcaciunii, sarbatorit in tribune de parca luau titlul, de alte recorduri n-am auzit de la ei!

    Pe noi sau pe voi daca ne batea spurcaciunea cu 8-1, si acasa, cred ca in ziua a 2-a desfiintam echipa, si infiintam alta! Ca nu mai era jucator cu chiloti pe el ce jucase in ziua precedenta, adica o desfiintam tehnic, nu economic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Novacelul ca si Leo, 1 solist, nici o treaba.

    Sau poate ei au luat in calcul furtul ca-n codru!

    In cazul asta...

    Chiar si cu furt ca-n codru, pe teren, a fost mai 2 decat 1.



    Joaca bine Argesu! Ar trebui sa bata. De 12 meciuri n-au mai pierdut, cred ca de cand i-am batut noi, chiar la ei acasa.

    Desi... s-ar face 13 meciuri fara infrangere si si-o iau in cap, parca un egal ar fi mai bun.
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 15:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Acum astept sa vina Leo sa ne zica c-am avut noroc. Noroc ca am jucat in inferioritate numerica tot meciul si-am avut ocazii mai mari ca ei!
    Si noroc ca ne-au refuzat 2 penalty-uri, ca altfel ne bateau ei pe contraatac dupa ce ratam penalty-urile, normal.
    Nu ma, ati fost prosti. Altii castiga in 10, voi nu. Cartonas rosu meritat, chiar daca a fost dat la inceput de meci.

  19. #61
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Ionica,zici ca esti o piranda cu fustele alea ridicate-n cap...
    granita la Orsova!

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Nu ma, ati fost prosti. Altii castiga in 10, voi nu. Cartonas rosu meritat, chiar daca a fost dat la inceput de meci.
    Nu a fost meritat. Si noi nu suntem destul de buni sa castigam in 10, dupa acel furt cu rosu. Sau eram poate, daca dupa acel furt cu rosu n-ar mai fi urmat 2 furturi grosolane, cand am avut 2 penalty-uri, ambele in prima repriza, unul mutat in afara cand a fost clar pe linie, altul netransmis nici la reluare dupa un dribling inapoi in careu cand ii fu luat piciorul rapidistului.

    Da, am fi batut daca nu ne-ar fi furat arbitru, am fi fost instare din 2 penalty-uri sa dam 1 gol cred, da, in 10 oameni.

    Quote Originally Posted by cip View Post
    Ionica,zici ca esti o piranda cu fustele alea ridicate-n cap...
    Iar voi, niste hlinzituri la jaf la drumul mare. Martori exaltati de propriul jeg.
    Felicitari, Banatul e fruncea, la furturi.

    Cati bani i-ati dat lu ala? Ati facut cheta?
    Last edited by Johnny D; 1st March 2020 at 19:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    UTA pare scapata in lider. In rest lupta continua intre 6 echipe.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •