View Poll Results: Gaz Metan - Dinamo

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    1 25.00%
  • X

    0 0%
  • 2

    3 75.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 57

Thread: Etapa 26: Gaz Metan - Dinamo 1-0

  1. #22
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu n-am inteles de ce dracu au asteptat asa mult, noi la ora aia aveam zeci de ani deja... Asa saraci cum am fost, bine, noi nu ne-am infiintat direct cu titlu-n poala sa nu zica ula!
    pai e simplu ca o schema,sovieticii astia de la S si D au impresia ca fotbalul a inceput odata cu pantiusa si cu pauker...
    perioada curata interbelica nici nu mai exista pt ei,aia trebuie stearsa cu buretele...Ripi,Chinezul,Rapid,CAO,Venus,UDR si cine-o mai fi fost...pe astia da-i dreq,numai ei conteaza
    granita la Orsova!

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, suntem noi de vina ca ati lasat echipele in paragina? Ce ati facut dupa 89, in capitalism? Ati falimentat toate brandurile, ati ramas si fara scuza cu Pauker si Stalin. Ma rog, unii dintre voi, cei seriosi In plus, vezi ca la Rapid am avut investigatie serioasa chiar aici pe ols. Useri de o probitate altfel execrabilă au cercetat in anale, demascand implicarea agentilor sovietici Copaci, Kahane, Ginzer Ce sa mai spunem despre gen secu Malureanu, care a moșit noul Rapid, fratili vostru antisistem Perioada cand se juca fotbal cu basca pe ceafă e una de adanci nostalgii, ne ridicăm klopp-ul in fata acelor corifei. E loc in istoria fotbalului romanesc pt toata lumea, incetati sa va mai autoflagelati

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Pai, suntem noi de vina ca ati lasat echipele in paragina? Ce ati facut dupa 89, in capitalism? Ati falimentat toate brandurile, ati ramas si fara scuza cu Pauker si Stalin. [...] Perioada cand se juca fotbal cu basca pe ceafă e una de adanci nostalgii, ne ridicăm klopp-ul in fata acelor corifei.
    Exact.
    Tot respectul pentru cei ce au fost si istorie, pentru primele cluburi infiintate.
    Insa nu se opreste nimeni intr-un moment anume in timp intr-o prosternare permanenta in fata celor de atunci.

    De ex. cele mai vechi 10 echipe din Anglia se scalda in mediocritate astazi.

    Nu vom uita niciodata trecutul, dar nu e nimeni nici premiant si nici vinovat pe vecie.
    Nemtii au trecut Europa prin foc, japonezii au comis atrocitati inimaginabile in sud-estul Asiei, insa acum sunt tari onorabile in relatii amicale cu inamicii de altadata.
    Lumea se schimba, istoria continua, nu putem trai in trecut pentru ca ratam prezentul si viitorul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    propun sanctionarea tovarasilor Uti si Burcea pentru offtopic repetat...tovarasa Leo care raspunde de sectiunea asta,daca n-ar fi subiectiva,ar trebui sa le dea cel putin un vot de blam...
    granita la Orsova!

  5. #26
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ia poftim, sanctioneaza-ma, sunt vinovat. Desi daca e pe-asa ar trebui inchis forumul pentru ca aproape toti ramasi pe aici sunt profesionisti in a face spam pe toate subiectele. Oricum mi-am invatat lectia, data viitoare o sa-njur si eu pentru ca asa scap fara sanctiuni.

    ontopic: Dinamo ar trebui sa traga tare sa castige meciul cu Medias daca vrea sa spere la un campionat viitor mai bun.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #27
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    i-auzi Leo...
    sa fie sanctionat,de-aicea din Banat...
    granita la Orsova!

  7. #28
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    I-auzi Leo, i-auzi ia ce zice Cipu colea:

    vreau dreptate din Banatu',
    sa fie penalizatu'
    cel ce a comis pacatu'
    cu care m-am consacratu'.

    Insa mie ban nu-mi da
    ca sa raman fruncea
    ca asa e datina
    pe la noi pe la Bega.

    Noi mancam da' nu platim
    F.tem da' nu ne-nmultim
    Murdarim dar nu se vede
    Ne ca.cam doar iarba verde.

    ontopic: Dinamo trebuie sa bata si sa scoata gazu' din medieseni. Pe toate partile.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    In plus, vezi ca la Rapid am avut investigatie serioasa chiar aici pe ols. Useri de o probitate altfel execrabilă au cercetat in anale, demascand implicarea agentilor sovietici Copaci, Kahane, Ginzer
    Nu conteaza cum te-ai nascut, nici nu-ti alegi, ci cum traiesti! Oricine ne-o fi creat, nu ne-a creat sa furam titluri altora cu japca, ca dovada n-am avut nici unu aproape juma de secol de la aparitie. Spre deosebire de restul...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cip Cirip cel arogant
    Face un anunt gigant
    Cum ca Mopsu e in cusca
    Si sta paznic cu o pusca
    Sa nu vina Capitanu
    Sa ii fure lui spartanu.


  10. #31
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nah,ca s-o apucat si fruncista dinamovista de facut versuri,inspirata fiind de marii poeti rusi,acum chiar ca ne-am dat foc la valiza...
    Leonida Lari am avut,acum avem Leonida Leodacinova...
    granita la Orsova!

  11. #32
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0


    Bati campii cu gratie
    Poti sa mergi si la casatie
    Chiar si la politie
    Dar totusi mai bine la echitatie.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ciripel cel gingashel,
    Simpatic cum e defel
    Si-a primit-o de la fata
    Intr-o rima-ntortocheata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    bun,deci avem pana acum Burceatkin,Utilov,Claustoi si Leodacinova...Fedasiuc am inteles ca-i un pic ocupat zilele astea...
    cenaclul ddb...
    granita la Orsova!

  14. #35
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    bun,deci avem pana acum Burceatkin,Utilov,Claustoi si Leodacinova...Fedasiuc am inteles ca-i un pic ocupat zilele astea...
    cenaclul ddb...
    Mai nea Cip Cipanov, da' stiu ca esti mare fan al literaturii ruse. Nu e rau, e de talie universala, dar e pacat ca scoala banateana nu va invata si altele.
    Ati ramas blocati in timp ca Jackie la fotbal, sunteti ca la inceput de Morometii, timpul are rabdare cu locuitorii zonei, prezentul nu preseaza prea tare.

    hai ca bate Dinamo pe medieseni si va fi bine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cum sa fie bine? Pai vrei hagirei in play off? Desi daca ma gandesc mai bine, Gazu mereu sta capra cu FC FCSB, hagirelul ba!

    Este Capitane?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu ma intereseaza plaioful fara ai mei.

    Si ai dreptate, ori Medias ori Viitorul tot un draq. Au relatii frumoase si tot 6 puncte ia de la ei FCSBul.

    Iar pentru increderea echipei e bine ca Dinamo sa lupte sa lege doua victorii cu echipe mai rasarite.

  17. #38
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    cred ca au prina tupeu cainii... 2 solist aici
    Libera La LAZIO !

  18. #39
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    i-auziti toa'se capitan,cica domnul Iedi tot un fel de sluga a lui migi ar fi in play-off...
    deci cum facem pana la urma la meciul asta,tinem si noi cu ai nostri au ba?
    granita la Orsova!

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Astea-s intrebari dificile, mai dificile ca alea existentiale!
    Sacrificam binele momentan pentru cel general?
    Oare asa o fi? Oare exista un bine general sau suntem toti niste mormoloci ce inoata in mocirla timpurilor neschimbate?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    GAZ METAN: Plesca - Butean, M. Constantin, Larie, Velisar - Droppa, Diakota - Cardoso, Hora, Ciocan - Bus
    REZERVE: Batista, Moura, Popa, Draghici, Fernandes, Rosu, Chamed
    ANTRENOR: Edward Iordanescu

    DINAMO: Piscitelli - Kilyen, Puljic, M. Popescu, Sin - Mrzljak, Filip - Sorescu, Fabbrini, Mustafa - D. Popa
    REZERVE: Straton, Skovajsa, Kostrna, Rauta, Moldoveanu, Lazar
    ANTRENOR: Dusan Uhrin


    Arbitru: Istvan Kovacs (Satu Mare)

  21. #42
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce pana mea de prim 11 e asta?
    Iar petarda de Filip, iar Popescu?
    Unde e Grigore, suspendat?
    Cine e Mustafa asta?

    Astia dau meciul, i-a convins Capitanu'
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •