Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 111

Thread: Comentarii la tchibos vs sergiuseling

  1. #64
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Eu am ramas setat pe penultimul post al lui Tchibos, cel cu enumerarea viciilor si am unele nedumeriri. Deci Tchibos a vorbit de excese, dar nu a precizat ce inseamna asta cantitativ, de la ce cantitate incepe excesul.
    De exemplu, pt alcool depinde probabil de fiecarte in parte, eu as vrea insa sa stiu la gagici cum vine treaba, ce inseamana excesul
    Tchibos a a vorbit, chiar a subliniat ca e vorba de mai multe, dar nu a fost deloc clar, cate , mai multe odata sau separat, in fine...il rog sa revina asupra subiectului

  2. #65
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Pt sergiu, care nu prea a facut bani din pariuri si e cam sceptic cand vine vorba de acestea: http://www.onlinesport.ro/forum/show...29&postcount=6

    Iti recomand sa te uiti si la celelalte sisteme si sa alegi unu care e pe placu tau, astfel poate`ti schimbi parerea despre acest viciu

  3. #66
    sport legend gabi94's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,917
    Reputatie
    1
    Super tare Tchibos ...Sergiu e pe un teren minat ,n-are nici o sansa...

  4. #67
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    tchibos, jos palaria imi place cum "dueleaza"
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  5. #68
    sport legend gabi94's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,917
    Reputatie
    1
    Se pare ca Sergiu nu vrea sa-si prelungeasca agonia si a abandonat...aviz amatorilor care se exprima despre un ''fenomen'' pe care nu il cunosc indeajuns de bine...

  6. #69
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Draga tchibos,
    Palaria jos!

    Fiecare post bine organizat, la subiect si pana acum adversarul ramane fara o replica intemeiata. Argumentul cu experienta nu cred ca poate fi refutat de nicio culoare pentru ca pana la urma majoritatea cunostintelor concrete se bazeaza pe experienta.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  7. #70
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gabi94 View Post
    Se pare ca Sergiu nu vrea sa-si prelungeasca agonia si a abandonat...aviz amatorilor care se exprima despre un ''fenomen'' pe care nu il cunosc indeajuns de bine...

    Tu avertizezi pe cineva anume ?
    Nu uita ca tchibos a provocat deci il tratezi de ingrat ... adica el cunoaste "fenomenul" si ataca pe cei care nu-l cunosc ? Nu prea inteleg faza ...
    Eu zic sa asteptam un pic ... lupta dureaza zece zile ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #71
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    sau 50 de posturi care nu se mai aduna

  9. #72
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce sergiu da in spate si nu continua cu argumentele. Tchibos l-a acuzat ca nu are destule cunostinte si experienta in materie de pariuri sportive pentru a veni cu argumentele cu care a venit, si sergiu in loc sa dovedeasca, ca nu e asa, iese din camera subtil in timp ce adversarul inca vorbeste.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #73
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    "Se pierde si o groaza de timp automat reducandu-se timpul pentru celelalte activitati."

    Nici vorba , cel putin in cazul meu.

    In timpul saptamanii nu pariez nimik , pariez doar daca îi Champions League sau cupa Uefa.
    Cat timp oferta e saraca atunci pauza.
    In weekend gasesc ceva dimineata si gata , un parior care cunoaste acest fenomen trebuie doar sa arunce o privire peste oferta si deja cam stie ce meci trebuie sa parieze , normal ca mai il si analizeaza putin sa vada daca îi OK.

    Cat timp dureaza analiza , in 30 de minute , maxim o ora gasesc 2 meciuri pe care sa le pariez intr-o singura zi....sunt zile cand gasesc un meci in 5 minute , o simpla privire spre oferta si am gasit meciul.

    Eu nu pierd mult timp , altii poate , dar eu in nici un caz.

    Diablo are un stil mai deosebit , el stie ce pariaza saptamana viitoare sau peste 2 etape.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx View Post
    Nu inteleg de ce sergiu da in spate si nu continua cu argumentele. Tchibos l-a acuzat ca nu are destule cunostinte si experienta in materie de pariuri sportive pentru a veni cu argumentele cu care a venit, .
    pai scopul nu este asta ...
    Nu se bat doi pentru a dovedi cine cunoaste mai bine pariurile ...
    Cei doi se bat pentru a dovedi daca e bine sau nu sa faci parte din lumea asta ...

    Rectific lejer ... aici primul post


    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Aici ne vom duela pe tema: pariurile si influenta lor asupra omului. Eu voi fi pro pariuri si sergiu va fi contra. Ai spus ca de luni incepem sergiu. Ai dreptul la prima replica in duel. Declar deschisa Arena.. pentru cat timp.. numai cei mari stiu.
    Last edited by delaparis; 8th December 2006 at 00:32.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    pai scopul nu este asta ...
    Nu se bat doi pentru a dovedi cine cunoaste mai bine pariurile ...
    Cei doi se bat pentru a dovedi daca e bine sau nu sa faci parte din lumea asta ...
    Pai da, si tchibos a sugerat ca sergiu nu are cum sa spuna daca e bine sau nu sa faci parte din lumea pariurilor atata timp cat cunostintele lui in domeniu sunt minime.

    Daca ar fi avut el insusi sau o ruda sau un amic experiente extrem de proaste si ar fi pierdut sute de euro la pariuri si ar fi esuat la facultate din cauza pariurilor, atunci da, putea sa argumenteze ca nu e bine sa faci parte din lumea pariurilor.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  13. #76
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Da ... eu nu zic ca tchibos nu are dreptate si ca sergiu joaca bine ...

    Doar ca scopul luptei nu trebuie uitat cand incercam sa judecam ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #77
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    [QUOTE=SHADOW;961984
    Cat timp dureaza analiza , in 30 de minute , maxim o ora gasesc 2 meciuri pe care sa le pariez intr-o singura zi....sunt zile cand gasesc un meci in 5 minute , o simpla privire spre oferta si am gasit meciul.
    QUOTE]

    De la o vreme incep sa pierd mai mult timp cu refresh`ul decat cu analiza in sine, multe sisteme dandu`mi posibilitatea unei relaxari pe care n`o aveam la inceputuri.

    Ce e nociv in acest domeniu este stresul pe care trebuie sa il suporti zi de zi, cred eu.

  15. #78
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Am gasit un viciu al lui Sergiu:jocurile pe calculator
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  16. #79
    biancoceleste.. racer06_lazio's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bv
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    hai mah votam sau ce?adik stai.....
    hac......hac......eu cu cine votez???
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]ULTRAS ROMENI BIANCOCELESTI 06[/B][/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI-ULTRAS FINO ALA MORTE
    SS LAZIO ROMA THE ONLY TEAM FROM ROME[/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME (dovedit in arena)[/COLOR]

  17. #80
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Dupa un moment de tensiune ritmul a scazut din nou.
    Ceva intersesant este ca se fac reprosuri la arbitru

    bun ... atunci ar trebui sa consider sanctiuni pentru non-combat ...
    Incep sa scriu raport cu ce am observat pentru comisia de disciplina ... poate e blat ...
    Sa vedem ce va urma ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #81
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Si cine-s membrii comisiei? Sa stim si noi

  19. #82
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Eu , tu , tchibos si ceilalti ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #83
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Aha

  21. #84
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Dar cat tine un meci in Arena ?...o saptamana , doua , trei ?

    Mie imi place ce posteaza Tchibos pt ca sunt parior , deci cam inteleg tot ce spune spre deosebire de altii care citesc si tot nu inteleg nimik...........vreau sa mai tina duelul cel putin 3 saptamani , se poate ?

    E posibil sa vedem si prelungiri ?......aici nu ar fi cazul....dar e posibil si asa ceva ?
    Last edited by White Shadow; 10th December 2006 at 00:11.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •