View Poll Results: Dinamo - FCSB

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1

    3 50.00%
  • X

    1 16.67%
  • 2

    2 33.33%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 90

Thread: Etapa 25: Dinamo - FCSB 2-1

  1. #64
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E mai usor sa joci cu echipe care se cred Barcelona, pun 5 atacanti pe teren si fac pregatirea meciului la Schitu Darvari, pe repede inainte, sa nu se usuce saliva pe icoane. Dpdv tactic, fcsb e o mizerie de asta spun mereu ca doar cine nu vrea nu le pune probleme.

    A fost cel mai simplu meci cu poporenii din ultima vreme care, din frustrare sau altceva, la majoritatea meciurilor cu noi scot neanderthalienii din pestera si fac cele mai scarboase, mizerabiliste faulturi. Daca nu era Kovacs, in tur, aveau 3 meciuri la rand cu cartonas rosu, ceea ce spune multe despre caracterul si educatia acestor flacai.

    Nu mai creste iarba pe unde a arat Fabbrini, apoi a stropit cu apa din ciurul fermecat Daca avea si pasa se termina, lejer, 6-1. Desigur, daca avea si pasa nu mai era la Dinamo Pt mine, el si cu Pulici au fost oamenii meciului.

    N-o sa mai vedeti picior de ficisibizd pe aici. Asa fac ei, gainusele. Cotcodacesc tot anul ca ne fac, ca ne dreg, ca domnu' Fecali in sus, ca domnu' Fecali in jos, ca briliantul Mbappe, ca Penis de Bruyne, rad de cateaua rupta de foame, urineaza pe carpa cu maidanezi, apoi vine meciul direct si le indesam vaginul pana la amigdale

    PS. Tre sa fii tampit sa te bucuri ca asemenea meciuri nu vor avea loc si in play-off Pai, asa creste fotbalul, ma, nu cu partide de curling, cu tranzactii, cu notari, cu slugi care te fac sa te simti rege pt o zi
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  2. #65
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Lasati, ma, nu fiti tristi! Acusica vin meciurile cu Slujitorul, cu Ieftinie, cu godacii lui Nicolae, iar creste cota lu' Mbappe la 40 de milioane

  3. #66
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Vicecampionii, au consacrat locul 2 si astfel presa le-a inventat acest titlu onorific.

    Nu e de invidiat, e nasol totusi sa iti asiguri o bataie in sase dintre care patru iti sunt devotati si totusi la final iti ia fatza singura echipa neaservita.
    Bagi bani in arbitri, in presa, in alte echipe, cumperi ca sa distrugi toti jucatorii promitatori din campionat si cu toate astea iesi pe locul doi.
    Nu mai spun ca ai telefon rosu (aurit) cu Dumnezeu, bagi bani in biserici si popi, ii duci numele in desert cu orice ocazie iar el se incapataneaza sa nu te ajute sa castigi si tu campionatul si sa mai vinzi pe cat nu face vreo mioritza vopsita.
    Daca mai dureaza nedreptatea asta multa vreme atunci cred ca ciobanul va trece la islamism sau budhism, in speranta ca dumnezeii lor sunt mai sensibili la ochiul dracului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #67
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Despre echipa voastra, de *****, nimic de zis? Ce va mai place sa va bagati nasu in curul altora
    Ia uite de ce au insomnii dogii, ca termina fecesebeul pe 2 inca o data. Mai bine ati slabi ratia la pacanele si v-ati scoate pleasca din faliment O victorie care o ajuta pe Dinamo doar simbolic. Sa creada cu darzenie ca desi sunt buni, nimeni nu-i vrea acolo sus

  5. #68
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Tu sa ne spui repede ce vesta ai purtat la meciul acela

  6. #69
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Du-te si troleaza purceaua decedata in cotetz
    Altu care n-are ce zice despre marea performanta a lu cutzu schiop.

  7. #70
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ba asa de tzupalati is baietiii astia, nu mai poate face omul o gluma
    Nu vreau sa bat nici un apropo dar nu am vazut picior de Cipan pana acum pe forum

  8. #71
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Despre echipa voastra, de *****, nimic de zis? Ce va mai place sa va bagati nasu in curul altora
    Ia uite de ce au insomnii dogii, ca termina fecesebeul pe 2 inca o data. Mai bine ati slabi ratia la pacanele si v-ati scoate pleasca din faliment O victorie care o ajuta pe Dinamo doar simbolic. Sa creada cu darzenie ca desi sunt buni, nimeni nu-i vrea acolo sus
    mah da' tu de ce ne impingi cu nasu? iti lipseste aerul tare al ligii 1? Noi macar ne bucuram de simbolistica momentului, ai tai nici macar nu au fost in discutie. Vezi ca Giachi inca mai plange ca l-a furat Lucescu la revolutia de la 1848. D
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #72
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Din cele afirmate de Dardar, rezulta ca invingatoarea este o echipa de *****. Bine ca a fost decent si n-a deschis discutia despre invinsa, am fi avut o discutie si mai urat mirositoare

    PS. Nu cadeti in capcana, Dardar e rossonero doar in acte. N-ar fi facut multi purici la emisiunea lui Dan Negru in care se ghicesc personajele de sub masti

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Nu vreau sa bat nici un apropo dar nu am vazut picior de Cipan pana acum pe forum
    Cipanu' e fiert, toate rimele lui se termina cu Lucescu, tunel, retrogradare, tiganii, hotii, miticii. Cu Fecali nu are repertoriu. De gura lumii, le mai zice el asa de origini, de Uniunea Sovietelor, dar stie prea bine ca fcsb e leat 2003, are legatura cu poporul rus cat are Arges Vintila cu antrenamentele tactice din vestiar. Si, in general, cu fotbalul
    Last edited by Capitanu.Burcea; 17th February 2020 at 18:24.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #73
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dardare, eu te mai inteleg, frace! Nu mai poti sa te bucuri de fotbal daca nu esti in play-off, daca nu ai pe teren jucatori de zeci de milioane, daca nu iei titluri? Tu ar trebui sa intelegi mai bine, doar esti milanist Poate nu toti putem sa facem ca tine, citez din memorie: gata, ba, nu ma mai uit pana nu ne facem echipa

  11. #74
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Cum ar fi sa ma iau de Inter ca au câștigat în derby dar sunt vai **** lor si sunt eliminați de fiecare dată în faza grupelor de UCL. Însă mai usor cu euforia asta asupra fcsb-ului cand tu o ai belita in cotez...

  12. #75
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ce citeste Becali dupa meciul de aseara?
    - Evanghelia dupa Lazar 2:1



  13. #76
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Cum ar fi sa ma iau de Inter ca au câČ™tigat în derby dar sunt vai **** lor si sunt eliminaČ›i de fiecare dată în faza grupelor de UCL. Însă mai usor cu euforia asta asupra fcsb-ului cand tu o ai belita in cotez...
    OK, nu prea sta comparatia pentru ca Inter v-a batut in derby cat timp Dinamo a castigat.
    Banuiesc ca te-ai fi bucurat daca le-o dadeati la radacina.
    Insa am inteles mesajul, viata e de rahat si nu are rost sa te bucuri niciodata.
    De-acum incolo vom renunta la starea euforica si vom avea constant o viziune schopenhaueriana atat pentru noi cat si pentru vicecampioni. Vreme vine, vreme trece, eu raman la toate rece...
    Gata bah cu euforia, mucles, aduceti lumanarile si sa ne rugam in tacere sa-i facem o bucurie lu' nea Gigi ca e saracu' suparat dupa meciul de ieri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #77
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se poate inchide acest topic, rugaciunea trebuie sa lucreze

  15. #78
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Cum ar fi sa ma iau de Inter ca au câștigat în derby dar sunt vai **** lor si sunt eliminați de fiecare dată în faza grupelor de UCL. Însă mai usor cu euforia asta asupra fcsb-ului cand tu o ai belita in cotez...
    o dadusi in bailando ... vai de mama voastra .... v-au dat jet cateii .... si eu care luasem vd2 .....


    in viata mea nu mai pariez pe aurolaci!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #79
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si ca sa fac consecutive ... dardare tata .. si anul asta stai zitto asta ca sa fiu elegant sa nu sa ia cip-anul de tine ... ca nu-ti mai revii pan la toamna :d
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #80
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Nu vreau sa bat nici un apropo dar nu am vazut picior de Cipan pana acum pe forum
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cipanu' e fiert, toate rimele lui se termina cu Lucescu, tunel, retrogradare, tiganii, hotii, miticii. Cu Fecali nu are repertoriu. De gura lumii, le mai zice el asa de origini, de Uniunea Sovietelor, dar stie prea bine ca fcsb e leat 2003, are legatura cu poporul rus cat are Arges Vintila cu antrenamentele tactice din vestiar. Si, in general, cu fotbalul
    am fost plecat la vecinii unguri,la spa,week asta,fara tel,fara lap,fara stiri despre deby della sovietina...
    asa ca...mai rasfirati,tovarasi...bai dar zici ca vorbesc cu peretii,m-am saturat sa tot repet...
    Last edited by cip; 18th February 2020 at 10:05.
    granita la Orsova!

  18. #81
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Tipic suporterului fecesebist, care dupa inca un derby in care se simte umilit o da in diverse

  19. #82
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter View Post
    si ca sa fac consecutive ... dardare tata .. si anul asta stai zitto asta ca sa fiu elegant sa nu sa ia cip-anul de tine ... ca nu-ti mai revii pan la toamna :d
    adevarul e ca are un tupeu verisorul Dardar...
    dupa atatea esecuri directe,sa mai si comentezi de Inter ...
    pana la urma e ca mopsul meu,e atat de antipatic incat n-are cum sa nu-ti devina simpatic la un moment dat...
    Last edited by cip; 18th February 2020 at 10:39.
    granita la Orsova!

  20. #83
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Tipic suporterului fecesebist, care dupa inca un derby in care se simte umilit o da in diverse
    pana acum am vorbit frumos cu tine,taranus si ciobanas am spus,cu diminutive...daca mai continui in ritmul asta vezi ca schimbam placa si-ti fac "schiop"...
    granita la Orsova!

  21. #84
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hopa, cred ca am lovit unde doare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •