View Poll Results: Care echipa va place ?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Alexia & Aris Eram

    0 0%
  • Giulia & Vlad Huidu

    0 0%
  • Iulia Albu & Mike

    1 50.00%
  • George Tanase & Ionut Rusu

    0 0%
  • Romica & Catalin Tociu

    0 0%
  • Iuliana Pepene & Sonia Simeonov

    0 0%
  • Ada Gales & Tony Mott

    1 50.00%
  • Laura Giurcanu & Sanzaiana Negru

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 56

Thread: America Express -Drumul Soarelui

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0

    America Express -Drumul Soarelui

    A inceput America Express-Drumul Soarelui!

    Va uitati ?

    Participa urmatoarele echipe:

    Alexia & Aris Eram
    Laura Giurcanu & Sînzâianu Negru
    Ada Gales & Tony Mott (Antoaneta Galeș)
    Sofia Simionov & Iuliana Pepene
    Giulia & Vlad Huidu
    Iulia Albu & Mike
    Cleopatra Stratan & Edward Sanda
    George Tanase & Ionut Rusu
    Romica Tociu & Catalin Tociu


    George si Ionut sunt simpatici tare

    Traseul este prin Columbia-Ecuador-Argentina
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sigur ca ne uităm la orice misiune de căcat, regizată, cu toti mediocrii, tiganii si beizadelele amploaiaților. Cum altfel am putea sa omoram 4-5 ore, zilnic, doar nu dând cu aspiratorul sau, Doamne-feri, facand putin sport, iesind la un teatru sau citind o carte 🤣

    Am remarcat totusi o calitate superioara a copiilor Escăi, spre deosebire de cei ai lui Pavel Stratan. Devunde se vede ca refrenul Eu beu nu erau foar vorbe_n vânt, el chiar consuma. Si asta e rezultatul. Si e trizt.

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Edward Sanda ala e pampalau tare...Cleo macar mai incearca cate ceva, trage de ea
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Au fost impuscaturi in editia difuzata aseara. S-au speriat tare Cleopatra si Edward
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #5
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut cand l-a impuns in koae tăurașul pe Edward.

    Ma, ce p.ula mea au barbatii din Romania? De cand a devenit asa po****r acest nume de gay, Edward? Bine, cred ca la Usr isi freaca mainile, ar fi mai multi votanti pentru Catalina Drizdă.

  6. #6
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0


    Si eu ma uit cand am timp la AE, sunt si parti bune in showul asta. Misto natura, locurile mai putin cunoscute, calatoria pentru care ii invidiez pe participanti (mai putin milogeala pentru cazare si la ia-ma nene) si chiar unele probe si unii participanti.

    Edward e profund antipatic, n-am vazut om mai plictisit de viata si mai pierdut in spatiu. Dar ma distreaza cu situatiile involuntare precum aia cu taurul, cu impotenta totala si cu fizicul de zici ca acum se dezmembreaza, si prin faptul ca e looserul perfect. Si, cireasa de pe tort, pe langa Edward il cheama si Sanda. E perfect.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Cledutii au fost eliminati din concurs.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    In urma participarii in America Expres Cleopatra Stratan si Edward Sanda au lansat piesa - Cu pistolul la tampla.

    https://www.youtube.com/watch?v=A-RPlcIdYB4
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Interesante peisajele ecuadoriene
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu am mai apucat sa vad nimic. Au fost multe meciuri, a fost si mult de scris pe forum.

    Ce se mai intampla? Nu vi se pare ca emisiunea e regizata, directionata spre un final stabilit de mama cancanului, a târfetului de telenovela, venerabila mona segall?

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nu-l urmaresc cu indarjirea cu care inspetorul Javert il urmarea pe Jean Valjean insa ce vad e ok si pe alocuri amuzant. Orice e posibil iar noi romanii se stie ca suntem adoratorii aranjamentelor si a teoriei conspiratiei deopotriva. Eu cred ca e mai greu de aranjat asa ceva si nu vad de ce a batrana ar face asa ceva in concursul asta. Adica de ce ar castiga Tociu, fratii Eram, antenistele sau corvetele Don Quijote si Sancho Panza?

    Apropo, nasul fin al baietilor de la GSp au descoperit deja latura sportiva a AE si zilele trecute au publicat un articol in care ne informau pe indelete ca sotia lui Huidu2 s-a iubit in 1900 toamna cu baiatul regretatului fotbalist Manea de la Rapid. Un breaking news sportiv de inalta tinuta, ce poate fi mai sublim sa rascolesti haznaua si sa listezi public fostele iubiri ale unei femei maritate cu sot, copil si acte-n regula? Niste mizerii ordinare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Au mânărit Master chef cand a castigat cetateana de etnie care gatea jandră si tocana, ma scuzati, tiganeasca 🤣 Au mânărit si Expressul cand au castigat Cuza si partenerul sau atat de insignifiant, ca i-am uitat numele. Cred ca erau vedetele postului lor, era normal sa le dea o mână de ajutor. Eu asa cred. Nu mai retin acum amanuntele, dar ma scarbisera editiile respective si de atunci am zis mai răruțu....

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca e asa atunci acum ar trebui sa castige stiristele de la antena. Vom vedea.
    Apropo, m-am documentat si am vazut ca nu Cuza a castigat ci sotii Petre. Am vazut ceva din Asia express atunci si mi-aduc aminte ca alde Petre chiar au tras, cu oftica, mi se parea ca au castigat pe bune. Dar orice e posibil. Si pana la urma nu prea ma intereseaza manarii,e de salon, showul e ok vazut de pe canapea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. 15th November 2023, 11:21

  15. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Au mânărit Master chef cand a castigat cetateana de etnie care gatea jandră si tocana, ma scuzati, tiganeasca �� Au mânărit si Expressul cand au castigat Cuza si partenerul sau atat de insignifiant, ca i-am uitat numele. Cred ca erau vedetele postului lor, era normal sa le dea o mână de ajutor. Eu asa cred. Nu mai retin acum amanuntele, dar ma scarbisera editiile respective si de atunci am zis mai răruțu....
    Cuza si Emi nu au castigat aceea editie. Au ajuns pana in finala unde au pierdut in fata echipei Elvira Duda & Mihai Petre
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, domne, dar tot a a fost furaciune pt cineva Pt libidinosul si satrapul de Mihai Petre, care i-ar fi aplicat pedepse biblice prostanacei lui sotii, daca nu castigau 😋. Stiu ca discutam atunci cu niste prieteni care se uitau oricum mai mult decat mine si concluzia era ca au terfelit si emisiunea asta. Petre cred ca era atunci in juriu la o emisiune cu dansuri din buric, la a1. Un narcisist arogant si agresiv, un fel de nazistul cu supa, din Seinfeld.

    Pe fond, asta era problema 🤣 Nu ma asteptam sa nu ma sustii, Lordule. Spune tu cu mana pe inima ca nu a fost mânărie la editia aia 🤣

  17. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    George Tanase & Ionut Rusu au parasit competitia.

    S-au salvat in ultimul moment de la eliminare Laura Giurcanu & Sanzaiana Negru
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #17
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Ada si Tony cele care tac si fac !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Echipa formata din Iuliana & Sonia a parasit concursul dupa ce s-a clasat pe ultimul loc in cursa pentru ultima sansa si soarele a fost rosu !

    In concurs au mai ramas 6 echipe:

    Giulia & Vlad Huidu
    Alexia & Aris Eram
    Laura Giurcanu & Sanzaiana Negru
    Iulia Albu & Myke
    Ada Gales & Tony Mott
    Romică & Cătălin Țociu
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #19
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sclifositele au cazut la proba degustarii porcului de Guineea. La bucile de varan sunt campioane astea de la Latrina

    Ii admir pe copiii Escai si Eram. Mai au umpic de lucrat pe partea de umor, ca orice tocilari iesiti din bula, dar, copiii astia, la 20 de ani, vorbesc 4-5 limbi straine, sunt doxati, te poti mandri cu ei la orice festival, olimpiada si, iata, si o emisiune mai lejera pe tv.

    Uitati-va la baiatul lui Tociu, de exemplu! Ce exemplar incolor, urat, mediocru, invizibil!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #20
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Iete ca au iesit antenistele, un blat potential in minus. Chiar sunt nesuferite, mai ales hoashca aia mai batrana. Altfel e destul de greu sa bagi un porcusor de Guineea prajit la protzap cu tot cu cap si gheare care inteleg ca nici nu e prea gustos.
    Eramii sunt intr-adevar niste copii simpatici si educati frumos, mai ales Alexia care pare o tipa implicata in ceea ce face, foarte ambitioasa, iar raraiala ii da un umor involuntar permanent. Dar sunt departe de olimpiade. Insa intr-adevar, prin comparatie cu Tociu jr par martieni.
    ALtfel Tociu sr e mai simpatic in concursul asta decat cand screme glume pe la teveu. Galesele sunt antipatice, la fel si Alba cu barbosu ei. Fratele Huidu si nevasta sunt decenti. Bagaboantele sunt la locul lor insa simplutze rau.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  22. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Sclifositele au cazut la proba degustarii porcului de Guineea. La bucile de varan sunt campioane astea de la Latrina

    Ii admir pe copiii Escai si Eram. Mai au umpic de lucrat pe partea de umor, ca orice tocilari iesiti din bula, dar, copiii astia, la 20 de ani, vorbesc 4-5 limbi straine, sunt doxati, te poti mandri cu ei la orice festival, olimpiada si, iata, si o emisiune mai lejera pe tv.

    Uitati-va la baiatul lui Tociu, de exemplu! Ce exemplar incolor, urat, mediocru, invizibil!
    Aris da e un exemplu de urmat, mai calculat, mai cerebral. Alexia nu-mi place. Se enerveaza prea repede si injura la fel de repede.

    Tociu Sr chiar e simpatic.

    Vlad si Giulia -echilibrati.

    Ada Gales- cam insipida, incolora, inodora.

    Tony Mott-cerebrala, de apreciat tot efortul pe care il depune la 53 de ani !

    Sonia a luat un pic prea in serios aceasta competitie
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •