View Poll Results: Cine merge in finala?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Islanda

    3 50.00%
  • Romania

    3 50.00%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 160 of 160

Thread: Islanda-Romania 2-1 semifinala nations league!

  1. #148
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mihaila si Coman nu joaca pe acelasi post ca Stanciu. Aia sunt neymari. Stanciu e un verratti
    Depinde de sistem, l-am uitat pe Man
    Acum cred ca o sa fie din ce in ce mai penibil pentru Cicaldau, Ianis etc sa-l priveasca pe Stanciu cum executa toate cornerele si loviturile libere la nationala.

    Inca un lucru: Contra si Radoi au ceva in comun nu stiu ca Mitrita nu poate juca combinatii cu coechiperii si sa coboare pentru faza defensiva, el este un jucator de executie si directia lui optima este doar spre poarta adversa.

    Mangia la Craiova a inteles rapid lucru asta chestie de inteligenta...
    Last edited by iulian_1976; 10th October 2020 at 01:16.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #149
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Tu chiar crezi ca Ianis lui tata merita sa bata toate loviturile libere in locul lui Stanciu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #150
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Este parerea mea si nu am dubii, Ianis loveste mult mai curat mingea decat Stanciu o sa se vada in timp, Cicaldau loveste si mai curat decat amandoi.

    Stanciu are un singur atuu loviturile pe cadrul portii pe dreptul, in rest nu centrari, nu cornere nimic.
    Last edited by iulian_1976; 10th October 2020 at 01:33.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #151
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Niciunul nu are tehnica, precizie si eficacitate la lovituri din faze fixe. Stanciu are forta, Ianis o perie dar nu are lungime la centrari, Cicaldau e intre cei doi. Nu se detaseaza nimeni.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #152
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Cicaldau ? Meci de calificare, tensiune si nu cu o echipa oarecare.

    https://www.youtube.com/watch?v=UYU5_B-jHLQ

    Eu cred ca jucatorul asta va juca la macar o echipa de top din Europa.
    Last edited by iulian_1976; 10th October 2020 at 01:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #153
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Sut. Nu centrare, de ce vorbeam.
    Da, a sutat bine la firul ierbii. Sa ne propuna frecvent astfel de reusite si atunci sunt primul care il voi sutine.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #154
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Pfoai ce ne bate Austria, de ciuda!
    Nu stiu Norvegia, dar Austria ne rupe sigur.
    Astia vin cu onoarea in gat, de nu pot sufla de stransoarea ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #155
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Ratzoi: "Imi reprosez primul 11, am aratat mai bine in a 2-a repriza." Ei bine aici nu sunt de acord cu el, in prima repriza am fost dezastru si in a 2-a aproape dezastru. Ce-i drept, asta nu contrazice ce zice el, insa modul in care o zice nu-mi place, nu sunt de acord. Cuvantul "bine" nu-si are locul in analiza acestui meci. Sa fii "mai putin dezastru", nu prea se poate clasifica la categoria "mai bine".
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #156
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A fost penibil in momentul in care a spus, teatral, ca isi asuma infrangerea. Asumare inseamna demisie, punct. Faci ceva, nu spui ca faci ceva. Asa, si eu imi asum ploaia de ieri, care a mai spalat cativa cetateni si astfel in 116 a mirosit doar a piºat si ºobolan argasit, nu si a fecale.

  10. #157
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Contra a inceput in septembrie 2017 - finalul lui 2019, in Liga Natiunilor cu Tucudean, Deac-rezerve si titulari de drept Keseru si Grozav desigur Stanciu titular de drept

    Radoi a inceput in 2019. Ar fi normal sa ramana pana in 2022 ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #158
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dupa mine e normal sa ramana cat Robert Mugabe, nu asta e problema.

    Dar sa nu isi asume decat in momentul cand e cu adevarat hotarat sa o faca. Ce si-a asumat el, de fapt? Ca nu a 'capacitat' baietii la miza jocului. Ce e asta, adica adversarul a dorit mai mult? O asumare are niste urmari sau e asa o poezie. Imi asum si promit ca voi face totul sa repet aceleasi greseli

    Si-a asumat ca a jucat cu 3 jucatori noi pe linia de fund? Unul il folosise pe dreapta un meci inainte, nu? Acum l-a bagat fundas central si noi ne miram cum de linia alor nostri semana cu liniile alea trase cu var, serpuite, pe terenurile comunale Bai, nu se poate sa joci cu Cretu acolo, cand ai Cicaldau. Nu ca ar sti fotbal pe cat e de tatuat, dar orisicat, arati putina etica a muncii (cum le place timisenilor sa spuna ). Ba, si Marinii de la Cagliari si Pisa sunt peste Cretu, cum sa joci, ma, cu Cretu? Ce a vrut el, sa ia premiul Nobel pt gaura din covrig?

    In fine, hai sa castigam toate meciurile din cupa by-pass, cupa paduchiosilor si a repetentilor. Si o sa vezi ca jucam mai bine cu ce aveam pe banca, daca Mireile nu isi punea ambitia sa califice Islanda

  12. #159
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Noi am avut o discutie legata de Cretu.
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De remarcat Radoi nu a convocat nici un inchizator de profil, sa joace cu 3 fundasi centrali...
    Singurul de care nu stiu nimic este Alexandru Cretu (NK Maribor, 0/0).
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Si de ce crezi tu ca radoi stie mai mult ca tine?

    Alex Cretu tocmai a fost eliminat din EL de Coleraine, adica ratushka a vrut sa fie originala, sa vada lumea ce suav mãcãne langa lista cu stranieri unul si unul. Ce rost are sa te complici ca un lake, ca nu are Maribor jucatori mai buni ca Sepsi, Slujitorul si Botosani. Dar asa e ratoiul, daca nu e si fudul, parca nu e ratoi destul.
    Eu stiam ca sahistii de top au memorie buna

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    PS. Vai, cat ne-ai amenintat cu Crețu ãla, Iuliane, am crezut ca l-a descoperit Miriel pe Gattuso, la echipa eliminata de Coleraine din cupa uefa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #160
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si de ce ai pus papirusul asta aici, ti se pare ca ai fost singurul care stia ca va fi o procesiune funerara cu final anuntat? Nu era ca in Agatha Christie, la final stia toata lumea ca moare Radoi

    Vad ca a jucat mijlocas defensiv si la Maribor, nu asta e problema.

    PS. Haha, eu am memorie excelenta, numai ca trebuie sa folosesc * la anumite explicatii ale gumelor, cand esti si tu prin zona Nu am fost un sahist profesionist de top. Sunt un sahist amator de top, asta e altceva

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •