Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 72

Thread: Etapa 1 - Play-Off

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Etapa 1 - Play-Off

    CFR Cluj - Astra /luni, 2 martie, ora 20.30
    U Craiova - Gaz Metan /duminica, 1 martie, ora 19.15
    FC Botosani - FCSB /sambata, 29 februarie, ora 20.30
    Last edited by Leo; 26th February 2020 at 18:09.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,500
    Reputatie
    0
    Pica bine Cluju, pana nu-si revine Budi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Strategie financiara de top aici. Echilibrul cost blat / beneficii participare EL e foarte fragil. Competitie extrem de dificila
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,500
    Reputatie
    0
    Ma tem ca s-au fentat, ca de la anu ciu-ciu EL, doar pt CFR mai avem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Singurele constante in play-off vor fi astea: 1. Nicusor Bancu se accidenteaza la incalzirea meciurilor cu fcsb, ori face cel mai proaste meciuri ale sezonului. 2. Eduard Pap, titularizat subit de Croitoru, ia gol din corner de la Mbappe Coy Man. 3.Pacalit de fcsb ca va fi urmasul lui Balegar intre buturi - in consecinta vezi noncombatul de la meciul retur fcsb - gaz metan-, bravul Plesca va face meciul vietii cu poporenii, care vor obtine maximum un punct in cele doua meciuri.

  6. #6
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Pana una alta avem bani pe jos in prima etapa, cand moldo-senii nu vor rezista presiunii si vor ceva toate punctele mizeriei...ca e primul meci din istoria lor in play-off, ca jucatorii nu sunt obisnuiti la asa nivel, ca anul acesta e an bisect, ca s-au anuntat posibile cazuri de coronavirus prin judet...gazdele vor avea toate motivele pentru a-si face datoria fata de stapanul suprem. Sincer, nu am mai bagat la pariuri de vreo 7-8 ani dar acum e prea pe fatza treaba

  7. #7
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Pana una alta avem bani pe jos in prima etapa, cand moldo-senii nu vor rezista presiunii si vor ceva toate punctele mizeriei...ca e primul meci din istoria lor in play-off, ca jucatorii nu sunt obisnuiti la asa nivel, ca anul acesta e an bisect, ca s-au anuntat posibile cazuri de coronavirus prin judet...gazdele vor avea toate motivele pentru a-si face datoria fata de stapanul suprem. Sincer, nu am mai bagat la pariuri de vreo 7-8 ani dar acum e prea pe fatza treaba
    Asa zici? Arunc si eu un 100 lei atunci.

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca apara Pap, dau si eu un dublaj. Nu prea mere sa le spui lu' Dugandzic, Ofosu si Keyta ce le susurai in ureche lu' Vali si Ionut Badea, pe vremea Vasluiului. Fara Miron si Pap o sa fie greu sa iasa blatul, dar admit ca un gg e posibil, Seroni si Chindris nu sunt chiar Nesta si Cannavaro. E o sansa unica pt Ieftine sa se reabiliteze, intr-un meci cu miza, impotriva fcsb. Daca o rateaza, sa il manance cancerul!

  9. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cretinii de mai sus care abereaza incontinuu despre ce blat va fi la meciul Botosani-Steaua, uita ca tot atat de mult kakat mancau si inaintea meciului cu Clinceni, si inaintea celui/celor cu Astra. Ce s-a intmplat la acele meciuri stie toata lumea. Mai uita acesti sinistrii ca in meciul tur de la Bucuresti moldovenii s-au impus cu 2-0. Cretinii care inca mai cred ca se pot face astfel de aranjamente gandesc asa pt. ca inca mai au bine intiparite in memorie celebrele blaturi ale lui Borcea din perioada in care 'controla si vantul', cum bine declara. Ma opresc aici si nu mai pomenesc de perioada tiganului de la 3 coceni, pt. ca pustanii cretinoizi care abereaza pe aici n-au prins acea epoca de trista amintire cand echipa securitatii comuniste, mimamo, cea mai spurcata echipa ever, avea dosarele tuturor celor care i se impotrivea si speria Europa cu sosonii pe care-i cucerea, stie toata lumea cum.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #10
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Oare s-a incheiat partida de la Oradea ?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  11. #11
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Oare s-a incheiat partida de la Oradea ?
    Ai ramas la fel de prost ca si acum 30 si de ani. Poate ca atunci se putea admite sa gandesti cum o faci, existau multi spalatori de creiere antistelisti, acum nu. De ce? Fii atent si baga la capatana. Arbitrul poate/putea sa prelungeasca o partida cu cate minute considera, bineinteles daca avea/are si argumente - trageri de timp, schimbari (mingi tinute in tribuna de suporteri; se juca cu o singura minge la meciul care faci referire). Romania a pierdut calificarea in Danemarca pt. ca arbitrul (german parca) a prelungit mai mult cu 1 minut decat anuntase initial, Steaua a fost egalata de Napoli la Bucuresti dupa 8 minute, cu un minut mai mult decat arbitrul aratase initial. Asa ca ... nu mai abera ca esti batran si te faci de ras!
    Last edited by Duba; 26th February 2020 at 11:42.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

    Si Steaua si Dinamo au facat aceleasi mizerii. Indicatie: schimba-ti semnatura.

  13. #13
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Calaaa, i love you, man! Ce faci, esti bine? Mai da si tu un semn, ne e dor de tine

    Auzi, ba, stie el ca se juca cu o singura minge, de aia a prelungit 12 minute si a bagat lumea in spital si in groapa

    Acum doua etape, arbitrul slugoi fecaliot Fesnic a dat rosu la Cristea, dupa ce a primit un telefon binevoitor pe teren, la 10 minute dupa ce Perovici se zvarcolea chiar sub ochii lui. Cu lacrimi in ochi, i-a explicat lui Cristea ca nu e mumos sa faci buba la colegi, acum ce sa facem, nu asa ne-am inteles cu Flocăneală, cu ioghinul imputit, dar, crede-ma, nu am ce sa fac, i-ai dat borsul pe nas... Mi-a adus aminte de arbitrul care a dat galben la Lacatus, dupa ce i-a rupt piciorul lui Ardeleanu. Initial aratase galben. Dupa 5 minute, cand a vazut cum ii atarna piciorul moldoveanului, si-a cerut scuze si a aratat cu parere de rau cartonasul rosu legendarului capitan al csa. Dar ca sa revenim la subiect, Fesnic a prelungit prima repriza cu 8 minute - aratase 6-, pana au egalat spurcatii. Despre asta e vorba. Daca vor sa te faca, te fac cu regulamentul in mana. Tot timpul se vor gasi cretini care ii vor scalda in justificari, in functie de interes.

  14. #14
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai normal,numai Steaua a furat,ca voi n-ati avut nevoie cu golgheterii aia ai vostri de marca...Dudu,Mateut,Camataru...
    Last edited by cip; 26th February 2020 at 15:29.
    granita la Orsova!

  15. #15
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cretinii de mai sus care abereaza incontinuu despre ce blat va fi la meciul Botosani-Steaua, uita ca tot atat de mult kakat mancau si inaintea meciului cu Clinceni, si inaintea celui/celor cu Astra. Ce s-a intmplat la acele meciuri stie toata lumea. Mai uita acesti sinistrii ca in meciul tur de la Bucuresti moldovenii s-au impus cu 2-0. Cretinii care inca mai cred ca se pot face astfel de aranjamente gandesc asa pt. ca inca mai au bine intiparite in memorie celebrele blaturi ale lui Borcea din perioada in care 'controla si vantul', cum bine declara. Ma opresc aici si nu mai pomenesc de perioada tiganului de la 3 coceni, pt. ca pustanii cretinoizi care abereaza pe aici n-au prins acea epoca de trista amintire cand echipa securitatii comuniste, mimamo, cea mai spurcata echipa ever, avea dosarele tuturor celor care i se impotrivea si speria Europa cu sosonii pe care-i cucerea, stie toata lumea cum.
    Ooo buna ziua Domnu' Duba salutam cu respect, asa mai necajiti cum suntem si noi. Cum de ati intrat abia acum pe forum, ce s-a intamplat prin 16 februarie sau dupa, probleme cu conexiunea in cartier?

    P.S.: vezi ca in tur ati jucat cu poporenii la pitesti de ati pierdut, nu la Bucuresti. E totusi echipa ta, macar meciurile alea sa ti le amintesti corect. In retur a vazut toata lumea ce s-a intamplat dar nu mai are rost sa povestim acum.

    P.S. 2: mooie fcsb, stieaua, csa sau alta denumire a mizeriei!
    Last edited by Clau7_D; 26th February 2020 at 17:30.

  16. #16
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    pai normal,numai Steaua a furat,ca voi n-ati avut nevoie cu golgheterii aia ai vostri de marca...Dudu,Mateut,Camataru...
    N-am spus asa ceva, doar puiul asta de hodorog pozeaza in virgin, cu citate din Porumboiu, partenerul de barbut al lui Fecali. Sa spuna cati jucatori s-au pierdut la carti, la zaruri, cum au pierdut porumboii cu 4-0 ca sa ia Fecali titlul. Asta ar arata cat de obiectiv e porumbelul vasluian.

    Io nu zic ca n-au facut, dar pui acolo niste fotbalisti la care generatii in sir ar trebui sa faca matanii. Te doare si acum dubla cu Inter Milano, golurile de pe Rasunda, de oe Wembley. Cu șoșonul aia le-au dat, in ciuda voastra, ma

    N-auzi ca nu au furat, se juca cu o singura minge si de aia a prelungit la Oradea pana in min 112 Pai asa toate meciurile ar fi trebuit sa se joace 115 minute, ca nu erau altii mai avuti ca oradenii. Ce sa zicem de Oltenia, de Moldova, trebuia sa se joace 200 de minute, nu? A bine, la Timi se putea bifa meciul in 10-15 minute datorita nivelului de trai, al bunastarii, sigur se juca cu 7-8 mingi

  17. #17
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    N-am spus asa ceva, doar puiul asta de hodorog pozeaza in virgin, cu citate din Porumboiu, partenerul de barbut al lui Fecali. Sa spuna cati jucatori s-au pierdut la carti, la zaruri, cum au pierdut porumboii cu 4-0 ca sa ia Fecali titlul. Asta ar arata cat de obiectiv e porumbelul vasluian.

    Io nu zic ca n-au facut, dar pui acolo niste fotbalisti la care generatii in sir ar trebui sa faca matanii. Te doare si acum dubla cu Inter Milano, golurile de pe Rasunda, de oe Wembley. Cu șoșonul aia le-au dat, in ciuda voastra, ma

    N-auzi ca nu au furat, se juca cu o singura minge si de aia a prelungit la Oradea pana in min 112 Pai asa toate meciurile ar fi trebuit sa se joace 115 minute, ca nu erau altii mai avuti ca oradenii. Ce sa zicem de Oltenia, de Moldova, trebuia sa se joace 200 de minute, nu? A bine, la Timi se putea bifa meciul in 10-15 minute datorita nivelului de trai, al bunastarii, sigur se juca cu 7-8 mingi
    la aia cu hotiile Stelei nu ma bag,tu esti expertul...
    eu sunt expert in hotiile lui Dinamo...
    granita la Orsova!

  18. #18
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fcsb revine, in sfarsit, acasa. Adica, la Botosani Palmaresul impotriva fcsb, pe teren propriu, este unul teribil pt echipa slug... domnului Ieftine: 0-0-8! Sa vedem ce ne mai pregatesc cele doua tulpini de cancer si coronavirus, probabil vor baga iar fotbalul in carantina

    Draga domnule Cip, in istoria steaua/fcsb, acest lucru, ori ceva asemanator, s-a mai petrecut doar inainte de 89, pe terenurile echipelor Flacara Moreni si Victoria! Ba, va dati seama, ati ramas setati pe placa Dinamo-Moreni-Victoria, dar nu vedeti - pardon, nu vreti sa vedeti-, ca ceea ce fac astia acum e identic cu metodele perioadei comuniste

    Bibliografie

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/bot...ti-591488.html

  19. #19
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Cum le stii tu pe toate, as merge pe Botosani maine, Vintila este ok ca om, profesional are limite si Croitoru parca este peste el...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,500
    Reputatie
    0
    Eu nu zic nici ca unu, nici ca altu. Merg pe un IGZ din ala urat. Cu demitere la final!

    Zicea Berbecalu ca-l mai lasa un meci, daca nu bate, se baga el la echipa, dar tare-mi e ca il scoate de tot pe asta inainte sa se bage el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Botosani: Hankic - Harut, Chindris, Seroni, Tiganasu - E. Papa, J. Rodriguez - Ashkovski, Carlone, Keyta - Dugandzic
    Rezerve: Pap, Patache, Holzmann, Cascini, Ed. Florescu, Ebenhofer, Cimpanu
    Antrenor: Marius Croitoru
    Absenti: Ofosu (suspendat), M. Roman I (accidentat)

    FCSB: Balgradean - Cretu, Miron, Nedelcu, Pantaru - Olaru, Ov. Popescu, Tanase - Man, Ad. Petre, Fl. Coman
    Rezerve: A. Vlad, L. Filip, Morutan, Momcilovic, I. Vina, Oaida, A. Popa
    Antrenor: Bogdan Vintila
    Absenti: Planici, I. Cristea (suspendati), Soiledis (accidentat)


    Arbitru: Ovidiu Hategan

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •