Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 79

Thread: Selectionerul Romaniei anul de gratie 2020. Cine?

  1. #1
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0

    Selectionerul Romaniei anul de gratie 2020. Cine?

    Am auzit ca Dukadam, Eftimie ar merge pe Sumudica, probabil cel mai bun selectioner dupa parerea mea.

    Altii ar merge pe Radoi pentru ca este ieftin, cunoaste Under 21 si tinerii promovati.

    In top par a fi Petrescu si Hagi.

    Petrescu cu stilul lui cunoscut, am ceva retineri, nu ca nu ar face rezultate, odata plecat toate echipele se duc in cap si arata si mai rau.

    Hagi nu cred ca ar avea rezultate vre-o 2 ani, el ar vrea sa imprime un stil, o identitate as merge pe el daca ar avea minim 4 ani contract.

    Daca doriti sa comentati
    Last edited by iulian_1976; 19th November 2019 at 15:18.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca vrem rezultate la nationala atunci avem nevoie de un selectioner cu experienta care sa aplice tactica de echipa mica pe care a consacrat-o Piturca in mileniul asta. Da, am ajuns sa il reconsider pe Satana.
    Nationala Romaniei poate obtine puncte in meciuri cu echipe bune doar punand accentul pe aparare si contraatac.
    Nu avem jucatori care sa tina un meci sub control jucand deschis impotriva unui adversar puternic.

    Din punctul asta de vedere Piturca sau Dan Petrescu ar fi cei mai recomandati sa devina selectioneri. Chiar si Razvan Lucescu dar el nu cred ca ar veni acum.

    In locul FRF as cauta sa am unul dintre cei doi drept antrenor interimar care sa poata activa si la club si la nationala, cu obiectiv sa ne califice la Euro2020 si sa antreneze exhipa la turneul final daca va fi cazul.
    Pe urma FRF sa traga linie si sa vada daca mai vrea prostia cu intinerirea lotului sau un antrenor care sa poata alinia o echipa cat de cat competitiva.
    Si apropo, as incerca si deschiderea portilor nationalei pentru naturalizati. Camora de ex ar fi o solutie si ar juca cu mai multa ambitie decat super-Stanciu sau new Mbappe.

  3. #3
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Exceptand lipsa evidenta de valoare, si mai tragica este atitudinea si mentalul.
    Sanse mari ca pe multi dintre jucatori, efectiv sa ii doara-n ****

    Trebuie un antrenor, care pe langa experienta, sa se si impuna...
    Nu alergi, nu esti determinat, nu vii...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #4
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Exceptand lipsa evidenta de valoare, si mai tragica este atitudinea si mentalul.
    Sanse mari ca pe multi dintre jucatori, efectiv sa ii doara-n ****

    Trebuie un antrenor, care pe langa experienta, sa se si impuna...
    Robert Moreno ar fi o varianta de urmarit ... pt. astia ai mici ... ar fi ideal ... parerea mea ... Mirel sa termine campania la U21 si pe urma vedem!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,371
    Reputatie
    1
    Mihai Stoichita.

    Are experienta,titluri,respect si dorinta de munca.

  6. #6
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Nea Imi.

    Are experienta,Cupa Campionilor,nepotii ii sunt deja mari si s-o fi plictisit tot frecand menta la Oradea.
    granita la Orsova!

  7. #7
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Nea Imi.

    Are experienta,Cupa Campionilor,nepotii ii sunt deja mari si s-o fi plictisit tot frecand menta la Oradea.
    Altul care e mult peste Jackie Ionescu.

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Boloni.
    Nationala cu el a jucat cel mai bun fotbal post "generatia de aur"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Nea Imi.

    Are experienta,Cupa Campionilor,nepotii ii sunt deja mari si s-o fi plictisit tot frecand menta la Oradea.
    Ai dreptate, de fiecare data cand il suna aia, vorbeste 20 de minute si desi spune lucruri curate si adevarate, are un dar de-a ma plictisi de nu-i adevarat, de trebuie sa schimb canalu. Hai 4-5 minute as rezista, dar 20!? Plm...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Ilie Dumitrescu
    E toba de fotbal, este la curent cu tot ce misca in fotbalul mare, e un bun analist. Cred ca merita sa antreneze nationala.

  11. #11
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ai dreptate, de fiecare data cand il suna aia, vorbeste 20 de minute si desi spune lucruri curate si adevarate, are un dar de-a ma plictisi de nu-i adevarat, de trebuie sa schimb canalu. Hai 4-5 minute as rezista, dar 20!? Plm...
    stai sa-l auzi pe nea Tzitzi Dumitriu cu vocea aia ragusita a lui...ala e la fel de plictisitor desi n-a castigat aproape niciodata vreun trofeu important...
    l-am auzit de multe ori si totusi n-am retinut nimic din ce-a zis...
    granita la Orsova!

  12. #12
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Ilie Dumitrescu
    E toba de fotbal, este la curent cu tot ce misca in fotbalul mare, e un bun analist. Cred ca merita sa antreneze nationala.
    nu ne-ar lasa europenii niciodata cu asa antrenor,asta i-ar subordona instant pe toti granzii,mai mult sau mai putin fortuit...
    granita la Orsova!

  13. #13
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ca ne place de el sau nu dar eu l-aș pune tot pe Piturca. Cred ca e singurul capabil sa facă treabă acolo. O alta varianta e Dan Petrescu, dar nu știu dacă vrea el.

  14. #14
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Petrescu cu stilul ala de autobază? Nu mersi. Stoichiță a zis ieri ca nu se mai vede antrenor, deci șanse mici să fie el. Poate doar la baraj, până vine cineva. Hagi a mai fost și oricum nu cred că lasă Viitorul. Eu l-aș vedea pe Lucescu.

  15. #15
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    La Petrescu aceasi teama o am si eu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #16
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    La cat sunteti de exigenti o sa ajungeti sa-l regretati pe Contra. O sa vedeti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Pe Contra cu Stanciu, Kakasheru si Kakarushanu lui? Niciodata.
    Mai rau de-atat, imposibil, eventual doar sa revina Florescu.

    Eu cred ca la urmatorul selectioner in fine vor juca pt Romania aia care joaca si pt echipele de club, mai ales in Serie A fata de unu care in Franta care e campionat mai slab nici nu joaca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    La cat sunteti de exigenti o sa ajungeti sa-l regretati pe Contra. O sa vedeti
    Pe Contra si Daum imposibil, Petrescu pana ii pune in sistemul lui o sa fie chin
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #19
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Pe Contra si Daum imposibil,
    o sa fie si asta. Nu vezi ca unii il vor pe Piturca acum?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Shumudik-i cel mai bun, dar pe motivul retardo-Mara nu-l vrea nimeni.
    Acum n-o mai baga p-aia cu prieten cu Becali ca idiotul ala, ci altele.

    Daca ar veni Shumudik, nu doar ca ar intra Alibec si Budi in echipa titulari incontestabili, dar ar da si maximum maximorum. Ar ramane aia muci in fata lor, ca sunt Islanda, ca sunt Scotia, ca sunt Norvegia... deja parca mi-i si vad pe norvegieni in finala "Cine plm is astia!? Nu cu ei am jucat pana acu!?" Dar nu-l vor pe Shumudik.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    o sa fie si asta. Nu vezi ca unii il vor pe Piturca acum?
    Iordanescu este singurul care a calificat nationala Romaniei dupa era Mutu, este drept s-a folosit de Sanmartean altul care nu alerga si nu facea faza defensiva
    Last edited by iulian_1976; 20th November 2019 at 00:59.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •