Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 79 of 79

Thread: Selectionerul Romaniei anul de gratie 2020. Cine?

  1. #64
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Burcea nu e din Teleorman dar in rest ai dreptate.

  2. #65
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    conferinta de presa mai mare dragul cu noul selectioner, copie la indigo cu cea a pres kwi, paravan in fata pulimii. nu i asa ca e greu sa fii selectioner, domnule selectioner?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #66
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nu e deloc greu sa fii selectionerul Romaniei, oricine poate fi cu asemenea standarde scazute.
    nici nu mai stiu cand a fost ultima victorie in meci oficial impotriva unei echipe mai socotite.
    in campania asta am batut doar Feroe si Malta, Spania ne-a calcat in picioare, Suedia a trecut in fuga pe langa noi ca acceleratul prin garile parasite...

    Rezultatele obtinute cu U21 sunt foarte bune dar sa nu uitam ca nivelul si presiunea sunt mult mai ridicate in competitiile de seniori.
    Si sa nu uitam ca nationalele U21 pe care le-am intalnit nu au aliniat nici pe departe cei mai buni tineri din tarile lor.
    Fara sa minimizez performanta U21 cred ca totusi ne entuziasmam prea repede.

    Sper ca Mirel sa ne-o dea peste ochi si sa obtina calificari cu nationala, dar continui sa cred ca era nevoie de un antrenor mai experimentat si mai cinic in selectie si in stil.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #67
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Tu ai observat vreun entuziast aici ?!
    Under 21 a fost construita de Isaila, 80% din meciuri el le-a condus.

    Radoi a avut un meci in Portugalia, Boboc pus fundasul stanga a comis-o chiar in minuul 90, Ianis nu stiu sa fi jucat, stiu sigur ca nu a contribuit la nici un gol.Greul a fost dus de Radu, Cicaldau,Coman, Man, Puscas, Ivan si cam atat.

    Singura victorie in deplasare a lui Radoi a fost in Portugalia si acolo a fost scos de Radu, urmatoarea deplasare oficiala a fost o infrangere in Danemarca, unde Radu nu mai era in poarta insa Boboc era pus tot fundas stanga, cu precizarea ca este de picior drept.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #68
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu vorbeam despre entuziastii de pe aici ci in general.
    Unii cred ca Mirel e garantia succesului prin promovarea in bloc a U21, se vede si prin presa asta.

    Altfel de acord cu tine, cu mentiunea ca nici macar nucleul care a dus greul la U21 nu mai e total de luat in calcul.

    Unii precum Ivan nu mai performeaza de multisor si nu mai sunt o optiune la echipa mare.
    Altii sunt deja in lotul echipei de seniori dar au confirmat partial, de ex Puscas, Cicaldau, Coman.
    Puscas era varful pe care-l asteptam de ani buni, dar a cazut inexplicabil in ultima vreme.
    Radu e oscilant si nu e inca mai bun decat Tatarusanu.
    Coman e jucator de inspiratie, nu are constanta.
    Man da, e bun, dar din pacate a fost accidentat multa vreme.

    Oricum nu sunt adeptul intineririi permanente a nationalei si nici nu cred ca avem o generatie fantastica ce vine din urma.
    Sper ca Radoi sa se mai uite si la aia mai batrani neglijati de Contra dar care pot fi o solutie foarte buna in prezent.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #69
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu uitati ca la u21, in ciuda schimbarii a 3 antrenori intr-un an de zile, constanta a ramas prof dr docent Boingiu Adrian. Care a fost la un morutan de turneul final u19, acum 2 ani. Nu stiu ce sa zic, s-o pricepe la ceva daca il tin astia p-acolo.

    u21 a fost o stare de spririt mai mult, problema e ca la nationala mare sunt bisericute care nu accepta roluri secundare (in special bisericuta fecesebizda, cu cacarusanu, stanciu, keseru, desi cel mai spurcat era ala fata de tinichigiu, pipiciu). Eu as lua 6-7 insi de la u21 instant, pt ca ei doar asa sunt valorosi -ca un intreg. Iei 2, iei 3, nu au valoare si personalitate sa se impuna, asta e adevarul. Dar daca iau 7 insi, incerc sa recreez conditiile de laborator in care ei au performat. Si il las pe Radu sa-si spuna speech-ul Joc cu Radu titular, baiatul ala are 15 suturi per meci, e bombardat ca la Okinawa. Cu ce comparam, cu baietii care stau pe margine si isi scamoseaza manusile de la frecatul mentei?. Ba, ala era un moment important, copiii aia intrau in teren cu **** de doi metri. Pai, ce sa fac, ma uit la Deac, zici ca e constipat, asteapta pauza se verse in vasul de toaleta. Pe Fl stefan ala nu l-a mai deranjat nimeni, joci cu Tosca, cu toti labagii...Bine, asta trebuia facut. Acum ai meci decisiv la un morcov de gaoz distanta, o dai ca la pacanele.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  7. #70
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce ziceati de Boboc?
    Selectionerul zice ca e gata sa vina la nationala mare.
    https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/...oc-584086.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #71
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Acum sa cadem de acord in cazul ca Radoi califica nationala putem spune ca este peste Contra, nu cred ca ar mai fi dubii

    Exceptie poate sustinatorii lui Contra
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Nu putem compara decat cu adversari de nivelul Suediei si Spaniei.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Ha, ha ai deja un raspuns pregatit chiar daca Radoi ar castiga cele doua meciuri

    Trebuia sa bati Norvegia tur-retur nu-ti cerea numeni sa bati Spania si un egal amarat cu super echipa Suediei
    Last edited by iulian_1976; 29th November 2019 at 23:45.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Lasa sa castige el cele doua meciuri si mai vorbim.
    Eu tare cred ca Islanda ne tranteste doua boabe si la revedere
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Avem toate premisele sa pierdem poate vine o surpriza.

    Uite aici discutii despre soarta unei mari echipe : https://www.youtube.com/watch?v=kYsjuenXOj4
    Last edited by iulian_1976; 30th November 2019 at 00:20.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #76
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Salariul lui Rațoi e o obscenitate. Un sfert de milion de euro, ca sa vii o data pe luna la birou si sa freci cariciul! Am avut antrenori care au scos campioni olimpici, erau platiti cu nici un sfert din cat primeste acest necalificat. Este o mi-ze-ri-e si o rusine nationala! Echipa de urna 4 si arunci atatia bani pe fereastra. Sunt curios cat castiga antrenorul Islandei, echipa de urna 2.

    Dan Petrescu a inceput la Sportul, R Lucescu la Brasov, Sumidica la Rocar, Olaroiu la National. Pana si Contra a debutat la Timisoara, o echipa minuscula, apoi a facut pasul spre Fuenlabrada Aviz martalogilor.

  14. #77
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Mai putin ca National/Progresul era una din echipele importante ale campionatului si inainte de Olaroiu, in anii 90 cu Halagian pe banca, cu Duna, cu Petre Marin..

  15. #78
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Bataie pentru postul de selectioner Under21 se pare ca Mutu care a fost mult promovat are un rival Chivu...

    Mutu nu-mi inspira nici o incredere, Chivu parca are mai mult bun simt in rest Under 21 este cam fara selectioner indiferent de nume!...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #79
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La u21 s-au cules roadele, baietii destepti s-au tirat cu cv-ul plin. Mutu apartine de familia Regheblat, Chivu e catelusul lui Jovani. E ca si cum ai alege intre leucemie si progeria.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •