Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 35 of 35

Thread: EL 19/20 saisprezecimi de finala

  1. #22
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Leno si Bumerang, prostii meciului. Calificare meritata, in tur Arsenal nu a miscat 80 de minute, s-a aparat ca Fepa 74 Birlad impotriva Barcelonei.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu cred ca antrenoru e de vina, avem nevoie de vreo 7-8 jucatori noi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu cred ca antrenoru e de vina, avem nevoie de vreo 7-8 jucatori noi.
    oricum ce s-a intamplat in seara asta a fost ultra clasic Arsenal...mai Arsenal decat atat nu se poate
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #25
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ionica radea ca milan pierdea calificarea cu olympiakos.
    e acuma rad eu de arsenal.
    lol
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  5. #26
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Va dati seama de calitatea jocului daca va zic ca Xhaka a avut cele mai multe suturi la poarta in meciul asta.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    ionica radea ca milan pierdea calificarea cu olympiakos.
    e acuma rad eu de arsenal.
    lol
    Am ajuns la nivelul vostru chiar daca jucam intr-un campionat cu 2 clase peste! Poti fi fericit!


    Ciuma ala de Aubumerang sa plece dracu o data la Barcelona, da el goluri misto dar cand te arde la buza, cu poarta goala gunoiu da pe langa de i se strange parul ala infect pe maciuca direct in coc! Penal jucator, vreau sa scapam de el la vara. Giroud de era acolo era de 2 ori gol si ne-am pisat pe el. Astia-s jucatorii adevarati, care-ti dau gol cand te arde la buza, nu cand orice inca se mai poate intampla.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ei, nu, sa fim seriosi, Milan ar retrograda din Premier League fara probleme. Milan e la nivel Norwich. Pot sa cantaresc obiectiv, simpatizez cu ambele

  8. #29
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Omul meciului la Sevilla-Cluj a fost cica portarul Sevillei. Iar la Arsenal-Olympiakos a fost Pepe, ca a reusit 12 driblinguri, record pentru faza asta a competitiei.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #30
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am ajuns la nivelul vostru chiar daca jucam intr-un campionat cu 2 clase peste! Poti fi fericit!


    Ciuma ala de Aubumerang sa plece dracu o data la Barcelona, da el goluri misto dar cand te arde la buza, cu poarta goala gunoiu da pe langa de i se strange parul ala infect pe maciuca direct in coc! Penal jucator, vreau sa scapam de el la vara. Giroud de era acolo era de 2 ori gol si ne-am pisat pe el. Astia-s jucatorii adevarati, care-ti dau gol cand te arde la buza, nu cand orice inca se mai poate intampla.
    Cum naiba esti asa prost? Ca sa intelegi si tu, Aubameyang are 70 de meciuri jucate pentru Arsenal in PL, si 50 de goluri date(sa nu mai zic ca il jucam extrema stanga pentru Lacazette - un atacant de care poti spune ca e slab). Giroud a dat 79 de goluri in total in PL toata viata lui. Nu exista grad de comparatie intre ei, nu inteleg obsesia asta a ta pentru Giroud. Un jucator decent, dar nimic mai mult. Crezi ca e posibil sa fie o obsesie homo erotica?
    Again, ca nu iti place de el e una sau ca iti place Giroud mai mult, dar sa il faci gunoi, penal, ceva nu ii ok cu tine(dar stim toti ca ceva nu e in regula cu tine). Fara Aubameyang noi eram la retrogradare anu asta. Ieri a ratat, nu stiu cum, dar asta este.

    Back to the game. Arteta a pierdut meciul, impreuna cu David Luiz si restul din aparare. Problema nu e ca au iesit, ca oricum nu aveau sanse sa castige, Inter, United, Getafe, Sevilla - toate sunt mult mai bune ca noi. Problema e acum ca avem un meci pe saptamana, sa nu ajunge dracului sa prindem un loc de Europa League in campionat. Oribila competitie.

  10. #31
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Back to the game. Arteta a pierdut meciul, impreuna cu David Luiz si restul din aparare. Problema nu e ca au iesit, ca oricum nu aveau sanse sa castige, Inter, United, Getafe, Sevilla - toate sunt mult mai bune ca noi. Problema e acum ca avem un meci pe saptamana, sa nu ajunge dracului sa prindem un loc de Europa League in campionat. Oribila competitie.
    De curiozitate, ce e de facut in cazul asta...Locul 4 nu il va prinde Arsenal...o stiu toti asta...
    Ce strategie aleg. Incearca si clar termina...nu stiu...intre 5-7 deci EL again, sau nu mai incearca nimic si isi asuma locul 10...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Cum naiba esti asa prost? Ca sa intelegi si tu, Aubameyang are 70 de meciuri jucate pentru Arsenal in PL, si 50 de goluri date(sa nu mai zic ca il jucam extrema stanga pentru Lacazette - un atacant de care poti spune ca e slab). Giroud a dat 79 de goluri in total in PL toata viata lui.
    Prost esti tu, raspunsul e: pt ca Giroud nu rateaza cu poarta goala o calificare! Nu e nimic mai erotic decat un jucator ce cand ai nevoie sa castigi un trofeu, iti da pe langa poarta de unde orice retardat dadea macar pe mijlocul portii, si e bun doar sa te tina la mijlocul clasamentului, atat.

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Inter, United, Getafe, Sevilla - toate sunt mult mai bune ca noi.
    Pe United i-am batut, prostule! Sa zici ca aia pe care i-am batut sunt mult mai buni e cretinitate mare! Unde mai adaugi ca CFR fara VAR i-ar fi eliminat pe Sevilla, acuma o sa-mi spui imediat ca si CFR e mult peste noi! Iar pe Getafe i-a batut Sevilla 3-0 in timp ce pe CFR din 2 meciuri n-a putut sa castige nici unu, cu tot cu VAR! Am probleme intr-adevar, cu prostia care spune ca am probleme si nu stie ca e proasta defapt. Dar e prostie, asa ca intr-un fel se comporta cum te astepti.

    Singura ta problema e ca esti prost de dudui, altfel n-ai face prost pe altu sau i-ai spune ca are probleme fara sa ai habar despre cine vorbesti. Astfel de comportament e perfect pliabil exclusiv pe prost.

    Si mai e o chestie pe care prostia te opreste s-o observi: Giroud niciodata n-a zis ca vrea sa plece de la Arsenal la Barcelona ca negroteiul asta sau la Milan ca negroteiul alalalt de Adebajor, noi l-am dat afara, dar nu ne-a tradat nici un moment ca astia 2, ci noi l-am tradat. Baga bine la capul ala prost, ca e important respectul fata de club! Respectul trebuie sa fie mutual, cum il oferi clubului, asa ti-l ofera si suporterii, daca nu sunt prosti, evident.
    Last edited by Johnny D; 28th February 2020 at 21:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    M-a facut curios Johnny cu elogiile astea la Giroud ca da goluri importante. Si m-am uitat un pic. In ultimul sezon la Arsenal, a dat golul calificarii in min. 89 in primul tur al cupei cu Preston North End. In Liga, a dat unul din golurile cu care au egalat pe PSG acasa, rezultat important, care i-a lasat pe primul loc in grupa si i-a facut favoriti in optimi.
    Cu un an mai devreme, a dat intr-adevar golurile calificarii din grupele CL - trei bucati cu Olympiakos in deplasare in ultimul meci, la egal s-ar fi calificat grecii. Acum vad ca pana si atunci i-au batut grecii acasa
    Auba v-a dat anul trecut golurile calificarii cu Rennes (doua bucati) si cu Valencia (patru). Iar ieri a dat un gol care pentru 90% din echipe ar fi fost tot decisiv, numai ca apararea lui Arsenal...
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Inter, United, Getafe, Sevilla - toate sunt mult mai bune ca noi.
    In momentul de fata sunt 16 echipe din cupa asta mai bune ca voi. Inclusiv aia pe care ii bateati cu 3-0 in deplasare in septembrie, ca s-au calificat azi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #34
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    A avut bulan Man Utd cu Linz.
    Also ar fi funny ca dupa rusinea lui Arsenal, Wolves sa le dea cu terenul in cap lui Olympiakos...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Auba v-a dat anul trecut golurile calificarii cu Rennes (doua bucati) si cu Valencia (patru). Iar ieri a dat un gol care pentru 90% din echipe ar fi fost tot decisiv, numai ca apararea lui Arsenal...
    1. Cu Rennes le-a dat devreme, deci daca juca altcineva putea sa le dea in locul lui. Conteaza golurile care le dai pe final daca nu esti calificat, ce-a facut Giroud.
    2. Cu Valencia nu aveam neaparata nevoie de atatea goluri, eram cam calificati destul si fara ale lui, de dadea Giroud 2 bucati, erau suficiente. Repet ce-am zis, nu conteaza cate goluri dai, ci ce faci cand ai nevoie de gol! Dai pe langa poarta cu poarta goala.
    3. Giroud ne-a facut praf in finala EL deblocand scorul si blocandu-ne creierele = furandu-ne trofeul. Nu conteaza cate dai, ci cand le dai = owned. Ce-a facut ala negru in finala aia? Zero barat.

    Si 4. bonus - cu Giroud in echipa am luat 3 sau 4 trofee, de nu 5, ca nu mai tin minte exact cand a venit. Negru asta merge la Barcelona fara trofeu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •